Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oden'in tüm sülalesi beyaz çuvalın gemisinde doğdu. Toki zaten doğrudan tayfa üyesi. Yolda buldular, tayfaya aldılar ve beraber 4 yıl geçirdiler. Hasır Şapkalar bile daha bir yıl geçirmediler beraber, aralarındaki bağa bak.

Korumadan bahsetmiyorum bu arada. Haberleri olmamıştır, normal o. Oden çorba olduktan, karısı ve çocukları ortadan kaybolduktan sonrasını diyorum.

Bana hiç iplemeyecek gibi geliyor. :d
Hiçbiri tayfa üyesi değil.Kedi köpek dahil buna değiller hepsi misafir onlara birşey oldu diye kasmazlar.Sadece oden tayfa üyesi.Onu da göreceğiz kaido öldürdü diye haber geldiyse harekete geçmişler mi ne yapmışlar.

Hiçbir büyük korsan hazineye paraya tamah etmedi.Anca işte buggy yada dressrosada ödül duyunca gözü dönen tipler var o kadar.Bak croco ve doffy zengin paraya önem vermişler.Güç için önemli olduğunu biliyorlar.Ancak bu korsan olarak onları seride üste taşımamış.Bununla yonko yada kk olunsa bu ikisinin olması gerekirdi.

Doğal değil hayır.Doğal olsa chinjao kral hakin herkesi geçecek herkesi aşacaksın amiraller yonko diye dil dökmezdi.Görüyoruz ki Roger’ın aşamadığı biri varmış.Onu aştıysa göstersin aşamadıysa nasıl korsanların kralı oluyor.Seri başı söylenen şey güç para şöhret bunlar korsan kralda var.Hazineyi satsa herkesten zengin olur e ün desen var ama güç kısmının altını tam doldurması lazımdı bence.O konuda da diğerleri gibi zirvede olmalıydı.
Şöyle ki Oda'nın şu an yaptığı şey hoşuma gitmese de çoğu yazarın yapacağı şeyi yapıyor; yani mevcuyu ucu açık, tartışmaya müsait halde bırakıyor. Bir tarafta "e adam KK olarak anılıyor işte" diyenler ile diğer tarafta "ama babalık daha güçlü" diyenler var, bunlar bu konuyu tartışacak ve aslında bu da seriyi canlı tutacak.

Milyonlarca insanın okuduğu bir seriyi dinamik tutmanın yollarından biri de işte bu tarz yollardan geçiyor. Her zaman okuyan insanlara kendi aralarında zıtlaşıp tartışmaları için bir şeyler verirsin. Sobaya yarım saatte bir kömür atmak gibi düşün...

Funduska

Ee oğul oğul diye dert yanarsın,bir gün olur oğul senin arkandan beddua okur.

Doğal değil hayır.Doğal olsa chinjao kral hakin herkesi geçecek herkesi aşacaksın amiraller yonko diye dil dökmezdi.Görüyoruz ki Roger’ın aşamadığı biri varmış.Onu aştıysa göstersin aşamadıysa nasıl korsanların kralı oluyor.Seri başı söylenen şey güç para şöhret bunlar korsan kralda var.Hazineyi satsa herkesten zengin olur e ün desen var ama güç kısmının altını tam doldurması lazımdı bence.O konuda da diğerleri gibi zirvede olmalıydı.
Çünkü adam, bütün Grand Line'ı en az 6-7 defa sıfırdan gezdi (farklı farklı rotalarla Lodestar'a ulaştığını biliyoruz), ve en sonunda kimsenin ulaşmayı başaramadığı son adaya ulaştı. Hatta millet o adanın varlığını bile bilmiyordu.

Güç dersen, Roger dönemin en güçlü korsanlarından ve tayfalarından biri. 1. Çinko
Para dersen, kim bilir ne kadar değerli hazinesi vardır(OP'u kast etmiyorum). 2. Çinko
Şöhret dersen, herif son adaya ulaşan tek kişi Beyazsakal güç olarak denk görülen tek kişi, daha ne kadar şöhrete ihtiyacı var? 3. Çinko ve tombala, tertemiz Korsanlar Kralımız var.

Bunlar daha fragman. Oden'in geçmişi olduğu için onun bakış açısıyla olaylara tanık oluyoruz. Roger'ın kendi flashbacki daha fena olacaktır.

Ayrıca Roger'ı özel yapan şey; tıp kı Luffy zımbosunu da özel yaptığı gibi; paha biçilemez maceraperest ruhu.

Hikayenin çatısını zaten bu oluşturuyor. Ne Beyazsakal ne bir başkası; hiç kimse Roger ve Luffy kadar bir adım sonrasında neler olduğunu, neler olacağını merak etmiyor. Bu iki karakterin de tek ortak noktası da bu zaten. Kimsenin duymadığı kadar "merak" duyuyorlar. Öleceklerini de bilseler yine de bir adım atarak, dünyada bir adım daha yürümüş olarak ölmeyi tercih ederler.

Kızdığım nokta şu aslında maceraya atılması ya da dünya gezmesi değil. Sen Wanoya gidiyorsun ki ülkenin değerli olduğunu biliyorsun ve tekrar döndüğünde orada fabrika kurulmuş, seni bekleyen adamların var . Sırf Toko öyle dedi diye terk edemezsin, adama demezler mi? Neden Wano nun kapısını açacağını söyledin ya da neden bölgede bir takım yerleri temizleyip, devamı gelecekmiş gibi davrandın.

Bunuda Roger fbsinde çıkarır diye şey ettim ama olmayadabilir.
Haklısın. Dediğim gibi Oden bir şey hissetmemiş olsa ve ülke de o kadar bariz değişiklikler olmamış olsa. Toki söyletmedi o da anlamadı, Wano'nun Roger'in macerasınyla ilişkisini tam olarak anlamak için yoluna devam etti derdik. Ama bu haliyle mantıksızlıklar oluştu.

Çünkü adam, bütün Grand Line'ı en az 6-7 defa sıfırdan gezdi (farklı farklı rotalarla Lodestar'a ulaştığını biliyoruz), ve en sonunda kimsenin ulaşmayı başaramadığı son adaya ulaştı. Hatta millet o adanın varlığını bile bilmiyordu.

Güç dersen, Roger dönemin en güçlü korsanlarından ve tayfalarından biri. 1. Çinko
Para dersen, kim bilir ne kadar değerli hazinesi vardır(OP'u kast etmiyorum). 2. Çinko
Şöhret dersen, herif son adaya ulaşan tek kişi Beyazsakal güç olarak denk görülen tek kişi, daha ne kadar şöhrete ihtiyacı var? 3. Çinko ve tombala, tertemiz Korsanlar Kralımız var.
Şimdi yazdıklarına katılıyorum aksini iddia etmek zor.Ama buggy en güçlü korsan wb dedi değil mi Roger öldükten sonra.Yani Roger yaşarken ondan güçlü korsan olması krallığın yapısına aykırı.Ne bileyim kraldan güçlüsü olmamalı.Aynı anda Korsan kral roger ama en güçlü korsan wb olursa bir garip oluyor.Denk demek de çocuk kandırır gibi.Sonuçta askeri güce bağlı bir krallık değil bu.Seride her korsan kendi bilek gücüne göre değerli.Gerçek yaşam gibi değil op evreni.Öyle olsa kraldan güçlü şovalyeler vs normal olur ama op serisinde eğreti duruyor.

Inu ve Neko'yla karlıaştılar, ikisi kehanetten bahsettiği için dokunmadı der. Bu seferde şu anki saldırı için gelmelerini beklerim, en azından Izo mutlaka gelmeli.
WB kehanet takacak biri değil.

Hiçbiri tayfa üyesi değil.Kedi köpek dahil buna değiller hepsi misafir onlara birşey oldu diye kasmazlar.Sadece oden tayfa üyesi.Onu da göreceğiz kaido öldürdü diye haber geldiyse harekete geçmişler mi ne yapmışlar.
:D :D :good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık