Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868: KX Roketleri

Bölümü nasıl buldunuz?

• Heyecandan yerimde duramadım

Kullanılan: 134 63.2%
  • Eh işte

Kullanılan: 66 31.1%
  • Olmaz olsun böyle bölüm

Kullanılan: 12 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy mega şanslı ya. Ya wevil çıkagelebilir ya da Neko ve Marcolar. Mangaka Neko'yaa bu yüzden arattırrmış olaabilir.

Geldi diyelim. Neko, Marco ve Luffy Mama'ya yetebilir mi?
Neko gelse bir cacık olmaz. Marco gelse muhakkak etkisi dokunur. Neko, Marco, Luffy vs Big Mom düşünelim. O üçlüden Marco'nun Luffy'den daha fazla parlama ihtimali var. Bana göre Luffy yardım bile alsa olası bir vs'de en büyük etmen olmalı. Yani Marco'nun etkisi Luffy'e denk veya Luffy'nin önüne geçmemeli. Böyle bir sonuçla inen yonkou Luffy'nin itibarını zedeler benim gözümde. Korsanlar Kralı olmak böyle bir şey değil. Tabi bunu Luffy'nin g4 formuna itafen söylüyorum, g5 açarsa Marco'nun önüne koyabilirim rahatlıkla Luffy'i. Yeter mi peki, bilmiyorum. Ama rakip haline gelmesi için yeterli. En azından Luffy&Bege vs. Mom kadar komik durmuyor.

@Phoenix
Bende niye Jinbei'nin saldırıdan sıyrılabildiği gibi bir algı oluşmadı o çizimde? Bahsettiğin tek çizim bu. Sağa sola savrulmuş Luffy ve Jinbei görüyorum burada sadece.

Big Mom'ın saldırısının etkisini görmedik. Tutup kadının her şeyini görmüş, ne ayarda olduğunu zaten öğrenmişiz gibi Mom'la Luffy'nin arasındaki tek farkın dayanıklılık ve sertlik olduğunu söylüyorsun. Luffy hasar veremez demedim zaten ben. Bizim burada tartıştığımız nokta Luffy, Big Mom'ı yenebilir mi? Sen kendince gerekçeler yazmışsın ve bu şekilde yener diyorsun. Bence g4 hiçbir şekilde yeterli olmaz bu kadın için, ne kadar uzatırsa uzatsın süresini. Bakış açımız ve beklentimiz tamamen farklı. Big Mom'ı küçümsediğini düşünüyorum. Bir kaç bölüme görürüz artık kimin haklı olduğunu.

Konunun Zoro ve Mihawk ile alakası dahi yokken sırf algı oluşturarak kendi savunduğu Zoro= Luffy fikrini o noktada normal bir şey ve serinin bir yasasıymıs gibi gösterebilmek için her defasında bu şekilde yorum yazan tipi umarım bütün forum farkediyordur. Kardeş bir bit. Olmadık hayali bir karakteri sırf Zoro adlı karakterden önde olacağını bildiğin için her aşamada Luffy adlı karaktere karalama kampanyası yürütmek sürekli o karakter hakkında aşağılayıcı nitelikte sıfatlar kullanmak felan... Anlamayanlar ise arkadaşın bütün yorumlarına baksın dediğimi anlayacaktır.

He sonuçta Zoro Kami Samadır. Zoro'nun gotunun kılı...:respect::respect::respect:
:hhh::hhh::hhh::hhh:
Delirttiniz çocuğu :D

@Shakky

Geri doğru sıçrıyorlar işte. Hadi Luffy hızlı, normal de Jinbe bile yemiyor.

Mom, hedef olan taraf. Onu devirmek isteyen saldırmak zorunda. Saldırırken de kadın fırsat bulup gömçürebilir. Cracker gibi adamın tek hamlede gittiği düşünülürse bu kadının karşısında durabilmek çok zor. Savunma desen kadın acayip sert, belki g4 ayarı saldırı gücü olmayan zarar bile veremiyordur.

Saldırısının Luffy'den fazla olduğunu sanmıyorum. Aşağı da değildir.

Küçümsediğim falan yok yani. Ama ben g4 Luffy'i de küçümsemiyorum. Çoğu kişi gibi ben de amiral seviyesi görüyorum.

Bence sen g4'ü küçümsüyorsun. Yahut Mom'ı çok uçuk görüyorsun. Bakalım göreceğiz.

Oda istese BM yi indirir mi?Bence hayır.ODa istese BM ye tek de yedirtir.Bunu savunan çıkmayacaktır galiba.Bu adamın kurduğu bir dünya düzen var .kaç bölüm oldu bunun üzerine gidiyor.Bana göre şuan BM nin düşme ihtimali yok.İnerse seriyi bu yüzden bırakacağımı söylemiştim iddiada.

BM neden inmez öyleyse bana göre.
GL nin aksine NW de hüküm süren zirve korsanlar arasında büyük bir denklik var..Serinin ilk yarısında luffy, karşılaştığı düşmanların zorluk seviyesi artarak kendisi de buna mükabil benzer oranlarda güçlendi.Dünya 2 ye bölünmüş durumda Zaten.Serinin belirli bir kısmına kadar böyle olacağını düşünüyorum daha o kısımlara gelmedik bence.İlk Hody,sonra Cc Dof ardından cracer .2 yıllık eğitimin katkısını cc ve Hodyde hiç zorlanmadan geçtiğini gördük.Dof ve craker e geldiğinde oda bize luffynin seviyesi hakkında bilgi verdi çoğunuz bu bilgiyi görmeZden gelseniz de. Luffynin kraker ve Dof seviyesinden yonkou seviyesine çıkması için arasına 2 3 seviye artışı girmesi gerekiyor bence.Seri sonunda luffynin olacağı seviyeden bahsediyoruz sonuçta.Daha nw nin başında bu güce sahip olması saçma olurdu ki oda bize luffynin seviyesi hakkında bilgi verdiğini söylemiştim .

Bunun dışında NW gl den farklı .Direk yonkoular adalara hükmediyor.Baştaki bossa saldırsan yonkoulara saldırmış sayılıyorsunuz. Yollarınız kesişmek zorunda.Belirtiğim seviyeden Bir yonkouyu tek başına almak imkansız bence.Bu yüzden ilk düşecek yonkounun tek başına değil de büyük yardımlı düşeceğini düşünüyorum.Super novalar + moria faktörü.Bu olaydan önce araya 1 2 boss vs olay daha girebilir.Çünkü bu olay olduğunda var olan düzen bozulmuş olacak.Ya yerini luffyler dolduracak ki düzende yer edebilmesi için seri sonu gücüne yakın olması gerekiyor bu bira zor ama olabilir.ya da işlere denizciler devrimciler de girip NW karman çorman olacak.Luffy kendine yeni boss edinip raftaele Bb ile karşılaşmaya gidecek

.Şimdi BM neden inmez.Tek indirir diyenleri muhatap dahi almayayım. Kaido yardımlı inebilir diyorsun ama BM neden inmez diyosun?Dediğim gibi belirli bir düZen var bu düzenin bozulması olayların kırılma noktası olacak.Koskoca 30 adalı imparatorluk bunlar.Yoldan elini kolunu sallayarak geçip indirip birşey yokmuş gibi devam edemezsin.Koskoca düzen yıkılacak ki Odanın buna göre olayları hazırlaması lazım.Bu dediğin şey 1 defa olacak Odanın bunu kime hazırladığı da bariz bence.Yoksa değil mi?

Luffynin Dof craker seviyesinden yonkou seviyesine çıkması 2 3 boss fight önce ya da sonra hikayenin gitmesi açısından 1 yardımlı yonkou indirme olacağını tahmin ediyorum.Bu da zaten hikayenin bitimine denk geleceği seviyeye taşıyacaktır Bb den önce.

Şuana kadar hikayeyi boşverin sadece luffynin yaptığı şeylere,davranışlarına bakarak bile düşmeyeceği bariz.Aksini iddia edenler 5 10 bölüme görüşeceğiz.Bunlar neyse de Bm yi luffynin Katakuriyi sanjinin alacağını iddia edenler luffy smothiden sopa yiyince nasıl davranacaklarını merak ediyorum
+1

İnmez şöyle düşün. Herkes birbirinin peşinde, kaos çıkacak.

Şimdi ilk olarak Reverie de Dragon'un kaos çıkaracağını düşünüyorum. Aynı şekilde Luffy ve Law'ın peşine düşecek olan Kaido da Dünya savaşı planlıyor.

Koca Ana'ya ise sizi affetmicem lafı söyletildi farkettiysen, muhtemelen 60 küsür senedir yerinden kımıldamayan biri de bizimkilerin peşinden denize gidecek.

Aynı şekilde gene Luffy'i arayan nerdeyse Yonkou'ya benzetilen Wewill, Shichibukai avı başlatacak olan Wg, meyve avcısı her an, her yerden çıkabilecek Teach ve bu kadar kişinin Luffy'nin peşinde olduğunu görüp ortamlara akacak olan Akagami No Shanks. Bu denklemden Mama'yı çıkarıp Luffy'i Yonkou yapması kurgu açısından basit olur. Tam tersi ortalık yangın yeriyken ki Mama da bunu sağlayacaklardan biri işte Luffy hepsini tokatlayıp zirveye çıkacak. Bu arc da Yonkou devirme değil savaşın fitilini ateşleme arc'ıdır.
Benim de hikayeden beklentim budur. One Piece dünyasının alabildiğine karışması, Korsan Çağının başlangıcında olduğu gibi bir kaosun çıkması. Savaşın yavaş yavaş denizlere taşınması. Seri hızlanıyor artık. Her arc sonunda parti yapıp, denizde keyifli gezmeler bitti. Peşinde Koca Ana var, direkt kendisini hedefleyen Fujitora var. Tayfa Marco'yu arıyor, korsanları hedefleyen ödül avcısı gibi bir güçlü bir Shichibukai var o da Marcoyu arıyor.
Balıkadam adası Luffyler gittiğinden beri savaşa hazırlanıyor zaten. Neptün kendisi Jinbe'ye kendisini merak etmemesini, hazırlıklı olacağını söylemişti zaten. Hazırlıklar yetmeyecektir büyük ihtimal, gerçi Koca Ana bütün gücüyle Balıkadam adasına saldırmayacaktır, Luffy'leri kovalarken gücünü yanında tutmak isteyecektir. Ayrıca Neptün Reveriede Dünya Hükümeti ile iyi bağlar kurabilir, bu onların biraz daha dayanmalarını sağlayabilir. İyi kullanılabilirse su Balıkadam adası için güçlü bir savunma olabilir, toplu bir istilada meyve kullanıcılarını saf dışı bırakabilir.

Ama Luffy klasik bir şekilde Anayı indirirse, kurgu da klasik bir şekil olan, sıralı indirme ile zirveye çık One Piece'i bul, dünyayı kurtar olacak. Koca Ana inmez diyenlerin sebebi ilk kurgunun ikinciye tercihidir, ikinci kurgu da fena olmaz ama tam tatmin de etmez.

Neko gelse bir cacık olmaz. Marco gelse muhakkak etkisi dokunur. Neko, Marco, Luffy vs Big Mom düşünelim. O üçlüden Marco'nun Luffy'den daha fazla parlama ihtimali var. Bana göre Luffy yardım bile alsa olası bir vs'de en büyük etmen olmalı. Yani Marco'nun etkisi Luffy'e denk veya Luffy'nin önüne geçmemeli. Böyle bir sonuçla inen yonkou Luffy'nin itibarını zedeler benim gözümde. Korsanlar Kralı olmak böyle bir şey değil. Tabi bunu Luffy'nin g4 formuna itafen söylüyorum, g5 açarsa Marco'nun önüne koyabilirim rahatlıkla Luffy'i. Yeter mi peki, bilmiyorum. Ama rakip haline gelmesi için yeterli. En azından Luffy&Bege vs. Mom kadar komik durmuyor.
Hadi ama Neko'yu bu kadar hafide alma. Jinbei'den iyidir hiç olmazsa. Kayda değer yardımı olacağından eminim.
Marco zzaten belli 2 yılda aşmıştır. Teach'le kapışacak seviyede.
Luffy'nin önüne geçeceğini sanmıyorum. Ciddi saldırılarından korusa o bile olur.

G5 muhtemel ama G4'un da yeni tekniklerini görebiliriz.

Mesela benim fikrim şu: Gatling Luffy'nin en özel saldıısı. Her Gear'da Gatling var ve genelde en sona saklıyor. G1'de[normali:D] G2 ve G3'de hep böyleydi ve final saldırıları gatling. O yüzden BM'ye etki edeccek bir King Kong Gatling veya yeni model bir gatling göreceğimizi düşünüyorum.
Tek bir KKG dofu şehir turu attırıp yer alttına gömmüş ve şehri deprem gibi sarsmıştı. Bunun gatling versiyonu ise hiç olmazsa Mama'yı indirmeye yetmese de üzerinde ciddi bir etki bırakabilmez mi? Bence neden olmasın.

Hadi ama Neko'yu bu kadar hafide alma. Jinbei'den iyidir hiç olmazsa. Kayda değer yardımı olacağından eminim.
Marco zzaten belli 2 yılda aşmıştır. Teach'le kapışacak seviyede.
Luffy'nin önüne geçeceğini sanmıyorum. Ciddi saldırılarından korusa o bile olur.

G5 muhtemel ama G4'un da yeni tekniklerini görebiliriz.

Mesela benim fikrim şu: Gatling Luffy'nin en özel saldıısı. Her Gear'da Gatling var ve genelde en sona saklıyor. G1'de[normali:D] G2 ve G3'de hep böyleydi ve final saldırıları gatling. O yüzden BM'ye etki edeccek bir King Kong Gatling veya yeni model bir gatling göreceğimizi düşünüyorum.
Tek bir KKG dofu şehir turu attırıp yer alttına gömmüş ve şehri deprem gibi sarsmıştı. Bunun gatling versiyonu ise hiç olmazsa Mama'yı indirmeye yetmese de üzerinde ciddi bir etki bırakabilmez mi? Bence neden olmasın.
Sen inecek dediğin için böyle kuruyorsun da bana göre inmeyecek bu kadın :D Yani bu yüzden g5'i veya yeni bir tekniği açacak bir ortam oluşmayacak. Çünkü bu şekilde yeni güçler görürsek, o saatten sonra indirmesi gerekir kadını. Bana göre eğer Luffy'le Mom arasındaki farkı yansıtmak isterse Oda tam olarak, Luffy g4 açar ve fena dayak yer. Öyle uzun da sürmez, bir kaç girişimden sonra olur. Sonra hem okuyucu hem Luffy idrak eder durumu. Bir şekilde kaçarlar. Veya Luffy g4 formuyla Mom'ın şu ana kadar çizik almayan bedenine darbe verir. Herkes için şok etkisi olur. Fakat akabinde yine Mom'dan dayak yer ve kaçış. Olası karşılaşmada kafamda olan senaryolar bu şekilde.

Sen inecek dediğin için böyle kuruyorsun da bana göre inmeyecek bu kadın :D Yani bu yüzden g5'i veya yeni bir tekniği açacak bir ortam oluşmayacak. Çünkü bu şekilde yeni güçler görürsek, o saatten sonra indirmesi gerekir kadını. Bana göre eğer Luffy'le Mom arasındaki farkı yansıtmak isterse Oda tam olarak, Luffy g4 açar ve fena dayak yer. Öyle uzun da sürmez, bir kaç girişimden sonra olur. Sonra hem okuyucu hem Luffy idrak eder durumu. Bir şekilde kaçarlar. Veya Luffy g4 formuyla Mom'ın şu ana kadar çizik almayan bedenine darbe verir. Herkes için şok etkisi olur. Fakat akabinde yine Mom'dan dayak yer ve kaçış. Olası karşılaşmada kafamda olan senaryolar bu şekilde.
KKG gatling atsa ne derece hasar verir sence?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık