Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

90'larda Çocuk Olmak

80'li yıllardan sonra korkutularak yetiştirilmiş nesilizdir. Siyaset ile uzaktan yakından bir alakamız olmamıştır. Anne-babalar kolay kolay o yılları da anlatmazlardı bize zaten o yüzde dertsiz sıkıntısız büyümüşüzdür. Hayatta ki en büyük amaçlarımızdan birisi parmaklarımıza akıtmadan meybuz yiyebilmektir. Arena izleyerek bir çok yemekten tiksinmiş ve memo dondurmalarını yemeyi bırakmış nesildir.

Paint'in gerçek anlamını anlamış nesildir ve saatlerce paint ile uğraşabilir. Mahalle maçları ve mahalle kavgalarına gitmiş son nesildir. Kavgalarda abilere sığınmaktan veya ordan burdan adam toplamaktansa kendi dalar dayak yediği zaman büyükler dahil olurdu.

Daha ufakları kavga çıkarması için karşı tarafa gönderip küfür ettirenlerdir :D. Öğlenci olarak koşa koşa eve gelip pokemon izlemeye çalışırdık. Ekonomik kriz ve ekonomik sıkıntıları küçük yaşta çekmişizdir.

Havanın deli gibi sıcak olduğu zamanlarda atari oynar Goal 3, Batman, flintstone, mario, contra ve bomberman gibi efsanevi oyunları oynayıp gelicek nesile atar yapıcak olan çocuklardır. Büyüklerine saygı ile korku arasında duygular besleyenlerdir.

Sırtında ceyo terliklerin acısını hissetmiş son nesildir ayrıca. Pokemon/Digimon/Beyblade gibi serileri izlemişizdir. Bizden çook önceleri yayınlanmaya başlamış olsada Vikingler ve Heidi gibi serileri de biliriz ayrıca. One Piece'i Star tv'de izlemiş/tanışmış aşık olmuş ve yıllar sonra o aşkını tekrardan bulmuş nesildenizdir.

Ne diyeyim abi başka güzeldik biz yaa iyiydik hoştuk yani. Fast Food yemeden sağlıklı yemekler ile büyüdük. Okula çizme giyerek gittiğimi hatırlarım. Bot ve çizme ile okula gittiğinde bütün suların üzerinden geçerdik, ülker çubuk krakeri sigara gibi yapardık.

Ebelemece, yakalamaç, renk söylerek durduğumuz bir oyun vardı birde adını hatırlamıyorum maviş gibi bir şeydi sanırım, köşe kapmaca ve sanırım simit oyunun oynayan ilk nesildik (çok emin değilim bundan).

Irkçılık ve ayrımcılığı da bilmezdik. mezhebin ne olduğundan hiç haberimiz yoktu hele ki. Sunni-alevi olaylarını, kürt-türk-ermeni muhabbetleri hiç bilmezdik.

Kemal sunal'ın öldüğüne üzüldüğümüz kadar o saatte yayınlanan peter pan'in yarım kalmasına da o kadar üzülmüşüzdür. Ağlamıştım o haberi izlerken. Barış Manço'nun öldüğü günde ne oluyor niye ağlıyorsun diye ablamın yanına gidip onunla bir ağladığımı da hatırlarım.

Baya uzun bir yazı oldu sanırım taso ve fulbolcu kartlarından bahsedemedim ve daha nicesinden :gamyon:.
İmza 2.

GREENMUSTANG

:ehe: METAL SLUG :ehe:
Ben küçükken babamın atari dükkanı vardı sabahlara kadar bu oyunu oynardım. Her nesilin kendine özgü avantajları var ancak sokaklar konusunda kesinlikle hem öncekilerden hemde sonrakilerden daha şanslıydı 90lar. Ve tabii ki benim açımdan en şanslı olduğum konulardan biri de Türkçe Rap'in Türkiye'ye gelişine az da olsa tanık olmam(daha çok küçüktüm). Neredeyse raple büyüdüm diyebilirim,bunu bana hiç bir dönem veremezdi.

Roronoa Zoro

:ehe: METAL SLUG :ehe:
Ben küçükken babamın atari dükkanı vardı sabahlara kadar bu oyunu oynardım. Her nesilin kendine özgü avantajları var ancak sokaklar konusunda kesinlikle hem öncekilerden hemde sonrakilerden daha şanslıydı 90lar. Ve tabii ki benim açımdan en şanslı olduğum konulardan biri de Türkçe Rap'in Türkiye'ye gelişine az da olsa tanık olmam(daha çok küçüktüm). Neredeyse raple büyüdüm diyebilirim,bunu bana hiç bir dönem veremezdi.
Tanık olmam derken :D
Anlatsana biraz

teravihde olsun herhangi bir gün olsun akşam oynadığımız da çok yapmışlığım vardır :D

Peki siz hiç terahvih namazından önce caminin önünde musalla taşını kale yapıp amca oğlunuzla futbol oynadınız mı ? (herkes namaz için yavaş yavaş camiye akın ettiği esnada)
Biz bizim ordaki ingiliz mezarlığının duvarından atlayıp içine girerdik :D çim vardı güzel top oynanıyor :D

Bilgisayar ile haşır neşir olup, İleride hayatının hatası olacak Knight Online oyununu başına bela almıştır. 99 Depreminde çevresinde ailesini kaybetmiş arkadaşları olmuştur ve ''ölüm'' denen şeyin anlamını da erken öğrenmiştir. Bir de mahalle maçlarında topu getiren arkadaşından çektiğini kimseden çekmemiştir.

GREENMUSTANG

Tanık olmam derken :D
Anlatsana biraz
Küçükken daha rapin ne olduğunu bilmediğim zamanlarda yaşça benden büyük olanlar rap yapmaya falan çalışıyorlar, saçma sapan verseler yazıp söylüyorlardı beat falan yok tabii :D her şey alabildiğine saçma ve gereksiz geliyordu çevremdeki insanlara ama ben ilk duyduğum zamandan itibaren bağlanmıştım rape. Öyle olunca işi bilen adamlarla arkadaş olmaya çalıştım haliyle :D 'ya bu işin ilkleri İslamic Force,Cartel falan' diye başlayan şeyler duydum zamanla böylece Cartel yavaştan ismini duyurmaya başladığında ben onları dinliyordum.

Tanık olmam daha çok böyle,gönül isterdi ki Boe B İslamic Force'u kurarken yanındaydım Erci E bana rap söylüyordu falan diyim ama anca bu var bende :D Daha çok Türkçe Rapin Türkiye'deki yansımasına tanık oldum :D

Aslında Mersin'deydim Patron'u ya da Saian'ı görebilirdim, vayy şansıma tüküreyim :D

Roronoa Zoro

Sn. Aydın xxxxxx,

Bahsetmiş olduğunuz ürünümüz artık üretilmemektedir. Tüketicilerimizden gelen talepler doğrultusunda ürünlerin üretimi ile ilgili kararlar alınmakta, uygulanmakta ve yeni ürünler ürün yelpazesine katılmaktadır. İlginize teşekkür eder, Eti lezzetinin hayatınızdan hiç eksik olmamasını dileriz.

Saygılarımızla,
ETİ.
:'((((

Sn. Aydın xxxxxx,

Bahsetmiş olduğunuz ürünümüz artık üretilmemektedir. Tüketicilerimizden gelen talepler doğrultusunda ürünlerin üretimi ile ilgili kararlar alınmakta, uygulanmakta ve yeni ürünler ürün yelpazesine katılmaktadır. İlginize teşekkür eder, Eti lezzetinin hayatınızdan hiç eksik olmamasını dileriz.

Saygılarımızla,
ETİ.
Şu portakallı şey için mi attın mail :D

Sn. Aydın xxxxxx,

Saygılarımızla,
ETİ.
Tüketiciyi dikkate alınıyorsa bizde gönderelim la. Aktif bütün üyeler 2 arkadaşına söylese site dışından e-mail atmalarını bu iş tamamdır :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık