Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 897: Pekoms'un Kakao Adası Kaçış Planı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    208
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eee Katakuri de kolayca bir şekilde yenilmeyecek işte işi gibi düşün. Ya da bizimkiler her gittiği yerde bir sıkıntıya düşecekler işi. Şu ana kadar hangi işleri kolay oldu?

@Daredewill

Sırası gelince olur. Gelmemiş demek ki.
İşte diyorum ya gereksiz gerilim, mesela Luffy'nin CC'ye yenilip esir olması ? Aramızda ölecekler diyen biri var mıydı ? yoktu ama adam yapıyor işte buna da plot armor diyorlar.

Güçle güçsüzlükle alakalı bir durum değil, güçlü de olsan güçsüz de olsan işleyebilecek bir şey.

İşte diyorum ya gereksiz gerilim, mesela Luffy'nin CC'ye yenilip esir olması ? Aramızda ölecekler diyen biri var mıydı ? yoktu ama adam yapıyor işte buna da plot armor diyorlar.

Güçle güçsüzlükle alakalı bir durum değil, güçlü de olsan güçsüz de olsan işleyebilecek bir şey.
Plot armoru rakip için düşün işte. Onun da hakkını verdiriyor. Yoksa benim için çokta önemli bir kavram değil. Yorum farkı. Her kurguda belli bir senaryo vardır. Bak kurgu diyorum. Karakterler vardır ve Mangaka'nın onları seri sonuna kadar ilerleteceği bir amaç. Hangi karakter öne çıkıyorsa o amacına ulaşır ve serinin kahramanı da o olur.

Şimdi herkes Oda’ya saydırıyor. Sanji güçsüz kaldı diye. Yarın bir gün Sanji çok güçlü birini aldığında yine Oda’ya saydıracaklar. Bir anda bu kadar p-up mı verilir diye. Zirveye çıkmak için önce dibi görmek lazım. Sanji’nin durumu da bu. Sanji adamdır.
@Hakili Yumruk ikiniz farklı karakterlerin fanı olduğunuz halde objektif ve ayrımcılık yapmadan bakıyorsunuz olaylara. Keşke herkes sizin gibi olsa.

Plot armoru rakip için düşün işte. Onun da hakkını verdiriyor. Yoksa benim için çokta önemli bir kavram değil. Yorum farkı. Her kurguda belli bir senaryo vardır. Bak kurgu diyorum. Karakterler vardır ve Mangaka'nın onları seri sonuna kadar ilerleteceği bir amaç. Hangi karakter öne çıkıyorsa o amacına ulaşır ve serinin kahramanı da o olur.
Dediğinin olması için birinin gelip Kata'yı yenilecek yada ölecekken Luffy'den kurtarması lazım ve bu senaryonun zorlama olması lazım.

Karekterleri güçlü tasarlama işi adamın hayal dünyasına kalmış biz Kata'yı 20 yıldır okumuyoruz nerden bilecez ne kadar güçlü isterse yaratıcı Kata der işin o kısmına karışamazsın.

Pek çok seride amaca ulaşılır elbette zaten amaca ulaşanın hikayesi yazılır genelde ama bu amaca ulaşım biçimi yeterince iyi olmazsa Naruto'nun ilk yarı ve ikinci yarısı arasındaki fark gibi kötü bitirebilir.

Neyse konumuz bu değil zaten, Luffy Reis Kazara 20 dakika sonra falan uyansa Bigmom'u da göçertir bu gidişle baksana hala aksiyona devam ediyor.

Sanji bluenoya zor hasar veriyordu ama sonra kimi yendiğini gördük. Neyse herkesin düşüncesi farklıymış demekki bu konuda.
Blueno'ya, Jabra'ya girdiği tekniklerle girip hasar veremeseydi, haklı olduğunu söylerdim. Ancak Sanji sanki tüm gücüyle Blueno'ya girmiş gibi konuşuyorsun. O zamanlarda da Jabra dövüşünden öncesine kadar Sanji için "Blueno'dan güçsüz" derdim. Çünkü görmemişiz. Aynı şey burada cin için geçerli. Cin, Sanji'yi perşian etmedi mi? Etti. Demek ki farklı bir durum görene kadar cini, Sanji'den güçlü görmek saçma bir düşünce olmaz.

Dediğinin olması için birinin gelip Kata'yı yenilecek yada ölecekken Luffy'den kurtarması lazım ve bu senaryonun zorlama olması lazım.

Karekterleri güçlü tasarlama işi adamın hayal dünyasına kalmış biz Kata'yı 20 yıldır okumuyoruz nerden bilecez ne kadar güçlü isterse yaratıcı Kata der işin o kısmına karışamazsın.

Pek çok seride amaca ulaşılır elbette zaten amaca ulaşanın hikayesi yazılır genelde ama bu amaca ulaşım biçimi yeterince iyi olmazsa Naruto'nun ilk yarı ve ikinci yarısı arasındaki fark gibi kötü bitirebilir.

Neyse konumuz bu değil zaten, Luffy Reis Kazara 20 dakika sonra falan uyansa Bigmom'u da göçertir bu gidişle baksana hala aksiyona devam ediyor.
Bu senin bakış açın. Olayın güçle alakası yok diyorsun, doğru. Luffy, CC karşısında da Katakuri karşısında da sizin dediğinize göre plot armorluk duruma düşürülüyor. Eee iyi de bunun amacı ne? Neden düşürülüyor. CC Luffy'den güçsüzken Katakuri güçlü. Eee bir mantığı olmuyor. İş hikayeye dönüşüyor. Hani desen ki Luffy kendinden güçlü karakterler karşısında plot armor ile kurtarılıyor. Yoo Mangaka öyle bir işliyor ki size göre o plot armor CC'de bile gerekiyor.:D

Kavramın adı ne olur bilmem. Ama Luffy'i zorlanırken hep göreceğiz. Olay bu. Ya da tayfayı. Bizim tayfayı zorlanırken çoğu zaman göreceğiz. Adını sen koy ne ise.:D Bahsettiğim arkadaş tayfanın değil rakiplerin plot armorlu olduğunu söyledi.:D Bence güzel bakmış olaya.

Sanji'nin dikkatı başka yerdeydi bir kere :oleyo2:
Oda bu elemanı hiç sevmiyor :artiz:
Adamın kendisi diyor başka yere bakman aptalca diye sonra sanjiye vuruyor. :)

Pedro Reyiz'i özledim ya. Adam gibi adamdı.

İnşallah Reyiz ölmemiştir. Çıkıp gelse...
Aman sakın :( pedronun ölümü bence güzeldi ve tam yerindeydi. Karakter bütün görevlerini yerine getirdi ve roger fb si ile öldü. Geri gelirse hepsi boşuna olmuş olur ve roger fb si çöpe gider. Güzel karakterdi orası ayrı tabi.

Blueno'ya, Jabra'ya girdiği tekniklerle girip hasar veremeseydi, haklı olduğunu söylerdim. Ancak Sanji sanki tüm gücüyle Blueno'ya girmiş gibi konuşuyorsun. O zamanlarda da Jabra dövüşünden öncesine kadar Sanji için "Blueno'dan güçsüz" derdim. Çünkü görmemişiz. Aynı şey burada cin için geçerli. Cin, Sanji'yi perşian etmedi mi? Etti. Demek ki farklı bir durum görene kadar cini, Sanji'den güçlü görmek saçma bir düşünce olmaz.
Sanji normal vuruşlarıyla hasar verdi jabra ya. Bluenoya ise focuslanarak kullandığı concasse ile bile zor vurdu. Haksızsın demiyorum sadece karakterler bazen göründüğünden çok farklı seviyede olabiliyor. Yoksa daifukuyu sanjiden güçlü görmen anormal bir durum değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanji normal vuruşlarıyla hasar verdi jabra ya. Bluenoya ise focuslanarak kullandığı concasse ile bile zor vurdu. Haksızsın demiyorum sadece karakterler bazen göründüğünden çok farklı seviyede olabiliyor. Yoksa daifukuyu sanjiden güçlü görmen anormal bir durum değil.
O arcda nami açıklamıştı robin acaba ihanet mi etti düşüncesi tayfanın gücünü azaltıyor diye.Robinin ihanet etmediklerini öğrenince (hatta gözyaşları içinde yardım istemesi) tayfanın omzundan büyük bir yük kalkmasıyla birlikte herkes tekrar tam gücünü kullanabilir oldu.O arcda tutarsızlık yok o açıdan.Duygusal yük gerçek hayatta da insanları ağır etkileyebiliyor sonuçta.

O arcda nami açıklamıştı robin acaba ihanet mi etti düşüncesi tayfanın gücünü azaltıyor diye.Robinin ihanet etmediklerini öğrenince (hatta gözyaşları içinde yardım istemesi) tayfanın omzundan büyük bir yük kalkmasıyla birlikte herkes tekrar tam gücünü kullanabilir oldu.O arcda tutarsızlık yok o açıdan.Duygusal yük gerçek hayatta da insanları ağır etkileyebiliyor sonuçta.
Tamam işte aynısı bu arcta da oldu sanji begenin kalesinde ailesiyle anlaştıktan sonra ve zeffi sağlama aldıktan sonra şovlara başladı. Ondan önce sanjinin eli kolu bağlıydı çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık