Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 966: Roger ve Beyazbıyık

Bölüm nasıldı?

• Muazzam

Kullanılan: 188 64.2%
  • Harika

Kullanılan: 27 9.2%
  • Epik

Kullanılan: 78 26.6%

• Kullanılan toplam oy
    293
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E adam çift kılıçla bloklamış zaten görmüyor musunuz ? Bir zahmet kesilmesin o iki kılıçta çok sağlam.Parçalanmadıklarına göre kılıç karşılamış kesme kısmını.Ancak saldırı çok güçlü kesilmese bile uçuruyor Oden'i.Ryou da kullanmış olabilir.İçten etkilendiyse de bu şekilde olur açıklaması.
.
Burada bloklanan bir şey yok, biz mi yanlış görüyoruz?

Bence bloklayamamış. Darbe aldığı için karnını içeri doğru çekmiş ve ellerini aşağı doğru çekmiş istemeden. Slash geçtikten sonra kılıçları indirmiş gibi yani.

Halen elma ile armudu kıyaslıyorsun. Croco'nun bir anlık yaptığı şey ile birisinin karşısında durup ona müsade etmemesi farklı bir şey. Croco Sengoku ve diğerlerinin karşısında durup idamı durdurmuyor, bir anlık boşluktan faydalanıp idamı geciktiriyor, bu farklı bir şey, diyorum ya çaresizlikten bunlar diye.

Mihawk neden ne zaman herşeyini ortaya koyacak onu söyle bileyim o zaman. Sanki mihawk'ın başka ilgilendiği işler varmışta orada öylesine duruyor gibi algı yapıyorsun, hani sanki mihawk'ın kendi görevleri var Shichibukai olmaktan başka, tayfası var gizli işleri var ondan herşeyini ortaya koyacağı zaman gelecek gibi söylüyorsun. Açıklarsan belki anlarız.

Mihawk'ta Haki olmadığını söyleyenler mihawk'ı koruma amacı ile bunu söylediler, yoksa Jozu ile Croco ile Haki olmasına rağmen dövüşmemesi çok daha büyük rezaletti, ve maalesef bu gerçek oldu. Yani mihawk'ta Haki varmış ama Croco ile dövüşmemesinin sebebi Croco'yu kolayca aradan çıkartacak güçte olmamasıymış, Kaido'nun Luffy'ye, Big mom'ın Queen'e yaptığını mihawk Croco'ya maalesef yapamadı, Haki olmasaydı en azından adama hak verirdik ama bu mihawk'ın aleyhine oldu.

Ben her zaman Shanks ile mihawk dövüştüğünde Shanks Yonko değildir demişimdir, vivre card yalanına rağmen bunu söylemeye devam ettik ve haklı çıktık, haliyle ortada Shanks ile olan mevzu Yonko olmadan öncesine ait.
Şaka gibi gerçekten. Croco'nun yaptığı şeyler anlık müdahaleler. Sen demedin mi Croco durdurdu Mihawk'ı diye. Boşluktan faydalanıp Luffy kaçarken bir anlığına Mihawk'ın odağını kendi üstüne çekiyor. Ne yaptılar sanki, kapıştılar mı ardından? Hayır. Birer karelik MF çorbasından enstantanelerle gelen sensin. Her karenin suyunu sıkıyoruz anlam çıkarmak için.

Ben sana neden karakter arcının tamamlanmadığını mantık çerçevesinde açıklıyorum. Sen kabul etmiyorsun ama karşı argümanın da yok. Mihawk'ın misyonu bitti ve seride önemli bir olayda görmeyeceğiz heralde sana göre. Neyse ben etraflıca bir teori düşünmedim ama şuna benzer birşey olabilir: Mihawk'ın hükümetle ilişkisi olabilir. Im'le olabilir. Soylu bir havası var. Bu tarz varsayımlar, teoriler bayadır var. Roger'ın Shanks'ı Tanrı Vadisi'nde bebekken bulmuş olma teorisi de var. Orada Kutsal Ejder'leri korumuşlar. Shanks onlardan birinin çocuğu olabilir. Shanks'ın WG'deki iltimasını düşünürsek, böyle bi bağlantısı olabilir gerçekten de. Shanks ve Mihawk'ın ilişkisi de buraya dayanıyor olabilir. İkisi de Marijoeis'te soylu olabilir, kan bağları olabilir. Olmayacak şey değil. Oda çizince görürsün. Çizeceğine de emin olabilirsin.

BM'nin Queen'e yaptığını, Akainu da yapamadı o zaman Croco'ya. Ki Akainu'nun kendisine değerli saniyeler kaybettirene nasıl yaklaştığını biliyoruz.

Yahu Shanks ile Mihawk'ın ne zaman dövüştüğüyle ilgilenmiyorum. Al sana beton gibi dayanak. WB'nin bile kulağına giden bir düello söz konusu. Shanks'ın ben bu yarayı Mihawk'tan almadım diye WB'ye söylemesi. Shanks'la şu güne kadar süren muhabbeti. Ve sen bana diyorsun ki Mihawk'ın olayı bu kadar... Komik ötesi bir durum. Bu iki adamın beraber anılmasının bir sebebi var. Mihawk Shanks'la beraber işlenecek ve senin beklediğinden çok daha güçlü çıkacak. Bu tartışma kısır döngüye girdi, ben daha fazla bu konuda tartışmayacağım.

Son olarak, Schi ödülleri açıklanır yakında. Mihawk'ınkini kaç bekliyorsun?

Burada bloklanan bir şey yok, biz mi yanlış görüyoruz?

Kılıcını çapraz tutup siper etmiş işte.Tam bloklama söz konusu değil yarım yamalak yapabilmiş bunu.Tam bloklamış olmak Fuji gibi birkaç adım geriye atıp hepsini püskürtmekle olur.Oden hepsini püskürtememiş ama kılıcıyla şiddetin bir kısmını karşıladığı için kesilmemiş.

Kılıcından haki falan yollasa bile slash denir yani.Mihawk da böyle Luffy'i kesti.Hatta Luffy dedi beni kesti diye ama görünürde yarası yoktu 2 yıl önce bile.

Şaka gibi gerçekten. Croco'nun yaptığı şeyler anlık müdahaleler. Sen demedin mi Croco durdurdu Mihawk'ı diye. Boşluktan faydalanıp Luffy kaçarken bir anlığına Mihawk'ın odağını kendi üstüne çekiyor. Ne yaptılar sanki, kapıştılar mı ardından? Hayır. Birer karelik MF çorbasından enstantanelerle gelen sensin. Her karenin suyunu sıkıyoruz anlam çıkarmak için.

Ben sana neden karakter arcının tamamlanmadığını mantık çerçevesinde açıklıyorum. Sen kabul etmiyorsun ama karşı argümanın da yok. Mihawk'ın misyonu bitti ve seride önemli bir olayda görmeyeceğiz heralde sana göre. Neyse ben etraflıca bir teori düşünmedim ama şuna benzer birşey olabilir: Mihawk'ın hükümetle ilişkisi olabilir. Im'le olabilir. Soylu bir havası var. Bu tarz varsayımlar, teoriler bayadır var. Roger'ın Shanks'ı Tanrı Vadisi'nde bebekken bulmuş olma teorisi de var. Orada Kutsal Ejder'leri korumuşlar. Shanks onlardan birinin çocuğu olabilir. Shanks'ın WG'deki iltimasını düşünürsek, böyle bi bağlantısı olabilir gerçekten de. Shanks ve Mihawk'ın ilişkisi de buraya dayanıyor olabilir. İkisi de Marijoeis'te soylu olabilir, kan bağları olabilir. Olmayacak şey değil. Oda çizince görürsün. Çizeceğine de emin olabilirsin.

BM'nin Queen'e yaptığını, Akainu da yapamadı o zaman Croco'ya. Ki Akainu'nun kendisine değerli saniyeler kaybettirene nasıl yaklaştığını biliyoruz.

Yahu Shanks ile Mihawk'ın ne zaman dövüştüğüyle ilgilenmiyorum. Al sana beton gibi dayanak. WB'nin bile kulağına giden bir düello söz konusu. Shanks'ın ben bu yarayı Mihawk'tan almadım diye WB'ye söylemesi. Shanks'la şu güne kadar süren muhabbeti. Ve sen bana diyorsun ki Mihawk'ın olayı bu kadar... Komik ötesi bir durum. Bu iki adamın beraber anılmasının bir sebebi var. Mihawk Shanks'la beraber işlenecek ve senin beklediğinden çok daha güçlü çıkacak. Bu tartışma kısır döngüye girdi, ben daha fazla bu konuda tartışmayacağım.

Son olarak, Schi ödülleri açıklanır yakında. Mihawk'ınkini kaç bekliyorsun?
Bak şimdi uzaktan Usopp gibi saldırı yapmak farklı, karşısına dikilip durdurmak farklı. Sen bunları aynı görüyorsun. Aynı değil. Daz bunu yaptı, mihawk aradan çıkardı, Croco yaptı mihawk aradan çıkaramadı, fark burada.

misyonu olup olmaması hikaye akışı ile ilgili, gücünün saklanması ayrı bir şey, mihawk'ın gücü saklanacak olsa çok rahat marineford savaşına getirmezdi Oda, Kaido ve Big mom'ı sakladığı gibi saklardı, ama saklamadı bunları göstermesinin bir sebebi var, ama sen hiçbir sebebi olmadığını düşünüyorsun ki ilerde farklı olacak diyorsun, farklı olmasını gerektirecek bir sebep bana kalırsa yok çünkü mihawk'ın gücü normal, Amirale yakın sağlam bir Yonko komutanı ediyor, Zoro da bunu geçip Amiral seviyesine gelir işte.

Mihawk 3 milyon olursa Shanks ile eşitmişler diyebiliriz, daha aşağısı ise kesinlikle değilmiş derim. Teach'i örnek veremeyiz çünkü 2 senedir aktif ondan öncesi 0 ödüldü, haliyle Teach bir istisna.

Kılıcını çapraz tutup siper etmiş işte.Tam bloklama söz konusu değil yarım yamalak yapabilmiş bunu.Tam bloklamış olmak Fuji gibi birkaç adım geriye atıp hepsini püskürtmekle olur.Oden hepsini püskürtememiş ama kılıcıyla şiddetin bir kısmını karşıladığı için kesilmemiş.

Kılıcından haki falan yollasa bile slash denir yani.Mihawk da böyle Luffy'i kesti.Hatta Luffy dedi beni kesti diye ama görünürde yarası yoktu 2 yıl önce bile.
İşte Luffy beni kesti diyor ya Oden'de hiçbir kesik yok. Bizde bunu söylüyoruz işte. Sen kesti diyorsun ama vücutta kesik yok, Fuji gibi bloklasa içten hasar niye alsın kesme saldırısı bu sonuçta, ya kılıcını da kesecek ve kılıcı aşıp adamı kesecek, ya da bizim dediğimiz gibi şok dalgası kesme saldırısı değil. Kılıcı sağlam duruyor, haliyle bloklanan bir şey yok gibi duruyor bana kalırsa.

@Dattebayo..! Roger ve Wb’nin silahları bile temas etmeden hakileri çarpışıyor.Sana dediğim şey yavaş yavaş olacak gibi Osman.Luffy hakiyi büyük bir alana yayabilecek BB karşısında , Bb de karanlık alan oluşturabilecek(meyveleri iptal eden)meyve uyanışıyla beklentim arttı iyice.
Spoiler konusunda resmi görür görmez MUAZZAM yazdım zaten o sayfaya. Bunların kullandığı şey haki değil. Zenci Zeus bunlar, böyle bir hayvanlık yok. Şu gücün karşısında hiçbir meyve gücünün anlamı yok. Hakinin önemini daha iyi kavrayan arkadaşlar olmuştur artık.

Kılıçtır, Bisento'dur elime almışlığım yok ve bunları nasıl düzgün kullanacağımı bilmem. Ama elime geçse bende Roger ve Wb gibi savururdum, böyle gelişi güzel barzo tarzı bir dövüşme yok adamlar küt küt vuruyorlar ahahaha. Şimdi bu adamlar yalandan dövüştü birbirlerini tanıdı ve kardeş oldular resmen. İki tayfa da öyle. Bir sonraki sefer birbirlerini gördüklerinde sarılıp hasret gidermeleri lazım bunun yerine ölümüne girişmişler herhalde Wb, Shanks köpek gibi yaralanmış. Oda yanlış yaptı, çok samimiyetsiz artık bu adamların arasındaki mücadele. Arkadaş bu adamlar niye birbirlerine o kadar iştahla dalsın, deşsinler bu saatten sonra ne kadar saçma duracak şimdi anasını satayım.

Serinin zirve üçlüsünden biri olan Garp'ın herhangi bir silah ya da meyve gücü kullanmadan bu seviyede olmasına da şapka çıkarmak lazım. Deden insan değil Luffy.

Roger'ın hikayesinde çok büyük bir dram var aslında. Adamda inanılmaz bir yaşam arzusu var. Hiperaktif veletler gibi gtü durmuyor. Tamamen saf duygularla içgüdüsel bir şekilde alemlere akmak, dolu dolu yaşamak istiyor adam. Öleceğini bilmek özellikle bu tarz adamlara ekstra koyar. Roger'ın hareketlerindeki aşırılığın ve garip ekşınlarının sebeplerinden biri de içinde bulunduğu psikoloji sanırım. Roger Wb ile konuşurken en ufak bir şekilde dalga geçilecek bir olaydan bahsetmiyor, görmediğimiz kısımda ben KK olacam falanmı dedi de Wb önce kıl olup sonra makara yaptı acep? Ama KK olacam dediyse bunu niye bize göstermesin ki ******* tam şeedemedim orayı. Roger'ın Oden için başlık parası vermesine de çok güldüm.

Ayrıca Wb, senin o kezban hallerini yerim lan. Arkadaş tam bir vefalı sevgili tribi atıyor, hafif tsunderelik falan. O erzakları anında geri yollaman, kardeş değilmiyiz diye damardan girmen... Bu fb ile öncekine oranla çok daha fazla sempati duymaya başladım sana Wb. Senin gibi bir adamı OP'da görmek çok güzeldi. Gün geçtikçe sizleri pro gavatlık mertebesinden kurtaracak açıklamanın nasıl yapılacağını daha çok merak ediyorum o yüzden.

O değil de bu bölüm Roger ve Ray harici KK tayfasına eksi yazar. Wb ve Oden hariç kreşten hallice olan oluşuma karşı ölümüne bir dövüş olmasa bile bu kadar denk gitmeleri falsodur. Shanks'ın tayfasının kıymeti artıyor gözümde sürekli. O adamlar fos çıkmazsa, tayfa bazında gördüğümüz en sağlam oluşum olacaklar. Şebek'in at hırsızları all star timi hariç tabi.

Bence bloklayamamış. Darbe aldığı için karnını içeri doğru çekmiş ve ellerini aşağı doğru çekmiş istemeden. Slash geçtikten sonra kılıçları indirmiş gibi yani.
Birde mihawk sağı solu yanlışlıkla kesiyordu dövüşürken, Roger'ın attığı saldırının kestiği bir şeyi göremedik, ağaç falan etrafı kesmiş olsa Oden uçarken emin olurduk. Sanki şok saldırısı gibi adam geriye fırlamış sadece, etrafta kesilen bir şey yok.

Bak şimdi uzaktan Usopp gibi saldırı yapmak farklı, karşısına dikilip durdurmak farklı. Sen bunları aynı görüyorsun. Aynı değil. Daz bunu yaptı, mihawk aradan çıkardı, Croco yaptı mihawk aradan çıkaramadı, fark burada.

misyonu olup olmaması hikaye akışı ile ilgili, gücünün saklanması ayrı bir şey, mihawk'ın gücü saklanacak olsa çok rahat marineford savaşına getirmezdi Oda, Kaido ve Big mom'ı sakladığı gibi saklardı, ama saklamadı bunları göstermesinin bir sebebi var, ama sen hiçbir sebebi olmadığını düşünüyorsun ki ilerde farklı olacak diyorsun, farklı olmasını gerektirecek bir sebep bana kalırsa yok çünkü mihawk'ın gücü normal, Amirale yakın sağlam bir Yonko komutanı ediyor, Zoro da bunu geçip Amiral seviyesine gelir işte.

Mihawk 3 milyon olursa Shanks ile eşitmişler diyebiliriz, daha aşağısı ise kesinlikle değilmiş derim. Teach'i örnek veremeyiz çünkü 2 senedir aktif ondan öncesi 0 ödüldü, haliyle Teach bir istisna.

İşte Luffy beni kesti diyor ya Oden'de hiçbir kesik yok. Bizde bunu söylüyoruz işte. Sen kesti diyorsun ama vücutta kesik yok, Fuji gibi bloklasa içten hasar niye alsın kesme saldırısı bu sonuçta, ya kılıcını da kesecek ve kılıcı aşıp adamı kesecek, ya da bizim dediğimiz gibi şok dalgası kesme saldırısı değil. Kılıcı sağlam duruyor, haliyle bloklanan bir şey yok gibi duruyor bana kalırsa.
3 Milyar mı? Bölgesi olmayan, hükümete görünürde bir tehdit oluşturmayan, NW'de başına buyruk takılmayan, tayfası olmayan adamın ödülü 3 milyarla başlayacak öyle mi? Seride kimsenin ödülü oradan başlamaz kusura bakma. Sen bilerek çıtayı yukarı çekiyorsun. 2 milyar civarı ödül bireysel güçte en az Amiral demektir bana göre. Bireysel kimseden böyle bir ödül duymadık, duymayız da. Mihawk'ın önceki ödülü var mı? Varsa ne kadar? Kaç yıldır aktif değil vs. O da bir istisna olabilir.

3 Milyar mı? Bölgesi olmayan, hükümete görünürde bir tehdit oluşturmayan, NW'de başına buyruk takılmayan, tayfası olmayan adamın ödülü 3 milyarla başlayacak öyle mi? Seride kimsenin ödülü oradan başlamaz kusura bakma. Sen bilerek çıtayı yukarı çekiyorsun. 2 milyar civarı ödül bireysel güçte en az Amiral demektir bana göre. Bireysel kimseden böyle bir ödül duymadık, duymayız da. Mihawk'ın önceki ödülü var mı? Varsa ne kadar? Kaç yıldır aktif değil vs. O da bir istisna olabilir.
WB baya önceleri Shanks ve mihawk'ın adını duymuş, 12 sene öncesi belki daha eskisi, Yonko olmadan düello ettiklerine göre baya eskiden beri mihawk ünlü biriymiş. Teach ise Croco tarafından bile tanınmadı Impel Down'da, kaldı ki Croco WB korsanları ile daha önce dövüşmüş buna rağmen Teach'i tanımıyordu, adam saklanmayı çok iyi becermiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık