Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 954: Bir Ejderhanın Kanatlarında

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    190
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Keşke Sanji zarar görseydi! Babasını öz kardeşlerini Big Mom'a peşkeş çekti. Kılıç vermek yakışıksız ve iğrenç bir davranış bir kadın için. Fakat Sanji'nin yaptığı tövbe tövbe evlerden ırak.

En bu ülkedeki en büyük Roronoa Zoro fanıyım. İsmim bile kılıncının ismi. Fakat bu bölüm Zoro'nun yaptıklarını nasıl sindirebiliyorsun?
Sanji’yi savunmuyorum. Zoro’nun yaptığı yanlış mı yanlış. Bu kadar.

Bu arada adama nasıl sindirebiliyorsun diye boşuna soruyorsun:/ Karakteri güç için sevdiği için isterse zoro kuina’nın kılıcını versin onun için farketmez.

Üye silindi 1004

Deminden beri okuyorum. Ciddi ciddi kafam karıştı. Sanji, nasıl peşkeş çekti yahu?
Ailece (Sanji hariç), Bigmom'a yaranmaya çalıştılar, sonra plan ellerinde patladı.

Ben nereyi unutuyorum?
En son onları bırakıp kaçtı o kısmı kastetmiştim. Bir insan ailesini nasıl bırakıp ölüme terk eder? Sevmese bile, çok zararlı olsalar bile...

En büyük Zoro fanı karolla diyorlardı. Sen misin yoksa o?
Hayır değilim. Ben gerçek bir Zoro aşığıyım.

Sanji’yi savunmuyorum. Zoro’nun yaptığı yanlış mı yanlış. Bu kadar.

Bu arada adama nasıl sindirebiliyorsun diye boşuna soruyorsun:/ Karakteri güç için sevdiği için isterse zoro kuina’nın kılıcını versin onun için farketmez.
Sanji olsa o kılıcı da verirdi fakat Zoro o kadar ileri gitmez.

En son onları bırakıp kaçtı o kısmı kastetmiştim. Bir insan ailesini nasıl bırakıp ölüme terk eder? Sevmese bile, çok zararlı olsalar bile...
Ailesi için kaptanını bıraktı tepki gördü. Kaptanı için ailesini bıraktı yine tepki gördü.
Uzatmaya gerek yok sanji’yi bende gömebilirim kolay iş.
Sanji olsa o kılıcı da verirdi fakat Zoro o kadar ileri gitmez.
Yine karakter açısından bakıyorsun. Ben orada Odaya kızdığımın farkındasındır umarım. İsterse wado’yu da verir ve sen hiçbir şey yapamazsın.

:hoo:
:hoo:

Aile olarak görmediği için olabilir aslında.
Yani gayet güzel bir soru sordun, ironi falan yapmıyorum ama Sanji benim şu seride aklını yitirmemiş olmasına şaştığım üç karakterden biridir. Eğer benliğinin en derin noktasına kadar silmişse onları "aile" tanımından çıktıkları için bu sorunun muhatabı olmuyor.

Gerçi Sanji hiç tanımadığı samurayın kafasını yanına alacak kadar merhametli adamdır ama tabi travma denen şey çok başka bir şey.

Enies Lobby baskını esnasında Zoro'nun karşısına Pas Meyvesi yemiş bir adam çıkar. Zoro adamın gücünü bilmediği için Kar Akışı isimli kılıcı paslanarak yok olur. Zoro'ya yeni bir kılıç lazımdır, ancak kılıç alacak vakit olmamıştır.
Yol, bizimkileri Korku Barkası'na götürür. Burada Gölge Meyvesi'nin gücü ile canlanmış zombiler vardır. Bu zombilerden birisi Wano'nun ulusal kahramanı olan Ryuma'dır. 23 sene önce bu kahramanın cesedi ve kılıcı mezarından çalınmıştır. Bir kılıca ihtiyacı olan Zoro, Ryuma'yı gördüğü anda kılıcını ondan almayı kafasına koyar. Çünkü Zoro'nun üçüncü bir kılıca ihtiyacı vardır. Dövüş sonunda Ryuma yenilir ve kendi isteği ile kılıcını Zoro'ya verir. Zoro artık ihtiyacı olan üçüncü kılıca kavuşmuş olur.
Zaman geçer, bizimkilerin yolu Punk Hazard'a düşer. Burada iki tane Wanolu elemanı gemiye alırlar. Elemanlardan biri Ryuma'nın kılıcını görür görmez Zoro'ya saldırır. Çünkü kılıcı onun çaldığını düşünmektedir. Bu noktada kılıcın ülke için çok önemli olduğu ortaya çıkar. Zoro daha sonra Wano'ya gelir. Kendisinden yine bu kılıç istenir, ama vermeye yanaşmaz. Çünkü Zoro'nun üç kılıca ihtiyacı vardır. Ne zaman Hazan Suyu kalitesinde bir kılıç kendisine önerilir, o zaman kılıcı ülkeye geri iade etmeyi kabul eder.

Zoro'nun her zaman üç tane kılıca ihtiyacı vardı. Bu kılıçlardan sadece Ahenk Yolu manevi değeri yüzünden kıymetli. Diğer ikisi sadece Zoro'nun ihtiyacını karşılıyor. Zoro da bu yüzden yerine başka kılıç önerildiği zaman Hazan Suyu'nu vermeyi kabul ediyor. Bu durum ne karaktersizlik, ne çakallık, ne de başka bir şey. Kılıcı verip vermemek kendi tercihi tabiki. Ancak yıllardır acı çekmiş bir halkı bir nebze de olsa mutlu edebilecek bu harekette bulunmasaydı, Zoro'dan ciddi anlamda soğurdum.
Katiliyorum. Olay ancak bu kadar iyi yorumlanabilirdi. :good:

Alıntı yapayim da son sayfada görülsün.:gamyon:

yine dönüp dolaşıp kılıç verme konusuna gelmişiz. Smoker ın yorumunu alıntılayalım sürekli :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık