Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 966: Roger ve Beyazbıyık

Bölüm nasıldı?

• Muazzam

Kullanılan: 188 64.2%
  • Harika

Kullanılan: 27 9.2%
  • Epik

Kullanılan: 78 26.6%

• Kullanılan toplam oy
    293
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro Hody'e slash atarken.

Aynı şey arkadaşlar fazla zorlamaya gerek yok.Her karakterin yoğurt yiyişi farklıdır teknik ismi de farklı olur.Ama bir ana başlıkta toplanır o da Fuji'nin dediği gibi uçan kılıç saldırısı. :)

Zoro Hody'e slash atarken.

Aynı şey arkadaşlar fazla zorlamaya gerek yok.Her karakterin yoğurt yiyişi farklıdır teknik ismi de farklı olur.Ama bir ana başlıkta toplanır o da Fuji'nin dediği gibi uçan kılıç saldırısı. :)
Slash dediğin kesik atar, yumruk gibi kafa göz patlatmaz yalnız. Zorlama değil, gayet mantıklı bir çıkarımda bulunmuşlar.

Bu bölümün çizelgesini de ekledim. Flashback bitene kadar devam edeceğim. Oden'in kaç yıl önce, kaç yaşında, nerede, ne yaptığını ve o sırada yaşanan önemli olayları karıştıranlar için kısa kısa notlar alıyorum.

Bölüm 960-
*41 yıl önce. Oden, 18 yaşında.
Oden'in tanıtımı.
Cenaze olayı.
Domuz(Dağ Tanrısı) saldırısı başlangıç.

Bölüm 961-
Oden, Wano'yu Dağ Tanrısı'nın saldırısından kurtardı.

Bölüm 962-
Oden, kınları toplamaya başladı.
Oden, Ashura'yı yendi.
*39 yıl önce. Oden, 20 yaşında.
Kuri'yi düzeltti.
Kuri daimyosu oldu.
*33 yıl önce. Oden, 26 yaşında.
Daha önce dağılmış olan Rocks Korsanları’nın eski üyeleri, güç toplamaya başladılar.
Inu ve Neko, Wano sahiline vurdu.

Bölüm 963-
*33 yıl önce. Oden, 26 yaşında.
Oden; Inu, Neko ve Kawa'yı kurtardı.
Kınlar, samuray olmak için çalışmaya başladılar.
*30 yıl önce. Oden, 29 yaşında.
Oden ve ekibi, başkente geldiler.
Oden, babasıyla son kez görüştü.
Beyazsakal Korsanları, Wano'ya geldi.
Oden, Beyazsakal Korsanları ile tanıştı.

Bölüm 964-
*30 yıl önce. Oden, 29 yaşında.
Wano'ya gelmelerinden 2 hafta sonra, Beyazsakal Korsanları yelken açtı.
Oden; Inu, Neko ve Izo ile birlikte Beyazsakal Korsanları'nı takip etti.
Oden, Toki ile tanıştı.
Toki de Oden ile birlikte Beyazsakal Korsanları'na katıldı.
Toki, 26 yaşında. 800 yıl önce doğmuş.
Roger, gazete sayesinde Oden'den haberdar oldu ve onunla tanışmak istediğini söyledi.

Bölüm 965-

*30 yıl önce. Oden 29 yaşında.
Toki’nin ailesi Wanolu. Kendisinin nerede doğduğunu ya da kökenlerini bilmiyor.
*28 yıl önce. Oden’in yolculuğunun 2.yılı. Oden, 31 yaşında.
Kozuki Momonosuke, Moby Dick’te doğdu.
Oden’in başında bir ödül var.
Beyazsakal, üye sayısının artmasından dolayı tayfayı 5 tümene böldü. Oden’i 2.Tümen Komutanı olarak atadı.
Marshall D. Teach, Beyazsakal Korsanları’na katıldı.
Sukiyaki, Oden Wano’da olmadığı için, O’nun yerine vekil olarak Orochi’yi atadı.
Shogun Kozuki Sukiyaki öldü.
*26 yıl önce. Oden’in yolculuğunun 4.yılı. Oden, 33 yaşında.
Kozuki Hiyori, Moby Dick’te doğdu.
Beyazsakal Korsanları, Roger Korsanları’nın olduğu adaya ayak bastı.

Bölüm 966-

*26 yıl önce. Oden'in yolculuğunun 4.yılı. Oden, 33 yaşında.
Oden, Roger Korsanları'na saldırdı. Roger, öne çıktı ve bir saldırı yaparak Oden'i uçurdu. Beyazsakal araya girdi ve Roger ile çarpışmaya başladı.
Roger ve Beyazsakal Korsanları, 3 gün ve gece boyunca savaştılar.
Buggy'ye göre; Teach, savaş boyunca hiç uyumadı ve hatta hayatı boyunca uykuya hiç ihtiyaç duymadı.
Oden, Antik Yazıtları okuyabiliyor. Bu yazılar bir şifre ve Wanolu Kozuki Hanesi'nin ilk doğan erkek çocuklarından beridir, nesilden nesile aktarılarak geldi. Roger, bu yazıtı 13 yıl önce, Seyir Belirleyici'nin gösterdiği son adaya ulaşarak elde etti. Adanın adı ''Yıldız Yolu Adası.''
Roger'a göre, Yıldız Yolu Adası'ndan sonra bir ada daha var. Ancak Seyir Belirleyici ile ulaşılamıyor. Oraya ulaşmak için 4 kırmızı taş üzerindeki şifrelerin tercüme edilmesi gerekiyor. Roger, o adaya ulaşmak ve dünyanın en muhteşem korsan tayfası olmak istiyor.
Roger, Oden'i bir yıllığına kendisine vermesi için Beyazsakal'a yalvardı. Aynı şekilde, Oden'e de yalvardı.
Beyazsakal, ailesinden biri verme fikrine sıcak bakmadı. Ancak Oden, Kozuki Hanesi ile yazıtlar arasında nasıl bir bağ olduğunu öğrenmek için bu maceraya atılmak ve Roger'in teklifini kabul etmek istediğini söyledi. Beyazsakal isteksiz olsa da, Oden'in gitmesine izin verdi.
Roger, Oden'in karşılığında ganimet ve erzak verdi.
Oden, Roger'in gemisiyle adadan ayrıldı. Inuarashi ve Nekomamushi de kaçak olarak gemiye bindiler. Izo, Beyazsakal Korsanları ile kaldı.
Oden, Roger'in 1 yıl ömrü kaldığını öğrendi.
Roger Korsanları, Gökyüzü Adası'na gittiler.
Roger, çanın sesini duyduğunu ama üzerinde yazanları anlamadığını söyledi. Oden, çanın Poseidon adlı bir silah hakkında bilgiler içerdiğini söyledi.
Oden, Roger'in isteği üzerine, çanın üzerine antik dildeki mesajı yazdı.

-Aynısından kasıt, MF'de karakterin gerçek gücünün ötesinde etkileri olduğuydu. Aynı Croco idamı da durdurdu onca amiralin arasından.

-Mihawk'ın herşeyini ortaya koyacağı zaman gelecek, henüz gelmedi diyorum ben. Bu da Shanks'la olan mevzusu vs açıklandığı dönemde olacak. Kesinlikle bir rol oynayacak. Eğer öyle olmasaydı Oda en baştan Shanks'la alaka kurmazdı. En güçlü kılıç ustası vs Schi der geçerdi. Bu sebeple adamın karakter arcı tamamlanmadı diyorum. Açık oldu sanırım yeterince.

-Çaresiz kalma falan yok. İsimli saldırıyı ilk başta söylemiştim. Sonradan uydurduğum birşey değil ki çaresiz kalınca kullanmış olayım.

-Çürütüyorsun öyle mi? Şu ikinci noktada Mihawk'ın neden Shanks'la ilişkilendirildiğini bana hikaye ve kurgu anlamında mantıklı bir şekilde açıkla bakalım...

Fazla uzatmayacağım. Elimizde olan tek veri Mihawk'ın MF'deki savaşı sana göre. Bana göre ise hikayedeki yeri ve anlamı açısından daha vakti gelmedi. Sana neden ilerde işleneceğini anlatıyorum. Sen neden işlenmeyeceğine, adamın zirvesini gördüğümüze dair hikaye bütünlüğü açısından bir örnek veremiyorsun. Mihawk'ta haki yok ekibinde miydin sen?
Halen elma ile armudu kıyaslıyorsun. Croco'nun bir anlık yaptığı şey ile birisinin karşısında durup ona müsade etmemesi farklı bir şey. Croco Sengoku ve diğerlerinin karşısında durup idamı durdurmuyor, bir anlık boşluktan faydalanıp idamı geciktiriyor, bu farklı bir şey, diyorum ya bu argümanlar çaresizlikten bunlar diye.

Mihawk neden ne zaman herşeyini ortaya koyacak onu söyle bileyim o zaman. Sanki mihawk'ın başka ilgilendiği işler varmışta orada öylesine duruyor gibi algı yapıyorsun, hani sanki mihawk'ın kendi görevleri var Shichibukai olmaktan başka, tayfası var gizli işleri var ondan herşeyini ortaya koyacağı zaman gelecek gibi söylüyorsun. Açıklarsan belki anlarız.

Mihawk'ta Haki olmadığını söyleyenler mihawk'ı koruma amacı ile bunu söylediler, yoksa Jozu ile Croco ile Haki olmasına rağmen dövüşmemesi çok daha büyük rezaletti, ve maalesef bu gerçek oldu. Yani mihawk'ta Haki varmış ama Croco ile dövüşmemesinin sebebi Croco'yu kolayca aradan çıkartacak güçte olmamasıymış, Kaido'nun Luffy'ye, Big mom'ın Queen'e yaptığını mihawk Croco'ya maalesef yapamadı, Haki olmasaydı en azından adama hak verirdik ama bu mihawk'ın aleyhine bir durum oldu.

Ben her zaman Shanks ile mihawk dövüştüğünde Shanks Yonko değildir demişimdir, vivre card yalanına rağmen bunu söylemeye devam ettik ve haklı çıktık, haliyle ortada Shanks ve mihawk ile olan mevzu Yonko olmadan öncesine ait.

Oden egolu bir adam.Kendisini ilk defa öyle uçurabilecek bir güç karşısında şaşırıp tepki veriyor.Bunun dışında kendini haki zırhıyla korumuştur.Roger ryou kullanmıştır falan bunlar ayrı mevzular.Ne yaparsa yapsın Roger'ın uçan kılıç saldırısı yaptığını gerçeğini değiştirmiyor.Zoro Luffy'nin öğrendiği hakiyi öğrense yapacağı şeyi yapıyor Roger o tekniğiyle.

Oden denemiş bloklayamamış zaten saldırıyı kılıcıyla gardını almış durumda.
Oden Egolu olsa WB geri çekilin dediğinde Oden kenara ufak çocuk gibi atlamazdı. Egolu denecek bir adam değil bence. Vücudunda Haki zırhı olsa görürdük bence, kesme efektine de hiç benzemiyor. Ayrıca Roger'ın Haki'si zaten Oden'dan üstün, Haki zırhı olsa bile Zoro'nun Pica'yı kestiği gibi yine keserdi. Kaldı ki kesmek için eşit olmaları yetiyor, Zoro Pica'ya o zırh anca senin Hakin benim Haki'mden güçlüyse işe yarar demişti. Yani denk Haki olsa bile işe yaramıyor. Kaldı ki Roger'ın Haki'si daha kuvvetli, vücuduna yapacağı Haki zırhı Oden'i kesilmekten kurtarmaz.

Slash dediğin kesik atar, yumruk gibi kafa göz patlatmaz yalnız. Zorlama değil, gayet mantıklı bir çıkarımda bulunmuşlar.
Halen elma ile armudu kıyaslıyorsun. Croco'nun bir anlık yaptığı şey ile birisinin karşısında durup ona müsade etmemesi farklı bir şey. Croco Sengoku ve diğerlerinin karşısında durup idamı durdurmuyor, bir anlık boşluktan faydalanıp idamı geciktiriyor, bu farklı bir şey, diyorum ya bu argümanlar çaresizlikten bunlar diye.

Mihawk neden ne zaman herşeyini ortaya koyacak onu söyle bileyim o zaman. Sanki mihawk'ın başka ilgilendiği işler varmışta orada öylesine duruyor gibi algı yapıyorsun, hani sanki mihawk'ın kendi görevleri var Shichibukai olmaktan başka, tayfası var gizli işleri var ondan herşeyini ortaya koyacağı zaman gelecek gibi söylüyorsun. Açıklarsan belki anlarız.

Mihawk'ta Haki olmadığını söyleyenler mihawk'ı koruma amacı ile bunu söylediler, yoksa Jozu ile Croco ile Haki olmasına rağmen dövüşmemesi çok daha büyük rezaletti, ve maalesef bu gerçek oldu. Yani mihawk'ta Haki varmış ama Croco ile dövüşmemesinin sebebi Croco'yu kolayca aradan çıkartacak güçte olmamasıymış, Kaido'nun Luffy'ye, Big mom'ın Queen'e yaptığını mihawk Croco'ya maalesef yapamadı, Haki olmasaydı en azından adama hak verirdik ama bu mihawk'ın aleyhine oldu.

Ben her zaman Shanks ile mihawk dövüştüğünde Shanks Yonko değildir demişimdir, vivre card yalanına rağmen bunu söylemeye devam ettik ve haklı çıktık, haliyle ortada Shanks ile olan mevzu Yonko olmadan öncesine ait.

Oden Egolu olsa WB geri çekilin dediğinde Oden kenara ufak çocuk gibi atlamazdı. Egolu denecek bir adam değil bence. Vücudunda Haki zırhı olsa görürdük bence, kesme efektine de hiç benzemiyor. Ayrıca Roger'ın Haki'si zaten Oden'dan üstün, Haki zırhı olsa bile Zoro'nun Pica'yı kestiği gibi yine keserdi. Kaldı ki kesmek için eşit olmaları yetiyor, Zoro Pica'ya o zırh anca senin Hakin benim Haki'mden güçlüyse işe yarar demişti. Yani denk Haki olsa bile işe yaramıyor. Kaldı ki Roger'ın Haki'si daha kuvvetli, vücuduna yapacağı Haki zırhı Oden'i kurtarmaz.

E adam çift kılıçla bloklamış zaten görmüyor musunuz ? Bir zahmet kesilmesin o iki kılıçta çok sağlam.Parçalanmadıklarına göre kılıç karşılamış kesme kısmını.Ancak saldırı çok güçlü kesilmese bile uçuruyor Oden'i.Ryou da kullanmış olabilir.İçten etkilendiyse de bu şekilde olur açıklaması.

@Erkan12 Oden egolu bir adam.Kılıç tekniği yaparken bile Oden'in bilmem ne tekniği diye yapıyor tekniğini.Buradan anlayabilirsin egosunu.

Mihawk'ın attığı o slashtan sonra Luffy'nin üzerinde bir kesik kalıyor mu? Kıyafetleri falan kesiliyor mu, yoksa sadece ağzından mı kan geliyor?

Luffy'nin ağzından kan geldiğini görmedim, sol sırtından ve omzundan geliyor gibi.

E adam çift kılıçla bloklamış zaten görmüyor musunuz ? Bir zahmet kesilmesin o iki kılıçta çok sağlam.Parçalanmadıklarına göre kılıç karşılamış kesme kısmını.Ancak saldırı çok güçlü kesilmese bile uçuruyor Oden'i.Ryou da kullanmış olabilir.İçten etkilendiyse de bu şekilde olur açıklaması.

@Erkan12 Oden egolu bir adam.Kılıç tekniği yaparken bile Oden'in bilmem ne tekniği diye yapıyor tekniğini.Buradan anlayabilirsin egosunu.
Burada neden Ego var? Adamın kendi tekniği, kendi ismini vermesi çok normal. Herkes bir tekniği kendince icat edip bir isim veriyor. Franky de aynısını yapıyor ama kalkıpta kendinden güçlü adamlarla dövüşmeye kalkıp sonra acaip şaşırmıyor, ben isim vermenin ego ile alakası olduğunu zannetmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık