Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 841: Doğu Mavi'ye

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Balonun teki.Ne yapmış kaç saattir ? Millet luffynin kolunu kesti diye aldanıyor.Ciddi açık verirsen istersen Shanks ol zarar görürsün.Shanks'ın bile balığa kol kaptırdığı mangayı okuyoruz hiç editör muhabbeti yapmayın.Öyle bir örnek varken böyle durumlar normal.Bunun üstünden övmek saçma.
Ciddi miydin bunu yazarken?

G2 ve 3 karşısında diğer rakiplerde aynı şekilde çizildi zaten.Aç bak issho g3ü daha zor engelliyor bu kraker daha güçlü demek değil.
Bununla birlikte troll olduğunu itiraf ediyorsun varsayıyorum.

Kıraker'le luffy'nin dövüşünü sevmedim :of:
Bu ne biliyor musun?

Hody ile olan dövüşünün bir benzeri. 10-20 bölüm Luffy'nin zayıf tekniklerini izlemiştik. Ulan sen Luffy'sin. Şu Hody tek G4 yumruğuna dayanamazdı. Arc başında G4'ü açsa bitmişti 1-2 bölüme balıkadam adası.

Şu bilim adamıyla olan dövüşünün bir benzeri. G4'e geçip tek atması varken oksijensiz kaldı bayıldı. G2, G3 falan yaptı en sonda aldı. Gene giden 10 bölüm falandı sanırım. En başta G4'e geçse ne Vergo kalırdı ne de başkası. 1-2 bölüme biterdi arc.

Kraker dövüşü de benzer. Luffy demiyorum ki bu adamı rahat alır ama benzer şey işte.

Mangaka hikayenin ilerlemesi için saçma sapan bir dövüş sunuyor bize. Başka açıklaması yok. Olay güç yetiyor-yetmiyor muhabbeti değil yani.

11 saat boyunca mangaka Luffy'yi oyaladı. Kraker'i yenerse şişkoluktan veya yorgunluktan yatar 1 gün de öyle geçer vakit. Maksat hikaye ilerlesin. Adam dövüşlere çok önem vermiyor ki bir hikaye sunmaya çalışıyor bize.

Sanji'nin BM ile yemeği öğlen, davetliler de ertesi gün gelecek. Düğün de sanırım davetlilerin geldiği gün veya onun 1 gün sonrası. Luffy eğer düğünü basacaksa daha böyle saçma sapan çok oyalanacak. Mangakanın tarzı bu.

Bu ne biliyor musun?

Hody ile olan dövüşünün bir benzeri. 10-20 bölüm Luffy'nin zayıf tekniklerini izlemiştik. Ulan sen Luffy'sin. Şu Hody tek G4 yumruğuna dayanamazdı. Arc başında G4'ü açsa bitmişti 1-2 bölüme balıkadam adası.

Şu bilim adamıyla olan dövüşünün bir benzeri. G4'e geçip tek atması varken oksijensiz kaldı bayıldı. G2, G3 falan yaptı en sonda aldı. Gene giden 10 bölüm falandı sanırım. En başta G4'e geçse ne Vergo kalırdı ne de başkası. 1-2 bölüme biterdi arc.

Kraker dövüşü de benzer. Luffy demiyorum ki bu adamı rahat alır ama benzer şey işte.

Mangaka hikayenin ilerlemesi için saçma sapan bir dövüş sunuyor bize. Başka açıklaması yok. Olay güç yetiyor-yetmiyor muhabbeti değil yani.

11 saat boyunca mangaka Luffy'yi oyaladı. Kraker'i yenerse şişkoluktan veya yorgunluktan yatar 1 gün de öyle geçer vakit. Maksat hikaye ilerlesin. Adam dövüşlere çok önem vermiyor ki bir hikaye sunmaya çalışıyor bize.

Sanji'nin BM ile yemeği öğlen, davetliler de ertesi gün gelecek. Düğün de sanırım davetlilerin geldiği gün veya onun 1 gün sonrası. Luffy eğer düğünü basacaksa daha böyle saçma sapan çok oyalanacak. Mangakanın tarzı bu.
Manganın artık her arc, Luffy üzerine böyle anlamsız vsler çizmesine gerek olmamalı eğer zaman geçirmek söz konusuysa daha yaratıcı olması lazım çünkü bunlar kabak tadı veriyor. Luffy'nin g4 bile açıp bişey yapamaması ama kıraker yemesi ? Bu nedir ya :agla:

@Densetsu no Samurai
Cracker vs'sinde Luffy'nin suçu ne? Bırakın artık bu algı olaylarını.
Luffy'nin bir suçu yok. Oda'nın bir suçu var. Hesapta herkesten güçlü, korsanlar kralı olacak olan adamı soktuğu durumlara bak. Kendi gücüyle vs. kazandıramıyor Luffy'ye. Hep bir torpil, hep bir iteleme.. Luffy normalde 11 saat g4 kullanamaz. Ama karşısına öyle bir karakter çıkardı ki herif Kraker. Sürekli yemek Luffy'ye hem enerji hem de daha az yorgunluk sağlıyor. Bu karşıdaki rakibi dezavantaja sokmaktan başka bir şey değildir. Artık bunu kabul etmelisin. Çünkü Luffy'nin nerdeyse tüm dövüşleri sıkıntılı. İnsanlar hadi bugün de keyif olsun diye Luffy'ye takılalım demiyorlar. Bir hoşnutsuzluk var ki dile getiriliyor. Bir değil iki değil bu Oda'nın yaptığı. Ee yani bir yere kadar :confused:

Luffy'nin bir suçu yok. Oda'nın bir suçu var. Hesapta herkesten güçlü, korsanlar kralı olacak olan adamı soktuğu durumlara bak. Kendi gücüyle vs. kazandıramıyor Luffy'ye. Hep bir torpil, hep bir iteleme.. Luffy normalde 11 saat g4 kullanamaz. Ama karşısına öyle bir karakter çıkardı ki herif Kraker. Sürekli yemek Luffy'ye hem enerji hem de daha az yorgunluk sağlıyor. Bu karşıdaki rakibi dezavantaja sokmaktan başka bir şey değildir. Artık bunu kabul etmelisin. Çünkü Luffy'nin nerdeyse tüm dövüşleri sıkıntılı. İnsanlar hadi bugün de keyif olsun diye Luffy'ye takılalım demiyorlar. Bir hoşnutsuzluk var ki dile getiriliyor. Bir değil iki değil bu Oda'nın yaptığı. Ee yani bir yere kadar :confused:
Vallaha senin düşünce yapını anlayamadım ben. Ortada bu kadar değişik meyveler varken ne bekliyorsunuz anlamadım. Kendi gücüyle nasıl kazandıramıyor? Senin çelişkini yazayım ben.Bu iki olayı yazan aynı kişi. Torpil diyorsun ama Luffy'i düşürdüğü durumdan bahsediyorsun. Karşıdaki Cracker'i bu kadar güçlü yapanda aynı adam. Ama Luffy'e torpil geçtiğini söyleyen de sen oluyorsun. Senin amacın az çok belli benim nazarımda. KK olma olayını küçümsetebilmek ve en iyi kılıç ustası olma olayını daha ileriye koyabilmek için yaptığın algıdan başka hiçbir şey değil.

Bu bölümün öncesinde Cracker'i öven yorumları da hatırlıyoruz.

Luffy'e enerji sağladığı nereden çıktı? Cracker gerizekalı mı da 11 saat boyunca aynı taktik üzerinden yenemediği adamı bilerek aynı şekilde yedirmeye devam ediyor? Hem de dezavantajını bile bile gördüğü halde?

Artık abartmaya ve can sıkmaya başladınız.Sizin gibi düşünmüyor diye farklı düşünen herkesi troll diye göstermekten vazgeçin.Yazılanlara odaklanın.
Nereden bakarsam bakayım rayına oturtamıyorum maalesef yazını, her yerinde bir çatlak var maalesef. Zaten Fuji'yi g3 zorluyor dediğinde bir gülme geldi hafiften, g3 ne Amiral zorlamak ne?

Hafiften yorumlayacak olursam; 11 saattir Cracker'in değil, Luffy'nin bir şey yapamamasını sorgulamalısın bence. Sonuçta hızlı ve atik olan taraf Luffy. Cracker çayını demleyip klon üretiyor arkada, bu arada Luffy karnını doyuruyorsa Cracker'in bir suçu yok. Kaçan tarafın Luffy olduğunu belirten mangaka varken Cracker'i ezmeye çalışmanı da söylemeden geçemeyeceğim. Hadi her şeyi geçtim, Luffy orada kolunu uzatıp da " keşke biri beni kesse " diye beklemiyor, savaşa ciddi başlıyor ve ciddi devam ediyor. Bunun akabinde zırhın içinde bir elemanı fark ediyor ve elini çekmeye hazırlanıyor, bununla birlikte elinin çeyreğini kaybediyor. Zaten çekmese idi elini kaybetmeyeceğinin garantisi yok.

Shanks muhabbetine hiç girmek istemiyorum ama; Shanks'ın kolunu duygusal bir sahne için editör önerisi ile aldığını Oda söylüyor, üstüne tek koluyla gücünü kaybetmedi diye ekliyor. Ciddi ciddi o sahnede Luffy'nin en basit tekniğiyle tek attığı deniz muhtarının Shanks'ın kolunu alabileceğini düşünmüyorsun herhalde. Orada dikkatsiz olduğu falanda yok, bakıyor Luffy deniz muhtarına yem oluyor, anında atlıyor denize. Atlarken pek tabii kolunu haki ile kaplayabilirdi, tabii o zamanlar bu tip konuların daha temeli atıldı mı belli değil. Her şeyi geçiyorum, Hordy gibi bir balık adamın ısırığından kurtulan bir Luffy var ortada, Luffy'nin kurtulduğu deniz muhtarının en az yüz katı bir eleman. Shanks, Luffy kadar yoktur demiyorsundur herhalde :/

G3 Luffy'i zor engelleyen Fuji, G4 Luffy'e karşı bir halt edemez senin mantığa göre. Dofy bile G3'ten rahat yırtarken koca Amiral'in zorlayarak tuttuğunu mu düşünüyorsun harbiden :/ Üstüne üstlük orada ciddi olmadığını da söylüyor, hafif ciddileştiği taktirde neler yapabildiğini gördük. Her şeyi geçiyorum, yüzündeki ufak tozu nasıl zorlanma olarak yorumladın?

Manganın artık her arc, Luffy üzerine böyle anlamsız vsler çizmesine gerek olmamalı eğer zaman geçirmek söz konusuysa daha yaratıcı olması lazım çünkü bunlar kabak tadı veriyor. Luffy'nin g4 bile açıp bişey yapamaması ama kıraker yemesi ? Bu nedir ya :agla:
En çok konuya sahip arc bu Yonkou arcı olduğu için. Çok fazla yan karakter var ve hepsinin hikayesi ayrı ayrı. Daha da davetliler falan gelecek.

Düğünün zamanını da tam bilmiyorum. Luffy'yi oyalacak bu adam eğer Luffy düğünü basacaksa. 1 hafta varsa Luffy 1 hafta oyalanır bir şekilde.

Şu vs'nin 11 saat sürmesi o kadar saçma ki. Mantıklı bir kısmı yok. Luffy niye bu taktiğe başvuruyor? Yahu bu adamın daha başka teknikleri olduğu bariz yani. Saklayacağım diye saçmalıyor mangaka.

Luffy'yi geçtim Kraker'e geldim. Bir adam niye 11 saattir karşısındaki adama dokunamayıp sinirlenmesine rağmen hala aynı şeyi yapmaya bisküvit asker üretmeye devam eder ki? Şunun mantığı var mı? Al kılıcını eline dal adama yani. Kılıç ustası bir de bu adam. Elinde silah olmasa hak vereceğim de.

Kraker hasar yemeyi sevmiyor bundan asker üretmeye devam etti der böyle bunu sıvar da Luffy niye yeni teknik kullanmıyor? Bir şeyleri hep saklayacağım diye mantık hatası yapıyor işte. Hody-cc ve diğer dövüşlerin mantığı neyse bu da aynı işte. Ama cidden sıktı haklısın.

En çok konuya sahip arc bu Yonkou arcı olduğu için. Çok fazla yan karakter var ve hepsinin hikayesi ayrı ayrı. Daha da davetliler falan gelecek.

Düğünün zamanını da tam bilmiyorum. Luffy'yi oyalacak bu adam eğer Luffy düğünü basacaksa. 1 hafta varsa Luffy 1 hafta oyalanır bir şekilde.

Şu vs'nin 11 saat sürmesi o kadar saçma ki. Mantıklı bir kısmı yok. Luffy niye bu taktiğe başvuruyor? Yahu bu adamın daha başka teknikleri olduğu bariz yani. Saklayacağım diye saçmalıyor mangaka.

Luffy'yi geçtim Kraker'e geldim. Bir adam niye 11 saattir karşısındaki adama dokunamayıp sinirlenmesine rağmen hala aynı şeyi yapmaya bisküvit asker üretmeye devam eder ki? Şunun mantığı var mı? Al kılıcını eline dal adama yani. Kılıç ustası bir de bu adam. Elinde silah olmasa hak vereceğim de.

Kraker hasar yemeyi sevmiyor bundan asker üretmeye devam etti der böyle bunu sıvar da Luffy niye yeni teknik kullanmıyor? Bir şeyleri hep saklayacağım diye mantık hatası yapıyor işte. Hody-cc ve diğer dövüşlerin mantığı neyse bu da aynı işte. Ama cidden sıktı haklısın.
+1 gereksiz işler yapıyor.
Mesela ben ilerde acıksız bir hikaye görecekmiyiz diye çok merak ediyorum. Bence Oda kendisine başarıyı getiren yolu olabildiğince bozmuyor hatta bire bir tekrar arc çizecek olsa bile yeni bişeyler yapmaktan ziyade daha önce deneyip kazandığının üzerine oynuyor.
Luffy'nin bu durumlara düşmesinin sebebi de bu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık