Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 967: Roger'ın Macerası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    273
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teach Luffy'den daha şanslıdır demiyorum zaten . Teach planını yüzeysel bir şekilde kurup detayları şansa bırakıyor bence . '' Impel Down'a gireyim ve istediğim suçluları alayım . Ortalığı karıştırırsam karmaşadan yararlanabilirim . '' gibi . Bunun dışında da bir sürü örnek var yine .
Biraz akışına bırakıyor gibi. Mesela Wbnin meyveyi almayı planladı eğer alamasa tayfa dağılacak Teach de hapislerde sürünecekti muhtemelen. :( Buralara şans ile geldi denilmesi saçmalıktır bana göre.

Tamamdır sağol :good: Fazla ayrıntılı bölüm çıkınca bazı şeyler gözden kaçıyor. Bu arada Roger'ın BM'nin poneglyph'ini çaldığı zaman günümüz zamanından 39 yıl öncesine tekabül ediyor. Yani Rocks'ın inişinden 1 yıl sonra. BM ne çabuk kendi tayfasını kurmuş da adasına yerleşmiş de poneglyph ele geçirmiş :bilmem:
Ana'nın zaten adası vardı. Strausen ile birlikte yerleşiyor oraya. Büyüyünce yağma yapmak için Kayalar'a katılmış olabilir.

MuzluYulafEzmesi

Biraz akışına bırakıyor gibi. Mesela Wbnin meyveyi almayı planladı eğer alamasa tayfa dağılacak Teach de hapislerde sürünecekti muhtemelen. :( Buralara şans ile geldi denilmesi saçmalıktır bana göre.
Evet tam olarak ondan bahsediyorum :D Yalnızca şans ile gelmedi . Ama şanslı olmasaydı buralara gelemezdi . Aynı zamanda planlama konusunda başarılı olmasa da buralara gelemezdi . Roger reisin Korsanlar Kralı olmasında azıcık şansın da yardımı olması gibi yani . Şanslılık konusunda Luffy > Teach > Roger .

Türkçesini özellikle at dedim anlamıyorum ne demiş ama burası sanırım daha Magellan ile daha karşılaşmadıkları bölüm. Eğer Magellan ile karşılaşmadılarsa tabbi böyle diyecek bütün herkes Luffynin peşinde üst katlar boş. :(
Orjinal çeviri olduğu için buradan attım.Bu karışıklık işimi çok kolaylaştırıyor diyor.

Hapishanede Luffy'nin şansını kullandı.Yoksa oradan çıkamazdı.Shiryuu zaten Luffygil sayesinde serbest kalıyor.Yoksa panzehir getiremezdi.Luffy'de o kadar bol bal var ki Teach'e bile yaradı yani.:ehe: Tabii aynı zamanda Lafitte'nin hipnozunu Luffy ve ekibi de kendi yararına kullanmış oldular o ayrı.Teach olmasaydı girdaptan çıkamazdı Id kaçakları.Böyle bir yanı da var.Karşılıklı birbirine fayda sağlatmış Oda.Güzel kurgulamış aslında Id arcını.

Evet tam olarak ondan bahsediyorum :D Yalnızca şans ile gelmedi . Ama şanslı olmasaydı buralara gelemezdi . Aynı zamanda planlama konusunda başarılı olmasa da buralara gelemezdi . Roger reisin Korsanlar Kralı olmasında azıcık şansın da yardımı olması gibi yani . Şanslılık konusunda Luffy > Teach > Roger .
Yahu adam planlıyor bir şeyler düşünüyor ona göre hareket ediyor nasıl şans olsun? :( Oturduğu yerden biri yardım etmiyor adama kendi çabalıyor hep. :(

Onun düşüncesine göre en büyük korsan bilinmeyeni bulan ve kimsenin gidemedigi adaya giden kişi oluyor. Ama Korsan Kral olayını halk veriyor. Rayleigh'nin söylediği ile uyuşuyor. Bir sikinti göremedim.
İki bölüm önce Roger'ın Beyazsakal ve Oden ile konuştuğu sahnede, Roger büyük ihtimalle Korsanlar Kralı olmak istediğini söylüyor ve ardından malum Beyazsakal küçük çocuk musun falan diye gülüyor. Aynı sahnenin birebir aynısı 585. bölümde Ace, Luffy ve Sabo'nun küçüklük zamanların da tepedeki bağrışma sahnelerinde de var. Yani Roger sadece hazinenin değil, aynı zamanda Korsanlar Kralı olmanın da peşinde.

Ha dersen ki durduk yere niye bu adam Korsanlar Kralı gibi bir kavrama sahip olup ona ulaşmaya çalışsın. Roger özgürlük düşkünü bir adam ve dünyadaki en özgür kişiler korsanlar. Onların arasında bile en özgür olabilecek tek kişi Korsanlar Kralı olabilir. Rayleigh, Luffy'e neden Korsanlar Kralı olmak istediğini sorduğunda Luffy'nin verdiği cevapta aynı. Bu yüzden Shanks kaptanla aynı sözleri söyleyen bir çocukla karşılaştım diye bahsediyor Luffy'den.

Hapishanede Luffy'nin şansını kullandı.Yoksa oradan çıkamazdı.Shiryuu zaten Luffygil sayesinde serbest kalıyor.Yoksa panzehir getiremezdi.Luffy'de o kadar bol bal var ki Teach'e bile yaradı yani.:ehe: Tabii aynı zamanda Lafitte'nin hipnozunu Luffy ve ekibi de kendi yararına kullanmış oldular o ayrı.Teach olmasaydı girdaptan çıkamazdı Id kaçakları.Böyle bir yanı da var.Karşılıklı birbirine fayda sağlatmış Oda.Güzel kurgulamış aslında Id arcını.
Tabii faydası var Luffynin. Sonuçta herkesin odağı Luffyde adam rahat rahat iniyor aşağı. Ama işte mesela Luffy olmasa Teach yine böyle langır lungur mu dalacaktı İdye yoksa hancock gibi aşağı yavaş yavaş inip mi orda mı karıştıracaktı ortamı? Ortalık böyle karışmış olmasa da dalamazdı Magellan. :( Sağlam tekledi bizimkileri ama.

Valla seni bilmem de çoğu arkadaş vurmuş kırmış alayını yıkmış olduğunu inatla söylüyorlardı karşılarında koskoca Bm örneğine rağmen.
Evet, öyle diyorlardı. WB, gücü yetse niye Roger'ın önünü kesmesin falan diyorlardı. Biz, tayfa olarak Roger tayfası üstündür ama kaptanlar eşittir diyorduk, ama mangaka tayfalar da denkti demeye getirmiş :D Biz istedik bir göz, Goda verdi iki göz. O kadar uyardık, bakın mangaka Buggy'e söyletti, bakın WB'nin amacının aile olduğunu göze soktu diye ama yok. İlle de Roger herkesi tokatlamıştır dediler. Gördük, manyak tokatlıyor canım :D

Evet, öyle diyorlardı. WB, gücü yetse niye Roger'ın önünü kesmesin falan diyorlardı. Biz, tayfa olarak Roger tayfası üstündür ama kaptanlar eşittir diyorduk, ama mangaka tayfalar da denkti demeye getirmiş :D Biz istedik bir göz, Goda verdi iki göz. O kadar uyardık, bakın mangaka Buggy'e söyletti, bakın WB'nin amacının aile olduğunu göze soktu diye ama yok. İlle de Roger herkesi tokatlamıştır dediler. Gördük, manyak tokatlıyor canım :D
Anca güçsüzleri ezsin.Bakti adam güçlü gel içelim kanka moduna giriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık