Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 954: Bir Ejderhanın Kanatlarında

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    190
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanmıyorum, ancak istihbaratı çok iyiyse olabilir, buradaki durumdan haberinin olduğuna dair bir teori mi bu bahsettiğin.
Mangada son göründüğünde söyledikleri ortada. Hasır şapkaların Wanoda olduklarını bildiği açık.
Adam en güçlü logia ve paramecia aldı sıradaki Zoan. Kesin gelecek.

Zoronun kılıcı vermesine okeyim ben aslında. Vermek için de vermemek için de ortada sebepler var. Zoro ne tercih yaparsa yapsın haklı bir sebebi olacaktı zaten.

Law çok temiz kesmiş Hawkinsi. Sucuk gibi doğramış valla. Hemde yaralı haldeydi Law. Gene de tokat şov olmuş. Ellerini bile kesmiş herifin kjshdkfjs

Hawkinse de hak verdim adamın şansı 0 yahu napsın şimdi?

3. eleman Drake idir. En başından beri herif bir plan uğruna geldi buraya. Gidem de Kaidoya katılam diyebir master planı olamaz.

Luffynin çelik yumruklamasına verilen tepkilere güldüm baya. Nerden bulmuşlar lan o çelik kütlesini? skfhsklhdf

King bu bölüm şekil çıkmış he.

Bu 2 hayvan neyin 1. yılını kutluyor acaba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Beklediğim bir şeydi bu ittifak. Bu kadar nova boşa mı birikti buraya yancı olmaya mı yonkouya? Marco falan da gelirse yeter bunlar.
Law vs Hawkins şaibeli.

Bölüm gayet güzel bir bölümdü. Herkes zaten bir ittifak bekliyordu pek kimse şaşırmadı bu duruma kanımca. Bizim tayfa bu saatten sonra ne yapabilir işte asıl mesele bu. Denjiro halen ortalıkta yok.

Law o hapisten çıkarken bir gölge var muhtemelen X-Drake olması lazım. Hawkins'in de içinde bulunduğu bir ittifak söz konusu gibi, yoksa öldürürdü Hawkins'i. İki tarafta şu an için ittifak arayışındalar. İyi olan kazansın :good:
Öldürmediğini henüz bilmiyoruz. Ekranın karardığı, bir takım seslerin duyulduğu ve Law'un "Bana soru sorma" dediği bir panel var. Sonrasında hapishaneden çıkıp, gölgeyle konuşuyor.
He öldürdüğünü sanmam, hem kendisi daha önce böyle bir niyetinin olmadığını dedi, hem de bunun için sebebi yok.
Ama o karanlık panelde ne olduğu belli değil. Boşuna karartmış olamaz Oda. Bir şeyler yaptı Law orada.

Law vs Hawkins şaibeli.
Bunun fanlıkla alakası yok. Belki de koca arcta en şaibesiz olay onlarınki oldu.

Son düzenleme:
Bb Kaido'nun meyveyi dayanikli oldugu icin alabilir gibi. Ejderha formunda iken pullar hasari en aza indirgeme ozelligine sahip.Shanks'in gorosei sebebi ile iliskilendireceksek Bb tayfasinda en az birinin hain olmasi gerekiyor. Muhtemelen bu da Aokiji olabilir gibi geliyor ama Aokiji ve Shanks'in arasinda bir sey gecmesi gerekiyor.(Aokiji devrimcidir tezi curuyor)

Bence Gorosei Aokiji'yi casus olarak Bb tayfasina yollayip direktmen bundan haberdardi ve Shanks'in gorosei gorusmesi tamamiyla farkli bir sebebti. Zaten Marine'nin neden bunca zamandir Kaido'ya ve BM'ye saldirmadigini dusunursek nedeni bir uyenin de belirttigi gibi tetikleyici bir unsurun(ejderha meyvesinin calimi) nedeni ile olmali. Teach seytan meyveleri hakkinda cokca bilgiye sahip birisi ve bu yuzden hukumetin boyle akillica bir hareket yapmasi da cok olasi. Cunku Teach'in Seytan Meyvesi bilgisi onu herkes adina bir tehlike haline getiriyor. Isik sondurme mevzusuda muhtemelen Teach ile ilgili bir soylem idi. Isik "parlayan bir sey" oldugunu dusunup yorumlarsak Teach'in yonkoular arasinda sivrilip direktmen yeni dunyaya girer girmez 2.250m beriye sahip olmasi onun da baya bir hizli parladigini ve tehlike arz ettigini gosteriyor.

Enies Lobby baskını esnasında Zoro'nun karşısına Pas Meyvesi yemiş bir adam çıkar. Zoro adamın gücünü bilmediği için Kar Akışı isimli kılıcı paslanarak yok olur. Zoro'ya yeni bir kılıç lazımdır, ancak kılıç alacak vakit olmamıştır.
Yol, bizimkileri Korku Barkası'na götürür. Burada Gölge Meyvesi'nin gücü ile canlanmış zombiler vardır. Bu zombilerden birisi Wano'nun ulusal kahramanı olan Ryuma'dır. 23 sene önce bu kahramanın cesedi ve kılıcı mezarından çalınmıştır. Bir kılıca ihtiyacı olan Zoro, Ryuma'yı gördüğü anda kılıcını ondan almayı kafasına koyar. Çünkü Zoro'nun üçüncü bir kılıca ihtiyacı vardır. Dövüş sonunda Ryuma yenilir ve kendi isteği ile kılıcını Zoro'ya verir. Zoro artık ihtiyacı olan üçüncü kılıca kavuşmuş olur.
Zaman geçer, bizimkilerin yolu Punk Hazard'a düşer. Burada iki tane Wanolu elemanı gemiye alırlar. Elemanlardan biri Ryuma'nın kılıcını görür görmez Zoro'ya saldırır. Çünkü kılıcı onun çaldığını düşünmektedir. Bu noktada kılıcın ülke için çok önemli olduğu ortaya çıkar. Zoro daha sonra Wano'ya gelir. Kendisinden yine bu kılıç istenir, ama vermeye yanaşmaz. Çünkü Zoro'nun üç kılıca ihtiyacı vardır. Ne zaman Hazan Suyu kalitesinde bir kılıç kendisine önerilir, o zaman kılıcı ülkeye geri iade etmeyi kabul eder.

Zoro'nun her zaman üç tane kılıca ihtiyacı vardı. Bu kılıçlardan sadece Ahenk Yolu manevi değeri yüzünden kıymetli. Diğer ikisi sadece Zoro'nun ihtiyacını karşılıyor. Zoro da bu yüzden yerine başka kılıç önerildiği zaman Hazan Suyu'nu vermeyi kabul ediyor. Bu durum ne karaktersizlik, ne çakallık, ne de başka bir şey. Kılıcı verip vermemek kendi tercihi tabiki. Ancak yıllardır acı çekmiş bir halkı bir nebze de olsa mutlu edebilecek bu harekette bulunmasaydı, Zoro'dan ciddi anlamda soğurdum.
Wano eşittir Japonya. Bu manga dünya çapında olsa da Japonlara daha çok hitap ediyor. Zoro o kılıcı vermekle senin dediğin gibi karaktersizlik yapmadı. Ama burada çok kolay karakter çizenler var. Çok değişik yani...

Bölümün en hoşuma giden yanı Oda'nın tek sayfada gün atlayıp olayları hızlandırmasıydı. Ulan kaç zamandır hayalim bu benim be. Ha şöyle Oda sonradan tek panelde anlatabileceğin olayları bölümlere yaymana gerek yok. Luffy de iyice iffete bağladı. Sen benim hayatımı sevdin ben de seninkini sevecem diye Kaido'yu hayal edip intikamına hazırlanıyor. Ayrıca Luffy'nin herhangi bir dövüş tekniğini bu kadar geç kapması da insanı kıllandırmıyor değil. Oda bunu Luffy'e uzun bir uğraş sonucu öğreterek bu kadar beklemenize değecek mesajı veriyor herhalde. Bu da Luffy'nin tahmin ettiğimizden daha sağlıklı bir Kaido'ya dalması demek. İnşallah olmaz. Allah korusun. Bizimki son dokunuşları yapsın yeter gerisi seri içi dinamiklerin ırzına geçmek olacak çünkü. Hatta bunca uğraşın üstüne Luffy gidip King'i indirsin ve bu teknikte o vs sırasında ustalaşsın herkes Oda'ya tam puan verecektir bu mevzuda. Çok tatlı olur.

Bu iki azmanın birleşmesi o adaya çok çok fazla. Tek başlarına bile yenilmezler. Amiraller veya Garp, Sengoku gelsin Dragon da olur ama sanırım o pek sallamaz bu durumu. WG'nin içindeki başla bir örgütten BM ve Kaido ile dövüşebilecek adamlar adayı basarsa da en büyük sürpriz bu olur herhalde. Ama yoktur lan öyle birileri varsa çünkü WG OP. Sittin sene yok olmaz bunlar. Neyse işte birileri gelecek kaçarı yok

Daha önce de söyledim. Zoro Wado hariç herhangi bir kılıcına çok bağlanmayacak bu bölüm onu tescillemiş oldu bence. Ayrıca kılıçları överken bu sefer bunu adam akıllı yaptılar. Kılıcı döven ustanın mahareti ön plana çıktı. Olması gereken budur zaten. Kullanılan materyal ve kılıcı döven usta kılıcın kalitesini belirler. Ve hiçbir kılıç, kullanıcının yeteneğinin önüne geçmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık