Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 965: Kurozumi Hanesi'nin Komplosu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Okumaya doymadım.

Kullanılan: 146 73.7%
  • Okuyup geçtim.

Kullanılan: 44 22.2%
  • Okuduğuma pişmanım.

Kullanılan: 8 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
WB reyiz baya büyük bir adam şakayı bir kenara bırakırsak ama hala bu Oden'e yardım etmeme konusunda nasıl bir hikaye bulacak Oda merak ediyorum.

Edit: Roger'ın da kişiliği değişecek gibi. Burdaki Roger ile ölen Mink'e ( ismini unuttum) konuşma yapan Roger arasında fark var gibi duruyor.

Edit2: Ayrıca Shanks bu önümüzde olması muhtemel olan savaşta göz yarasını almayacak.

https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-958-page-4.html
Wano kapalı ülke, hiçbir haber ulaşmıyor dışarıya. O yüzden Oden'i kurtarmaya yetişememiş olması doğal olurdu. Ama bir şekilde Kaido'nun oraya çöktüğü haberi yayılmıştır ve WB de Oden'in başına bir şey geldiğini anlayarak Kaido'ya saldırmıştır Bu kurgu, daha önce söylenen bir şeyi doğrular ve gördüğümüz başka bir şey ile de örtüşür.
Law'un, "Yonkolar bölgeleri için Beyasakal ile bile dövüştüler" demesi ve Beyazsakal'ın Roger'dan sonra göğsüne aldığı diğer yaralar.
Episode 0'da, yani şu andan 22 yıl öncesinde Shiki ile otururken de sadece Roger'dan aldığı yaralar görünüyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Büyük ihtimalle Oden'in ölüm haberi ulaştığında tüm tayfayı toplayıp saldırdı ve Kaido'dan o yaraları aldı.

Alpacım sen bunu irdeleyip bir konu açarsın bence.

Wano kapalı ülke, hiçbir haber ulaşmıyor dışarıya. O yüzden Oden'i kurtarmaya yetişememiş olması doğal olurdu. Ama bir şekilde Kaido'nun oraya çöktüğü haberi yayılmıştır ve WB de Oden'in başına bir şey geldiğini anlayarak Kaido'ya saldırmıştır Bu kurgu, daha önce söylenen bir şeyi doğrular ve gördüğümüz başka bir şey ile de örtüşür.
Law'un, "Yonkolar bölgeleri için Beyasakal ile bile dövüştüler" demesi ve Beyazsakal'ın Roger'dan sonra göğsüne aldığı diğer yaralar.
Episode 0'da, yani şu andan 22 yıl öncesinde Shiki ile otururken de sadece Roger'dan aldığı yaralar görünüyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Büyük ihtimalle Oden'in ölüm haberi ulaştığında tüm tayfayı toplayıp saldırdı ve Kaido'dan o yaraları aldı.

Alpacım sen bunu irdeleyip bir konu açarsın bence.
Güzel söyledin de ne bileyim Kaido'ya karşı böyle hiçbir şey yapamamış olmayı WB'ye yakıştıramadıgım için bu senaryo da pek içime sinmemisti.

Bu arada şu an uğraşamam böyle bir şey için.:(

Cadının planı hazırdı, fikirleri aşıladı, cebinden de hiçbir şeymiş gibi hebi hebi meyvesini öylece çıkarıp masaya koydu. Mane mane meyvesi de tam ajan meyvesi zaten. Unutmam bunları, iki şahidin var artık.
Teşekkürler. Aynen öyle. Kadın çok şüpheli hareketler yaptı.

CP0 zaten daha yeni Shogun ile konuşuyordu ya. Büyük ihtimalle bağlantıları o şekilde başladı.
Binbeşyüz surat nenenin Oden'in yerini alıp ölmüş olabileceğinden bahsedilmiş. Kafadaki soru işaretleri tatminkar bir şekilde giderilirse neden olmasın ama çok fazla sıkıntı var. Bu kadın bu iyiliği niye yapsın? Başka bir meyve gücü ile etki altına alınsa ve zorla yaptırılsa desek, acı çekerken elbet bayılacaktır meyve gücü kontrolünü kaybedince gerçek şekline bürünmeyecek mi? Oden bunu niye kabul etsin? Bunca zaman memleketini niye boşlasın yine mi hafıza kaybı? Arcın başından beri ilmik ilmik işleyerek Oden'in ölümüyle tavan yapacak olan drama bizleri hazırlayan mangaka Oden'i gerçekten sağ bırakır mı? Ölü olarak kalsa daha iyi gibi.
Kaido herkesi dövüp sonrasında adamı olması için zorluyor. Oden'i öldürüp çorba yapması ilginç.

Oden gibi birisinin adamı olmasını istemesi lazımdı. Belki bunca zamandır Oden'i esir olarak tutuyordur. Orochi'ye öldürdüm diyip geçmiştir. O yüzden belki de o kadını onun yerine çorba yapmış gibi göstermiştir.

@Monkey D. Luffy

Bilemiyorum dostum, Kaido kıçı kırık minik yıldırımı kandırmak için böyle bir prodüksiyon yaparmı emin değilim. 20 yıldır kimsenin bilmediği yerde Kaido tarafından saklanan Oden :/ Kaido'nun Oden'den bunca yıl vazgeçmemesi falan, zor geliyor

Etrafta dönen birkaç şeyi okuyarak Oden'le ilgili bir tahminde bulunmak istedim.

1) Kaido Kaleyi basar.

2) Oden (nasıl olur buralar pek bilmiyorum) Kaido'yu yenemeyeceğini anlar ve geleceğe yönelik bir plan yapar. (Bu kısmın ayrıntılarını pek düşünmedim.)

3) Kinemon ve diğerleri Toki tarafından geleceğe gönderilir.

4) Oden, Kaido'yu yaralar ancak yenemez

5) Oden de Toki tarafından geleceğe gönderilir.

6) Orochi, Oden'in öldüğünü halkın görmesini ister, bu sayede yönetimini sağlamlaştıracaktır, gidip yaşlı kadına durumdan bahseder ve onu Oden kılığında çorba yapılmaya ikna eder. Pek de zor olmaz çünkü kadın halihazırda bir fanatiktir; Orochi'nin tahtı için her şeyi yapar.

Sonuç:

- Oden canlıdır ve gelecekte ortaya çıkacaktır.

- Oden'in öldüğünü görmeyen Orochi'nin kehanet konusunda neden kafayı bozduğu açıklanmış olur.

Uzun zamandır ilk defa eli yüzü düzgün bir bölüm geldi.Arkadaş Roger ve özellikle Rayleigh deki karizma patlamasına bakarmısınız.Wb resmen baya ezik kalmış ikili yanında.

Bölümde Orochi'nin kendince sebeplerini görüyoruz ama yine de sempati besleyemedim ben. Katıksız itin uğursuzun önde gideni. Oden gibi adama yapılmaz bu. Oden'e gitse benim durum böyle böyle dese Oden zaten yardım eder.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık