Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 842: Şişmanlığın Gücü

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    167
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cracker bir king kong gun ve envai çeşit saldırı yedi mi doğrudan.Mesele oyalamaksa herkes oyalar 11 saat.11 saatte ne zarar vermiş o önemli.Ana zırhı dışında da haki yok askerlerde haki olsa ıslanır ıslanmaz yenecek hale gelmezler.Adamın meyve gücünün bisküvileri sert işte ordu yapmış arkasına saklanıyor.Ver o meyveyi kalburüstü birine o da yapabilir.Marifet değil bunlar.Gücüne güvenen bunlarla uğraşmaz direk alır luffyi o kadar bekleyeceğine.Luffynin hakisi bitip kucaklarda taşınmadan Cracker > Luffy de kesin değil.
Ben onu dalgasına yazmıştım, niye ciddiye aldın ki? Kaç senedir bu sitedesin, beni de tanıyorsun. Daha önce hiç böyle güç sıralaması yaptığımı gördün mü? Yapmışsam bile çok çok azdır ve bariz bir durumdur.

Bana fikrimi soracak olursan; Cracker, Doflamingo'dan daha güçlüdür. Ben bunun kıyasını senin gibi Luffy ile yapılan mücadelelerden değil, adamların taban güçlerinden yaptığım çıkarımlarla yapıyorum. Eldeki veriler; ormandaki yaratıkların saldırıları, Nami'nin sürekli yağmur yağdırıp, adamın ana gücünü işlevsiz bırakması, Luffy'nin bisküvileri yiyerek Cracker'ı yeni bisküviler üretmeye zorlaması, bunun da Cracker'ın dayanıklılığını düşürmesi. Tüm bu handikaplara rağmen adam 11 saat boyunca ayakta kalabilmiş. Ki karşısındaki Luffy de öyle çok zayıf bir adam değil. Yarım saatte yerle yeksan olan bir Doflamingo'ya karşı, 11 saat boyunca sürekli saldırı altında kalmasına rağmen yıkılmayan bir Cracker. Bence tablo net olarak ortada.

Yahu meyve yemiş her adam meyvesinin gücüne güvenir. Bugüne kadar seride meyvesinin gücüne güvenmeyen adam gördün mü hiç? Mangada her şey açıkça söylenmiş. Cracker ana bedeni ile ortada duruyor. Bisküvileri yeyip, sürekli kaçan kişi Luffy. Adam Luffy'nin peşinden de gidemiyor. Çünkü ruh ile canlanmış yaratıklar da ona saldırıyor Nami'nin emri ile. Bisküvilerini zaten kullanamıyor. Sorması ayıp Luffy'yi nasıl almasını bekliyorsun? Zaten en başta kafa kafaya dövüştüklerinde Luffy'nin gücü bu adama yetmedi, o yüzden böyle bir taktik ortaya çıktı. Klişe olacak ama, sen şu bölümleri bir baştan oku.

Ben sadece dovusu absurt ve saçma buldum.

Luffy'i savunma durumuna dusmek istemiyorum ama bu dovus için degerlendirmiyorum sadece durumu.

Bu mangayi az çok okuduysam tahminim Luffy ikinci bir savaşa girecek. Yazarda Cracker'de her şeyini kullanmasın bitik düşmesin diye böyle bi yol izledi.

Dovus sonrasında karnı tıka basa doymuş ve az hasarlı bir Luffy olacak. Bir taşla kuş katliamı.

Cracker sahadan çıktı, Luffy yenilmedi.
Bunun sonunda Luffy yardım aldı aha Cracker den güçsüz demem. Ortada tuhaf bi senaryo oyunu oldu.

Edit: dövüş benim acimdan rezaletti.
Dediğin gibi 2. bir dövüşe girecek zaten. Kimseyle girmese Mom'la girecek. Ama yonkou sağ kolunu böyle saçma sapan bir şekilde aradan çıkartmak nedir ? Hayır, dövüşlerden önce Luffy'nin yarım saat-bir saat uyuyup, iki but yiyip kendine geldiğini ve gücünü geri topladığını görmesek neyse diyeceğim. Ya da sıkı bir dövüşün ardından 4-5 saat dinlendir Luffy'yi. Yazar sensin, istedin mi her şeyi çiziyorsun. Böyle rezalet ve torpilli bir dövüş görmek zorunda mıydık ?

Sonra Luffy X kişisiyle dövüşünce, oooo Luffy aslında gücünü göstermemiş demek ne kadar sağlıklı ? Ki Luffy'nin kendisi Kraker'le ilk karşılaştığında ''tam güç dövüşmekten başka bir yol görmüyorum'' demişken. Çok baydı beni bunun dövüşleri. Gitsin yarın Mom'a 2 atsın umurumda değil. O derece saçmaladı Luffy'nin dövüşleri çünkü.

O bu değil de olacakları tahmin edebiliyorum. Luffy'ler Sanji'yi kurtarcaklar geri dönerken, Sanji'nin yüzündeki maskenin etkisi bir şekilde kaybolacak ve dayak yemiş halini Luffy görüp geri dönecek ve Germa'ya dalcak. Bu burda dursun :D

Dediğin gibi 2. bir dövüşe girecek zaten. Kimseyle girmese Mom'la girecek. Ama yonkou sağ kolunu böyle saçma sapan bir şekilde aradan çıkartmak nedir ? Hayır, dövüşlerden önce Luffy'nin yarım saat-bir saat uyuyup, iki but yiyip kendine geldiğini ve gücünü geri topladığını görmesek neyse diyeceğim. Ya da sıkı bir dövüşün ardından 4-5 saat dinlendir Luffy'yi. Yazar sensin, istedin mi her şeyi çiziyorsun. Böyle rezalet ve torpilli bir dövüş görmek zorunda mıydık ?

Sonra Luffy X kişisiyle dövüşünce, oooo Luffy aslında gücünü göstermemiş demek ne kadar sağlıklı ? Ki Luffy'nin kendisi Kraker'le ilk karşılaştığında ''tam güç dövüşmekten başka bir yol görmüyorum'' demişken. Çok baydı beni bunun dövüşleri. Gitsin yarın Mom'a 2 atsın umurumda değil. O derece saçmaladı Luffy'nin dövüşleri çünkü.
Orası yazarın isguzarligi.

Dovusu cok iyi başlattı rezalet bitirdi. İş Luffy'e yaradı .
Bundan sonrasında da yardımsız dövüşmez.

Bu bölümle beraber Luffy > Craker > Dof net. Seride 800 bölümdür farklı şeyler işlenmedi. Luffy yardım aldı diye onu güçsüz kılmaz. Gücünün sınırına geldiğinde her türlü ağlatır Craker'i. Adamın zamanla savaşıyor tabiki de yardım alacak, alacak ki Sanji'ye bi an önce ulaşsın. Kimse olmadan Luffy vs Craker olup da Craker alır diyen adam ağır Luffy hateridir. Luffy'nin gücünün sınırlarını rakip güçlendikçe gösteriyor. Mom savaşında daha farklı bi Luffy olacak. Luffy daha da gözüme girmeye başladı 2 yılda bam başka bi seviyeye geçmiş.

O bu değil de olacakları tahmin edebiliyorum. Luffy'ler Sanji'yi kurtarcaklar geri dönerken, Sanji'nin yüzündeki maskenin etkisi bir şekilde kaybolacak ve dayak yemiş halini Luffy görüp geri dönecek ve Germa'ya dalcak. Bu burda dursun :D
Ya da yüzü tanınmaz halde olduğundan Bigmom bunu görüp "Benimle billur mu geçiyorsunuz? Bu Kara Bacak Sanji değil!" diyip Germa'ya dalacak. Sonra da başlasın kanlı düğün. :/

Öncelikle Zeff adamın ham maddesi. Müthiş karakter.
Bunun dışında adil ve süre kısıtlı olmadan bir dövüşte büyük ihtimalle Luffy Dofuda Crackerıda teke tekte alabilirdi. Fakat çok uzun sürerdi.
Yonko adamlarını aşırı abarttığımızın kanıtı oldu sanırım bu bölüm. Tamam eyvallah cidden aşırı güçlüler fakat Cracker ve Jack falan 3. adam diyorduk bildiğin sağ kollarmış.
Bu durumda 550mlik acede cidden Yonko 2. adamı olabilir gibi bir şüphe düştü üstüme bilemiyorum :D
Ve shichibukaileride güçsüz görmüşüz sanırım biraz. Adamlar serinin en büyük dinamiklerinden.

Orası yazarın isguzarligi.

Dovusu cok iyi başlattı rezalet bitirdi. İş Luffy'e yaradı .
Bundan sonrasında da yardımsız dövüşmez.
Kaale alınacak dövüşleri yok Luffy'nin. En azından iki yıl sonrasında farklı olsun isterdim ama fos. Mangaka yazık etti ana karakterine. Bundan sonra da Karasakal'a kadar yardımsız dövüşünü beklemiyorum. Hatta Karasakal dövüşüne kadar hiçbir dövüşünü beklemiyor ve umursamıyorum. Umarım herkesin beklediği o dövüşün içine etmez. Neyse yetsin bu kadar :sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık