Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 923 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin kacarken kendini sorumlu hissedip donmesi, ve kiliciyla Kaidonun karsisinda durmasi baya hostu benim icin. Seviyorum Luffyi,kocum benim. :respect:
Ayrica O nasi sahne oyle. Kid misali olmus bizimki. Sasirdim valla baya.

Çoğu kişi beklemezdi çünkü Yonkou'lar çok küçümseniyordu. Teach de neredeyse sağ koldu ama Yaşlı, hasta ve kılıç, top, lav gibi çeşitli şeylerden hasar almış Beyazsakal karşısında hiçbir şey yapamadı. Beyazsakal sağlam olsaydı muhtemelen Teach de Luffy durumuna düşerdi. Ben böyle bir şey olmasını bekliyordum ve çok şaşırmadım açıkçası.

Bekleyip göreceğiz artık. :bilmem:
Şimdi Rayleigh FB'sinde dünyada en güçlülerin arasında bile sayılı kimse geleceği görebilir dedirtiyorsun, burdan Katakuri'nin belli bir seviyede adam olduğunu çıkarmamızı sağlıyorsun, sonra Luffy'i bu adama başlarda ezdirsen bile dayanıklılığı sayesinde ayakta kalmasını sağlayıp sonlara doğru denk bir dövüş çiziyorsun.

Ardından böyle bir sonuç benim için hiç beklendik olmuyor ne yalan söyleyeyim..:D

@amaneden

Olayı yorumlamadım çünkü bölümün çıkmasını bekliyorum. Ama her şeyi geçtim Kaido'yu indirmek istiyorlarken böyle bir zaiyattan kaçınmaları zaten imkansızdı. Şehirde oluşan hasardan dolayı mı Luffy'e omurgasız denilecek? Benim tam olarak bağlantı kuramadığım nokta burası...

Bana daha çok H. Haki çarpışması gibi geldi. Ama belki yumruğa H. Haki eklemek gibi farklı özellikleri olabileceği için kesin bir şey demedim.
İlla eklemesine gerek yoktur muhtemelen. Gerçi tam açık da değil ya. Dediğin gibi burada B. Haki kullanılırken H. Haki'den de bahsediliyor. Ama ekleme vs. ayrıca bahsedilmemiş hiç. Oda anlatmıyor ki doğru düzgün. Noob herif.

Olayı yorumlamadım çünkü bölümün çıkmasını bekliyorum. Ama her şeyi geçtim Kaido'yu indirmek istiyorlarken böyle bir zaiyattan kaçınmaları zaten imkansızdı. Şehirde oluşan hasardan dolayı mı Luffy'e omurgasız denilecek? Benim tam olarak bağlantı kuramadığım nokta burası...
Şehirdeki hasar ne alaka? Tama yaralanmış. Bu bile yeter. Sorduğum soru çok açık. Luffy'i boş ver. Sen Luffy'nin yerinde olsan Tama'nın bu hâlini öğrendikten sonra, ölse de ölmese de ne düşünür, ne hissedersin? :/

Kaidou'nun sopasında elektrik gibi bir şeyler var. Muhtemelen haki ile ilgili bir şeydi o.

Diğer konuya gelirsem, Kaidou klasik bir arc bossu değil öncelikle. Ve bence gerek Beyazsakal-Teach dövüşünden olsun, gerek Dof'un Kaidou adını duyunca bile korkmasından olsun, gerek Linlin'in Kata'ya köpek çekmesinden olsun, gerek dünya hükumetinin yonkoulara bir şey yapamıyor olmasından olsun gerek iki yonkou'nun iletişime geçmesinden bile korkulmasından olsun, Yonkouların bu kadar güçlü çıkacağı belliydi. Ama az önce dediğim gibi insanlar Yonkouları çok küçümsüyordu genel olarak.
Luffy şu an sağ kol eder.B.haki kullanması olayı azıcık normalleştirse de hala saçma bence.Bir de tek atmış yav.Daha bunun meyve gücü de var.Yonkoları küçümsemek değil de bu kadar fark abartı olmuş.

Yani mesela şu an Kaido böyle bir tepki verebiliyorsa amiraller de g4e aşağı yukarı aynı tepkiyi verirdi diye düşünüyorum.Gerçi düşünmüyorum da benim bakış açımdan düşünülebilir bu.

Yine de 1 bölümden çok gaza gelmeyin bence.Editör notu karakter pohpohlama olayı gibi duruyor.

Chincao ve Dofa karşı b. haki tokuştuğunda olmuştu bu çizgiler.
Katakuride karşılıklı h.haki sahnesinde olmuştu ama burada beraber h. haki salma durumları yok. Yani Kaido b. haki kullanmış bence net olarak.
Yukarıda dediğim gibi bu olayı biraz normalleştiriyor ama yine de saçma geliyor bana.Hem tek atıyor hem de daha meyvesi var bu adamın.

Ayrıca önceki bölümleri okumadım da Luffy neden bu kadar çabuk yoruluyor ? Bunun bir nedeni var mı yoksa anlamsız bir şekilde mi çabuk tükenmiş ?

Olur mu yahu öyle şey.Moria ada bölen yumruğu vurmuştu da bana mısın dememişti iki yıl önce.
Ada bölen yumruk çok bir şey mi sanki la opta ? Önemli olan haki değil saldırı gücün.Luffy hakisiz haki kalkanını mı savunmasını mı ne kırmıştı.Nasıl oluyor bu ? Her şey saldırı gücüyle alakalı.Yani hakisiz de zarar verebilirsin Luffy'e.

Senin neyi ne düşünerek yazdığının önemi kadar, 3. şahısların ne düşündüğü de önemli. "Rezil ederim" gayen benim için geçerli olmayabilir, fakat @amaneden'in yorumunda da nasıl göründüğünün anlaşılabilir diye düşünüyorum. Amacın haklılığını göstermekse, benim yorumumu sanki "net alır" şeklinde anlam oluşturmak yerine, senin "çık alamaz" yorumunu paylaşman yeterliydi. Ben "net alır" gibi bir iddiada bulunmadım, aslında ne anlatmaya çalıştığım çok net de, nereden baktığın ve ne görmek istediğinle ilgili.
Yani, tek yeme konusunda haklı çıkmış olabilirsin de bu benim yorumuma karşı haklı çıktığın anlamı taşımıyor demeye çalışıyorum.
Evet zeki boyii dememeliydim belki de, yazdıklarımın çarpıtılması ya da yanlış kullanılması hoşuma gitmedi. Bir hakaret niteliğindeyse yorumum, özür dilerim.
@amaneden tarafımca sevildiğini bilir. Yanlış anladıysa da anlamamıştır. Ölsen bile ölme gibi birşey bu :)

Tamam ben de daha dikkat edeceğim alıntı yaparken. İyi forumlar.

Şehirdeki hasar ne alaka? Tama yaralanmış. Bu bile yeter. Sorduğum soru çok açık. Luffy'i boş ver. Sen Luffy'nin yerinde olsan Tama'nın bu hâlini öğrendikten sonra, ölse de ölmese de ne düşünür, ne hissedersin? :/
Luffy'nin baştan hatası böyle bir sonucu tahmin edememesiydi, ama iyi niyetle yapıyor. Güvende olduğunu düşünüyordu. Güvende olduğunu düşünmesi için hata yaptır derim. Onun dışında Luffy zaten kendi pişmanlığını belirtiyor. Ortada bir hata var ki böyle bir iç çekiyor ve duruma sinirleniyor. Ama bunun omurgasızlık ile ilişkisini çözemiyorum hala...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık