Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 845: Öfkeli Ordu

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    158
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bege şöyle başka yonkouya çalışsa iyi olurdu. Kaido'nun zoan ordusu içinden çıksa diyeceğim ama Kaido o işlerin adamı değil ancak Teach yapar.

Sanji ihanet etti mi, diyorsun?
Ben daha Bege ilk kez Mom'un emrinde gözüktüğünde ihanet edeceğini teoride yazmıştım. Ünlü bir mafya babasından esinlenilen bir karakteri böyle süslü püslü rengarenk çingene kılıklı bir kadının emrinde olması saçma geliyodu bana.
Temaya aykırı yani :D

M
Ben daha Bege ilk kez Mom'un emrinde gözüktüğünde ihanet edeceğini teoride yazmıştım. Ünlü bir mafya babasından esinlenilen bir karakteri böyle süslü püslü rengarenk çingene kılıklı bir kadının emrinde olması saçma geliyodu bana.
Temaya aykırı yani :D
Mafya hikayeleri genelde öyle zaten.Oluşuma sıfırdan girip en güvenilir adam olduktan sonra en sonunda patronun ayağını kaydırıp başa geçer böyle adamlar.

Bu Pudding cok fena bişey cıkcak içimden bir his çok farklı bir insan olduğunu soyluyor.Pudding luffy gonderdiği adada ilk bm adamları sonra cracker ortaya çıkmıştı bence fena rol yapıyor.

Sanji'de Zeff'in hakkı herkesten çok çok fazladır, Luffy dahil. Bence bunda yadırganacak bi durum yok :) Sadece bu kadar kolay pes etmesi, tayfaya ve Luffy'ye yeteri kadar güvenmemesi eleştirilebilir.
Bunu dediğimde alakası yok diyordular. Şimdi kendi azğından duyduk. Keşke yanılsaydım ama belli oluyordu bu durum.

Bolumu okudum simdi de Luffy harbiden adam ya.Sapka cikartilcak bir adamligi var.

Hep Sanjinin bir plani var dedik de Luffy nin adaya gelmesi planlari bozmus gibi.Sanji Zeff in ve geri kalanlarin guvenligini saglayip kacacakti buyuk ihtimal.Simdi ise darbogaza dusmus gibi.

Oda da ara verecek haftayi buldu resmen.Tam olaylar gelisiyor konu hizlaniyor dedik ara geldi.Simdi isin yoksa bekle.

Üç bölümde incelemek istedim.
1) sanji tarafı
Yemekten başlarsak masada sadece linlin ve kızın olması ilginç. Aslında anlıyorum oda diğer iki komutanı saklamak istiyor sonrası için fakat en azından komutanlardan birinin olmasını beklerdim. Fakat linkinde haklı tek başına bir imparator bütün orduya bedel, ben tek yeterim diyor masada. Germa ailesi tam kadro masada. Sanjiyle odaya çıktıklarında sanji herşeyi anlatıyor pudinge ve gerçekten evlenmekten başka çaresinin olmadığını düşünüyor sanji. Yarın ola hayrola diyelim :) fakat sanjinin evlenipte sonra kaçmasını isterim. Yolunu gözleyen bir kadın olur bizim aşçının da :)
2) luffy nin tarafı
İlk önce klasik luffy, arkadaşına verdiği sözü tutmak istiyor. Bu yüzden inat edip ne yerinden kımıldıyor ne de yağan yağmuru içiyor, Tatlıda olsa :) sonra orduyla kapışıyor zaten luffy.
3) Ordu tarafı
Ordu'dan önce Prometheus ve Zeus ilgimi çekiyor. Belli ki ruh meyvesiyle linlin ikisinide ruh vermiş fakat anlamadığım güneşi nasıl yapmış yani???? Belki oda açıklar bu durumu?? Nami bir imparatorun korkutucu gücünü görünce şaşkınlığını gizleyemiyor!!!
Ordu kısmında aklıma takılan şey. Bu öfkeli Ordu sadece crakere bağlı olan askerler mi yoksa linlinin tüm askerleri mi? Linlinin tüm askerleri ise gözüme az gözüktü bir imparator için. Fakat crakere bağlı ise gerçekten güzel bobbin gibi bakanlarında bağlı olduğu bir komutan olması güzel. Zaten Yen'i dünyada hemen hemen bütün güçlü adamların organizasyon yapısı bu şekilde. Bunu ilk beyazsakalda gördük. Sonra doflamingoda küçük bir şekilde gördük. Genel olarak bir kişinin üç as adamı oluyor. O üçlünün de kendine bağlı bir takımı veya ordusu oluyor. Belki bu duruma uymayan şu anda gözüken tek kişi shanks. Fakat onun hakkında da tam bilgi yok, belki onda da öyledir, bilinmez. Konumuza geri dönersek orduda bulunan yüksek rütbeli askerlerin bir kumandanın gücünü belli etmesi açısından çok önemli bence. Böylece bir imparatorun gücünü rahatlıkla anlayabiliyoruz. Bu savaşın sonunda büyük ihtimalle luffy yakalanır zaten bir kumandanla 11 saat süren bir savaş yapmış luffy daha fazla dayanamaz. Naminin yardımı da olmaz burada. Herkes bege den bahsetmiş fakat zou adasında begenin nasıl kaçtığını hepiniz gördünüz. Begenin planları farklı ve bizim aslan bunun farkına vardı. Çünkü anayı küçümsüyorsun dedi bizim çakma mafyaya.
Karışık notlar;
İlk aklıma gelen jimbei oldu acaba bir şekilde bizim oğlanı kurtarır mı oradan ya da yakalanırsa kurtarır mı?
İkincisi begenin neyi planladığımı bilmek isterim ve kime çalıştığını. Düğün sırasında birşey çıkaracak bu.
Üçüncüsü choper tarafının hala sanjinin kurtuluşunda aktif görev alacağını düşünüyorum. Ve oda daha göstermedi.
Dördüncü bu brooklar galiba askerin içinde sindirilmeye başlandı :)))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık