Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 869: Kuşatma Altında

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    192
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin kokasi Yonkou indirmeye yetiyorsa neden Dof olsun Cracker olsun kendini bu kadar zorladi? BM'in inme ihtimali yok. Luffy iki yil egitim aldi diye herkesi alacak degil. Elbette dovustukce guclenecek belki yeri gelecek kaybedecek, ya da dof olsun cracker olsun boyleleriyle yardim alarak dovusecek. Dovustuklerinin savas tecrubesi Luffy'nin iki yil egitimini kaca katlar bir dusunmek lazim. Seri bitsin diye de Bleach'e cevirmesin Oda bir zahmet. Luffy herkesi indirmek zorunda degil digerleri de armut toplamiyor. Surada birkac bolum kaldi neler olacagini gorecegiz, tek istegim Sanji power up almayacaksa kendini birisi icin feda etsin de daha fazla ezilisini izlemeyelim. Sanjinin yeri Reiju ile dolar fazlasiyla.
Öncelikle sanji konusuna katılıyorum.

Ancak inme ihtimli yok gibi kesin yargılara varmamak lazım. Koka diye bahsettiğiniz sanırım b haki. Bildiğimiz gibi haki de ruh gücü. Ruh gücünü tutuşturacak olay yaşanabilir. Zira duygular tavan yaptığında haki de artıyor bence. Dof ve cracker konusunda katılıyorum. Özellikle cracker gereksiz fazla uğraştırdı ama luffy hasarsız dövüşü bitirdi. Dof dövüşünden sonraki halini göz önüne getirmek lazım Cracker değerlendirmesi yaparken. Hordy bile ne kadar uğraştırdı. BM yide tek alamaz. Sürüyle yardım gelecektir.
H hakinin bayıltmak dışında bir işlevini görmedik. H haki yönünden göstermediği yeteneği olabilir.
Meyve uyanışı yapabilir.
Lin lin meyveyi yamyamlıkla elde ettiğinden muhtemelen caramel hala içinde. İsmindeki Big, lin lini, Mom da carameli gösteriyor bence. Bu durumda Brook meyvesiyle antileyebilir. Ya da Luffy her şeyin sesini duyma zımbırtısıyla Carameli içerden çıkarabilir. Böyle olursa Lin lin duygusal patlama yaşar ve meyve gücünü kaybeder.

Enies Lobby güç artışı, Croconun düşüşü gibi şeyler sanki daha önce yaşanmamış da her şey dengeliymiş gibi düşünmemek lazım.

@SZA

Engelleyemedikten sonra sezmenin manası yok. Belki fotoğraf olayını da sezdi ama engelleyemedi.

Dediğin doğru. Dof, Cracker'i yenebilir. Bisküvileri ipe dönüştürebilir. Luffy ise Nami olmasa belki de tek fiske vuramadan Cracker'e yenilecekti. Gelgelelim Dof'a birçok kez vurdu. Benim hep anlatmaya çalıştığım da bu. Adamına göre değerlendirmek lazım. Smoothie ve Katakuri daha uygun rakipler. Katakuri ise çok ters.

B.haki demişsin. Savaş b.hakiye mi bağlı? Önemli olan total güçtür. Luffy hakisizken yılan kardeşlerin haki kalkanını kırmıştı. Bu işin içinde hızdan aldığı ivme, saf güç, teknik vs de var.

@Shakky

Novalar, Mom'a neden saldırdılar? Hedefleri karşısına çıkıp bir fiske vurup tüyebilmek mi? Yoksa onu indirmek mi? Brulee'nin konuşmasında ana fikir şu: "Siz Mom'ı indiremezsiniz." Diğer bahsettiğin hususlar kendince bu düşünceyi kuvvetlendirmek için ve de küçümsemek için verdiği örnekler. Siz daha Snack'i geçemiyorsunuz, bir Urouge geçti ama onu da Cracker halletti diyor. Siz bırak Mom'ı yenmeyi karşısına bile çıkamazsınız diyor.

Yani sen onun haksız çıkacağını düşünüyorsan düşecek demen gerekirdi. Ya tam haksız çıkar, düşer ya da tam haklı çıkar, dediklerinin hiçbiri olmaz. Ama oldu. Yani son noktada şu an bizimkiler. Sen son noktayı yanlış anlamışsın. Son nokta düşemez, dokunamaz değil.

@SZA

Engelleyemedikten sonra sezmenin manası yok. Belki fotoğraf olayını da sezdi ama engelleyemedi.

Dediğin doğru. Dof, Cracker'i yenebilir. Bisküvileri ipe dönüştürebilir. Luffy ise Nami olmasa belki de tek fiske vuramadan Cracker'e yenilecekti. Gelgelelim Dof'a birçok kez vurdu. Benim hep anlatmaya çalıştığım da bu. Adamına göre değerlendirmek lazım. Smoothie ve Katakuri daha uygun rakipler. Katakuri ise çok ters.

B.haki demişsin. Savaş b.hakiye mi bağlı? Önemli olan total güçtür. Luffy hakisizken yılan kardeşlerin haki kalkanını kırmıştı. Bu işin içinde hızdan aldığı ivme, saf güç, teknik vs de var.

@Shakky

Novalar, Mom'a neden saldırdılar? Hedefleri karşısına çıkıp bir fiske vurup tüyebilmek mi? Yoksa onu indirmek mi? Brulee'nin konuşmasında ana fikir şu: "Siz Mom'ı indiremezsiniz." Diğer bahsettiğin hususlar kendince bu düşünceyi kuvvetlendirmek için ve de küçümsemek için verdiği örnekler. Siz daha Snack'i geçemiyorsunuz, bir Urouge geçti ama onu da Cracker halletti diyor. Siz bırak Mom'ı yenmeyi karşısına bile çıkamazsınız diyor.

Yani sen onun haksız çıkacağını düşünüyorsan düşecek demen gerekirdi. Ya tam haksız çıkar, düşer ya da tam haklı çıkar, dediklerinin hiçbiri olmaz. Ama oldu. Yani son noktada şu an bizimkiler. Sen son noktayı yanlış anlamışsın. Son nokta düşemez, dokunamaz değil.
Bütün dedikleri gerçekleşip haksız çıktığın da bm ye yalnızca dokunupmuş oluyo yani bütünüyle haksız çıkıyo brule.

Ya okumamışsın ya da okuduğunu anlamamışsın. Bir daha dene. Gayet açık olay. Daha da sadeleştirme şansım yok.
genel mana da bakarsan haksiz çikacak ve mom inecek ama tek tek bakarsan bütün bunlar gerçekleştiğin de moma yalnizca dokunulmuş olacak bence sen anlamamışsın.

@SZA

Savastaki galibiyet cok seye bagli. Tecrube, zeka, sahip oldugun teknikler ve bunlari kullanmadaki ustaligin, haki miktari ve haki kullanmadaki becerin, dayaniklilik. BM ve Luffy'i boyle karsilastirinca; tecrube, haki ve dayaniklilikta BM bariz onde. Zeka ikisinde de yok. BM'in uyanisi varsa teknik yonunden de ustundur benim gozumde. Yalniz soyle de bir durum var: BH yonunden cok saglamsan ve sahip oldugun haki miktari fazlaysa vucudunu tamamen hakiyle kaplayip dovusu alabilirsin. Celik gibi vucuda sahip BM bir de bunu yapsa isterseler Marco, Neko, Inu, Jozu, Vista, Luffy, Zoro, Sanji ayni anda dovussunler alamazlar gibi geliyor bana. Bu yuzden Kaido'ya da kaybedeceklerini dusunuyorum.
Oda'nin bu haki olayina guzel bir aciklama getirmesi gerekiyor elbette o da ayri bir konu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık