Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 844: Luffy, Sanji'ye Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Cavitq11
Luffy'yi kendi g2 tekniği ve rokuogan gibi, slash gibi saldırıları bitirdi.

@Densetsu no Samurai
800 küsür bölümdür fiziksel darbelerden hasar almadığını göremiyorsan ben ne yapayım? Haki olmasaydı o darbeleri tüm şiddetiyle hissedemezdi. Ateşle sadece biraz yanardı o kadar. Lucci'yi ise açıkladım zaten.

Benim bir şeyde ısrar ettiğim yok. Sen uydurma diyip bir anda ortalığa atlayınca ben de cevabını verdim sadece. Kimseyi bu kadar bariz olan bir şeye inandırmaya, ikna etmeye niyetim yok zaten. İsteyen istediğini düşünsün beni ilgilendirmez.
Lucci'yi nerede açıkladın ? Kaçırmışım o kısmı sanırım. Bir de ''Ama bu söylemime neden karşı çıktığını iyi biliyorum ben.'' cümlesiyle ne kast ettiğini yazar mısın ? Hiçbir şey anlamadım bu kısımdan çünkü ?

Bir tahmin.. Luffy daha güçsüz gözüksün diye mi haki kullanmamıştır diyorum(dur) ?

Lucci'yi nerede açıkladın ? Kaçırmışım o kısmı sanırım. Bir de ''Ama bu söylemime neden karşı çıktığını iyi biliyorum ben.'' cümlesiyle ne kast ettiğini yazar mısın ? Hiçbir şey anlamadım bu kısımdan çünkü ?

Bir tahmin.. Luffy daha güçsüz gözüksün diye mi haki kullanmamıştır diyorum(dur) ?
Aklıma ilk gelen tahmini yazmışsın. :/ Sen olunca ister istemez bekliyor insan. Neyse cidden gereksiz bir konuyu tartışıyoruz. Ben hakisiz tekmelerle o hale gelmesini gücünden veya dayanıklılığından dolayı değil, meyvesinden dolayı teknik olarak imkansız görüyorum, sen de aksini. Bu kadar üstelemene rağmen sunabileceğin bir kanıtın da yok üstelik. Fikir ayrılığı diyip uzatmayalım en iyisi.

Anlatamadim galiba,fiziksel hasarlardan zarar gormez ama aldigi hasar cok gucluyse hakisiz bile olsa acitir.Zeff in tekmeleri acitiyordu veya Luccinin yumruklari falanda acitmistir caninini.

Hakiyle vurulan bir fiske bile Luffyi etkiler orasi ayri.

Luffy vs Zoro ve Luffy vs Sanji'e baktığımızda hangisinin daha üstte olduğunu net bir şekilde görüyoruz, hangisi daha iyi tartışmayalım isterseniz :a:

Ayrıca Sanji reyize ağlamayı yakıştıramadım, orada tüm acıyı gömecekti içine. Gerçi Nami'e bakışı bile ne kadar reyiz olduğunu gösteriyor :respect:

Aklıma ilk gelen tahmini yazmışsın. :/ Sen olunca ister istemez bekliyor insan. Neyse cidden gereksiz bir konuyu tartışıyoruz. Ben hakisiz tekmelerle o hale gelmesini gücünden veya dayanıklılığından dolayı değil, meyvesinden dolayı teknik olarak imkansız görüyorum, sen de aksini. Bu kadar üstelemene rağmen sunabileceğin bir kanıtın da yok üstelik. Fikir ayrılığı diyip uzatmayalım en iyisi.
Alakası yok. Luffy zaten tam gücünde değil. Şu haliyle Sanji'nin Dj'sine gidebilir pek tabi. Bu Luffy'nin sürekli güçlü görülmek istenmesinden kaynaklanıyor. Ya da Sanji'nin tekmelerinin güçsüz olduğunu ima etmekten. Sanji ve Luffy'nin arasında 8 kat güçlü farkı falan mı var zannediyorsun bilmiyorum.

Öte yandan Lucci olayı soru işareti olmakla birlikte yılan kardeşlerde hakinin her şey olmadığını, yeterli fiziksel güçle hakiye gerek olmadan da karşıdaki rakibin etkisiz kalabileceğini görmüştük. Hem bu örnekle hem de Luffy'nin Lucci karşısındaki fiziksel saldırılarında hasar almasıyla hakinin lastiği yamultmak için şart olmadığı güneş gibi ortadayken hala neyin kanıtını bekliyorsun anlamak güç.

Alakası yok. Luffy zaten tam gücünde değil. Şu haliyle Sanji'nin Dj'sine gidebilir pek tabi. Bu Luffy'nin sürekli güçlü görülmek istenmesinden kaynaklanıyor. Ya da Sanji'nin tekmelerinin güçsüz olduğunu ima etmekten. Sanji ve Luffy'nin arasında 8 kat güçlü farkı falan mı var zannediyorsun bilmiyorum.

Öte yandan Lucci olayı soru işareti olmakla birlikte yılan kardeşlerde hakinin her şey olmadığını, yeterli fiziksel güçle hakiye gerek olmadan da karşıdaki rakibin etkisiz kalabileceğini görmüştük. Hem bu örnekle hem de Luffy'nin Lucci karşısındaki fiziksel saldırılarında hasar almasıyla hakinin lastiği yamultmak için şart olmadığı güneş gibi ortadayken hala neyin kanıtını bekliyorsun anlamak güç.
Keza zayıf gösterilmek istenen Luffy gözüyle de bakabiliriz olaya. Senin açından yani.

Düz tekme tokatla Luffy'yi yaraladığı bir sahne hatırlayamadım. Rokuougan,shigan gibi tekniklerle ve g2 ile yamuldu Luffy. Kaldı ki Moria'nın adayı çatlatan yumruklarında bile zarar görmedi Luffy. Hadi her şeye rağmen gördüğünü farz edelim.

Şu görüntülere düzgün baksan anlarsın zaten. Luffy yıkılmadığında Sanji şaşırıyor ve her seferinde daha hırslı saldırıyor. Peki neden haki kullanmasın? Canını yakmamak için mi? Lan ağzına tükürdü zaten Luffy'nin.
Daha ne olacak? Ben sana diyorum ki şuralardan haki kullanmadığını gösteren bir kanıt, bir ibare sun bana ben de eyvallah diyeyim. Tek bir piksel dahi bulamazsın kanıt niteliğinde. Hal böyleyken sen neyin davasını güdüyorsun bir söylesene?

Ayrıca diable falan gitmez. Sanji'nin tekmeleriyle dalga geçen Dof'un en büyük saldırılarını ayakta zor dururken yiyip de düşmemiş Luffy'den bahsediyoruz burada. Geçeceksin o işleri.

Daha da yazmam bu konu hakkında, boşa kürek çekiliyor çünkü. Ortada hiçbir şey yokken bu kadar ısrarın amacını da çözebilmiş değilim diyeyim de öyle görünsün.

@Raiden

Ben haki kullanmamıştır diye ısrar etmiyorum ki. Haki kullanması ihtimal dahilinde ancak haki kullandığına dair sen de tek piksel kanıt gösteremezsin. Kaldı ki bu konu umurumda değil. Buradan bir güç kıyasına girecek değilim çünkü.

Benim asıl karşı olduğum konu, Luffy'nin hakisiz zarar görmüyor düşüncesi o kadar. Farklı düşünüyorsan da sorun yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bölüm boş, Luffy'nin davranışı ve Sanji'nin davranışı hiç hoşuma gitmedi en azından karşılıklı olmalıydı çok fazla dram bana gelmiyor...
Nami'yi ilk defa beğendim en sonunda şaşırttı beni :respect:

Sanji haki kullansa artık suyu çıkan kokayı gösterirlerdi diyorum ama tabi haki kullanmışta olabilir.
Sanji cidden çok sağlam geçiriyormuş hoşuma gitti ama tüm gücünü kullandığını düşünmüyorum sonuçta karşısında Luffy olduğu için bir nebze firenlemiştir kendini.
Luffy'nin en azından(Sanji'nin) azğının dibine bir tane geçirmesini bekledim bu tavrı hoşuma gitmedi :bilmem:
Nami hariç boş bölüm, yazık ya sabah akşam veriyorlar arabeski :artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık