Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 877: O Kadar da Tatlı Değilim

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    166
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu ödül sadece tehditlere bağlı bir mevzu değil işte; en güçlü çırak Luffyken Kid,katliamlarla ödülunü arttırdı,Horoz-kun da sivil katletmesiyle ödülü artmış biri her ödül mevzusu açıldığında "Ace 550 :(" görmekten bıktık.

Sen Luffyi egitenin korsanlar kralının sağ kolu olduğunu unuttun heralde bu sefer kim eğitecek yonkiu shanks mi Shabondide Luffyi ugurlarken neler dediğini git bir daha izle istersen ...
Adam Kara Kral'dan eğitim aldı, boru mu ? Herkese küsküyü veremeyecekse dönsün köyüne :D

Usta Pedro ölür, ölmesi için bütün hazırlıklar tamamlandı, ölmemesi kaçışı iyice saçma yapar
Geçmişi gösterildi. Bu adamın alıp alabileceği en fazla geçmiş sahnesi bu kadardır.
Eski hesapları kapattı sayılır, Baron Tamago ile kapıştı, dövüş sona ermedi ama üstünlüğünü gösterdi. Brook'un yazıta ulaşmasına yardımcı oldu, bu bile direkt Koca Ana'dan intikam sayılır, geçen sefer bunu denerken arkadaşını ve yıllarını kaybetti.
Tüm Kek adasına gelirken Luffy'ler ile konuşması.
Ve en son Carrot ile konuşup, dileğini ona geçirmesi.
Pedro'ya elveda ve her ne kadar istemesem de Carrot'a hoşgeldin diyelim, tayfaya gelme ihtimali bayağı arttı çünkü.
Ölmesini isterim. Ama çok zor. Op Çünkü bu :(

Carrot gereksizinin tayfaya katacağı hiçbir şey yok. Bir kraliçe bekliyorum onun yerine. Karlar kraliçesi...

Funduska

Az haki ne öyle ya az mercimek çorbası gibi. :( adama antisi + haki ile vuruyorsun kafası dağılıyor geri toplanıyor. Saçmalığın daniskasi kulp bulmaya hacet yok, terminatördeki reyizden mi kopyalamış ne yaptıysa artık. :(
Senin şu mantıklı yorumlarını seviyorum,keşke herkeste böyle mantıklı düşünebilse.Forumun gerekli müdavimlerindensin :good:

Bomba patladığından beri her bölüm bir iki akla yatmayan şey oluyordu bu bölüm tam anlamıyla içime sindi.

Perospero'nun Çoppa ile Brook'u anında paket yapması lazımdı zaten. Öyle de oldu ve güzel oldu. Perosperon'un komutanlardan sonraki en güçlü kişi olduğunu bekliyordum öyle çıktı diyebiliriz artık 700 milyonluk ödülüyle. Bir ihtimal Strausen de olabilir hala onu da unutmamak gerek.

Perospero meyvesini çok iyi kullanan birisi. İlk olarak gelen misafirler için düğünün olacağı en tepeye kadar yürüyen merdiven yapmıştı orada dikkatimi çekmişti. Komutan seviyesine yakın bir güçte çıkacağı belliydi hatta Snack yerine komutan yapılsa da sırıtmazmış. Tek eksi yanı meyvesinin ateşe karşı zayıf olması ve Luffy ile Sanji'nin nerden nasıl çıkardıkları hala belli olmayan ateş gücüne sahip olmaları.

Tüm Big Mom tayfasının bir zayıf noktası var ve ne hikmetse bizim tayfanın tam da bu adaya gelen kısmı tüm bu zayıflıkların antisi bir şekilde. Mesela Zoro bu adaya gelse Nami ya da Brook kadar iş yapabilir miydi meçhul. Bir tek Çoppa çok vasıfsız kaldı bu arcta.

Bu arada Perospero'nun ödülünün 700 milyon çıkması ile Snack'in de ödülünün 700 ile 860 milyon arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu adamı deviren Oruç Reis gerçekten büyük bir iş yapmış.

Perosperonun ödülünün 700 olması da aşırı değil bence. Adam hemen hemen 30 yıldır ödül alıyor her yıl 25 milyon artırsa zaten 750 yapar. Zoro en son artış aldığında tek seferde 200 milyon artırdı mesela.

Katakuri'ye gelince muhtemelen Luffy'nin kral haki patlatacağını öngörüp adamlarını geri gönderdi. Ben Luffy'i onun kadar güçlü görmüyorum şu an. Ancak Carrot'un güçleri aynı Luffy gibi demesi ve yumruk çarpıştırmaları olası bir vs'de durumun denk gidebileceği ihtimalini de düşündürdü. Tabi ki vs denk giderse ana karakter balı ile Luffy o vs'yi kazanır da :) Ama umarım böyle bir şey olmaz. Cracker'de Nami'nin yardımına rağmen epey uğraşan Luffy, Katakuri gibi birini şu an tek alırsa hiç hoşuma gitmez. Bence sağ kolu tek başına yeneceği arc Kaido arcı olmalı.

Pedro bu arcın başından beri yapılması gerekeni yaptı helal olsun. Hep zor durumda şans faktörü giriyordu araya sonunda fedakarlık girdi iyi oldu. Umarım ölmüştür diyeceğim ama mevzu Oda olunca hiç sanmıyorum. En azında bizimkiler öldü sansın Pell gibi arc sonu bir yerlerden çıksın sonra. Ayrıca patlamanın etkisi ile gemi şekerden kurtuldu artık Coup de Burst yapmalarının önünde bir engel kalmadı. Yalnız bu durumda gemide sadece Katakuri kaldı BM tayfasından artık tayfa danaya girer gibi girerler herhalde ona da.

Son olarak bir önceki bölüm Çoppa ile Brook'un gördüğü balık adam siluetini de unutmamak gerek. Bir sonraki bölüm balık adamlardan yardım gelebilir.

Edit: Pedro'nun mirasını Carrot'a aktardıkları sözleri ile Carrot'un tayfaya katılma ihtimali de kuvvetlendi baya. En azından Kaido arcı bitene kadar bizimle görünüyor.
+1
Net bir şekilde bomba patladığından beri en iyi bölüm. Gene de önceki bölümlerde olanlar kaçışın ve olacakların heyecanını benim için öldürdü, sadece mangaka iyi şeyler çizer de bu arc saman gibi bitmez diye umut ede ede okuyorum, mesela nasıl kaçacaklarını merak etme hissi hiç yok.
Luffy Katakuri'yi bence yardımla bile zor alır. Katakuri cidden ayrı bir adam. Geçen bölüm boş boş bakınmıştı, ona da nazar diyelim adamı övdük forumca.
Bu arada Pedro bence öldü, ölmese bile biz onu daha görmeyeceğiz, bir ihtimal hapishaneye falan koyulur da Koca Ana bir gün yenilirse gene ortaya çıkar.

Adam Kara Kral'dan eğitim aldı, boru mu ? Herkese küsküyü veremeyecekse dönsün köyüne :D

Ölmesini isterim. Ama çok zor. Op Çünkü bu :(

Carrot gereksizinin tayfaya katacağı hiçbir şey yok. Bir kraliçe bekliyorum onun yerine. Karlar kraliçesi...
Ben de Monet'i bekliyorum ama Oda'nın tayfayı ciddiyetten uzaklaştırma politikasına bakarsak maalesef Carrot tayfaya en yakın aday konumunda. Carrot gelirse dişi kontenjanı dolar, Monet gelemez biz de eski erkek düşmanlara bakmaya çalışırız artık.

Hikayeye etkisi olmayan çizilmek için çizilen bir bölüm daha. Ne zamandır dediğim gibi 8 haftadır boş yere çizilen bölümler, bir yere bağlayana kadar aynı görüşü savunacağım. Ne gibi bir amacı var acaba BM'yi nakama yapıp kaido'yu öyle mi düşüreceksin mangaka ? :confused::confused:

Hikayeye etkisi olmayan çizilmek için çizilen bir bölüm daha. Ne zamandır dediğim gibi 8 haftadır boş yere çizilen bölümler, bir yere bağlayana kadar aynı görüşü savunacağım. Ne gibi bir amacı var acaba BM'yi nakama yapıp kaido'yu öyle mi düşüreceksin mangaka ? :confused::confused:
Bir yer bağlı zaten. Sanji'yi kurtardılar, poneyi kopyaladılar. Şimdi de kaçıyorlar.

Bir yer bağlı zaten. Sanji'yi kurtardılar, poneyi kopyaladılar. Şimdi de kaçıyorlar.
Bahsettiklerin adaya gelmeden önce ki amaçları, arcın uzatılmasının amacını bir yere bağlamış değil.

Mangakanın kaçırma gibi bir amacı olsa aynayla kaçmışlardı 8 sayı önce. Uzatma sebebini bir yere bağlamış değil henüz. Şuan BM tarafından affedilmeleri için uzatılıyor gibi ama gereksiz bana göre arkada tehdit önde tehdit şeklinde seri daha eğlenceli hal alır şu saatten sonra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık