Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 864: Vinsmoke Ailesi'ni Katletme Komplosu

Bölüm Nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 124 57.7%
  • İyi

Kullanılan: 68 31.6%
  • Az İyi

Kullanılan: 23 10.7%

• Kullanılan toplam oy
    215
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kuzuri

Ya arkadaslae vs lerin hicbiri belli degil su an cok erken atip tutiyorsunuz. Bu bir teke tek savasi degil bu bir meydan savasi bolumler gectikce rakipler de el degisecektir. Bakin pedro bile ilk bolumden rakip degistirdi. Isı yayan adama karsi dovusurken birden bege nin safina gecti katakuriyle kapismak icin. Demedi demeyin en sonunda sanji katakuri karşisina cikacak.

Selamlar,
Yeni üyeyim, ilk mesajım. Belli oluyodur zaten. Siteyi, üyeleri, ortamı sevdim.

Duygu ayrı bir şey, güdü ayrı bir şey. Duygu için örnek; sevgi, korku, hüzün, endişe, nefret vs. güdüye örnek; yeme, içme, cinsellik, köpük masajı vs. Anlık zevkler güdü olarak tanımlanabilir. Yaşama isteği de güdüsel olması gerekir. Vinsmoke bebeleri duygusuz dersek, Kuma hem duygusuz hem güdüsüz. Vinsmokeları anlamak için Zeki Demirkubuzun Yazgı adlı filmini izleyebilir, ya da Albert Camusnun Yabancı adlı romanını okuyabilirsiniz. Not: BM için de duygusuz(Carmel ana hariç) ve güdülerine göre hareket ediyor diyebiliriz

Big Momın fotoya tepkisini kestirmek çok zor. H. Haki patlaması olabilir, kendinden geçebilir. Duruma göre Luffy Big Momın haline acıyabilir. Ya da Luffy baygın düşmanın roketlenerek zehirlenmesine karşı çıkabilir. Bu durumda olacakları kestirmek daha zor olabilir. Yani olacakları belirleyecek olan sadece Carmel ana fotosunun BM üzerindeki tesiri değil Luffy-Bege ittifakının vereceği kararlar da olacaktır. Fotoğrafın etkisi Luffy ve Begeyi de karşı karşıya getirebilir.
Nihayetinde BMın şahsen yenilmemesi, sadece tayfasının yenilmesi gibi bir ihtimal de ortaya çıkabilir. Böyle bir itibar zedelenmesi BM topraklarında kaosa sebep olabilir hatta Yonkou dengesi altüst olabilir

Ayrıca unutmayalım;
Zeus mu Prometheus mu olduğunu tam hatırlamasam da Brook BMyi yaralamayı başarmıştı(bence seride hakkı en çok yenilen karakterlerden biri)
Urouge reis bir komutanı yenebilmiş buna dayanarak şunu söyleyebiliriz; BM yi işin içine katmazsak Hasırşapkalar, Jinbei, Germa ve Bege tayfası geriye kalan BM tayfasını kolaylıkla yenebilir
Hoşgeldin bro. Daha gece gün Yabancı yı okudum. Iyi tesadüf oldu. Brook ün aynı esprileri yapması gıcık geliyordu diye hakkı yeniyordu. Ama şimdi o espriler BM a yapılınca adam viral oldu. :) skor taraftarı gibi olmak istemiyorum ama galiba geçmişi ile ilgili karmaşıklık çıkma ihtimali olmayan bir cooper bir de brook var. Usopp u farklı bir bicimde işledi. Onda da karmaşıklık yok. Jinbee 2 yıl sonrası bir komutan etmeli bence. Ama Katakuri fazla gelir smoothie ise onun antisi. Nedense brook artı jinbee vs smoothie diyesim var...

Big Mom'un Luffy tarafından dövülerek düşmesini mümkün görmüyorum.

Neden diye soracak olursanız bir takım sebepler sayarım.

Ama en başta bu E. Oda'nın 20 yıllık hikâyeyi resmen "batırması" anlamına gelir.

800'ü aşkın bölümdür dile getirdiğin ve okyanuslardaki en büyük, en tehlikeli isimler onlardır diye anlattığın yonkou'lardan bir tanesi, böyle 30 bölümde düşecekse, E. Oda artık tabir-i caizse "maçı satıyor" demektir.

Ne okumak için ne izlemek için bir sebep kalmaz.

Edit: "Yeni dünya, yeni dünya" diye bağırdı seri. E. Oda'nın Big Mom düşecekmiş, güçsüzmüş falan filan gibi bu kadar çizmesinin ve hikâyeyi bu noktaya getirmesini şuna bağlıyorum; Luffy hiç beklemediği hatta hiç kimsenin beklemediği yenilgiler alacak. Ve işte o zaman gerçekten anlayacağız ki ah evet, her ne olursa olsun bir Yonkou'yu devirmek gerçekten çok zor.

Son düzenleme:
Sanji Katakuri'i alamaz , bu net birşey ve hala ısrarla bunu savunuyorsunuz.
Sanji'yi bir kenara koyalım, şuan Luffy bile 1vs1'de alamayabilir.

Ya da şöyle diyelim, şuan orada Katakuri'yi 1vs1'de alabilecek tek kişi Luffy.

Katakuri'nin geleceği görebilme olayını şuana kadar dövüşüne olan etkisini görmedik. Ama şöyle bir düşünürsek, rakibinin her saldırısını önceden göreceği için, çok rahat şekilde sıyrılacaktır her türlü tekme, yumruk, kılıç ya da kurşun darbesinden.

20 yıllık seride bir 20 yıl sonra daha herhalde Yonkou'nun düşmesini bekliyorsunuz beyler. Yonkou düşer mi düşmez mi Oda'ya bağlı. Ama bu saatten sonra her şeye hazırlıklı olun. Her türlü yolu var Big Mom'ın inmesi için. Sonuçta efsane ve müthiş korsan, Korsan Kralı Luffy'nin macerasını okuyoruz.

20 yıllık seride bir 20 yıl sonra daha herhalde Yonkou'nun düşmesini bekliyorsunuz beyler. Yonkou düşer mi düşmez mi Oda'ya bağlı. Ama bu saatten sonra her şeye hazırlıklı olun. Her türlü yolu var Big Mom'ın inmesi için. Sonuçta efsane ve müthiş korsan, Korsan Kralı Luffy'nin macerasını okuyoruz.
20 yıl boyunca Yeni Dünya ve Yonkou savaşlarını alttan alttan işledikten sonra Big Mom böyle düşmez. Hikâye yazımına, kurgu yapısına ters. Olmaz. Hiçbir şekilde olmaz. :)

20 yıl boyunca Yeni Dünya ve Yonkou savaşlarını alttan alttan işledikten sonra Big Mom böyle düşmez. Hikâye yazımına, kurgu yapısına ters. Olmaz. Hiçbir şekilde olmaz. :)
Ben Big Mom iner ya da inmez demiyorum. Ama inse de ben şaşırmam diyorum. Çünkü baya bir zamandır zaten iyice altyapısı işledi. Artık direk işlenmesi kaldı. Ki serinin asıl olayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. Serinin %70'i bitmiş. Ve asıl hikayede Big Mom üzerine değil. Bu noktada Big Mom önemsizde kalıyor. Yani bu kadar emin olmayın.

Ben Big Mom iner ya da inmez demiyorum. Ama inse de ben şaşırmam diyorum. Çünkü baya bir zamandır zaten iyice altyapısı işledi. Artık direk işlenmesi kaldı. Ki serinin asıl olayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. Serinin %70'i bitmiş. Ve asıl hikayede Big Mom üzerine değil. Bu noktada Big Mom önemsizde kalıyor. Yani bu kadar emin olmayın.
BigMom inerse kendi serisinde büyük bir açık bırakır Oda. Bugüne kadar zaten her arcta boss indirtmemesinin sebebi de bu. Luffy BigMomı şu kadroyla indirirse zaten geri kalan hiçbir şey beni ne heyecanlandırır ne de merak ettirir. BigMomı indiren diğerlerini de indirir zaten.
Altyapı falan dedin hatan var. Normalde binbir zorlukla gelirler böyle aşamalara ama burada merkeze kadar direkt BigMom getiriyor bizimkileri. Sonra da zibilyon tane şans faktörünün yanında kendi adamlarının korkudan doğruyu söyleyememe durumu içerden ihanet gibi şeyler ile ayakta kalıyor bizimkiler. Üstüne hala daha BigMom için tehdit olmadıkları kadının ve diğerlerinin tavrından belli. BigMomın en büyük düşmanı ve yenebilmelerinin tek anahtarı kadının kendi öfkesi, daha ne olsun? Odanın tarzıyla uyuşmuyor bu arc bossun inmesi. Orada hatalısın ona göre işlenmedi.

Big Mom inerse de Luffy'nin indirmeyeceğine eminim.

Yani mekânın Teach tarafından basılması gayet mümkün. Teach gayet kurnaz bir adam. Şimdi, Big Mom'un kızının evleneceğini muhakkak öğrenmiştir. Hatta evleneceği kişinin Hasır Şapkalar tayfasından Kara Bacak Sanji olduğunu duyunca bunun için bir plân bile yapmış olabilir. Hasır Şapkalar'ın düğünü engellemek isteyeceğini düşünüyor olabilir, misafirler arasında Teach'in bir ajanı olabilir. Eğer ki tahminleri gibi olursa; yani Hasır Şapkalar ve Big Mom arasında bir savaş çıkarsa; ikisi de savaşıp, güçten düştükten sonra Teach mekânı basabilir. Luffy'ler canlarını zar zor kurtarıp kaçmayı başarırken, Teach ve adamları Big Mom'u öldürebilir.

Hem final boss olarak görülen Teach için de onu yüceltecek ve daha da güçlendirecek bir olay olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık