Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

90'larda Çocuk Olmak

bhdr

İyi ve çocuğuna sevgiyi öğreten ebeveynler büyüttüğü sürece her jenerasyonunun çocuğu mutlu bir çocukluk geçirebilir bence

Acaba aranızda sabahın köründe kalkıp simit satan olmuş mudur? Daha 6-7 yaşındayken bunu yapardık. :)

Acaba aranızda sabahın köründe kalkıp simit satan olmuş mudur? Daha 6-7 yaşındayken bunu yapardık. :)
Berber çıraklığı yaptım ilkokul bi yaz tatilinde sonra istifa ettim :D Ertesi sene falan tv tamircisinde çıraklık yaptım ordanda aynı şekil :D Muhasebe işine neden bulaştım sanki :mad:

Simit değil de fındık satmışlığım çok oldu.
Berber çıraklığı yaptım ilkokul bi yaz tatilinde sonra istifa ettim :D
Berber çıraklığı para getirmezdi. Sabah erkenden kalkar simit satardık, 7-8 gibi de ayakkabı boyacılığı falan derken akşama doğru da mahallede futbol turnuva düzenlerdik. 30-40 çocuk olunca ister istemez 5-6 takım çıkardı. Doğuda hayat böyleydi.

Arkadaş fındık demişken; sanatçı yada ünlüler stadyumda konser verirken veya futbol maçlarında statlara kaçak girer kuruyemiş, özellikle çekirdek satardık. Kuruyemişler bitince gider boş su bardaklarını toplar musluklardan su doldurur satardık. Az para yoktu bu işte. :D

Berber çıraklığı para getirmezdi. Sabah erkenden kalkar simit satardık, 7-8 gibi de ayakkabı boyacılığı falan derken akşama doğru da mahallede futbol turnuva düzenlerdik. 30-40 çocuk olunca ister istemez 5-6 takım çıkardı. Doğuda hayat böyleydi.

Arkadaş fındık demişken; sanatçı yada ünlüler stadyumda konser verirken veya futbol maçlarında statlara kaçak girer kuruyemiş, özellikle çekirdek satardık. Kuruyemişler bitince gider boş su bardaklarını toplar musluklardan su doldurur satardık. Az para yoktu bu işte. :D
Baya hareketlimiş sizin oralar :D iş hayatı konusunda.

Bizim roman mahallesiyle yanyanaydı aksiyonun zirvesinde geçti çocukluğum :D

Ben 7-8 yaşındaken bizim pastane vardı ordan 20 tane simit alır okula götürürdüm millet ayagıma gelirdi hiç ugraşmazdım,ilk tenefüste hepsi biterdi.

Baya hareketlimiş sizin oralar :D iş hayatı konusunda.

Bizim roman mahallesiyle yanyanaydı aksiyonun zirvesinde geçti çocukluğum :D
Şu anki çocuklara bakıyorum bir de bizim çocukluğumuza arada uçurum var. 3-4 yaşındayken Mersine zorunlu taşınmıştık, hergün denize giderdik. Şimdi bakıyorum dışarıya salmaya kıyamıyorlar. 6 yaşında tekrar memlekete taşınınca orada da orta 2'ye ders çalışmaya başlayana kadar her türlü şeyi yaptık. Mesela yine aklıma geldi bir tanesi, sakız paketi alır onun üzerinden çekiliş yapar parayı kırardık. Neler var neler. :D

Okul hayatı da farklıydı. Biri bizim okuldan birini dövsün okulu toplar dalardık diğer okula, yakalar fena hırpalardık elemanları. 6 sınıfta fen hocasını mı dövmedik, müdür yardımcısını merdivenden çaktırmadan aşağıya mı itiklemedik, kafa yüz gitmişti. Hatırladıkça gülerim. :D

Şu anki çocuklara bakıyorum bir de bizim çocukluğumuza arada uçurum var. 3-4 yaşındayken Mersine zorunlu taşınmıştık, hergün denize giderdik. Şimdi bakıyorum dışarıya salmaya kıyamıyorlar. 6 yaşında tekrar memlekete taşınınca orada da orta 2'ye ders çalışmaya başlayana kadar her türlü şeyi yaptık. Mesela yine aklıma geldi bir tanesi, sakız paketi alır onun üzerinden çekiliş yapar parayı kırardık. Neler var neler. :D

Okul hayatı da farklıydı. Biri bizim okuldan birini dövsün okulu toplar dalardık diğer okula, yakalar fena hırpalardık elemanları. 6 sınıfta fen hocasını mı dövmedik, müdür yardımcısını merdivenden çaktırmadan aşağıya mı itiklemedik, kafa yüz gitmişti. Hatırladıkça gülerim. :D
Şimdi bizim yeğenlerden birine sokağa sal anne diye ağlamaya başlar. Biz sabahtan akşama kadar dışardaydık karnımız acıkınca giderdik eve :flaugh: Ne günlerdi.

Sabahın 6.30 unda tsubasayı izler 7de okula giderdim 30 dakkada biterdi bir gol 3 hafta sürerdi ama olsun sonunda gol olurdu bende rahatlardım .Taso ve kartlar ayrı bi efsaneydi o tasoda pikachu haric hepsinden 10 tane vardı pikachuya 20 taso verdimi hatırlarım köktüm muhabbetleri 9 taş oynardık bi ara saten o yıllarda ateri takılırdık ama taso saatimiz vardı akşam 5 gibi herkes cıkar taso savaşları yapardık hey ne güzel günlerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık