Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 969: Aptal Lord

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Barto'nun bariyerleri Dressrosa'da hiç kırılma noktasına falan gelmedi ki, meyvenin olayı zaten aşılamaz bir bariyer yaratmak. Bunun kaba güç ile aşılması esas saçmalık olur.
Pica kaba güçle aşacaktı Zoro olmasa tutuşmuştu baya.Yav kaba gücü de geç Hyogoro akış hakisi biliyor Oden mi bilmeyecek.Versin içeriden etkiyi o zaman.

Oden'i kandırmış olsalar bu aşılamaz büyü falan diye de denememiş olsa daha mantıklı olurdu.

Pica kaba güçle aşacaktı Zoro olmasa tutuşmuştu baya.Yav kaba gücü de geç Hyogoro akış hakisi biliyor Oden mi bilmeyecek.Versin içeriden etkiyi o zaman.

Oden'i kandırmış olsalar bu aşılamaz büyü falan diye de denememiş olsa daha mantıklı olurdu.
Aşamazdı. Bartolomeo o kısımda bariyerin dayanmayacağını söylemiyor, yumruğun büyüklüğü kadar geniş bir bariyer açamayacağını söylüyor.

Oden’e İyiki baştan bağlanıp ısınmamışım.
Şu bölümle de farkettim ki Fb’nin başlarda bu kadar güzel olması Roger ve Whitebeard sayesindeymiş.
Bir itirafta bulunayım. Oden şu an gömülüyor çünkü Sanji'ye benziyor.

İlk başlarda nasıl bir karakter olduğunu anlamadık. Çoğumuz bağ kuramadı. İkinci aşamada önce Zoro sonra Luffy gibi davranarak çoğumuzun kalbini kazandı.

Şu durumda ise halkı için sorumluluk hissediyor ve kendince en az zararla atlatılacak yolu seçiyor. Mantıklı davranmıyor abuk subuk hareketler yapıyor. Karakteriyle çelişiyor. Yakın dostlarından KAPTAN/lar/ından yardım istemiyor. Düşmanın sözüne inanıyor. Gerçekleri öğrenince durumu kurtarmaya çalışıyor. Bu halleriyle birebir Sanji. Böyle düşününce Oden'e hak vermeye başladım.

Ancak Oden'in şansızlığı kaptanları onun tehlikede olduğunu bilmiyordu. Yoksa Luffy gibi gelir ne yapar eder kurtarırlardı.

Öyleydi tabii.Bu kadar saflık olmaz kötü yönetim olmaz.Shogun olmayı beceremezmiş zaten.Sayının ismi resmen Oden'in ve sayının özeti olmuş o açıdan.

Orochi kötü,şerefsiz falan ama kendi çıkarlarını ve tahtını korumayı başarmış.Başarılı imparatorlar da zaten genelde öyledir tahtı elinde tutmayı bilenlerdir.Bunun gibi itlik yapmasalar bile bu yolda zalim olmak zorundalar bir yerde.Oden bunu zaten beceremezdi gibi düşünmeye başladım.Ver misal Wano'yu Im-sama'nın eline temizlik yapıyoruz diye wano kirlenmeden temizlerdi şu iki ihtiyar ve Orochi'yi.
Oden’in bana göre taht için herhangi bir hakka bile sahip değil. Çünkü ülkeni bırakıp senelerce geziyorsun sonra geri geliyorsun bir şeylerin ters gittiğinin farkına varıyorsun ve buna rağmen ailesini orada bırakıp 4-5 sene gezmeye devam ediyor. Yani ne denebilir ki sonra karıma zarar verdiler diye sinirleniyor:/

Hayır tamam hata yapmış olabilirsin ama Roger ve Wb senin en iyi dostların ve her şeyin ters gittiğini biliyorsun ve 5 sene gururunu kenara koyup dans etmeyi de kabul etmişsin en azından kozuki gururunu da az öteye itip Roger(Rayleigh) veya Wb’yi çağırsana. Dans ederken iyi ama yardım teklif edilince yok bu kozuki hanesinin sorunu diyor. Yani rezalet bir olay bana göre...

Aşamazdı. Bartolomeo o kısımda bariyerin dayanmayacağını söylemiyor, yumruğun büyüklüğü kadar geniş bir bariyer açamayacağını söylüyor.
Evet büyük açamam dedi ama açmış olduğu bariyer için de endişelendi orada.Sebebi de öyle darbeleri karşılasa da o kadar ağır bir yükü bariyer kaldıramayacağı içindi bence.Tonlarca ağırlıkta kaya bu bariyerin üstüne binse o elbet bir noktada çöker bence ondan korktu biraz.

Bir çok kişi beğenmemiş ama bence harika bir bölümdü.Ama 5 yıl bekleyipte Hyogoronun karısı ölünce delirmesi biraz mantıksız.Birde bir tek ben mi zar zor okudum mangayı.Pek karşılaşmadaığım kelimeler vardı

Oden ve Orochi'nin konuşmasının bize gösterilen kısmı bittikten hemen sonra kalabalıktan iki kişi zehirli okla vuruluyor ve virüs kapmış gibi hastalanıp kan kusarak ölüyorlar. Sonrasında da konuşmanın hala devam etmekte olduğu saraya Kaido ejderha formu ile geliyor. Muhtemelen Kaido ve Oden orada bir şeyler konuştular ve Oden o sırada duydukları yüzünden böyle bir fedakarlık yapmak zorunda kaldı. Çünkü Oden'in öfkesi hep Kaido'ya yönelikti, Orochi'ye gemi ile ilgili soru sorduğunda Orochi bilmezden gelince bile Kaido'ya kızdı Oden.

Burada zehirli oklar önemli bir ipucu gibi duruyor ama muhtemelen Oda böyle düşünmemiz için gözümüze soktu o sahneyi. Kaido ile ne konuştukları en kritik nokta.

Üye silindi 1004

Oden’in bana göre taht için herhangi bir hakka bile sahip değil. Çünkü ülkeni bırakıp senelerce geziyorsun sonra geri geliyorsun bir şeylerin ters gittiğinin farkına varıyorsun ve buna rağmen ailesini orada bırakıp 4-5 sene gezmeye devam ediyor. Yani ne denebilir ki sonra karıma zarar verdiler diye sinirleniyor:/

Hayır tamam hata yapmış olabilirsin ama Roger ve Wb senin en iyi dostların ve her şeyin ters gittiğini biliyorsun ve 5 sene gururunu kenara koyup dans etmeyi de kabul etmişsin en azından kozuki gururunu da az öteye itip Roger(Rayleigh) veya Wb’yi çağırsana. Dans ederken iyi ama yardım teklif edilince yok bu kozuki hanesinin sorunu diyor. Yani rezalet bir olay bana göre...
Ufacık Vivi bile ülkesi için her türlü yardıma gönül veriyordu. Hiçbir açıklaması yok. Beyazsakal kendi gitmese iki filo gönderse bile Wano'yu ablukaya alırlar Kaido zaten seve seve kaçardı Wano'dan. Aptal Lord değil, düpedüz onun bunun çocuğu alçak Lord.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık