Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 953: Buralarda Bir Tilki Yaşardı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katılmıyorum. O kılıç ile WSS olduktan sonra daha mezarına gidip sözümü tuttum diyecek.

Güç müptelası Madara gibi bir profil cizmez Zoro. En iyi 12'nin 4'de biri bunda olacak da öyle WSS olacak? Kalsın. Değerleri olması lazım karakterin
Ben de böyle düşünüyorum.

Zoro'yu bu kılıcı kullanırken gördüğümde benim aklıma Kuina'ya duyduğu sevgi ve en iyi kılıç ustası olmak konusundaki azmi geliyor. Bence Zoro'nun imza kılıcı, şeytan meytan dalgalarından ziyade bu yönlerine vurgu yapan Wado Ichimonji olmalı.

Bence Ryuma'nın Hazan Suyu'na olduğu gibi, Roronoa Zoro'nun Wado Ichimonji'si de sayısız dövüşün ardından kararıp black blade olacak. Böylece Zoro Kuina'ya verdiği sözü, hem kendi en iyi kılıç ustası olarak, hem de Kuina'nın kılıcını en güçlü kılıç haline getirerek katmerli bir şekilde tutmuş olacak.
Öyle çok güzel olurdu ya. :ühü:

Yani kendi için istemesinden çok hep Kuina için istediğini varsayıyorum. Seriyi izlemeye başladığım ilk günden beri. Özellikle böyle düşünmemin sebebi East Blue dönemi. East Blue boyunca Zoro’ya ne zaman yakınlaşsak her şey Kuina ile ilgiliymiş gibi.
Kuina olmasaydı belki buralarda olmazdı. Etkisi büyük tabii ki.

Sen dalganı geç bakalım, Mihawk için Yonkou seviye diye kendinizi avutuyorsunuz. Zoro'nun artık Mihawk'tan geri kalır bir yanı kalmadı. Kılıç kullanma stilinde artık aştı kendisini, Zoro'ya gerekli olan sadece Fiziksel güçtü onu da her geçen gün kazanıyor. Mihawk Zoro'yu küçük bir çakıyla tuttuğu zaman teknik uygulamadı fiziksel güç uyguladı. Zoro'nun zaten tekniği gayet başarılı eksikliği fiziksel gücüydü. Aynı şekilde Mihawk ile yaptığı son atakta Zoro'nun kılıçları parçalandı, tekniğinin zayıf olduğunu göstermez, sende biliyorsun ki Meito olmayan kılıçların Meitolar karşısında bir ince demir çubuktan farkı yoktur. Örneğin son olarak One piece'nin anime bölümünde Luffy Nidai Kitetsu ile 7-8 tane kılıcı aynı anda parçaladı. Zoro'nun tekniği artık kusursuza yakın.Pica gibi bir hayvanı kestiği zaman gördük ki artık fiziksel olarak da hazır. Tek eksiği var o da en üstün 12 kılıçtan biri lazım. Önümüzdeki bölümde alacağı Enma ya da Shodai Kitetsu bu eksiğini kapatır.
Yani kendi için istemesinden çok hep Kuina için istediğini varsayıyorum. Seriyi izlemeye başladığım ilk günden beri. Özellikle böyle düşünmemin sebebi East Blue dönemi. East Blue boyunca Zoro’ya ne zaman yakınlaşsak her şey Kuina ile ilgiliymiş gibi.

Gözlerim yine doldu. İnsan sırf güç için bu olayı nasıl hiçe sayarlar? Zoro fanlığı değil bu... @Alpamis ’in makaraya almayı sevdiği fanlık bu işte. Kılınç fanlığı. Adamlar Zoro’yu eli kılıç tuttuğu için seviyor sadece. Enma’yı alson, Ryuma’nın kılıncı alsın. Üstüne üst model lanetli çaksın. Sonra gidip Fuji’yi ortadan yarsın istiyor kılınç fanları.

Mihawk, Yubashiri’yle en iyi kılıç ustası olabilir miydi? Olabilirdi. Kim demiş Zoro’nun 12’liğe ihtiyaç duyduğunu? Şart mı? Mihawk veya finalde karşısına kim çıkarsa artık. “Hmmm evlat beni yendin. Fakat kılıçlarının biri lanetli diğer ikisi 21’lik. Üzgünüm fakat bu şartlar ışığında en iyisi olamazsın. Bi koşu 12’lik kap gel... Ben kan kaybından ölmeden gel. Kaybolma ha!!” mı diyecekler?
Zaten ilk karşılaşmada Kılıçlar yer değiştirse de Mihawkin parça parça edeceğine inanmiyo adamlar bildiğin :)

Gerektigi yerde feda edilmesi gereken durumlar vardir. Idealler ile Degerler cakistigi zaman bir karar vermen gerekir. Degere kadar Ideal'ine de onem veren birisiden bahsediyoruz Luffy'den falan bahsetmiyoruz. Degerimi nesneye yukleyip gecici bir deger yerine icimdekine saklar sonsuzlastiririm.
Başına istem dışı bir şey gelmediği sürece niye feda etsin? Wado, Kuina'dan kalan tek şey. Ki kılıç üstüne verdikleri sözü var. Tabi ki gözü gibi canı gibi o kılıca bakmalı, korumalı.

Kawamatsu -nun dediği söz çok etkileyici kılıç ruhu kılıç ustasına güç verir bu sözden çıkarmamız gereken wado ichimonji olmasa zoro çoktan ölmüştü bu kılıca güvenmeyen saygısızlık edenlerin bence 2 gün banlanması lazım akıllansınlar:flaugh:

Gerektigi yerde feda edilmesi gereken durumlar vardir. Idealler ile Degerler cakistigi zaman bir karar vermen gerekir. Degere kadar Ideal'ine de onem veren birisiden bahsediyoruz Luffy'den falan bahsetmiyoruz. Degerimi nesneye yukleyip gecici bir deger yerine icimdekine saklar sonsuzlastiririm.
Hani Zoro'nun Kuma'ya bir lafı vardı hatırlatırım.
"O zaman bu kadarlık adamım demektir."

Zoro, Kuina'yı feda ederek dünyanın en güçlüsü olabilecek kalibrenin adamıysa Mihawk'ın gebertip bırakması gerekirdi, "ölme" deyip bırakması değil.

Kawamatsu -nun dediği söz çok etkileyici kılıç ruhu kılıç ustasına güç verir bu sözden çıkarmamız gereken wado ichimonji olmasa zoro çoktan ölmüştü bu kılıca güvenmeyen saygısızlık edenlerin bence 2 gün banlanması lazım akıllansınlar:flaugh:
:hhh::hhh: Zoro tek başına dövüşmüyor. Sağlam yardımcısı var. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık