Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 884: Kim?

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    223
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katanın kimlerle karşılaştığını bilmiyoruz. Ama Haki kullanan ve işlevini iyi bilenler Luffyden daha andaval demek oluyor bu.
Böyle bir savunma ile ilk defa karşı karşıya geldi hakiyi bildiğinden beri. Adam bunu 1 saat gibi bir sürede çözüyor sonunda. Ve bundan sebep Kata övüyor onu. Sen de andaval diyon. Vallaha hiç tutarlı değil bu yorumun şu veriye göre.

@Orcunyus

Hocam bence biraz daha bekleyelim. Kata bazı konularda Luffy'den üstün zaten ama savaş galibiyeti için yeterli mi göreceğiz.

size olacakları yazıyorum not alın :D luffy katayı yenıcek ama oyle ahım sahım degıl sonra tayfa ıle bulusucak bır sekılde kacıcaklar o sıra adaya bırılerı gelıcek bb veya kaido diye tahmın ediyorum ama kaido ağır basıyor nedense :) sonra bır bolum gosterıcekler bıze kata sırtı yere gelmıs olmus veya olum dosegınde olarak gosterıcekler sonra kaidonun sag kolu eger jack ıse jack ı degılse kımse onu gosterıcekler one piecede genelde boyle oluyor :D luffylerin hedefi kaido oldugu ıcın kaidonun ve sag kolunun bm ve katanadan ne kadar guclu olduklarını gosterecekler al sana fıkır at cebe bekle :D

Böyle bir savunma ile ilk defa karşı karşıya geldi hakiyi bildiğinden beri. Adam bunu 1 saat gibi bir sürede çözüyor sonunda. Ve bundan sebep Kata övüyor onu. Sen de andaval diyon. Vallaha hiç tutarlı değil bu yorumun şu veriye göre.

@Orcunyus

Hocam bence biraz daha bekleyelim. Kata bazı konularda Luffy'den üstün zaten ama savaş galibiyeti için yeterli mi göreceğiz.
Valla normal bir insan evladı yumruğunu boşa sallasa anlayabilir bunu. Ben bunu diyorum.
Bu arada daha öncede vurup zarar veremediği Trebol var. Onun taktiği farklıydı ama onda en azından gerçekten birşeylere vuruyordu onda şaşırması doğal. Herifin içinden zayıf biri çıkacağını bilemeyebilirsin tabii.

Oda-Sensei aslında yapmak istediği şeyi alttan alttan işleyip okuyucunun karşısına dikkatini başka yöne çekmek için genelde ortaya farklı farklı mevzular atan bir mangaka.

Sanji'nin pastası, Kakao adasında buluşma mevzusu, Katakuri dövüşü derken herkesin aklında üç aşağı beş yukarı benzer bir kurgu oluştu.

Sanji'nin pastası BM'yi durduracak,
Luffy, Kata'yı durduracak,
Germa da askerleri durdurdu ve Kakao adasında gelenleri durduracak,
Bizimkiler buluşmuş olup kaçacaklar.

Ama Oda-Sensei'nin bu kurguyu bilerek ortaya attığı çok bariz.

Muhtemelen bu arcın sonu, bu arc'ın başında ya da bir önceki arc'ta bahsi geçen detay bir bilginin ya da olayın gün yüzüne çıkmasıyla bambaşka bir şekil alacak ve yukarıda yazdığım kurguyu tamamen silecek ve beklediğimizden çok daha farklı bir final yapacak.

Örneğin arc'ın başından beri bombanın patlaması hep gözümüze sokulmuştu. Ve neredeyse herkes bombanın patlamasından faydalanıp bizimkilerin kaçacağını ve arc'ın biteceğini düşünüyordu; arc nerelere geldi..

One Piece'in okuyucuyu en şaşırtan ve ikileme düşüren arc'ı olmuş olabilir bu arada. Oda-Sensei'yi aslında kısmen tebrik etmek gerekir.

Şu ana kadar beklenilen veya tahmin edilen olayların neredeyse hiçbiri olmadı, hep farklı bir yöne kaydı arc.

Carmen Ana, Bege'nin Suikast planı, Pudding, Smoothie, BM'nin ağlama krizi, Bombanın patlaması ve dahası.

Katanın kimlerle karşılaştığını bilmiyoruz. Ama Haki kullanan ve işlevini iyi bilenler Luffyden daha andaval demek oluyor bu.
Kata'nın karşılaştıklarını yermeye gerek yok be :D

Kata'nın övdüğü Luffy'nin ona vurabilmesi değil. Luffy'nin Kata'nın nasıl dokunulmaz olduğunu anlaması :D Yani Kata daha önce hiç k.haki kontrolünü kaybetmemiş. Şans eseri Luffy'e denk geldi bu kontrol kaybı, iki darbe vurdu diye Luffy'i övüyorlar :/

Kata nasıl Luffy ye hasar verdi onu anlayamadım. G4 te iken sektirmesi gerekmez miydi? Hem lastik hem sertti ya.
Bro zannedersem Kata'nın hakisi bariz üstün. Ya da şöyle diyelim, Kata'nın da yumruğu en az Kong Gun kadar güçlüydü.

Neticede kaptanın G4 modundayken bir yonkou'dan darbe alınca hasar almayacağını düşünmek saçma olurdu. Demek istediğim G4 modu her şeyi savuşturmayı yetmez neticede.

Bölüm logiaların efsane savunmasının k. haki kaynaklı olduğunu net bir şekilde açıklığa kavuşturdu. B. haki şampiyonu bile olsanız k. hakisi sizden iyi olan bir logia kullanıcısı karşısında hakiniz yokmuş gibi kalakalırsınız. G4 Kata'ya zarar verme potansiyeline sahip olsa da işlev dışı kaldı. Sağ kolun hakkını tam anlamıyla veriyor adam. Biz okuyuculara k. haki dersi verilirken gördüğümüz gibi Luffy de bu durumu farkediyor. Serinin başından beri gördük ki Luffy düşmanlarının kullandığı tekniklerini kendine uyarlayabilen, tecrübeyle gelişen bir savaşçı. B. haki ihtiyacını G4 gibi muhteşem bir teknikle önemli ölçüde kapatmış durumda.
Bölümde Kata " Bir an dikkatim dağıldı yumruk yedim " diyor. K. haki için sakin kalmak önemli. Luffy'in ise sakin dövüş geçirdiği pek görülmedi. Ha şu dövüş esnasında bir anda sakinleşip Kata'dan üst seviyeye çıkmasını beklemek fazla olabilir fakat KK adayının artık en azından bir Kata seviyesinde k. haki sahibi olması gerektiği de ortada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık