Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 953: Buralarda Bir Tilki Yaşardı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Enma (閻魔) wikiye koymuşlar, tabi mangadaki kanjisini şu an bilmiyorum, sözlükteki anlamı ölüler dünyasının kralı, ölülerin yargıcı, yargılayan gibi bişey :D Öbür tarafa göçen ilk ölümlüymüş hint mitolojisine göre. Zoro'ya hep hint mitolojisi dayıyor herif, Japon değil mi lan bu adam!
Anası hintli diyorlar.

Tilki reyize bak sen, onca sene Kawamatsu'nun sahte kimliğiyle silah toplamış. Acaba nasıl insani bi hale dönüşüyor :S Chopper gibi meyve yemiş bi hayvan mı yoksa zaten dönüşebilen bi hayvan mıydı acaba, ilginç.
Duruma göre Kaido'nun gerçekten de bir ejderha olmasının yolunu açabilir bu. Tabi, herhangi bir bağlantı yok iki olay arasında.

Enma (閻魔) wikiye koymuşlar, tabi mangadaki kanjisini şu an bilmiyorum, sözlükteki anlamı ölüler dünyasının kralı, ölülerin yargıcı, yargılayan gibi bişey :D Öbür tarafa göçen ilk ölümlüymüş hint mitolojisine göre. Zoro'ya hep hint mitolojisi dayıyor herif, Japon değil mi lan bu adam!
Aynı kanji. Hatta şuradaki haritada da yazıyor.

Bide Enma Japon mitolojinde de yok mu? Hint mitolojisinde geçen ismi Yama olabilir.

Duruma göre Kaido'nun gerçekten de bir ejderha olmasının yolunu açabilir bu. Tabi, herhangi bir bağlantı yok iki olay arasında.

Bide Enma Japon mitolojinde de yok mu? Hint mitolojisinde geçen ismi Yama olabilir.
Yama(enma) hint mitolojisinde ölüm tanrısı olarak geçiyor japonya ya budizmden geçen yama nın japonyadaki anlamı başkalarına kötü muamelede bulunanların ölü kararlarını uygulayan bir yargıçmış.

Gyukimaru bir önceki bölümde vahşi hayvanları öldürmek için kullanılan tüfekle vuruldu. Bu bölümde vahşi hayvan olduğunu ögrendik bir daha ki bölümde Sahibinin yanında ölü bir şekilde buluruz kendisini gibi görünüyor.

Zoronun butun saldirilari kesiş saldirilari. Kilicini hiç saplama icin kullanmadi. Keşke bir hilal kiliç kullansa. Wanodan cikmaz cma baska yerden bulsa bari.

Anası hintli diyorlar.
Babası neciymiş ki :T

Harita olayını bilmiyordum, iyiymiş... Araya bi de Robin'in poposunu sıkıştırmışsın valla korkulur senden.

Bu arada geçen bi yerde yorumlarda okumuştum, Zoro ölecek diye beklenen bölümde Zoro ölmemişti ya. Fakat hep o kapaktaki 944 e odaklanılmıştı ama yazıyı o kadar takan olmamıştı. Son gülen iyi güler diye bişey miymiş neymiş :S tam da 940lı bölümlere gönderme olarak belki bilerek eklenmiş, çünkü smile ın açıklanması, gülerek ölen Yasu, ölümünü gülerek karşılayan smile kurbanları ve Fafafa mikrofonşov Killer... Şrfsz Oda.

Usimaru Simotsuki, gerçekten de Zoro'yu andırıyor. Şu Hitetsu, Zoro'yu bir görseydi de neyin ne olduğunu anlasaydık.
Enma'nın görünüşü için bile bekletiyor adam bizi. Neyse ki, flashback bir bölüm sürdü. Daha da uzatabilirdi neticede.

Harita resminde Zoronun sırtında ateş var. Demek ki zoro entei kadar büyük minik güneş oluşturacak kadar büyük ateş çıkarabilecek kılıçtan.

Hep dedim, kılıç ustaları şeytan meyvesi yemiş gibiler zaten diye. Bu bölümde kawamatsu kılıcın ruhunun kılıçustasına gücünü verdiğini söyledi.

İnşallah kuinanın mezarı wanodadır ve Zoro kılıcı mezara bırakır. Enma, shodai ve başka bir en iyi 12den alır gider.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık