Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868: KX Roketleri

Bölümü nasıl buldunuz?

• Heyecandan yerimde duramadım

Kullanılan: 134 63.2%
  • Eh işte

Kullanılan: 66 31.1%
  • Olmaz olsun böyle bölüm

Kullanılan: 12 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin plana bağlılığının sırf Jinbei olduğunu düşünüyorsunuz ama bu çocuk gerçekten yonkouyla arasındaki farkı idrak etmiş, diğerleri gibi plansız başaramayacaklarını düşündüğünden boyun eğmiş olabilir. Şu an hazır olmadığının bilincinde olabilir. Ki adaya gelirken sadece Sanji'yi hedeflemesi, ada da olduğu sürece ağzından Big Mom'ı indiricem şeklinde tek laf çıkmaması bunu deliller nitelikte.

Luffy 4 yonkouyu indiricem demiş, eee? KK olmak istemiyor mu bu adam? Bunu demesinden normal ne var? Bunu demiş oluşu, Big Mom'ı şu an indireceğine dair niye gerekçe oluyor ki? Yeterince güçlü ve hazır hissettiğinde yonkouların karşısına çıkacak işte. Bu çocuk eskisi gibi değil. Neler neler gördü, yaşadı. Yeterince güçlü olmadığında başına neler geleceğinin farkında.

Rayleigh git zirveye tırman demiş. Eee nedir yani? Yolun açık olsun, birer birer devir ve hedefine ulaş demiş adam sadece. Buradan nasıl Mom'a pay çıkarabiliyorsunuz aklım almıyor.

Ulan öyle bir savunma yapıyorsunuz ki biz sanki Luffy hiçbir zaman yonkou indiremeyecek diyoruz burada.
Katılıyorum. Mom'un adaya gelene bizzat gücünü görene kadar atıp tutuyordu luffy.Şimdi bir imparatorun gücünü tam olarak idrak etmeye başladı.Yapılan planları görmek ve şimdi de bizzat anayı görmek onu bu psikolojiye soktu.Başkası olsa gelir gelmez tekmeleyeceğim falan der dururdu.Şimdi başı sıkışınca hapiste söylüyor bunları.Çıkınca geri adım plana sadık bir luffy. :D Kişiliğinden ödün vermeye başladı iyice.Eee tabi yonko bu başkasına benzemez.Zaten öleceğim diye saydırıyordu ama çıkınca işler değişti.Shabondydeki gibi başına gelecekleri anlayınca şu an pasif takılıyor.

Belki buna Mom tayfası da sebep olmuş olabilir.Ama en nihayetinde en azından sayı üstünlüğü karşısında yonko ve adamları karşısında Luffynin o gördüğümüz korkusuzluğu kaybolmuşa benziyor.Ölse de umrunda olmayacağı Ace mevzusu gibi durumlarda 3 amirale dalıyor ama şu an ölmesi baya umrunda sanırım işte fark burada. :)

Seri dışında ise Luffynin bu geri adımları bence tamamen mangakanın ikiyüzlülüğü.

Luffy şuan yonkou ilk 3 adamı olamayacak seviyede bir adam. G5 açarsa deniyor. Luffy açsaydı Cracker karşısında g5 açardı. Acelesi varken açamadı. Ama aynı Luffy acelem var diye g2 açtı hatta g3 açacaktı yenilince gerek kalmadı.
Yani 11 saat dövüşüp g5 açmaması saçmalık olur.

Bunun yanında Linlin fb'si açıkça Linlin'in özünde iyi biri olduğuna vurgu yapıyor. Ben açıkçası bir Kaido-Doflamingo veya Crocodile havası sezemedim.

Önceden de yazdım bence bu şekilde olacak..

Bigmom'ın içindeki deli karı birşekilde çıkacak. Bigmom yine eskisi gibi tatlı kız olacak. Bigmom böylece Luffy'e borçlu olacak.
Bigmom yenilmez ama bir şekilde bu gerçekleşecek.

Bunun gerçekleşmesi için Bigmom korsanları da yardımcı olabilir özellikle hatıraları değiştirmek için Puding çok önemli.
Bİgmom'u yenmekten çok onun hafızasını değiştircekler gibi geliyor.

Katılıyorum. Mom'un adaya gelene bizzat gücünü görene kadar atıp tutuyordu luffy.Şimdi bir imparatorun gücünü tam olarak idrak etmeye başladı.Yapılan planları görmek ve şimdi de bizzat anayı görmek onu bu psikolojiye soktu.Başkası olsa gelir gelmez tekmeleyeceğim falan der dururdu.Şimdi başı sıkışınca hapiste söylüyor bunları.Çıkınca geri adım plana sadık bir luffy. :D Kişiliğinden ödün vermeye başladı iyice.Eee tabi yonko bu başkasına benzemez.Zaten öleceğim diye saydırıyordu ama çıkınca işler değişti.Shabondydeki gibi başına gelecekleri anlayınca şu an pasif takılıyor.

Belki buna Mom tayfası da sebep olmuş olabilir.Ama en nihayetinde en azından sayı üstünlüğü karşısında yonko ve adamları karşısında Luffynin o gördüğümüz korkusuzluğu kaybolmuşa benziyor.Ölse de umrunda olmayacağı Ace mevzusu gibi durumlarda 3 amirale dalıyor ama şu an ölmesi baya umrunda sanırım işte fark burada. :)

Seri dışında ise Luffynin bu geri adımları bence tamamen mangakanın ikiyüzlülüğü.
Ace mevzusu gibi durumlar diyon da? Şu durumun o durumdan çok mu farkı var? Orda Ace burda Nakaması? Yani Emre sırf bir şekilde yazıyım da olumsuz eleştiri yapmış olayım diye yorum atıyorsun.:S Bu çocuk WB'nin de gücünü gördü. Yonkou gücünü yeni görmüş gibi laflar ediyonuz.:S Şu an hala daha böyle bir yorum yapacak zaman değil. Önemli olan bundan sonrasında olacaklardır. He hiçbir şey yapmadan kaçırtırsa Luffy'i Mangaka ben de söverim.:D

Luffy şuan yonkou ilk 3 adamı olamayacak seviyede bir adam. G5 açarsa deniyor. Luffy açsaydı Cracker karşısında g5 açardı. Acelesi varken açamadı. Ama aynı Luffy acelem var diye g2 açtı hatta g3 açacaktı yenilince gerek kalmadı.
Yani 11 saat dövüşüp g5 açmaması saçmalık olur.

Bunun yanında Linlin fb'si açıkça Linlin'in özünde iyi biri olduğuna vurgu yapıyor. Ben açıkçası bir Kaido-Doflamingo veya Crocodile havası sezemedim.

Önceden de yazdım bence bu şekilde olacak..

Bigmom'ın içindeki deli karı birşekilde çıkacak. Bigmom yine eskisi gibi tatlı kız olacak. Bigmom böylece Luffy'e borçlu olacak.
Bigmom yenilmez ama bir şekilde bu gerçekleşecek.

Bunun gerçekleşmesi için Bigmom korsanları da yardımcı olabilir özellikle hatıraları değiştirmek için Puding çok önemli.
Bİgmom'u yenmekten çok onun hafızasını değiştircekler gibi geliyor.
Noah'ı parçalarken niye G4 açmadı bu adam? Zamana karşı yarışıyordu oysaki

Hakisi yeterli olmayabilir sonuçta Hody'e karşı dövüştü. Ek olarak gerek duymayabilir veya yetersiz geleceğini düşünmüş olabilir sonuçta g3 gataling çok hızlı ve güçlü bir saldırı ama düz bir g4 o hasarı veremeyebilir. g4 gataling tarzı o büyüklükte bir saldırı daha gösterilmedi.
Manga'yı bir daha oku istersen g3 gatling gun hızlı bir saldırı olsa Doflamingo karşısında G4 açmazdı. G3 yavaşlıktan kaybediyor güç olarak g3=g4 eşit diyebiliriz.Kısacası oda g5 bırak g6 bile açtırır bu arc eğer Mom'un düşmesine oynarsa hiç şaşırmayın.

Bende açıklamasını yaptım zaten.Doflamingo karşısında böyle bir saldırı kullanabilirdi g3 Gatling Gun ama kullanmadı biliyorki oda yavaş kalıcak
g3 gataling sabit bir vuruş yani Luffy onu kullanınca hareket edemiyor. Dofi ipiyle o sırada Luffy'i kesebilir.
Ama g4'te hızlı hareket edebilme imkanı var. Yani g3 gataling -sabit hedeflere- gemiyi yok etmek için biçilmiş kaftan.

g3 gataling sabit bir vuruş yani Luffy onu kullanınca hareket edemiyor. Dofi ipiyle o sırada Luffy'i kesebilir.
Ama g4'te hızlı hareket edebilme imkanı var. Yani gemiyi yok etmek için biçilmiş kaftan.
Zaten aynı şeyleri diyoruz daha ne :S :) O hızı kullanıp noah'ı daha hızlı parçalayabilirdi.Zaten bu konunun iki tarafıda paslı bıçak gibi G4'ü açıp en başta saniyeler içinde Hordy'nin işini bitirebilirdi.Oda'nın iş güzarlığı bu yani her an yeni bir teknik çıkabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık