Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 881: Dalga Odası

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    192
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir de Cracker ile dovusmussunuz hadi digerleri salak da Nami nasil yiyor? Nami gordu Luffy’i Cracker ile dovusurken. Bu adam daha yuksek odule sahip. Onu da duydu.
Aslında mangada okurken pek hissedememiş olabiliriz ama Nami'nin ayna vasıtasıyla konuşması Usopp'un Lucci karşısındaki Luffy'e bağıra çağıra söylediği konuşmadaki hissiyatla aynı bana göre.

Ama Luffy'nin, Lucci'yi alacağına emindim. Çünkü Lucci'ye epey hasart çıkartmış ama kendisi daha çok hasar yemişti. Dayanabilir ve son bir atak yapabilirse kendisiyle beraber Lucci'nin de düşmesini sağlayabilirdi Luffy ve bunu aynen yaptı.

Ama papaz her zaman pilav yemez. Luffy'nin ben Marinford hariç daha bu kadar aciz bir duruma düştüğünü hiç hatırlamıyorum. İlk dövüştükleri esnada bile dokunamadığı Croco'nun bileğini sıkmayı başarmıştı, dokunabilmişti yani.

Luffy vs Katakuri hâlâ tam anlamıyla başlayamaz, Luffy'nin kazanabilmesi için;

1-) Yumruklarının Katakuri'ye işlemesi lâzım. E işlemiyor işte? Özel Paramecia vs bir şeyler denildi. Hakili yumrukları içinden geçip gidiyor adamın. Luffy'nin buna çözüm bulması lazım bu bir.

2-) Basit bir hesap yapabiliriz. Katakuri, Luffy'nin ne diyeceğini gördükten sonra yürüyerek yanına gidiyor, elini üç başlı mızrağa çeviriyor ve "son lafının bu olduğuna emin misin?" diyor. Luffy'nin başını kaldırıp, kaşlarını çattıktan sonra da "burada ölmeyeceğim!" diyor. Şimdi bunları niye söyledim; tüm bu süreç aşağı yukarı 10 saniye. Katakuri 10 saniye sonrasını rahatlıkla görebiliyor, hadi 10 olmasın, 7 olsun, sizi mi kıracağım? Zamanında Enel'in dediği gibi, Luffy'nin sadece 2 tane kolu var ve Katakuri seviyesindeki bir adam 7 saniye öncesinden gördüğü yumruklardan değil, kurşunlardan bile rahatça sıyrılır. Luffy'nin Katakuri'nin gözlem hakisine çözüm bulması lazım bu iki.

3-) Lucci savaşındaki gibi değil olay. Luffy bayılmak üzereydi ama Lucci de Allah'ına yanbakar vaziyetteydi. Şimdi ise öyle değil. Luffy çok afedersiniz d.tünden nefes alıyor şuan, Katakuri'ye daha sinek ısırığı bile veremedi. Luffy bu savaşta şuan 1-0 değil, 3-0 mağlup durumda. Bu farkı telafi edebilmesi lazım bu da üç.

Not: Sonradan aklıma geldi... Luffy'nin rakibinin Lucci olduğu Blueno kapışmasıyla göstermişti bizlere E. Oda. Luffy gerçekten Blueno'yu silindir gibi ezip geçmişti. Ancak bu Arc, Cracker ile olan savaştan sonra Luffy'nin Katakuri ile kapışması bana pek mümkün gelmiyor hele Big Mom falan hâyâllerin ötesinde.

Son düzenleme:
Tüm şartlar Luffy'nin sınıf atlaması için uygun. Bakalım Luffy bu sefer hangi "çılgın" şekle bürünecek.

Bundan sonra Reviere ve Wano arc'larının olacağının duyurusu tam anlamıyla bir editör işbilmezliği.

Şu gelinen noktada, "lan lan lan?!" diye heyecanlanmak varken "abi zaten kaçacaklar Wano'ya gidecekler yea" gevşekliğinde okuyorum.

Allah belanı versin editör gibi senin.
Onu geç de yıl bitti hala arc bitmedi. Wano gelecek yıla kaldı, resmen bu hafta bitecek haftaya bitecek şeklinde bekliyorum bitmiyor.

Allah kahreyleye seni editör.

Aklıma şöyle bir şey geldi; meyvenin kullanım şekline göre de değişiyor olabilir uyanış mevzusu.

Mesela bir şeyler üretip kullanabildiğiniz meyve yeteneklerinde Doflamingo gibi bir uyanış oluyordur. Atıyorum Mera Mera No Mi kullanıcısı etrafındaki her nesneyi birer alev topuna çevirebiliyordur vesaire. Zira Doflamingo da sicim üretebiliyordu ama uyanışla birlikte etrafındaki her şeyi sicime çevirdi.

Şimdi uyanışı görmesek bile meyve uyanışıyla ilgili bu tarz bir bilgi alabiliriz. Yani Luffy'nin meyvesinin uyanışının etraftan kol bacak çıkartmak ya da kesinlikle etrafındaki her şeyi lastiğe çevirmek gibi bir şey olmasına imkânsız gözüyle bakıyorum. Allah aşkına Luffy'nin meyve uyanışıyla kazanacağı güç Robin'in gücü mü olur :D

İşin esprisi bir yana, Luffy'nin kendi vücuduyla ilgili bir değişim olabileceğini düşünüyorum. Ya da belki Luffy artık her şeyin sona ereceği, herkesin ve kendisinin ölümün kıyısına geldiği an, meyvenin değil ama "şeytan"ın uyanışını yapabilir. Neden olmasın? Belki Luffy içindeki şeytan meyvesinin ruhunu uyandıracak ve bu Luffy'e sınırlı bir süre boyunca karşı konulamaz bir güç verecek.

Not: Ama bu dediğim şeyin Katakuri karşısında olması imkânsız. Kaido'ya karşı bile olamaz. Son savaşta falan olur...

Barca PSG yi nasıl eledi 6 gol atıp tarihi geri dönüş yaptı işte bunun yanını Luffy yapacak, D. nin gerçek iradesini de böylelikle ucundan göreceğiz.
Kral hakinin anlamı burada açığa çıkabilir.

Yanlız şu 2 resimde yandakini herkes Ace sanmış ama arkadaki şapkadan da anlaşılacağı üzre o Luffy.
Aynen ben de Ace falan görünce direk Ace olarak yorumladım da kıyafeti vs. de aynı. Anlamsız gelmişti zaten Ace göndermesi saçma demiştim. Şuan da yüz ifadesi bu olması gerekirken tayfasına gülmek için kendini zorluyor anlamında çizmiş

Beyler, bütün aynalar kırıldı dimi. Luffy'nin Sunny'e dönmesi imkansız. Luffy sırıtırkenki suratına bakarsak kirpikleri felan tıpkı Brulee'ninki gibi. Ayrıca Luffy çabuk olun adaya ulaşın sizi beklemekten sıkıldım tarzı bişey söylüyor. Bana Luffy'nin söyliyeceği tipte bişey gibi gelmedi.Eğer brulee ise Namilerle konuşan bizim tayfanın plan gg. Sanji felanda Kakao adasında. Orda bi fight dönebilir. Sanjide orda belki bu arc yaptığı herşeyi affettirir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık