Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 883: Atıştırma Saati

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    233
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hâlâ mı colour diyorlar :D 色 (shoku)'nun birincil anlamı renk ama oradaki anlam çeşit, tip vs.
Sözlükteki 5. anlam çeşit.
http://jisho.org/search/色
Mesele o değil yahu. İki çeviri farklı anlamlara geliyor. @Tilqi_Gin yazmış.
Altta silahlanmayı geçen şeyler vardır yazıyor. Diğer çeviri benim silahlanma seninkinden iyi diyor. Tamamen farklı şeyler. Üstelik mangastreamin çevirisi genel olarak haki kavramı ile alakalı olduğu için sıkıntı büyük. Hangi çeviri doğru bilmek gerek.

Yanlız karizma feci şekilde çizildi adamın.

Zayıf yeri çenesi herhal. Haftaya fb gösterirler gibime geliyor.

Bu arada Luffy'nin lastik olmasından ötürü elinde çatlama ya da kırılma olmuyor. Aynı çizgi film karakteri gibi eli şişiyor. Ben şuana kadar Luffy'nin Haki ile bir yerinin çatladığını görmedim. O kadar dövüşe girdi. Bir tek dişi kırıldı, o da diş zaten vücudunun lastiklik seviyesi en düşük yeri.

Katakuri'de boş karakter çıktı, yenilecek netleşti bana göre.
Luffy ana karakter ve korsan kral olma potansiyeli belki de en yüksek kişi. Luffy herkesi öyle ya da böyle yenecek, o zaman seride ki herkes boş mu oluyor?

Mesele o değil yahu. İki çeviri farklı anlamlara geliyor. @Tilqi_Gin yazmış.
Altta silahlanmayı geçen şeyler vardır yazıyor. Diğer çeviri benim silahlanma seninkinden iyi diyor. Tamamen farklı şeyler. Üstelik mangastreamin çevirisi genel olarak haki kavramı ile alakalı olduğu için sıkıntı büyük. Hangi çeviri doğru bilmek gerek.
Ben oraya takıldım :(

Şaka yapıyorsun değil mi ?

Ya arkadaş okuduğunuz Türkçeyi size çevirmemiz mi gerekiyor artık ?
Katakuri senin işinin bittiğine emin olmadan ayrılmam benim hatam demiyor mu ? Peki eleman neden işi bitirmeden ayrılıyor çünkü çay partisine geç kalmış.

Neyse Luffy fanları ile tartışmayı bu bölümle birlikte 1 aylığına donduruyorum sonuçta karekterler kendi ağızlarıyla konuşsalar bile umursamıyorsunuz :byee:
Bu sefer harbiden saçmalıyorsun.

"Ya arkadaş okuduğunuz Türkçeyi size çevirmemiz mi gerekiyor artık ?
Katakuri senin işinin bittiğine emin olmadan ayrılmam benim hatam demiyor mu ? Peki eleman neden işi bitirmeden ayrılıyor çünkü çay partisine geç kalmış."

E ben ne demişim? "Luffy'nin anormal bir midesinin olabileceğini tahmin edemedi." Bu zaten bir hatanın sonucu oluşan durumdur. Luffy'nin o kadar çok mochi'yi yiyebileceğini düşünememesi bir hatadır.

O değil de zaten bu kafayla tartışacaksan 1 ay değil en az 1 yıllığına dondur ki ellerimi boşa yormamış olayım. Bazen duvara karşı tartışıyormuşum hissi veriyorsun bana. Ama neyse, haftalardır söylediğim şeylere geleceksin yavaş yavaş. Daha çook sıvama bal diye ağlayacaksın. :) Lüftü fanı ühühühü :d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık