Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 923: İmparator Kaido, Luffy'ye Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    336
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
En son Marineford savaşından önce savaşa gidecek WB'ye saldırmaya çalışan Kaido, Shanks tarafından durdurulmuştu. WB ile Shanks buluştuğun da savaşmaya gelmedik diyor Shanks. Big Mom daha önce Roger'ın kendi adasını dağıttı ima ediyordu. Bunlara bakarak yonkoular arası çatışmanın olduğunu çok net bir biçimde anlaşılır.
Ha sen onları diyorsun. Ben Denizciler de bunlarla çatışıyor anladım.
Yonkou derken bunların emrindeki insanlardan bahsetmemiş yani ? hmm peki.
Peki. :)

Adamlar yonkouları yok etme derdinde değillerdi hatta seriden biri şuan kim olduğunu hatrlayamadım wbnin ölmesinin bile sonuçları olacak demişti ve wbnin tüm adaları yağmalanmıştı. Bunu denizciler istemediği için hepsini öldürmüyorlar.

İm-sama toplu temizlik yapma zamanı geldi hedef göster diyen morukları hatırlıyorsundur. Onlar dünyayı yönetiyor imparatorlar değil. Sadece karışmıyorlar. Göreceksiniz bütün yonkoular luffyle müttefik olacak wg ile böyle savaşılacak . İsteğenle evine arabasına iddaayada girerim bu konuda.
Dünyayı zaten onlar yönetiyor yonkolar değil, ben dünyayı yonko yönetiyor demedim. Yonkoları yok etme derdinde değiller mi? Şimdi sen dünyayı yöneten bir oluşumsun ve yasadışı organizasyonlar çıkıp burası bizim diye yeni dünya'yı(Grand Line'ın yarısı) alıyor eğer onları yok etmeye gücün yetse etmez miydin? Hükümet zaten yonkoyu yenebilir ben ona bir şey demiyorum ama denizciler yenemez. Eğer amiral yonko'ya eşit olsa, çok rahat, öyle böyle değil aşırı rahat bir şekilde yonkoları temizlerlerdi. WG'ye ihtiyaç duymadan sadece Denizciler+Shiciler olarak.

Beyazsakal ise öldükten sonra belli ki adalara diğer yonkolar çökmüş, geri kalanını da Karasakal almış. Balıkadam adasının Bm'nin aldığını biliyoruz.
Eee garp Rogerle denk dövüşmüş KK ile denk dövüşen biri var denizcilerde ama yonkoularla dövüşecek insan avladı yok..Allah allah bak şu işe..Yonkoular > roger
Garp eskiden denk dövüşmüş deniyor ki onu yonkolara nasıl bağladın anlamadım ama cevap vereyim. Şimdi aynı şey Luffy'nin başına gelse Alabasta zamanlarını kast ederek Smoker eskiden seninle denk dövüşürdük falan dese Luffy=Smoker mı diyeceğiz. Ki o eşit dövüşmede çeviri hatasıydı sanırım ama benim için hata olmasa da farketmez yorumum yukarıda.

Diğer amirallere kıyasla bir adım önde gibi duran Akainu dahi yarı ölü diyebileceğimiz bir imparator tarafından haşat edildi. Zinde bir Kaido'ya karşı Akainu illaki direnç gösterebilecektir, elbette tek falan yemez ama en nihayetinde yenilir.

Atılan sayfa üzerinden konuşmam gerekirse Garp diyor ki Denizciler ve 7 Savaş lordu bu dört korsana karşı gelebilmek için güçlerini birleştirmişler. Bu 3 büyük güç arasındaki denge kırılırsa da düzen müzen kalmazmış. Burada yalnızca imparatorlardan bahsediyor gibi duruyor. Diğer yandan Amiraller değil Denizciler denmiş. Yani binlerce kişiyi de katıyor. Zaten o çöpleri bir H. Haki ile indirirler deyip geçelim. 3 Amiral+1 Filo Amirali+7 Shichi = 4 İmparator olsun. Yine İmparatorların amirallere olan üstünlüğü ortaya çıkmış oluyor.
Buna ek olarak, bireyselliğin yanında 3 Amiral+1 Filo Amiralinin omuz omuza dövüşme durumu, güçlerini birleştirip tek hedefe yönlendirebilmesi söz konusu. Ancak Yonkou'lar genel olarak kibirli ve birlikte hareket etmeyecek kişiler. Dengede böyle faktörler de es geçilmemeli. @r_zoro

Dünyayı zaten onlar yönetiyor yonkolar değil, ben dünyayı yonko yönetiyor demedim. Yonkoları yok etme derdinde değiller mi? Şimdi sen dünyayı yöneten bir oluşumsun ve yasadışı organizasyonlar çıkıp burası bizim diye yeni dünya'yı(Grand Line'ın yarısı) alıyor eğer onları yok etmeye gücün yetse etmez miydin? Hükümet zaten yonkoyu yenebilir ben ona bir şey demiyorum ama denizciler yenemez. Eğer amiral yonko'ya eşit olsa, çok rahat, öyle böyle değil aşırı rahat bir şekilde yonkoları temizlerlerdi. WG'ye ihtiyaç duymadan sadece Denizciler+Shiciler olarak.

Beyazsakal ise öldükten sonra belli ki adalara diğer yonkolar çökmüş, geri kalanını da Karasakal almış. Balıkadam adasının Bm'nin aldığını biliyoruz.

Garp eskiden denk dövüşmüş deniyor ki onu yonkolara nasıl bağladın anlamadım ama cevap vereyim. Şimdi aynı şey Luffy'nin başına gelse Alabasta zamanlarını kast ederek Smoker eskiden seninle denk dövüşürdük falan dese Luffy=Smoker mı diyeceğiz. Ki o eşit dövüşmede çeviri hatasıydı sanırım ama benim için hata olmasa da farketmez yorumum yukarıda.
Garp amiral seviyesinde olan (amirallik teklif edildiği için diyorum bunu ) biri ve bu gücündeyken gidip rogerle dövüşmüş biri Roger Shikiyi yendiği zaman(roger bu olaydan sonra korsan kral oluyor) koşarak gidiyor . Şimdide bunu inkar edelim haklısınız

Buna ek olarak, bireyselliğin yanında 3 Amiral+1 Filo Amiralinin omuz omuza dövüşme durumu, güçlerini birleştirip tek hedefe yönlendirebilmesi söz konusu. Ancak Yonkou'lar genel olarak kibirli ve birlikte hareket etmeyecek kişiler. Dengede böyle faktörler de es geçilmemeli. @r_zoro
Abi siz neyi tartışıyorsunuz allah aşkına bm ile kaido eskiden birlikte hareket etmiş niye edemesinler.

Garp amiral seviyesinde olan (amirallik teklif edildiği için diyorum bunu ) biri ve bu gücündeyken gidip rogerle dövüşmüş biri . Şimdide bunu inkar edelim haklısınız
Ben böyle bir şey söylemedim sadece Garp Roger eşit değil dedim. Herkes herkes ile dövüşebilir ona bakarsak Shiki tek başına Garp Sengoku'ya daldı ? Bu konu ile alakalı son yorumum, yazdıklarımı çok yanlış yerlere çekiyorsun. Okuduğunu doğru anlayamadığını düşünüyorum.

Ben böyle bir şey söylemedim sadece Garp Roger eşit değil dedim. Herkes herkes ile dövüşebilir ona bakarsak Shiki tek başına Garp Sengoku'ya daldı ? Bu konu ile alakalı son yorumum, yazdıklarımı çok yanlış yerlere çekiyorsun. Okuduğunu doğru anlayamadığını düşünüyorum.
Ben diyorum ki roger kk olduğu savaştan sonra garp onunla dövüşmeye gidiyor. Yani rogerin zirvesi olduğu zaman .Garp çekinmiyor ondan. Roger sonradan güçlenip garpı geçmiyor yani . Rogerle denk dövüşen garp diye tanıtıldı adam . Korsanlar kralına denk adam varmış denizcilerde yonkouya denk biri neden olmasın diyorum bende.. çok sinirliyim kbkma yanlış anlıyorsam da benim dediğim bu

Ben diyorum ki roger kk olduğu savaştan sonra garp onunla dövüşmeye gidiyor. Yani rogerin zirvesi olduğu zaman .Garp çekinmiyor ondan. Roger sonradan güçlenip garpı geçmiyor yani . Rogerle denk dövüşen garp diye tanıtıldı adam . Korsanlar kralına denk adam varmış denizcilerde yonkouya denk biri neden olmasın diyorum bende.. çok sinirliyim kbkma yanlış anlıyorsam da benim dediğim bu
KK olduktan sonra dövüşmüyorlar yanlış biliyorsun bu konu hakkında bir şey söylenmedi. Yani KK olduktan sonra dövüştüler vb. falan diye. Garp'ın Roger'ın peşinden gitmeye çalıştığı tek sahne var o da Special 0 da geçiyor. Edd war savaşı anlatılırken Roger ve Shiki temas kuruyor ve Garp Roger'ın peşinden gitmek istiyor.

KK olduktan sonra dövüşmüyorlar yanlış biliyorsun bu konu hakkında bir şey söylenmedi. Yani KK olduktan sonra dövüştüler vb. falan diye. Garp'ın Roger'ın peşinden gitmeye çalıştığı tek sahne var o da Special 0 da geçiyor. Edd war savaşı anlatılırken Roger ve Shiki temas kuruyor ve Garp Roger'ın peşinden gitmek istiyor.

special 0 da shiki ile savaşından sonra gol d. roger kk olarak anılmaya başlandı diyor. Buda ikisinin dövüştüğünü duyan garpın olaya müdahale etmeye gittiği sahne.. Ben o savştan sonra dövüşmeye gidiyor dedim çok uzun bir süre sonra demedim

special 0 da shiki ile savaşından sonra gol d. roger kk olarak anılmaya başlandı diyor. Buda ikisinin dövüştüğünü duyan garpın olaya müdahale etmeye gittiği sahne.. Ben o savştan sonra dövüşmeye gidiyor dedim çok uzun bir süre sonra demedim
Special 0'ı iyi bir şekilde oku lütfen. Yanlış biliyorsun ve bilmediğin halde doğruymuş gibi üsteliyorsun.

Roger Yeni Dünyaya giriyor ve Shiki ile karşılaşıyor. Shiki ona ortklık teklif ediyor fakat Roger özgürlük sevdalısı bir adma olduğu için kabul etmiyor ve Edd War savaşı oluyor. Zaten sayfada da belirtiyor ''Geniş Korsan filosunun kaptanı olarak bilinen Altın Aslan Shiki ve Geleceğin Korsanlar Kralı Gol D. Roger burada kapıştı. Bu savaş tarihe Edd War savaşı olarak geçti. Herkes Roger'ın kıyameti yaşayacağını düşünüyordu ama aniden değişen hava sayesinde sonuç belli oldu. Shiki donanmasının bir kısmı denizin dibini boyladı ve Shiki'nin başına umulmadık bir şey geldi. Savaş iptal oldu ve Roger korsanları orayı terk etti. Bu oalydan 2 yıl sonra Roger korsanlar imkansızı başarım Grand Lıne'ı fethetti. Artık Gol D Roger'a Korsanalr Kralı deniliyordu''

Yani neymiş o savaştan 2 yıl sonra Roger KK oluyormuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık