Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 869: Kuşatma Altında

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    192
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kuzuri

Tamatebako yu pekoms alabilir. Neko marcolar felan gelmez cunku onlar wanu arci icin ayrildi.

@Shakky

Novalar, Mom'a neden saldırdılar? Hedefleri karşısına çıkıp bir fiske vurup tüyebilmek mi? Yoksa onu indirmek mi? Brulee'nin konuşmasında ana fikir şu: "Siz Mom'ı indiremezsiniz." Diğer bahsettiğin hususlar kendince bu düşünceyi kuvvetlendirmek için ve de küçümsemek için verdiği örnekler. Siz daha Snack'i geçemiyorsunuz, bir Urouge geçti ama onu da Cracker halletti diyor. Siz bırak Mom'ı yenmeyi karşısına bile çıkamazsınız diyor.

Yani sen onun haksız çıkacağını düşünüyorsan düşecek demen gerekirdi. Ya tam haksız çıkar, düşer ya da tam haklı çıkar, dediklerinin hiçbiri olmaz. Ama oldu. Yani son noktada şu an bizimkiler. Sen son noktayı yanlış anlamışsın. Son nokta düşemez, dokunamaz değil.
Öyle bir şey yok. Dediğin gibi olsaydı bunu direkt kadının ağzından duyardık. Kadın ona ihtimal bile vermiyor. Diğer novalar Big Mom'ın suratını dahi göremezken, bu kadınla aynı yerde durmak ve ona dokunmak bile büyük başarı. Benim algıladığım mangaka, bu kadını indirme niyetinde olsa böyle random gelişigüzel ilerleyen olaylar çizmez, Luffy'nin ağzından defalarca Mom'ı haşlicam nidaları eksik olmazdı. Ama onun yerine Brulee, şu ana değin yaptıkları olayların ne kadar sükse yaratacağından dem vuruyordu. Bu olaylar şişirildikçe şişiriliyor. Neden? Çünkü Brulee'nin dediği gibi bu kadarı bile; saçmalık, mantıksız, olanaksız.

Bir kaç bölüme anlaşılır kimin haklı olduğu. Zamanında iddiaya girseymişiz keşke, haksız çıkınca ne tepki vereceğini merak ediyorum.

Öyle bir şey yok. Dediğin gibi olsaydı bunu direkt kadının ağzından duyardık. Kadın ona ihtimal bile vermiyor. Diğer novalar Big Mom'ın suratını dahi göremezken, bu kadınla aynı yerde durmak ve ona dokunmak bile büyük başarı. Benim algıladığım mangaka, bu kadını indirme niyetinde olsa böyle random gelişigüzel ilerleyen olaylar çizmez, Luffy'nin ağzından defalarca Mom'ı haşlicam nidaları eksik olmazdı. Ama onun yerine Brulee, şu ana değin yaptıkları olayların ne kadar sükse yaratacağından dem vuruyordu. Bu olaylar şişirildikçe şişiriliyor. Neden? Çünkü Brulee'nin dediği gibi bu kadarı bile; saçmalık, mantıksız, olanaksız.

Bir kaç bölüme anlaşılır kimin haklı olduğu. Zamanında iddiaya girseymişiz keşke, haksız çıkınca ne tepki vereceğini merak ediyorum.
Yok artık. Belli olan şeyi de mi tartışacağız? Mom'ın inmesi ayrı konu. Kadının ana fikri açık. Ciddi ciddi novaların dokunmak amacıyla mı saldırdığını iddia ediyorsun sen? Kadın bunları indirmeyi bırak dokunamadılar bile diye anlatıyor. Burada biz düşer diyenlere argüman kazandırmışsın resmen :D Brulee, düşürmeyi bırak Cracker'i bile geçemeyeceklerine inanıyordu ama düşündüğü şeylerin hep tersi oluyor :D

Urouge Snack'i tek başına indirdiyse gücünü Luffy ile kıyaslarım. Ana komutanı yendikten sonra çok hâli kalmamıştır yenilmesi normal. Novaları küçümsememek lazım. Yonkou karşısında böcekten farkları olmasa da.
Luffylerin bu Arc yaptıkları isimlerini tekrar dünyaya duyurmak için yeterli. BM'yi ağlatmaları bile başlı başına bir olay. İndirmekse hayalden öte bir şey.

Kuzuri

Urouge Snack'i tek başına indirdiyse gücünü Luffy ile kıyaslarım. Ana komutanı yendikten sonra çok hâli kalmamıştır yenilmesi normal. Novaları küçümsememek lazım. Yonkou karşısında böcekten farkları olmasa da.
Luffylerin bu Arc yaptıkları isimlerini tekrar dünyaya duyurmak için yeterli. BM'yi ağlatmaları bile başlı başına bir olay. İndirmekse hayalden öte bir şey.
OP animesi zaten hayal kurmak için. Bu animede hayal edilen olur mantikli olan degil hatirlatayim.

OP animesi zaten hayal kurmak için. Bu animede hayal edilen olur mantikli olan degil hatirlatayim.
Elimizde yorum yapmak için Manga var. Mangadan çıkarımlarımızla bir şeyleri yorumluyoruz. Kendi hayal gücümüzle yaptığımız yorumların bir dayanağı yok. Hayal edilen olmuyor, Mangaka'nın çizdiği oluyor. Mangaka'nın ne düşündüğünü mangayı okuyarak kestirmeye çalışıp yorum yapıyoruz. Buradaki hayaller olsaydı Luffy 200. bölümde KK olmuştu zaten.

Yonkou karşısında böcekte oldular.:D Soruyorum size iki yıl sonrasıyla şimdi arasında ne fark var o zaman? İki yıl önce harbiden böcek gibiydiler ama iki yıl sonrası ne olacak? :D Ne bekliyorsunuz bir anda mı güçlenecekler?

Yok artık. Belli olan şeyi de mi tartışacağız? Mom'ın inmesi ayrı konu. Kadının ana fikri açık. Ciddi ciddi novaların dokunmak amacıyla mı saldırdığını iddia ediyorsun sen? Kadın bunları indirmeyi bırak dokunamadılar bile diye anlatıyor. Burada biz düşer diyenlere argüman kazandırmışsın resmen :D Brulee, düşürmeyi bırak Cracker'i bile geçemeyeceklerine inanıyordu ama düşündüğü şeylerin hep tersi oluyor :D
Brulee'nin konuşmasında üstü basa basa vurgulanan şey, Big Mom'ı indirmenin ne kadar imkansız olduğu değil Big Mom'a dolaylı yoldan zarar vermenin bile ne kadar imkansız olduğuydu. Bizimkiler kadını indiremediğinde diğer novalar gibi muamele görmeyeceklerine ayan beyan delildi. Yani işin sonucunda Big Mom'ı indiremeyişlerinin başarısızlığı değil şu noktaya kadar yaptıkları şeylerin başarılı oluşu vurgulanacak. Belli olan şey bu, bi kaç bölüme sende anlarsın :D

Yonkou karşısında böcekte oldular.:D Soruyorum size iki yıl sonrasıyla şimdi arasında ne fark var o zaman? İki yıl önce harbiden böcek gibiydiler ama iki yıl sonrası ne olacak? :D Ne bekliyorsunuz bir anda mı güçlenecekler?
Luffy ve Zoro haki kullanmayı öğrendiler kendilerini de geliştirmişler biraz ama daha toylar. Dövüştükçe güçleniyorlar şu an hazır değiller. Sanji haki kullanmayı öğrenmiş sadece gibi duruyor. Jinbei konusunda Zoro ayarında ya da bir tık daha güçlüdür diye düşünüyorum şu an için. Diğer tayfa üyeleri Mont D'or, Daifiku, Oven'ı falan alabilirler mi? Tayfa olarak baktığımızda elbetteki böcekler. Daha çok gelişmeleri lazım. Ya da böyle planlar, ittifaklarla ilerleyecekler. Ben ikinci dediğimi makul görüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık