Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 904: Devrim Ordusu Komutanlarının Girişi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    253
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Devrimcilerin özellikle Karasakal ‘a ait bölgede olmaları manidar değil mi .
Karasakal"a ait değil kral ve ordunun büyük kısmı toplantıya gittiğinden Karasakal'ın dalkavukları fırsatçılık yapmış. Devrim ordusunun buna izin vermemesi ise manidar gerçektende, devrimciler takmış Karasakal'a galiba:good:

Karasakal"a ait değil kral ve ordunun büyük kısmı toplantıya gittiğinden Karasakal'ın dalkavukları fırsatçılık yapmış. Devrim ordusunun buna izin vermemesi ise manidar gerçektende, devrimciler takmış Karasakal'a galiba:good:
Öyleymiş. Sabo'nun Burgess'i düdüklemesi , Teach'in Baltigo'u basması , şimdide Pembesakal'ı şebeğe çevirmeler felan.

Devrimciler ile Karasakal korsanları arasında kıvılcım büyüyor. Bir ortam hazırlığı var.

Teori vardı BB Denizcileri mağlup edip Korsankral olacak anılacak diye. Acaba Devrimciler Hükümet ile savaşırken BB gelip son vuruşu iki tarafa vurup yine fırsatçılık mı yapacak.

Bu adamları gördükten sonra Devrim ordusunu tek başına Dragon taşıyormuş gibime geldi.Nasıl ki MF'de Beyazsakal korsanlarının bi varlık gösteremeyip bütün şekli Beyazsakal'ın yaptığı gibi.Gibi de gibi)

Öyleymiş. Sabo'nun Burgess'i düdüklemesi , Teach'in Baltigo'u basması , şimdide Pembesakal'ı şebeğe çevirmeler felan.

Devrimciler ile Karasakal korsanları arasında kıvılcım büyüyor. Bir ortam hazırlığı var.

Teori vardı BB Denizcileri mağlup edip Korsankral olacak anılacak diye. Acaba Devrimciler Hükümet ile savaşırken BB gelip son vuruşu iki tarafa vurup yine fırsatçılık mı yapacak.
BB korsanlar kralı olarak anılmaz ya o ünvanı luffy dışında kimseye kullandırmaz Oda ayıp olur çünkü :D

Gördüğüm kadarıyla herkes devrimcileri biraz yanlış anlamış gibi geldi bana. Günlük hayatta bizim devrimcilerin karşılığı direnişçilerdir ve bu direnişçilerin çok güçlü olması amaç değildir. Esas amaç haklarını savunmaya çalıştıkları devletlerin işleyen tekerlerine çomak sokmak ve varlığını göstermektir. Örnek verirsek İRA yıllarca büyük Britanya krallığında bağımsızlıklarını istedikleri ülkelerinin haklarını savunmak için dünyanın her yerinde özellikle İngiltere'ye karşı terör eylemlerinde bulundu. Ama bunları yapmaları İRA yı güçlü bir kuruluş yapmıyor. Aynı şey burada da geçerli Yani arkadaşlar devrimciler sadece denizcilerin tekerleğine çomak sokarak yavaş yavaş onları zayıflatmaya çalışıyor. Yoksa direk bir savaşa asla ama asla giremezler. Kutsal ejderlere karşıda öyle olacak toplantıda saldırıp belki bir kutsal ejderi öldürdükten sonra geri çekilecekler hemen güçleri asla yetmez ezilirler çünkü.
Nedense ben One piece de devrimcileri Küba devrimine benzetmeye başladım. Devrimin başında ise iki adam vardı bunlar che ve castro. Gerilla taktikleri ile savaşarak zayıflatmış sonra bağımsız devletlerini kurmuşlardır. Bilindiği gibi bu savaş sırasında che yakalanıp idam edilmiştir. One piece evreninde de bu ikiliye karşılık gelen karakterler sabo ve dragondur. Ben nedense sabonun yakalanıp idam edileceğini düşünüyorum. Sabo yani che'ye benzetiyorum. Bilindiği gibi che de Arjantin'de doktorlar yaparken Küba'ya geçip devrime yardım etmiştir. bu konuda Sabo ya daha çok benziyor che. Saboda varlıklı bir ailedeyken devrimcilere katılmıştır. Oda nın Yen'i dünyaya geçtiğinden beri grandline tekrar ettiği düşünülürse alabasta-dressrose veya tottoland - enies lobby bu konuda da böyle yapacağını düşünüyorum.
Cevap yazmışlar mı bilmiyorum ama Che bolivya da abd askerleri ile çatışırken teslim olmamak için intihar etmiş. Cesedine türlü hakaretler edilmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık