Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 923: İmparator Kaido, Luffy'ye Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    336
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk olarak kalbur üstü adamlardan kral hakisi olmayan hiç açıklanmadı şimdiye kadar. Mihawk serinin "en" lerindej biri h.haki si olmama ihtimalini görmüyorum. H.hakiye direnmek için h.haki sahibi olmak gerekmiyor. Haki bize irade gücü olarak tanitildi. Bayiltma olayi h.hakinin değil total hakinin miktarina bağli bence. Yani rakibin iradesine saldirdiğin zaman şu durumlar ortaya cikiyor:
Toplam hakin denk ise, rakip de sana h.haki ile saldoriyor ise şimşek çıkıyor. Rakip h.haki kullanicisi değil ise herhangi bir efekt ile gosterilmiyor.
Toplam hakin rakibin hakisinden fazla ise,
Rakibin haki temelli saldirilarini zayiflatabiliyorsun.
Toplam hakin rakibin hakisinden çok fazlaysa rakibin iradesini yıkıp geçiyorsun. (Ya da emiyorsun belli değil bu kısım) hakisini kullanamiyor rakip.
Toplam hakin rakibin toplam hakisinden kat kat aşiro fazla ise rakip bayiliyor.
Yani hancock un mihawkin hakisini iptal edebilme ihtimali yok :ühü:
Mihawk-Hancock olayını örnek olsun diye vermiştim zaten. Yoksa ben Mihawk'ta kral haki olmadığını düşünebilir miyim sence ? Bennnn :D Şimdi.. Biraz daha toparlayıp netleştirmeye çalışalım.

Kral hakisi olmayan kişiler için:

Toplam hakin rakibinden güçlüyse zaten herhangi bir efekt olmuyor ve zaten hakin güçlü olduğu için vurup geçiyorsun.

Kral hakisi olan kişiler için:

Silahlanma ve kral haki iç içe gibi bir durum söz konusu oluyor. Neredeyse bütün silahlanma haki çarpışmalarında kral haki çarpışması da oluyor. Özellikle kral hakinin "fethetme, üstün gelme" özelliğinden ötürü bir irade savaşı da veriliyor. Bu durumda kral hakin rakibinden çok üstün ise karşı tarafı bayıltıyorsun. Peki ya kral hakiler hemen hemen denk ise ? Bence bu sefer diğer güç unsurları (silahlanma üstünlüğü, gözlem haki, douriki, şeytani güç, meyve) önem kazanıyor.

Bu iki kısım açık gibi görünüyor zaten. Karışık olan yer kral hakisi olan ve kral hakisi olmayan kişiler arasında yaşanan dövüş. Sonuçta kral haki iradeye saldıran, iradeyi baskı altına alan bir güç ise ve silahlanma hakisi de irade gücünün bir ürünü ise kral hakisi kullanan kişinin kullanmayanın silahlanma hakisi üzerine de bir baskısı olmalı ? Bu durumda neler oluyor ? Kral hakisi olmayan birinin total hakisi kral hakisi olan birinin total hakisini geçebilir mi ?

Üstte yazdığım iki durumun örnekleri var. Kral hakisi olmayanlar için Smoker vs. Vergo. Hakisi iyi olan taraf Vergo'ydu; bastı hakiyi yıktı Smoker'ı.

Kral hakisi olanlar için Luffy vs. Mingo. Dümdüz yorumlayarak olursak (handikaplar, özel durumlar) ikisinin de kral hakileri denkti; Luffy belki meyve belki silahlanma ile son anda üstün geldi.

Ama kral hakisi olanla olmayanın bir örneği yok şu anda. Bu yüzden neler olacağını merak ediyorum bu konuda ?

İyi bir noktaya değindin ya tartışacak yeni bir şey çıktı ne zamandır ilk defa :D

Bu arada.. Kral haki iradeye ve buna bağlı olarak irade gücüne saldıran bir şey ise her şeye nüfuz etmeye çalışan bir güç olduğu tarafıamc netleşti diyebilirim. Yine 2-3 sene önce kral haki hakkında şunları demiştim:

"Kral haki elementlere de hükmedebiliyor. Bu kadar büyük bir güç olarak bahsedilmesinin sebeplerinden biri de bu. O yüzden özellikle element kullanıcıları olan amiraller kral hakiden bu kadar tırstı."

Bu konu hakkında birkaç örnek de mevcut. Artık eminim ki kral haki elementlerin özüne de hükmedebiliyor :good:

Kaidou da kral haki çıkmazsa kral haki muhabbeti biter mi acaba?
Zaman atlamasından sonra dayak yemeyen tek tayfa üyesi zoro kaldı. Hatta kanatacak darbe bile almadı galiba.

Ben MF başlarında mangaya geçip bir daha animeye bir kaç sahne dışında dönmediğim için bilmiyorum bu sahneyi. Mangadan bulursam bir daha bakayım ama.

Bir de bu kadar kasmasaydın keşke. Bu dediklerini biliyorum ve farkındayım zaten. Ben kendi demek istediğimi yazayım.
Bir amiralin saldırıdan zarar gördüğü 2 durum var sadece.
-Bir başkası ile ilgileniyordur.
-Saldırı yapıyor ya da yapmaya hazırlanıyordur.
Ayrıca amiraller WB dahil kimseden tek yemeyecek kadar dayanıklılar.

Benim demek istediğim gözlem haki olmasa yapılamayacakmış gibi konuşulmasından kaynaklı. Ama durum bu değilmiş zaten sıkıntı yok.

edit: manga sayfasını buldum.

Yazmayı severim ya kasmadım :) :sapkali:

Zoro'ya gelirsek.. Beklentim şudur ki; eğer Zoro Jack ya da Shuten'le karşılaşırsa yener. Bunlar Zoro için ilk rakip klasmanındaki adamlar. Ama eğer Zoro Orochi ya da King'le karşılaşırsa yenilir. Bu durumda Zoro'nun önce bir rakibi yenmesini sonra da bir rakibe yenilmesini bekliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık