Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 9 Kızıl Kın Güç Dengesi

En güçlü Kızıl Kın sizce kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    277
Biçmesi bir şey değiştirmiyor karakterin özelliği yıkılmaması zaten. Yapsalarmış abi antreman Denjiro Orochi'nin adamı olucağını Kaido'nun adamı olsaymış tutan mı vardı sanki? Ashura da yatmasaymış 20 sene.
Mübarek, adam zaten Orochi'nin adamı olduğu için karşılarında mücadele edebilecekleri kimseler yoktu. Ashura da hırsızlık yapıyordu. Olabildiğince Kaido ve Orochi'den uzak kalarak yaşamış. Zoro zaman atlaması öncesi tırt bir seviyeydi. Mihawk'ın yanına bir gitti canavar gibi döndü. Akazaya'lar bırak meyve güçleri olmasını, bırak Oden'le antrenman yapmalarını. Sırf Oden'in intikamı için 20 yıl boyunca dinlenmeyi kendilerine haram sayarak intikam gününe kadar deli gibi antrenman yaparak gelişirlerdi.

Çok basit bu adamlar ryou biliyor yani içten hasar verebilirler. Yani Ashura ve Denjiro yc1 seviyesi olsa Neko ve İnu da yc2 olsa alabilirlerdi Kaido'yu ki daha diğerleri var.
Çatıda Luffy yc1
Zoro nerdeyse yc1
Law Kid yc2
Killer yc3 seviyesiydi ve Big Mom da vardı. Ryou hakiyi bir Luffy kullanabiliyordu. Kılıç sayesinde Zoro da bu açığı kapatıyordu.
Bak ne güzel dedin bu adamlar Ryou biliyorlar diye. Yani boş adam olmadıklarını kabullendin sonunda. Eğer 20 yıl boyunca intikam için güçlenselerdi Kaido'yu kimseye bırakmazlardı.

Mübarek, adam zaten Orochi'nin adamı olduğu için karşılarında mücadele edebilecekleri kimseler yoktu. Ashura da hırsızlık yapıyordu. Olabildiğince Kaido ve Orochi'den uzak kalarak yaşamış. Zoro zaman atlaması öncesi tırt bir seviyeydi. Mihawk'ın yanına bir gitti canavar gibi döndü. Akazaya'lar bırak meyve güçleri olmasını, bırak Oden'le antrenman yapmalarını. Sırf Oden'in intikamı için 20 yıl boyunca dinlenmeyi kendilerine haram sayarak intikam gününe kadar deli gibi antrenman yaparak gelişirlerdi.
Olmasaymış işte ben de onu diyorum. Kaido'nun adamı olsalardı onlarla beraber güçlenselerdi 20 sene. Ki Kaido kendi tarafına geçen kimseyi çevirmiyor. Ashura'yı da çevirmezdi. Yatmayı tercih etmiş :D

Bak ne güzel dedin bu adamlar Ryou biliyorlar diye. Yani boş adam olmadıklarını kabullendin sonunda. Eğer 20 yıl boyunca intikam için güçlenselerdi Kaido'yu kimseye bırakmazlardı.
La ryou bilmeleri özel bir şey değil adanın olayı o zaten 2 gün gitsen sen öğrenirsin :D Zaten hasarları yitmedi bilmeleri bir işe yaramadı.

X-Drake, Hyogoro'nun Buz Oni'si olduğu sahnede neden Wano Samuraylarından korkulduğunu şimdi anlıyorum diyordu. Bu adamlardan bir Kozuki ya da bir Shimotsuki gibi gelişim beklemiyorum. Fakat bu seride dövüştükçe güçlenmek diye bir mevzu var. Oden'le denizlerde geçirecekleri 20 yılda çok başka bir lig olurlardı. Zaten hepsi Ryou Haki sahibi kişilerdi. Şu hallerinde bile Kaido'ya hasar atabildiler. Bu adamların bir de Mistik Zoan ya da Antik Zoan olmaları fiziksel güçlerine müthiş bir ivme sağlardı.

20 yıl hafife alınacak bir zaman değil aslında. O zaman diliminde girişecekleri mücadelelerle şu hallerinden çok daha iyi bir konumda olurlardı.
Wano samuraylarını güzel övdüler de sonuca baktığın zaman savaşın sonucunu değiştirecek bir hamleleri olmadı. Üstelik bu adamların +35 yaşında olduğunu da pas geçiyorsun. Gelişmek isteyen karakter o yaşa kadar çok şey yapar, mutlaka meyveye gerek yok. Hiç sevmem ama en basit Coby örneği var. Bana göre bu adamların oluru buymuş, şöyle böyle olsa demeye gerek yok.

Wano samuraylarını güzel övdüler de sonuca baktığın zaman savaşın sonucunu değiştirecek bir hamleleri olmadı. Üstelik bu adamların +35 yaşında olduğunu da pas geçiyorsun. Gelişmek isteyen karakter o yaşa kadar çok şey yapar, mutlaka meyveye gerek yok. Hiç sevmem ama en basit Coby örneği var. Bana göre bu adamların oluru buymuş, şöyle böyle olsa demeye gerek yok.
Tam olarak öyle de değil aslında.

Kin'emon: 36 yaş (20 yıl öncesi)
Kiku: 22 yaş (20 yıl öncesi)
Raizo: 35 yaş ( 20 yıl öncesi)
Kanjuro: 34 yaş (20 yıl öncesi)

Ashura Doji: 56 yaş (20 yıl sonrası)
Denjiro: 47 yaş (20 yıl sonrası)
Kawamatsu: 41 yaş (20 yıl sonrası)
Nekomamushi: 40 yaş (20 yıl sonrası)
İnuarashi: 40 yaş (20 yıl sonrası)

20 yıl öncesinde yaşı 30 üstü dört karakter var Ashura, Kin'emon, Raizo, Kanjuro. Geri kalan beşli 20'li yaşlarındalar. Bu seride yaşlandıkça güçlenme mevzusu var 60 yaşına kadar.

Hadi meyveyi bir yana bırakalım. Bu adamlar sadece intikam için bile 20 yıl boyunca güçlenmiş olsalar şu hallerinden çok daha iyi bir seviyede olurlardı.

Coby örneğini veriyorsun da Coby küçük yaşından itibaren Garp gibi birinin elinin altında pişerek bu seviyeye geldi. Akazaya Dokuzlusu'nun böyle bir olayı yok ki. Adamlar iyi bir samuray olup Oden'in koruması oldular. Böyle bir felaketi beklemiyordu hiçbiri. Şimdi ellerinde intikam almak için 20 yıllık bir zaman dilimi var. Bu adamlar sadece birbirleriyle bile mücadele ederek güçlenseler yine çok farklı bir konumda olurlardı.

Zoro'nun da Wano samurayı olduğu ortaya çıkacak ondan pay biç. Mihawk'ı geçmek için, ne kadar gayret ediyor. Çok da yaklaştı zaten. Samuraylar güçlü iradesi olan kişilerdir. Bunu Akainu'nun geri vitesinden da anlayabilirsin, bunu X-Drake'nin, Hyogoro için söylediği sözden de anlayabilirsin. Tabi ki Kozuki'ler ya da Shimotsuki'ler gibi üst düzey değiller. Hepsi sağ kol üstü bir konuma yükselirdi gibi bir iddiam yoktur. Fakat şu halleriyle bile en zayıfı Kikunojo diyelim ki o da Kanjuro'yu yendiğine göre en zayıfı değildir. Yaşı itibariyle en genci şu anda o. Bana kalırsa Black Maria seviye vardır.

La ryou bilmeleri özel bir şey değil adanın olayı o zaten 2 gün gitsen sen öğrenirsin :D Zaten hasarları yitmedi bilmeleri bir işe yaramadı.
İki günde ben öğrenirimde Zoro'nun iki haftada öğrenememesi avelliğinden kaynaklanıyor diimi.:D

Hasarları bir işe yaramadı değil, bu adamlar fiziksel güçten mahrumlar. Yani Zoro gibi fiziksel güçleri sağlam olsaydı emin ol Kaido'ya daha büyük hasarlar atarlardı. Zoro'da Ryou yok fiziksel güç var. Akazaya'larda Ryou var ama fiziksel güç yoktur. İşte intikam almak için 20 yıl boyunca kendi aralarında bile mücadele edip güçlenselerdi şu anda çok farklı bir seviyede olurlardı. Zoro'nun antrenman malzemelerini bu heriflere ver 20 yıl çalışsınlar.

Olmasaymış işte ben de onu diyorum. Kaido'nun adamı olsalardı onlarla beraber güçlenselerdi 20 sene. Ki Kaido kendi tarafına geçen kimseyi çevirmiyor. Ashura'yı da çevirmezdi. Yatmayı tercih etmiş :D
Uşaklığını yaptığı adamı idam eden birinin altında mı çalışsaydı? Aslında iyi fikir ha 20 yıl boyunca Kaido'nun uşaklığını yapıp güçlenselerdi. Hiç açık vermeden ona biat ettiklerini gösterselerdi Kaido aveli bunlara birer tane de Antik Zoan meyveleri verirdi. Şu hallerinden çok daha iyi bir seviye olurlardı. Hatta Tobiroppo'lar, Kaido'nun daha düşük seviyeli adamları olurdu. Önce Ookanbanlar, sonra Akazaya Dokuzlusu, sonra Tobiroppo'lar. Kaido'ya o zaman güç yetmezdi dünyayı fethederdi namussuz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık