Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 869 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Amiralden kaçmayan Luffy, bilmem kaç zamandan beri meydan okuduğu impartordanmı kaçacak? Bence kaçma ihtimali sıfır, bu ihtimali unut :)
Bence adaya birileri gelecek. Bu kısma ikna oldum. Neko olabilir. Scopper bile olabilir biri demiş. Ama gelecek isim kaçmalarını sağlayacak sadece. Öyle sonuna kadar giden bir çatışma yaşanmayacak. Ama biri gelene kadar bir iki macera yaşanır aralarında. Bu olayda bizimkilerin yonkouya henüz hazır olmadıklarını idrak etmelerini sağlayacak. Kaido'da Kidd'lerin yaşadığını Big Mom'da bizimkiler yaşayacak.
Sonra bizimkiler Wano'ya geçtiğinde Bege'de dahil Kidd, Drake, Law, Apoo, Luffy birleşecekler ittifak için. Bu sırada kendilerini geliştirecekler, Luffy belki birinden yine eğitim alabilir. Veya meyvesinin uyanışını öğretebilir yine kilit isimlerden biri. Hazır olduklarında yapılacak savaşta Kaido'yu indirirler. Yine kilit isim Luffy olacaktır. Bu esnada kurgu gereği ilerleyen olaylar, novaların KK'lik için Luffy'i uygun görmelerine akabinde bu sevdadan vazgeçmelerine, filoya katılmak istemelerine neden olacak. Büyük ihtimal Luffy Dressrosa'da olduğu gibi kurtarıcı rolünü görecek. İçlerinden belki Kidd sadece filoya katılmaz, ama Luffy'e saygı duyacaktır. Böylece dünyadaki en güçlü filo ekibi yavaş yavaş kendini gösterecek. ..

Gücü kuklalar ve kulalar üzerinden fiziksel olarak dövüşüyor. Yani saçma birşey yok ortada.
Ben başından beri adamın kas gücünden bahsetmiyorum. Rakibi ipler ile etkisiz hale getirme gibi bug yeteneği yok kuklalar üzerinden fiziksel dövüşüyor diyorum.

Tamam bende yenmemeiş demiyorum ama tek vuruşta yenemiyor onu söylüyorum. Sen kuklaları tek vuruşta yenemezsen adamın yanına yeni kuklalar çıkmadan gidemezsin.
Luffy kuklalar ile uğraşıyor aa yendim diye sevinirken yenisi çıkıyor. Tek vuruşta indirecek gücü olsa yenisi çıkmadan Cracker'in yanına giderdi diyorum.

Dof'un kukla yapma yeteneğini saymıyorum onun sebebi de Luffy'e karşı işlemeemsi. Adil bir kıyas yapacaksak bunun olması şart.
Biz burda Dofi,Cracker'i yener mi diye tartışmıyoruz G4 seviyesi üzerine tartışıyoruz.

Şimdi Jozu ile g4 denk dövüşse ne diyecektik. Dofi fiziksel olarak yeterli olmasada kukla yaparak Jozu'yu durdurabildi diyecektik. Bunu anlatmaya çalışıyorum.
Vallaha yenisi varken bile yanına gidebilecek hızı olduğunu bize gösterdi Oda. Yani o kuklaların hızı G4'ün yanında hiçbir şey. Hadi diyelim ki o kuklalar g4 kadar hızlı o zaman da Luffy g4'te değil ve de 500 kilo olmuşken nasıl oldu da hala kendini savunabildi? Ne açından bakarsam bakayım saçmalıktan başka bir şey değil. Ayrıca tek vuruşta illa kırmasına gerek yok. Sonuçta Mangaka işi zora sokmak için karşıdakine sonsuz üretim gücü vermiş. Adam kırık toz parçalarını bile yeniden birleştiriyor. Ne üretim sınırı var ne de kontrol. Oda'nın hikayesine göre şekilleniyor verdiği güç. Böyle düşünüyorum. Başka bir Komutan karşısında ne olur görmek lazım. Çünkü baya baya Luffy'e ters bir rakip.

Sen Cracker fiziksel savaşıyor diyorsun. Ama aksine Dof fiziksel savaşıyor. Cracker kendinden tamamen bağımsız olan Bisküvi Askerlerle savaşmış. Ama yediği ilk darbede de çuval olmuş. Dof ise direk g4'ün yıkıcı gücüyle fiziksel olarak çarpışmış. Ve buna karşı da ilk darbede nakavt olmamış biri.

Az önce okudum da Cracker klon askerlerle savaşınca adil bir karşılaşma oluyor, ama Doflamingo bu askerleri ipe çevirirse adil bir karşılaşma olmuyormuş. Puhaha.

Biz trolleyince kızıyorlar :/

Vallaha yenisi varken bile yanına gidebilecek hızı olduğunu bize gösterdi Oda. Yani o kuklaların hızı G4'ün yanında hiçbir şey. Hadi diyelim ki o kuklalar g4 kadar hızlı o zaman da Luffy g4'te değil ve de 500 kilo olmuşken nasıl oldu da hala kendini savunabildi? Ne açından bakarsam bakayım saçmalıktan başka bir şey değil. Ayrıca tek vuruşta illa kırmasına gerek yok. Sonuçta Mangaka işi zora sokmak için karşıdakine sonsuz üretim gücü vermiş. Adam kırık toz parçalarını bile yeniden birleştiriyor. Ne üretim sınırı var ne de kontrol. Oda'nın hikayesine göre şekilleniyor verdiği güç. Böyle düşünüyorum. Başka bir Komutan karşısında ne olur görmek lazım. Çünkü baya baya Luffy'e ters bir rakip.

Sen Cracker fiziksel savaşıyor diyorsun. Ama aksine Dof fiziksel savaşıyor. Cracker kendinden tamamen bağımsız olan Bisküvi Askerlerle savaşmış. Ama yediği ilk darbede de çuval olmuş. Dof ise direk g4'ün yıkıcı gücüyle fiziksel olarak çarpışmış. Ve buna karşı da ilk darbede nakavt olmamış biri.
Birşekilde durduruyorlar demekki. Luffy havadan Cracker'in yanına yaklaşınca Cracker'i kalkan ile koruyor olabilirler. Orasını bilemem zaten ama birşekilde g4 gibi ortalama üstü hızlı bir kişinin geçmesine izin vermemişler.

Luffy'nin g4'ten daha güçlü misal şişko halde Cracker'i fırlatıp 2 kukla parçaladığı güçte saldırıları olsa kolaylıkla Cracker'in yanına gelirdi.
Kaido'nun kuklalar ile uğraşacağını hiç sanmıyorum Cracker'e doğru koşsa bile kuklalar onu durduramaz.

Bana kalırsa g4 gücünün beklediğiniz kadar güçlü çıkmayacak. O kadar hızlıyken Cracker'e ulaşamaması,püskevit askerleri basitçe tekleyememesi aslında mantıksız gibi gelsede mangakanın belli bir sınır çizdiğini gösteriyor.

Benim kastettiğim kas gücü değil aynı şeyi 50 kez tekrarlattınız.
Dofi kas gücü olarak Cracker'i kolaylıkla yener ama Cracker'in gücü kuklalar ve kuklaları salarak onlar üzerinden bir fiziksel yani kılıçla-yumrukla bir dövüş sergiliyor.

Ama Cracker kuklalar ile rakibi Sugar gibi oyuncağa veya Dofi gibi karakter kendisinden güçlü olsa bile onu kukla yapmıyor.
Kuklalar yumruk ve kılıç ile fiziksel bir dövüş icra ediyor.

Dofi ise uyanış formu ile fiziksel bir dövüş sergiliyor zaten yazdım ama ip ile yakalayıp kukla yapma yeteneği Sugar'ın yeteneği gibi bug bir yetenek. Rakip senden güçlü olsa bile ona işleyebilir.

O tip yetenekler ayrılsın diye fiziksel vurgusu yapıyorum.
Şimdi Jozu ile g4 denk dövüşse ne diyecektik. Dofi fiziksel olarak yeterli olmasada kukla yaparak Jozu'yu durdurabildi diyecektik. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Az önce okudum da Cracker klon askerlerle savaşınca adil bir karşılaşma oluyor, ama Doflamingo bu askerleri ipe çevirirse adil bir karşılaşma olmuyormuş. Puhaha.
Adil karşılaşmadan kastım sen g4 gücünün seviyesini saptayacaksan. Ona göre değerlendireceksin.
Cracker'in meyve yeteneği giderse Dofi karşısında kolay lokma olur. ENel-Luffy vakası yaşanır.

Dofi > Cracker
G4 > Dofi
Ama G4 ile Cracker denk dövüştü. Burdaki mantıksızlık işte adamın meyvesinin işlevsiz hale gelmesiyle alakalı.

Yoksa Dofi kendi yeteneğiyle adamın zayıflığını bulmuş yenmiş bunda adil olmayan birşey yok.

Son düzenleme:
Bence adaya birileri gelecek. Bu kısma ikna oldum. Neko olabilir. Scopper bile olabilir biri demiş. Ama gelecek isim kaçmalarını sağlayacak sadece. Öyle sonuna kadar giden bir çatışma yaşanmayacak. Ama biri gelene kadar bir iki macera yaşanır aralarında. Bu olayda bizimkilerin yonkouya henüz hazır olmadıklarını idrak etmelerini sağlayacak. Kaido'da Kidd'lerin yaşadığını Big Mom'da bizimkiler yaşayacak.
Sonra bizimkiler Wano'ya geçtiğinde Bege'de dahil Kidd, Drake, Law, Apoo, Luffy birleşecekler ittifak için. Bu sırada kendilerini geliştirecekler, Luffy belki birinden yine eğitim alabilir. Veya meyvesinin uyanışını öğretebilir yine kilit isimlerden biri. Hazır olduklarında yapılacak savaşta Kaido'yu indirirler. Yine kilit isim Luffy olacaktır. Bu esnada kurgu gereği ilerleyen olaylar, novaların KK'lik için Luffy'i uygun görmelerine akabinde bu sevdadan vazgeçmelerine, filoya katılmak istemelerine neden olacak. Büyük ihtimal Luffy Dressrosa'da olduğu gibi kurtarıcı rolünü görecek. İçlerinden belki Kidd sadece filoya katılmaz, ama Luffy'e saygı duyacaktır. Böylece dünyadaki en güçlü filo ekibi yavaş yavaş kendini gösterecek. ..
Big Mom'ın Bege'ye saldırısını gördüğünde senden mutlusu olmayacak herhalde. BM harekete geçsin istiyordun ya.

Hayat işte. Bir taraf bir sahne ile mutlu olurken diğer taraf için yıkım oluyor. Eli, kolu kırılsaydı da küçücük, el kadar bebesi olan birine vurmasaydı.

Big Mom'ın Bege'ye saldırısını gördüğünde senden mutlusu olmayacak herhalde. BM harekete geçsin istiyordun ya.

Hayat işte. Bir taraf bir sahne ile mutlu olurken diğer taraf için yıkım oluyor. Eli, kolu kırılsaydı da küçücük, el kadar bebesi olan birine vurmasaydı.
Acıtasyon yapma şimdi hiç. Tamam bir yandan Bege'de şeklini yapsın istiyor insan ama karşısındaki Big Mom. Mom'ın gücünü engelleyebilecek çapta olsa yonkou olurdu zaten. Hiç kaçarı yok biraz dayak yiyecek. Ama niyeyse öleceğini düşünmüyorum Bege'nin.

Asıl soru BM düşer mi değil ki, düşmeli mi? Önemli olan bu. :(
Düşmemeli yonkou'nun gücü gösterilmeli ana karakter bile olsa bu serinin zirvesi 19 yaşında ki bi velet tarafından aşılamaz demeli oda öyle kolay değil demeli kan ağlatmalı yonkou korkutmalı ürkütmeli :agla:

Cp0Lucci

Mangadan '' Küçükbahçe arc'a '' bir bakarsanız, Luffy ile mum adam ( Mr3 dövüşüyor ) ve Mum adam '' Şampiyon Mum'' formuna geçtiğinde Luffy ona hiçbirşey yapamayor, Luffy'nin klasik saldırılarını kolayca durdurup üstün hale geçiyor. Luffy geliyor mr3'ün saçındaki ateşle mumu yokediyor ve kazanıyor. Şimdi Luffy orada Mr3'ten güçsüz müydü? Ondan birkaç gün sonra Croco'yu indiriyor Luffy, aralarındaki seviye farkı belli.

Mr3 vs Luffy ile Cracker vs Luffy&Nami'nin hiçbir farkı yok bana göre, tabi yanlış anlaşılmasın yapılan dövüşlerin seviyesi arasında uçurum var

Luffy'nin G4 ü Big Mom komutanlarına yeterli gelir ama Big mom a hafif kalır bence ya kacacaklar yada yardım ile kacırılacaklar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık