Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 879: Koca Ana'nın Üç Tatlı Komutanı'ndan Biri, Katakuri

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    204
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Okurken inanılmaz keyif aldım. Uzun zamandır okuduğumuz en güzel dövüş diyebilirim sanırım. Enteresan bir eşleşme. Ace'in Akainu'ya karşı yapamadığını Luffy yapabilecek mi acaba? Kazanma şansı %10 da olsa var bence.

1. Tümen Komutanlığının da önemi ve gücü iyice pekiştirilmiş oldu. Artık Marco'ya daha fazla saygı duyarsınız herhalde. Dofla falan kapıştırmayın adamı :(

Katanın teknikleri zaten belli olduğu gibi sadece bir taklitten ibaret. Lastik esnerken mochide dağılma özelliği var. Zaten önceki bölümde Luffy vurunca Katanın içinden geçmesinde gördük zaten.
Kollarını çoğaltma ve g3 bunları kata gibi vücudu akışkan özellik gösteren herkes yapabilir sanırsam. Basit taklitlerini ''bende yapabilirim'' demesi değişik geldi bana. Zira birebir kopyalama söz konusu değil. Ama işe yaradı bu iki teknikte. Hız olarak g2 ye zaten erişmiş kata hatta geçmiş bile. Yada geleceği gördüğü için gideceği yere hamle yapmışta olabilir tabi. Luffy gibi kan pompalama yaptığını hiç sanmam.
G4 ayrı bir mesele Kata g4 te Luffynin ulaştığı fiziksel güçle kapışabilir mi? Hali hazırda o güçte mi yoksa gene taklitle mi kurtarmaya çalışacak? Zira direkt meyve giriyor orda işin içine luffy lastik esnekliği + armamaente rağmen zorlanıyor bu teknikte. Mochinin dayanacağına pek ihtimal vermiyorum. Ama şu da bir gerçek, zaten Katanın birebir kopyalamak gibi bir derdi yok. G4 teyken Luffynin ulaştığı fizisel güce sahipse kata benzerini yapıp onunda üstesinden gelecektir. Hatta bu durumda katanın süre derdi de yok. Tabi kata kaslarını şişiremiyeceği için (mochiyle kendine kas kütlesi ekleyebiliyorsa başka) gücü g4 le eşlemeyecek seviyedeyse işler değişir. Ama bu kadar basit biteceğini hiç sanmam.
Tabi Katada kopyama ihtiyacı duymadan da Luffynin g4 ünü karşılayacak kadar fiziksel gücü vardır. Zaten Luffy henüz kendisine vuramadı içinden geçmesi sebebiyle. Hakisini daha efektif kullanması şart gibi gözüküyor.

İşin ilginci MarineFort a bigmom gitseydi ne olurdu???handikapsız bir yonkou gücü görseydik. Şuan güçler yakın değil diye BigMom u idrak edemiyoruz...

Şu bölümde Luffy direk üstün gelse bu kadar zevkli olur muydu? Olmazdı. Aynı şekilde; Luffy'nin bu dövüşü kaybetmesi ilerisi için daha heyecan verici olacaktır.
İstiyorlar ki Luffy her dövüşte power up alsın kazansın. Böyle seri mi olur? :(
Burada alabileceği tek Power Up g4 süresini yüzde 50 arttırmaktır bence. Ama h.haki ile bir etki yapıp bütün camları kırmasını bekliyorum nedense. Whole cake a imza atmış olur...

Meyveler arası hiyerarşik bir üstünlük falan yok. İkisi aynı şeyleri yapıyor biri diğerinden güçlü bu yüzden bastırıyor rakibi.

Ace ve Akainu durumu yok ortada :bilmem:

Luffy fiziksel olarak ileride olsa Luffy bastıracak hani bunun anlaşılmayacak hangi tarafı var ?

Yonkou adasında Luffy'nin hala kral.haki kullanmaması büyük eksiklik. Oda neden çizmedi anlamadım. BM karşısında bir kral haki sahnesi hoş olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık