Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 923 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Valla Kaidonun karşısına tüm isimli kılıçları koysan kıracakmış gibi duruyor.Mihawkın kılıcını kürdan niyetine kullanır bu.

Değerimiz geç anlaşılıyor.
Yok daha neler. :(

@Millennium Wizard
Sen iyi bilirsin bu sahneyi. Ahan da Zoro ve isimli kılıcının sonu :d
Ahahaha :D olmaz böyle birşey reyiz sağlam b.haki basıyor. :) Ek olarak Ryuuma'nın efsanevi kılıcını Wano'da kırdırmaz mangaka bu imkansız olurdu.

Yatmadan spoiler ile ilgili yorumumu yapayım da çıksın aradan. Kaidou baba az vur bizim çocuğa. İçim acıdı resmen gavura vurulur gibi vurulur mu be el insaf. Geçen hafta Kaidou'yu gömenleri gülerek okudum. Bu hafta forumu yine gülerek okuyorum. Kim payına ne koparırsa kafasında yorum yapıyor. Forumun yorumları her hafta Türkiye gibi.

Biz burada defalarca yonkouların farklı bir klasmanda olduğunu hiç kimse ile kıyaslanmamaları gerektiğini söyledik. Oda sırf Luffyleri kaçırabilmek için Koca Ana'yı pasif hale getirdi. Bu bölümde de azıcık aklı başında oldu mu bir yonkounun sümsüğü koydu mu neler yapabileceğine şahit olduk. İşteyken yarım yamalak bakabildim. Luffy g4te baya kaldığını duyunca şöyle anladım olayı g4 Luffy Kaidou'ya zarar veremedi. Haki bitip formdan çıktığı an Kaidou vurup tekledi. Meğersem g4 Luffyi teklemiş. Bu cidden büyük sorun. Ben Luffy'i değil yonkou, amiral-sağ kol seviyesi olarak bile tam olarak kabul etmiş değilim o yüzden her türlü Kaidou'nun zaten kolay alacağını düşünüyordum ama g4te tek yemek nedir arkadaş. Valla beklediğim halde baya üzüldüm ulan bilsen bile koyuyor ama Luffy bu bir daha ki bölüm ayağa da kalkabilir. Böyle olursa da benim için tek yemiştir G4'te yemişsin sümsüğü ama 6-0 olan bir maçta tek gol atmanın şeref golü olması gibi bir durum olacak benim için. Son olarak Kaidou babanın Luffy'e çakıp Ne tür Kral olacaktın yeğen tekrar bir söyle bakayım" demesi ve o yüzündeki ifadeki anlam çok karizmaydı. Resmen Kid'e söylediklerinin "Bizde laf sözde kalmaz yeğenim"in özetiydi.

Bölümün başlığı belli. "WANO EVİMİZ KAİDOU BABAMIZ" -@Smoker

Kaidou inecek mi? İnecekse nasıl inecek? Luffy nasıl power uplar alacak? Kaidu'ya kaç hisse girecekler? Bu bölümden çıkardığım sorular. Ekstra bir şey olursa bölümü verdikten sonra yazarım zaten.

Spoiler yorumlarında 105 sayfa. Bakınayım diye girdimde kim okuyacak o kadar yorumu. Sanırım güzel bir bölüm olacak.

Ahahaha :D olmaz böyle birşey reyiz sağlam b.haki basıyor. :) Ek olarak Ryuuma'nın efsanevi kılıcını Wano'da kırdırmaz mangaka bu imkansız olurdu.
Kılıcın kırılması şart olmadığı için saldırıdan dolayı kendi kılıcını suratının ortasına yiyen Ichigo'yu attım ya. :rolleyes: Hem isimli çok sert kılıç ya hani, onunla vurdu mu daha da etkili olur xd

Son düzenleme:
Şimdi şu bir türlü anlaşılamıyor. Zoro'yu şuan aşağı seviyelere koymanın mantığı olamaz ama üst seviyelere koymanın mantığı olur. Bu adam Luffy den Sonra bu serinin 2. karakteri değil mi? Bir adam 2 yıllık eğitimden dönüp daha ter bile atmyorsa, bir yazar olarak sen bunu yaptıktan sonra o karakteri alta mı atarsın? Üste mi? Yani daha terlemeyen adam bence daha korkunçtur, dersin ki bu adam nasıl gelişmiş? O yüzde bizim dediğimiz şey daha mantıklı oluyor. Luffy'nin etrafında en azından Zoro, Luffy kadar güçlü olmak zorunda. Tayfa'nın dövüş gücünü bu adamlar sırtlıyor, bak nasıl canavarlar çıkıyor, eğer Zoro bu kadar güçsüz çıkacak ise bu tayfa nasıl kk olucak?
Öncelikle Zoro Luffy kadar güçlü olmak zorunda değil. Sağ kollr yonkou kadar güçlü olamk zorunda mı? Peki bu onları güçsüz yapıyor mu? Hayır. Tayfaya yeni güçlü elemanlarda geliyor ki en bariz örneği Jinbei ve filodaki adamlarımız o yük azalıyor.

Peki alt seviyede kıyaslayacağımız data var mı? Neden 4. 5. komutan? Ne var veri olarak? Wano da ben Zoro'yu kiminle kıyaslayacağım? Tabi ki de ilk akla gelen kişi Shogun ile. Bunda sıkıntı ne? Zoro gibi bir adamı Oda şu saatten sonra aşağıda bırakmaz. Luffy nasıl üstler de olacak ise Zoro da o yüzden üstlerde olacak. Bence bizim yaptığımız daha mantıklı, tekrar söylüyorum eğitimden dönüp herkese tek atan adam da, çok başak bir şey var demektir aksi düşünceler saçma oluyor o yüzden bence.
Evet var. İnce sesli. Zoro onu yendikten sonra 320 milyon olduysa oradan o seviyelere çıktığını varsayabiliriz bence. Zaten ilk üç adam seviyesine çıkacağını bu ark göreceğiz. Bak bu da benden sana spoiler ;)

sonuçta hepimiz aynıyız. Zoro olsa onunla dalga geçileckti, Luffy oldu onunla dalga geçildi. Bak Sanji yok oldu gitti.
Ben bunları sevmiyorum zaten.

Yatmadan spoiler ile ilgili yorumumu yapayım da çıksın aradan. Kaidou baba az vur bizim çocuğa. İçim acıdı resmen gavura vurulur gibi vurulur mu be el insaf. Geçen hafta Kaidou'yu gömenleri gülerek okudum. Bu hafta forumu yine gülerek okuyorum. Kim payına ne koparırsa kafasında yorum yapıyor. Forumun yorumları her hafta Türkiye gibi.

Biz burada defalarca yonkouların farklı bir klasmanda olduğunu hiç kimse ile kıyaslanmamaları gerektiğini söyledik. Oda sırf Luffyleri kaçırabilmek için Koca Ana'yı pasif hale getirdi. Bu bölümde de azıcık aklı başında oldu mu bir yonkounun sümsüğü koydu mu neler yapabileceğine şahit olduk. İşteyken yarım yamalak bakabildim. Luffy g4te baya kaldığını duyunca şöyle anladım olayı g4 Luffy Kaidou'ya zarar veremedi. Haki bitip formdan çıktığı an Kaidou vurup tekledi. Meğersem g4 Luffyi teklemiş. Bu cidden büyük sorun. Ben Luffy'i değil yonkou, amiral-sağ kol seviyesi olarak bile tam olarak kabul etmiş değilim o yüzden her türlü Kaidou'nun zaten kolay alacağını düşünüyordum ama g4te tek yemek nedir arkadaş. Valla beklediğim halde baya üzüldüm ulan bilsen bile koyuyor ama Luffy bu bir daha ki bölüm ayağa da kalkabilir. Böyle olursa da benim için tek yemiştir G4'te yemişsin sümsüğü ama 6-0 olan bir maçta tek gol atmanın şeref golü olması gibi bir durum olacak benim için. Son olarak Kaidou babanın Luffy'e çakıp Ne tür Kral olacaktın yeğen tekrar bir söyle bakayım" demesi ve o yüzündeki ifadeki anlam çok karizmaydı. Resmen Kid'e söylediklerinin "Bizde laf sözde kalmaz yeğenim"in özetiydi.

Kaidou inecek mi? İnecekse nasıl inecek? Luffy nasıl power uplar alacak? Kaidu'ya kaç hisse girecekler? Bu bölümden çıkardığım sorular. Ekstra bir şey olursa bölümü verdikten sonra yazarım zaten.
Gereksiz güçlü çıktı adam. Bu kadar güç farkı koyarsan o farkı da sıvaya sıvaya kapatırsın. Ya tek yediğin bir adamı yenmek 1 arcta olacak iş mi? Ben fena ters köşeye yattım açıkçası, ama neyse ki Zoro seri sonu yonkou gücünde olacak diyenler vardı da teselli buldum. Onların yatacak yeri yok.

Belki Hawkins geleceği tahmin ederek bu planı uygulamış olabilir.Arc girişinden beri hep Hawkins yada adamlarıyla karşılaşıp duruyoruz.Bu yenilgiyle Luffy biraz olsun aklını kullanır.

Buna eklemeyi unuttuğum bir şey var. Bu biraz bölüm ve One Piece'ten farklı bir konu. Yeni Dünya bize nasıl tasvir edildi? Cehennemin alası ilk yarı cennetmiş la. Gerçekten aklınızın almayacağı güçlerin olduğu. Bu konuda bence gerçek One Piece takipçileri ve old school kafasındaki insanlar gerçekten bunu görmek istemişlerdir ve bu Desserosa'dan beri gösteriliyor. Ben bu konuda çok tatminim açıkçası. Bu bölümde alasını gördük bu durumun ve şöyle yorumlar gördüm 920 bölüm olmuş ana karakter tek yiyor ne zaman yonkou dövecek de bitecek bu seri. Burada şu var. Eğer yeni dünyanın zorluğu gösterilmezse nerede kaldı o vahşetle korkuyla bahsedilen yeni dünyanın zorluğunu anlamak hissetmek Ne farkı kalır karakterler düzgün işlemeden kurgu işlenmeden Luffy yonkou seviyesine çıkıp saçma bir durum olursa zaten One Piece'i One Piece yapan bu. Bu eleştiriler yapıcı ve mantıklı değil. Bu aynı düşüncedeki insanlar başka serileri okuyup izleyip güç dengesi mi kaldı len der ama One Piece'de olunca da ana karakter ne zaman dövecek. İşin kötü yanı bu popülist yaklaşım her alanda var. Hazır ve hızlı tüketen her şeyi anlamsızca eleştiren bir dediği bir dediğini tutmayan ve çoğu yerde bunlar çoğunluk olduğundan bunların isteklerine göre şekillenen ve çöp edilen seriler. Sinema dünyasından kitaplara oradan manga anime de bu mantıkta çok insan var. Fan servis. Yazık. Adam akıllı Luffy'nin neden tek yememesi gerektiğini açıklayanları ayrı tutuyorum. Demek istediğim kitle anlaşılmıştır. Bugünde ne dolmuşu be.

Asıl kritik soruyu sorayım ben.Zoro tek yer miydi ? Neden bu kadar eminsiniz ?

Adam 3 tane babalar gibi kılıç kullanıyor bir araçla savunuyor kendisini.Fuji'nin yerçekiminde yerin dibine girmiş ama dayanmış bir adam.Balyozu 3 kılıçla karşılayıp yerin dibine girip aynı Fuji dövüşü gibi olur muydu acaba ? Tabii o şekilde sağlam olmasından bahsetmiyorum sadece Luffy'nin aksine bilincinin açık kalmasından bahsediyorum. :D Öyle bir şansı var mıdır sizce en azından bilinç açısından ?
Önce kılıçlar kırılırdı sonra zoro’nun kemikleri yer değiştirirdi kimse kusura bakmasın. G4 tek yedi G4!!!
Dofi şu azmandan korkmakta haklıymış valla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık