Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 940: İsyan Kıvılcımı

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 83 48.0%
  • Orta

Kullanılan: 66 38.2%
  • Kötü

Kullanılan: 24 13.9%

• Kullanılan toplam oy
    173
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kawada anormal ne çıkabilir ekstra sen bilirsin Japon şeylerini. Bu kadar gizem kasmalari falan.

Bu arada güzelmiş harbi.
Görünen köy Kappa diyor valla. İsmi de uyuyor. Söylenenler de uyuyor. Başka bir şey çıkmasını beklemiyorum ben. Gizem kasılmasının sebebi kolsuz ve bacaksız çıkabilecek olması olabilir. Onu da daha ilk çıktığında söylemiştim. Gözümüze soka soka kolsuz ve bacaksız diyordu sanki Oda ve şimdi de bunu unutturmaya çalışıyor, bir ihtimal.

Law'ın o sözü tayfaya dediğini sanmıyorum. Eğer tayfayı da kattıysa yol alsın, kaybolsun yancı herif.

Shinobu, Nami'nin yan şubesi gibi tam bir kezban. Bir de Nami ile Usopp muhabbetin de, hadi Nami neyse de, ulan Bepo falan konuşmamış, Usopp gelmiş öteceğini kabul ediyor yav. Bu herif den adam olmaz sinirimi bozdu.

Hiyori de çok güzel iş yapmış. Demek ki babasının öğretilerini hiçe sayıp kötü bir kız değilmiş. Zaten belliydi Zoro'yu da kandırmadığı çünkü Zoro'ya başından beri kendi gibi davranıyormuş.

Bu Yasu'dan bir şeyler çıkacak. Aziz falan diyorlar ama bilmiyorum.

Hapishaneden de çok iyi ittifak geliyor. Hyogoro amca ben konuşurum dedi umarım hepsi kabul eder.

Ve haki olayı. Luffy bununla güzel iş yapacak gibi. Bu olayı Zoro'nun hocasının kelimeleri ile açıklamaya başlamıştı Hyogoro. Bunu Zoro bilmiyorsa ki bilmiyordur, o da öğrenebilir burada diye düşünüyorum.

Anlaşılan tüm kek arkının Ceaser'ı bu ark Caribou. Ayrıca Mama'nın görevi de belli oldu. Quin ile dövüşmeyecek muhtemelen Quin vs Luffy olur. Mama hapishaneleri yıkacak.

Ben bu wanolu insalardan hiç hoşlanmadım.En tepedeki adamdan tut en aşağıdaki köylüsüne kadar alayı tipsiz.Shinobu gibi kezbanlarda komple wanoya olan pozitif bakışımı dahada negatife dönüştürüyo.

Kendi vatanını milletini kurtamamışsın , dışarıdan adam getirmişsin yalvar yakar , ama ilk fırsatta adama bok at , bize ihanet ettin de.Dalga mı geçiyon lan sen ?
Bu kezban yüzünden law luffye darılmaz %0 bence.Nami de hemen kendi gibi kezban olan shinobuyu destekliyo hemen.
Ona şüphem yok benimde Luffy ile bağı kopmaz onun.

Law'ın o sözü tayfaya dediğini sanmıyorum. Eğer tayfayı da kattıysa yol alsın, kaybolsun yancı herif.

Shinobu, Nami'nin yan şubesi gibi tam bir kezban. Bir de Nami ile Usopp muhabbetin de, hadi Nami neyse de, ulan Bepo falan konuşmamış, Usopp gelmiş öteceğini kabul ediyor yav. Bu herif den adam olmaz sinirimi bozdu.

Hiyori de çok güzel iş yapmış. Demek ki babasının öğretilerini hiçe sayıp kötü bir kız değilmiş. Zaten belliydi Zoro'yu da kandırmadığı çünkü Zoro'ya başından beri kendi gibi davranıyormuş.

Bu Yasu'dan bir şeyler çıkacak. Aziz falan diyorlar ama bilmiyorum.

Hapishaneden de çok iyi ittifak geliyor. Hyogoro amca ben konuşurum dedi umarım hepsi kabul eder.

Ve haki olayı. Luffy bununla güzel iş yapacak gibi. Bu olayı Zoro'nun hocasının kelimeleri ile açıklamaya başlamıştı Hyogoro. Bunu Zoro bilmiyorsa ki bilmiyordur, o da öğrenebilir burada diye düşünüyorum.
Aslında Zoro'nun hocasının açıkladığı şey doğrudan b.hakinin tanımı. Zoro Mr1 dövüşünde de hala tam olarak ne anlama geliyor bilmiyorum demişti. Ama o sıra sınırını aştı ve çeliği kesti. Aslında Zoro orada baya büyük şey yaptı. Her şeyin özünü bir anlığına seziyordu. Şimdi bu bölüm görüyoruz ki vücudun etrafını saran fazladan bir haki var. Bunu Zoro her şeyin nefesi olarak izah etti, Sabo her şeyin bir özü var olarak izah etti, Rayleigh izah etti mi hatırlamıyorum ama o da her şeyin ardında bir varlık vardır gibi bir şey mi ne söylüyordu.

Hadi Koshiro(Zoro'nun hocası) o sıra bunu Zoro'ya geçirmekte zorluk çekti de Mihawk niye öğretmedi? Eğer ki çevredeki hakiyi manipüle edebiliyorsan bu b.haki kullanımında şimdiye kadar gördüğümüz en ileri haki kullanımlarından biri olur bence. Onun dışında Rayleigh'nin öğretmemesi çok daha abes. Luffy'nin Gear 4'ü deli gibi koka (haki ) harcıyor. Sen kendin G4'ün Luffy'e çok yük bindirdiğini söyledin. İnsan bir bundan bahseder...Ama tabi Gear 4'ün anca koka ile çalışma imkanı da var. Çünkü koka belki de sadece kendi sahip olduğun haki ile yapılabiliyordur. Öyle olursa Luffy vücuduna dışardan haki çekemez. Bu da tamamen vücudunu (lastiği) sertleştirme mantığı üzerinden giden g4'ü o şekilde yapmasını sağlayamaz olabilir.

Şu an için kırılma noktasındayız. Hakinin doğası üzerine, işleyişi üzerine daha çok şey öğreneceğiz nasip olurda tekniğin tam olarak nasıl işlediğini öğrenirsek.

Mihawk'ın öğretmediğini düşünüyorum çünkü bilseydi ateşi kesmeyi merak etmezdi bence. Çünkü bu muhabbet ateşi kesebilmenin de önünü açar gibi duruyor. Sonuçta onunda bir özü, nefesi, varlığı var.

Aslında Zoro'nun hocasının açıkladığı şey doğrudan b.hakinin tanımı. Zoro Mr1 dövüşünde de hala tam olarak ne anlama geliyor bilmiyorum demişti. Ama o sıra sınırını aştı ve çeliği kesti. Aslında Zoro orada baya büyük şey yaptı. Her şeyin özünü bir anlığına seziyordu. Şimdi bu bölüm görüyoruz ki vücudun etrafını saran fazladan bir haki var. Bunu Zoro her şeyin nefesi olarak izah etti, Sabo her şeyin bir özü var olarak izah etti, Rayleigh izah etti mi hatırlamıyorum ama o da her şeyin ardında bir varlık vardır gibi bir şey mi ne söylüyordu.
Aynen ilk başta böyle gördük olayı. İşte diyorum ya bir de Zoro çok önceden fark etmiş olayı ama işte bilinçli olmak bu yüzden çok önemli. Anlamadan olmuyor hiçbir iş.
Hadi Koshiro(Zoro'nun hocası) o sıra bunu Zoro'ya geçirmekte zorluk çekti de Mihawk niye öğretmedi? Eğer ki çevredeki hakiyi manipüle edebiliyorsan bu b.haki kullanımında şimdiye kadar gördüğümüz en ileri haki kullanımlarından biri olur bence. Onun dışında Rayleigh'nin öğretmemesi çok daha abes. Luffy'nin Gear 4'ü deli gibi koka (haki ) harcıyor. Sen kendin G4'ün Luffy'e çok yük bindirdiğini söyledin. İnsan bir bundan bahseder...
Onları bende anlamadım yahu. Anlatmaları lazımdı en azından. Çok saçma oldu bence de. Gözlem falan anlatıyorsun bunu neden es geçiyorsun ki? Hele de Luffy'nin g4'ü böyleyken dediğin gibi. Ama işte handikap olsun diye yapılmış belli.
Mihawk'ın öğretmediğini düşünüyorum çünkü bilseydi ateşi kesmeyi merak etmezdi bence. Çünkü bu muhabbet ateşi kesebilmenin de önünü açar gibi duruyor. Sonuçta onunda bir özü, nefesi, varlığı var.
Bence de öğretmemiştir. Bu muhabbet burada döndüğüne göre, Luffy zaten başladı, Zoro da öğrenir diye düşünüyorum. Dediğin gibi element kesme falan da bağlanır buna.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık