Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 941: Ebisu Kasabası'nın En Çok Sevileni

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 76 50.7%
  • Orta

Kullanılan: 51 34.0%
  • Kötü

Kullanılan: 23 15.3%

• Kullanılan toplam oy
    150
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben Sanjinin de gitmesini istemiyorum şahsen. Zoro ve Sanji buluşması daha özel olmalı ve komik olmalı. Şu ödül muhabbeti falan geçmeli :D

Zoro hirpalansa başkentte, Sanji gidebilir ama. Arkasindakilere burada saklanin diyerekten.
Oradan mutlu ayrılamayacaklar gibime geliyor. Orochi gibileri de oraya gidiyor law’ın tayfasını kurtarma işlemi de iyice sıkıntıya girmeye başladı. Bakalım belki zoro yakalanabilir hani biliyorsun 944:D luffy zoro’nun yakalandığını görse hapiste çıldırır zaten. Kötü şeyler olacağı kesin ama.

Nami ve Robin, Toko'ya bakmak için oraya gidiyordu. Sanji'nin bol bol zamanı varken Toko'yu rahatlıkla arayabilirdi. Şefkat mi :D Robin'de gösterdi :D Ne farkı var :D Tamam, Zoro2yu sevmeyebilirsin de, ortada yaşanan olayı bari yok saymayın.
Zoro'yu sevmediğim nereden çıktı? Zaman atlamasından öncesine kadar adam benim favorimdi. Benim Oda'nın Zoro'daki zorlamalarıyla derdim yoksa severim ben marimoyu.

Ayrıca Sanji Toko'yu niye arasın yahu? Kızın Komurasaki'nin yanında mutlu mesut yaşadığını sanıyor. Kaldı ki kızlar hamama Toko'yu aramak için mi gitmiş? :confused:

Oradan mutlu ayrılamayacaklar gibime geliyor. Orochi gibileri de oraya gidiyor law’ın tayfasını kurtarma işlemi de iyice sıkıntıya girmeye başladı. Bakalım belki zoro yakalanabilir hani biliyorsun 944:D luffy zoro’nun yakalandığını görse hapiste çıldırır zaten. Kötü şeyler olacağı kesin ama.
Valla seyir zevkime hitap etsin, isterse Jack ister King, ister Kyoshiro Fukuro Orochi ile kapissin. Şurada olaylar karismali artık. Zoro düşerse dediğin gibi Luffy orada "Zolooo" diye bi nara atar.

Sanji de gelir. Zoro kardeşi için

Iki kılıç Zoroyu üst rutbeler(komutanlar) patates eder bence. Ona erken :p

Zoro'yu sevmediğim nereden çıktı? Zaman atlamasından öncesine kadar adam benim favorimdi. Benim Oda'nın Zoro'daki zorlamalarıyla derdim yoksa severim ben marimoyu.

Ayrıca Sanji Toko'yu niye arasın yahu? Kızın Komurasaki'nin yanında mutlu mesut yaşadığını sanıyor. Kaldı ki kızlar hamama Toko'yu aramak için mi gitmiş? :confused:
Evet, onu da aramak için gittiler. Mezarlıktayken bunu dile getirdiler. Sen Sanji ile daha güçlü bağlar kurdu dedin ya onun için dedim aramalı diye. Komurasaki'nin öldüğünü bildiği için mutlu yaşadığını sanmıyor. Toko'nun arandığını biliyordu o vakit. Neyse ya var olan şeyleri anlatmaya gerek yok. Yorum farkı deyip geçmek en iyisi. Kimseye bir şey katacağı yok gibi bu tartışmanın.

Zorocuların gözünü yeşil bürümüş Zorodan başka birşey görmek istemiyorlar yine..Hasırşapka tayfası ne Zoro'dan ne God Usopptan ibaret..(Zoro'nun sözünü editleyem)

Sanji olaya daha yakın ve bunlardan katbekat hızlı olduğu düşünülünce en kötü ekranda Toko'yu görür yine gider oraya.Bunun aksi durumu imkansız.(Tabi Ebisu'ya herhangi bir baskın falan olursa bizim Furanky-Usopp bir halta yaramayacakmış gibi, bırakır Oda bunu orda bir şekilde) Görünmez halde öyle bir curcunada iş yapacak adam Sanji..Kamazo gibi 3-5 eleman vardır orada en az, Zoro'nun tek başına hiç şansı yok..Brook'da hadi o Kamazolardan birini korkutsun.. :ehe:

Sanji-Zoro boşuna isim yapmadı o kadar, halk bu ikisini görünce gaza gelecek..Wano içten fethedecekler böylelikle.Ebisu zaten hali hazırda müttefik..

Son düzenleme:
@amaneden 924'ün analizinin girişinde bahsetmişti bundan.
Bölüm isminden başlayalım. Jo-Ha-Kyû. Ne demek? Mantık olarak giriş, gelişme ve sonuç. Açılış perdesi olan Jo özetle karakterler ve konunun uzun ve yavaş bir tempoda tanıtılmasından oluşuyor. Ha perdesi, üç bölümden oluşuyor ve olaylar hızlanıyor. 3. perdede büyük bir dram ya da trajedi yaşanırken 2 ya da 4. perdede bir savaş olacak muhtemelen. Son olarak Kyu perdesinde kısa ve hızlı bir son var. 909. bölümde açılan ilk perde, bu bölümle birlikte kapanacak ve "Ha" perdesine geçiş yapacağız. Bu saatten sonra bu tiyatro sekansları üzerinden teoriler üretilebilir ama ben bunu teorisyenlere bırakayım.
Çok teşekkürler. :)
Niye yapmıyor muş ? Ashura iki yıl önceki en sağlam teknikti şimdi kim bilir ne var, Luffy ota boka g4 yaparken Zoro, Ashura'yı illa finalde mi kullanacak :bilmem: Ha adama kota koyduysan o zaman olur seni mi kıracak yapmaz tabi :artiz:
Zoro'ya kota koymuyorum, One Piece okuyorum.

Birincisi Alpamis'in dediği gibi ota şeye açılmadı. Hepsi de sağlam karakterlerdi. Cracker, Katakuri, Doflamingo ve Kaido. ;) Hangi birine güçsüz diyebilirsin? ;)

İkincisi Luffy ile Zoro'yu kıyaslamak şu seride yapılan en büyük yanlışlık. Ötesi yok. Çünkü dövüşler mangakanın hayal gücüne göre oluyor. Luffy envai çeşit saldırı kullanması sadece Luffy'den değil mangakanın lastik meyvesiyle bir sürü saldırı ve form türetebilmesinden kaynaklanıyor.

Zoro'da ise hayal gücü çok düşük. Çoğu saldırısında Zoro saldırıyı yaparken adını söylemese saldırının ne olduğunu bile anlayamayız.

Bu gibi sebeplerden dolayı Luffy baş rakibi Lucci'ye zarar verebilen Jet Pistolü pxlere kullanabilirken, Zoro Mihawk'a saldırırken kullandığı sanzen sekai'yi baş rakibi Pica'ya da kullanabiliyor.

Birisi yeni yeni saldırılar türetirken diğeri mevcut saldırıyı güçlendiriyor. 36 pound atarken 1080 atmaya başlaması gibi gibi.

2 yıl önce Luffy için gear 2 ve 3 hayvani derecede önemliyken şimdi ona buna kullanıyor. Zoro için 2 yıl önce Ashura çok önemliydi, şimdi hala çok önemli.

Burada Luffy ya da Zoro eleştirilmiyor. İkisi de güçleniyor ama farklı şekillerde.

Senin Zoro'dan beklediğin şey, Luffy'nin arcın ortasında Gear 5 açması gibi bir şey. İşler bir dövüşün son raddesine varıncaya kadar ne Ashura gelir ne gear 5.

Umarım anlatabilmişimdir. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık