Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 919 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yok artik le braun James ... Oda boyle yaparak Korsanlar Krali Rogerin geri donusunun altyapisini mi hazirliyor ne ...ilginç olacak Bu yetenegin Rogerla arkadas olan Oden den kaynaklanmasi ise ihtimali yukseltiyor

Tamam da insanları bırak kutsallar bile bilmiyor adamın varlığını. Kim gücünü bilecek de kıyaslayacak Kaido'yla ya da başkasıyla. Ben de Kaido en güçlü olarak düşünüyorum ama Im kıyas dışı. Canlı bile olmayabilir belki doğaüstü bir varlık falandır. Hükümet en güçlü oluşum. Başındaki kişinin bir yonkou kaptanından güçlü olması çok olası. O yüzden Im'i kıyaslama harici tutuyorum.
Oda biliyor işte. İnsanların ağzından duyduk ama kutucuk içinde geçti. O yüzden Kaidou > Im olayına güvenmek istiyorum. Ama haklı çıkma ihtimalin de var baya. Kutucuklar baya belirsiz oluyor çünkü.

Mink'lerin beklediği şafak ile alakalı mi acaba bu şiirdeki ay ve safak?

Düşünsenize Luffy 40 yıl önceye gidiyor. Olayların bir şekilde Rocks'lar ile ilişkisi çıkıyor. Garp'a zamanında yardım eden meğerse kendi torunu cikiyor, Kayaları alt ediyorlar felan..:D

Bu zaman yolculuğu tek yönlü gibi duruyor ve sanki daha olmayacak gibi ama yukarıdaki in düşüncesi bile güzel bence.:D

Bir büyü ile Roger'in ruhu Luffynin bedenine girer. Aslında Luffy sadece bedenen vardır , ruhu Roger'e aittir. Rearkarnasyon olmuştur.

Luffy aslında yoktur büyü ile Roger Ray'a dediği ölmeyeceğim ortak sözüyle gerçekten ölmediğini kanıtlamıştır.

En olmadı geri gelir be olum Roger nedir yani, Luffy ile omuz omuza savaşır hatta.
Luffy: ben korsan kral olacak adamım !
Roger: ben oldum bile matah birşey değil kişişişi.

Geleceğe gelerek geçmişi kurtaramaz Kine'mon'lar. Geçmişi kurtarmak istiyorlarsa aynı yeteneğe/güce ihtiyaçları var demektir. Yine aynı şekilde Luffy'leri alıp götürmeleri gerekir. Bana kalırsa böyle bir şey yaşanmayacak. Bu durumda zaman yolculuğu meselesi karmakarışık bir hâle gelmeden de çözüme kavuşturulabilir. Örneğin yalnızca 20 yıl sonraya yolculuk etmiş olmaları yeterli olur, kim bilir? Diğer yandan tüm arkı gidip gelmelerle alakalı bir konu üzerinden işlemeye kalkarsa bence yine de kotarabilir. Bence Oda'nın bu işi kotaramaması için tek bir sebep var, o da seriyi "çocuksu" tutmaya devam edip bu tip detayların üzerinde durma gereği görmemesi. Son olarak da şunu söyleyeyim: Wano dışarıya kapalı bir ülke olduğu için geçmişe gidip geçmişi değiştirme gibi bir şey gerçekleşirse dahi gelecek pek fazla değişmeyebilir. Bunun önlemini de 20 yıl boyunca ülkenin kapalı olmaya devam etmesi kararını kılarak alabilirler. Luffy'lerin 20 yıl önceye götürülüp Wano'yu kurtarmasının ardından tekrar günümüze gelerek bir sonraki arkta da Kaido'yu halletmesi gibi bir durum da yaşanabilir. Ne kadar uzun yazdım yahu. Daha devam etmeyeyim en iyisi.
Bu kadar basit değil işte. Wano' nun Kaidou'nun adası olmaması bile çok şeyi değiştirebilir. Ace'in Wano'ya gelip huzur dolu Wano'da kalmaya karar verdiğini düşün. Orada bir şekilde Roger'ı sevdiğini falan. Geri geldiklerinde beyazsakal yaşıyor olabilir. Veya moria bir şekilde Kaidou'ya hiç kaybetmemiş olur. Lola kaçacak yer bulamadığı için yakalanır ve Loki ile evlendirilir. Luffy geri döndüğünde Korsanlar Kralı Big Mom falan olur.

Bilmiyorum belki de ben fazla düşünüyorumdur. Ama geçmişe gidip hiçbir şey değişmeden geri dönerse mantıklı olmaz yani. Ha bir kere yapılabilen ve geçmişe falan gidilmeyen bir şey olarak bırakırsa daha güzel olabilir ama.

nasıl genelleme bu ya. back to the future gibi dünyanın en kült filmlerinden biri varken ortada
Zaten ana konusu zaman yolculuğu olan eserler ayrı bir konu. Ama sonradan isin icine zaman yolculuğu katildiginda seride cok fazla bug oluyor, efsanevi olacagini sandigin karakterin alternatifi tatmin etmiyor.

''You guys already know Kanjuurou, Raizou, and thus the three people here'' diyor Kinemon. Luffy'lerin tanıdığı diğer üç kişi kim oluyor*?

Kinemon ve momonosuke bahsedilen üç kişiden ikisi olsa diğeri kim acaba?

Bu kadar basit değil işte. Wano' nun Kaidou'nun adası olmaması bile çok şeyi değiştirebilir. Ace'in Wano'ya gelip huzur dolu Wano'da kalmaya karar verdiğini düşün. Orada bir şekilde Roger'ı sevdiğini falan. Geri geldiklerinde beyazsakal yaşıyor olabilir. Veya moria bir şekilde Kaidou'ya hiç kaybetmemiş olur. Lola kaçacak yer bulamadığı için yakalanır ve Loki ile evlendirilir. Luffy geri döndüğünde Korsanlar Kralı Big Mom falan olur.

Bilmiyorum belki de ben fazla düşünüyorumdur. Ama geçmişe gidip hiçbir şey değişmeden geri dönerse mantıklı olmaz yani.
Ben olasılıklardan bahsettim olabildiğince kısa tutarak. Yoksa zaman yolculuğunun sorunlarının ben de pekâlâ farkındayım. Bana kalırsa geçmişe gitme diye bir şey olmayabilir ki ilk bahsettiğim şey o zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık