Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868: KX Roketleri

Bölümü nasıl buldunuz?

• Heyecandan yerimde duramadım

Kullanılan: 134 63.2%
  • Eh işte

Kullanılan: 66 31.1%
  • Olmaz olsun böyle bölüm

Kullanılan: 12 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kuzuri

Ben almanca bilen bir üye olarak alman forumlarinada goz atiyorum ve yabanci youtube kanallarina ne demisler diye bakiyorum. Çoğu hatta hepsi artik geri dönüşun olmadigini savasma zorunda olduklarini belirtiyor. Ve bu arc a gerekirse bir kişinin daha eklenecegini belirtiyorlar. İlla hakli cikacaklar diye bisey yok ama simdi luffy ler kacarsa bu savas herkesin kursaginda kalacak. Bu arada E.Oda isterse 50 bolum daha uzatir felan diye bisey yok cunku bir kaynaga gore adam su an son savaşi ciziyormus ve bir one piece magazinin ustunde calisiyormus. Sadece animede filler kullanarak uzatir isterse.

Zaten aynı şeyleri diyoruz daha ne :S :)
Sen hareket bazında hızdan bahsediyorsun. G4 ile Luffy çok hızlı hareket edebiliyor. Yani Dofi ip ile saldırırsa anında kaçıyor.

Ama g3 gataling ile saldırında hareket edemiyor. Yumrukları sadece yay gibi çok hızlı hareket ediyor. Böyle oluncada ip saldırısından kaçamaz hale geliyor.

Yani Dofi karşısında g3 kullanmak bir nevi intihar sonuçta saldırıya açık hale geliyorsun ama gemi gibi hareketsiz bir nesneye karşı g3 gataling daha kullanışlı. Sonuçta sana saldırma ihtimali yok.

Sen hareket bazında hızdan bahsediyorsun. G4 ile Luffy çok hızlı hareket edebiliyor. Yani Dofi ip ile saldırırsa anında kaçıyor.

Ama g3 gataling ile saldırında hareket edemiyor. Yumrukları sadece yay gibi çok hızlı hareket ediyor. Böyle oluncada ip saldırısından kaçamaz hale geliyor.

Yani Dofi karşısında g3 kullanmak bir nevi intihar sonuçta saldırıya açık hale geliyorsun ama gemi gibi hareketsiz bir nesneye karşı g3 gataling daha kullanışlı. Sonuçta sana saldırma ihtimali yok.
Yonkou için de bir teknik hazırlamıştır Luffy yoksa bundan sonra Kaido var ne kadar Marco vb. ittifaklarda olsa teknik gerekli veya bir haki patlaması

Ace mevzusu gibi durumlar diyon da? Şu durumun o durumdan çok mu farkı var? Orda Ace burda Nakaması? Yani Emre sırf bir şekilde yazıyım da olumsuz eleştiri yapmış olayım diye yorum atıyorsun.:S Bu çocuk WB'nin de gücünü gördü. Yonkou gücünü yeni görmüş gibi laflar ediyonuz.:S Şu an hala daha böyle bir yorum yapacak zaman değil. Önemli olan bundan sonrasında olacaklardır. He hiçbir şey yapmadan kaçırtırsa Luffy'i Mangaka ben de söverim.:D
Şu an ölüm kalım meselesi gibi değil Ace ile bir mi yapma yahu.Birinci dereceden can evinden vurmadılar luffyi.Ace gibi gözünü karartacak kadar önemli değil onun için.Sanji yanlarında zaten Sanji gitmem demiş kurtaralım ailemi diyince tamam demiş Luffy ittifaka güvenmiş.Sanji'nin ailesi kurtulmasa Ace gibi mi olur iki üzülür geçer kafayı yemez öyle.O yüzden de kafayı yiyip amirallere daldığı gibi dalmıyor önce kendi canını düşünüyor haliyle.

Beyazsakalın gücünü tam anlamıyla görmedi.Savaşta Wb ne yapmış bakayım oo çok güçlüymüş bu falan demedi.Umrunda değildi umrunda olan tek şey platform ve Ace idi.Adayı sallaması dışında birebir vs atarken görmedi zaten.

Hahahaha hiçbirşey yapmaz ise niye Luffye değil de mangakaya sövüyorsun.:hhh:Hemen bahaneyi de hazırlamışsın Luffy yapmadı Oda yaptı diye. :/

Yonkou için de bir teknik hazırlamıştır Luffy yoksa bundan sonra Kaido var ne kadar Marco vb. ittifaklarda olsa teknik gerekli veya bir haki patlaması
Meyvesini uyandıracaktır ama şuan Cracker'de gördüğümüz kadarıyla g5 yok. Kaido için kullanacaktır. Onu da g2'yi nasıl öğrendiyse bu arc sonrası öğrenir.
Bigmom'ın bir şekilde hafızası silinecektir diye düşünüyorum. Puding'in meyvesi boşu boşuna ortaya çıkmadı.

Hasta Beyazsakal ile savaşmak için denizcilerin topladığı ordu şöyleyken, hiç bir sağlık sorunu olmayan roketleri bile çığlığıyla patlatan tam güç bir imparatoru Luffy nasıl yenebilir ? Daha çizik almamış Katakuri ve Smoothie'yi denkleme eklemedim bile.

Acıtasyona gerek yok, Marine as kadrodan hic kayıp vermeden çok kolay bir galibiyet elde etti. WBnin oraya gelirken Acei kurtarmak için hiç şansı yoktu ki kendisi de kurtaramadı zaten bütün işi hesapta olmayan ID mahkumları yaptı. Demem o ki MF de denk bir kapışma olsa Marine burun farkıyla kazansa dediğin doğru olabilirdi ama korsanları ezdiler bildiğin. O kadar kalabalık toplanması ise doğal olarak galibiyeti kolaylaştırmak içindi. :)

İşin özüne inemiyorsunuz bence :artiz: Bende biliyorum yonkou daha güçlü ama biz op takip ediyoruz, Opta Luffy rakibi ile arasındaki fark daha fazlayken bile kazanabiliyor, iki kere dövüşür olmaz üç kere dövüşür, olmazsa yardım alır, rakip sakatlanır vesaire vesaire sadece bir senaryoya bakıyor Mom'un inmesi.

Mom inemez, kattiyen olmaz demek yerine bire birde Luffy'den daha güçlü bu yüzden tek başına yenemez dedinizde biz mi farklı yaklaştık konuya :gamyon:
OP bize diyor ki, imparatorlar diğerlerinden farklı kulvarda adamlar. Öyle elini kolunu sallaya sallaya gelemezsin. Law, köşe bucak ittifak arıyor. Alayına terslenen Kidd, ittifaklık kuruyor. Bizimkiler de Dof'tan başlayarak hazırlıklar yapıyor Kaido için. E sen böyle adamlara bunları çiziyorsan eğer, hiçbir hazırlık yapmadan, tayfayı bile tamamlamadan, adaya geliş amacında dahil Sanji'yi hedef alırken yoldan geçermiş gibi yonkou indiremezsin. Bu serinin kurduğu düzene, dinamiğe aykırı olur.

Luffy'e gelince, Luffy şu an Big Mom'ı bire bir vs'de yenemez. Bu tatmin olunacak bir durum değil. Tutup Croco-Luffy, Lucci-Luffy farkıyla bir tutulamaz. Burada herkesin kendine göre bir karakter güç anlayışı var ama, seriye baktığımızda özellikle resmedilen bazı noktalar var. Luffy'nin rakipleri genel çerçevede serideki güç, ün skalasına göre ilerleyen tipler. En son ki büyük rakibi Doflamingo, shichibukai olan bir adam. Daha sonra karşılaştığı Cracker ise yonkounun 3. komutanıydı. 3. komutanını Nami'yle beraber saatlerce süre dövüştürüp yendirmişken, yonkouya atlayamazsın bir sonrakinde. Ha madem yonkou indirme niyeti var ve Luffy bu güce sahip o zaman bir önceki rakibini Cracker yapmak yerine Katakuri yapardı, bizde acaba derdik. Onun yerine gitti Katakuri'nin ilk darbesinden kan aldırdı Luffy'e. Bu da olmadı yonkouya handikapı dayardı, o roketler isabet eder kadına zarar verirdi biz yine sorguya düşerdik. İnmesi için gerekli ortamı dışarıdan çok zorlama dursa da içeriden bu şekilde bir çok detayla oluşturup, bir nebze de olsa ikna edici bir hale getirebilirdi Oda. Ama yapmadı. Çünkü bu kadın bu ark düşmeyecek.

Ha ama tutar bir anda dört-beş büyük isim getirir adaya. İşler değişir. Böyle bir durumda da Luffy'nin KK itibarı sallantıya girer okuyucular arasında. Tayfanın tamamı bile olmadan, sağdan soldan alının yardımlarla düşürülen yonkoudan kimsenin tatmin olacağını sanmam.
Ne zaman indirecek? %70'i bitmiş serinin?
Bir arkadaş cevap vermiş sana. Tam olarak bu şekilde düşünmemek lazım. Adam öyle bir kurgu hazırlayabilir ki, şu an inmeyişi bu kadının tam tersine seriyi daha fazla bile hızlandırmasına sebep olabilir. Bunu bilemezsin. Ne şekilde bir yol çizeceğini kestiremiyorsun Oda'nın
Katılıyorum. Mom'un adaya gelene bizzat gücünü görene kadar atıp tutuyordu luffy.Şimdi bir imparatorun gücünü tam olarak idrak etmeye başladı.Yapılan planları görmek ve şimdi de bizzat anayı görmek onu bu psikolojiye soktu.Başkası olsa gelir gelmez tekmeleyeceğim falan der dururdu.Şimdi başı sıkışınca hapiste söylüyor bunları.Çıkınca geri adım plana sadık bir luffy. :D Kişiliğinden ödün vermeye başladı iyice.Eee tabi yonko bu başkasına benzemez.Zaten öleceğim diye saydırıyordu ama çıkınca işler değişti.Shabondydeki gibi başına gelecekleri anlayınca şu an pasif takılıyor.

Belki buna Mom tayfası da sebep olmuş olabilir.Ama en nihayetinde en azından sayı üstünlüğü karşısında yonko ve adamları karşısında Luffynin o gördüğümüz korkusuzluğu kaybolmuşa benziyor.Ölse de umrunda olmayacağı Ace mevzusu gibi durumlarda 3 amirale dalıyor ama şu an ölmesi baya umrunda sanırım işte fark burada. :)

Seri dışında ise Luffynin bu geri adımları bence tamamen mangakanın ikiyüzlülüğü.
Luffy'nin Sabaody'de den den mushi'den sen belanı bulucan zamanı gelince, bekle beni diyor ama adaya gelirken tek amacı Sanji'yi alıp gitmek. Ağzından hiçbir zaman Big Mom'ı deviricem iddiası çıkmıyor. Luffy zaten kendini hazır hissettiği zaman kadının karşısına çıkıp tekmeyi basacak. Ya dediğin gibi adaya gelince hazır olmadığını fark etti, ya da zaten henüz hazır olmadığının bilincindeydi. Kişiliğinden ödün verecek olaylar olacak yoksa sonu Ace gibi olur. Bunun farkında Luffy. Dediğin gibi şu an ölmesi umrunda, çünkü değer verdiği insanlar var yanında. Sevdiklerini koruyamayacak oluşu, Luffy'nin tek zaafı ve şu an da böyle bir durum söz konusu.

Dediğim şekilde düşündüğümde Luffy'de değişen bu kırılma halini anlayabiliyorum. Ama şu ark bu plan mevzusunda tam anlamıyla yansıtamadı Oda bu gelişimi. Yani biz Luffy'nin aklından neler geçiyor, ne istiyor anlayamadık planı yaparken. Tamamen Jinbei ve onun üzerine kabul edişiyle gördük.

Kuzuri

OP bize diyor ki, imparatorlar diğerlerinden farklı kulvarda adamlar. Öyle elini kolunu sallaya sallaya gelemezsin. Law, köşe bucak ittifak arıyor. Alayına terslenen Kidd, ittifaklık kuruyor. Bizimkiler de Dof'tan başlayarak hazırlıklar yapıyor Kaido için. E sen böyle adamlara bunları çiziyorsan eğer, hiçbir hazırlık yapmadan, tayfayı bile tamamlamadan, adaya geliş amacında dahil Sanji'yi hedef alırken yoldan geçermiş gibi yonkou indiremezsin. Bu serinin kurduğu düzene, dinamiğe aykırı olur.

Luffy'e gelince, Luffy şu an Big Mom'ı bire bir vs'de yenemez. Bu tatmin olunacak bir durum değil. Tutup Croco-Luffy, Lucci-Luffy farkıyla bir tutulamaz. Burada herkesin kendine göre bir karakter güç anlayışı var ama, seriye baktığımızda özellikle resmedilen bazı noktalar var. Luffy'nin rakipleri genel çerçevede serideki güç, ün skalasına göre ilerleyen tipler. En son ki büyük rakibi Doflamingo, shichibukai olan bir adam. Daha sonra karşılaştığı Cracker ise yonkounun 3. komutanıydı. 3. komutanını Nami'yle beraber saatlerce süre dövüştürüp yendirmişken, yonkouya atlayamazsın bir sonrakinde. Ha madem yonkou indirme niyeti var ve Luffy bu güce sahip o zaman bir önceki rakibini Cracker yapmak yerine Katakuri yapardı, bizde acaba derdik. Onun yerine gitti Katakuri'nin ilk darbesinden kan aldırdı Luffy'e. Bu da olmadı yonkouya handikapı dayardı, o roketler isabet eder kadına zarar verirdi biz yine sorguya düşerdik. İnmesi için gerekli ortamı dışarıdan çok zorlama dursa da içeriden bu şekilde bir çok detayla oluşturup, bir nebze de olsa ikna edici bir hale getirebilirdi Oda. Ama yapmadı. Çünkü bu kadın bu ark düşmeyecek.

Ha ama tutar bir anda dört-beş büyük isim getirir adaya. İşler değişir. Böyle bir durumda da Luffy'nin KK itibarı sallantıya girer okuyucular arasında. Tayfanın tamamı bile olmadan, sağdan soldan alının yardımlarla düşürülen yonkoudan kimsenin tatmin olacağını sanmam.

Bir arkadaş cevap vermiş sana. Tam olarak bu şekilde düşünmemek lazım. Adam öyle bir kurgu hazırlayabilir ki, şu an inmeyişi bu kadının tam tersine seriyi daha fazla bile hızlandırmasına sebep olabilir. Bunu bilemezsin. Ne şekilde bir yol çizeceğini kestiremiyorsun Oda'nın

Luffy'nin Sabaody'de den den mushi'den sen belanı bulucan zamanı gelince, bekle beni diyor ama adaya gelirken tek amacı Sanji'yi alıp gitmek. Ağzından hiçbir zaman Big Mom'ı deviricem iddiası çıkmıyor. Luffy zaten kendini hazır hissettiği zaman kadının karşısına çıkıp tekmeyi basacak. Ya dediğin gibi adaya gelince hazır olmadığını fark etti, ya da zaten henüz hazır olmadığının bilincindeydi. Kişiliğinden ödün verecek olaylar olacak yoksa sonu Ace gibi olur. Bunun farkında Luffy. Dediğin gibi şu an ölmesi umrunda, çünkü değer verdiği insanlar var yanında. Sevdiklerini koruyamayacak oluşu, Luffy'nin tek zaafı ve şu an da böyle bir durum söz konusu.

Dediğim şekilde düşündüğümde Luffy'de değişen bu kırılma halini anlayabiliyorum. Ama şu ark bu plan mevzusunda tam anlamıyla yansıtamadı Oda bu gelişimi. Yani biz Luffy'nin aklından neler geçiyor, ne istiyor anlayamadık planı yaparken. Tamamen Jinbei ve onun üzerine kabul edişiyle gördük.
Nasil seriye aykiri olur anlamiyorum. Robbini kurtaracagiz diye butun E.Lobby yi çökertmediler mi. Ordaki butun dusmanlar da kat kat guclu kisilerdi.

Ben almanca bilen bir üye olarak alman forumlarinada goz atiyorum ve yabanci youtube kanallarina ne demisler diye bakiyorum. Çoğu hatta hepsi artik geri dönüşun olmadigini savasma zorunda olduklarini belirtiyor. Ve bu arc a gerekirse bir kişinin daha eklenecegini belirtiyorlar. İlla hakli cikacaklar diye bisey yok ama simdi luffy ler kacarsa bu savas herkesin kursaginda kalacak. Bu arada E.Oda isterse 50 bolum daha uzatir felan diye bisey yok cunku bir kaynaga gore adam su an son savaşi ciziyormus ve bir one piece magazinin ustunde calisiyormus. Sadece animede filler kullanarak uzatir isterse.
O nerenin kaynağı? Belirsiz bir kaynağın üzerine argüman kanıtlayıp çünkü diye devam etmek hiçbir mantık dahilinde kabul edilebilecek bir şey değil. Oda son savaşı falan çiziyor da olamaz zaten. 4 hafta falan önden gidiyorlar sadece.

Beyler evvela şu Bigmom, Luffy'den çok güçlü argümanlarını bırakın. Herkes biliyor Bigmom'ın bizim oğlanı çiğ çiğ yiyeceğini. Yalnız olay şu ki; Luffy, Kaido'yu indirmeye gittiğinde de yine aralarında oldukça seviye farkı olacak. O zaman geldiğinde yine "Kaido yonkou yav nasıl inecek?.sss" demezsiniz inşallah.

Bigmom inmez diyenlerin başında geliyorum ama sebebi Luffy-Bigmom farkı değil. Yukarıda bahsettiğim gibi o fark, bir yonkou inene kadar değişmeyecek zaten. İnmez diyorum çünkü; bir yonkouyu kendi çöplüğünde indirebilecek müttefik sayısından çok uzak şu an tayfa. Wano arc'ı ile bu arc'ın en büyük farkı budur zaten. Orada Kaido'nun kendisini ve ordusunu dengeleyecek kadar çok ve önemli müttefikler olacak. Bu arc'ta ise işe yarar 3-5 adam var sadece. İşte bundan dolayı Bigmom inmez diyorum.

Özet; Oda isteseydi Bigmom'ı da indirtirdi. Kaido dövüşü için gerekli olan power-up'ı Bigmom dövüşünde Luffy'ye verir, yanına da bir şekilde senaryoyu ayarlayıp güçlü adamları yerleştirir ve orayı toz dumana kattırırdı. Lakin bunu istemiyor olacak ki farklı çiziyor olayları.
güzel yazı.

Sanji Katakuriyi alsın ama muhakkak.
giderken de Kaidoya tek atar.
ulan Zoro oldu çıktı başımıza Sanji, marimonun boşluğunu dolduruyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık