Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 841: Doğu Mavi'ye

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 2781

Luffy'ye yarım saat güldüm,Sanji'nin yemek ile ilgili duygularını annesinden aldığını öğrendik.Germa 66'nın saldırdığı ada Romanyadaki mimari yapıtlara benziyormuş aynı zamanda.İnceleme ve Live reactiona herkesi beklerim.

Kavga mı arıyorum ? Güldürme. :) Benim neden o şekilde cevap verdiğim çok açık zannediyordum, ama açık olmamış galiba, Zoro ile Luffy kıyaslanamaz, evet bu konuda kesin konuşuyorum, Zoro Luffy'ye tapan bir adam, onun emir eri. Bunun yakışıksız bir tarafı yok, bir adam kendi hayalini ve hayatını hiçe sayıp başkalarına yalvarıp, secdeye yatıyorsa o kişi ona tapıyordur net. Zoro bunu önce Kuma'ya yaptı, sonra Mihawk'a yaptı. Luffy Korsan Kral olsun diye kendi hayalinden kolayca vazgeçebilecek bir durumda, ona saygısız davranıldığını gördüğü an (Water7'de Usopp'a yaptığı gibi) herkese karşı çıkabilecek bir konumda, onu tamamen kaptan olarak benimsemiş durumda, benim cevap verdiğim mesajda Karolla'nın her zaman yaptığı gibi konulara Zoro ile Luffy kıyasını dahil etmesiydi, Karolla tarzında Zoro fanlarına o şekilde konuşurum, hiçte çekinmem, şayet bunu sende yapıyorsan sende gözümde aynı olursun önce buna açıklık getireyim.

Yok ben Zoro fanıyım, ama Zoro'nun Luffy karşısındaki konumunu iyi biliyorum, ve ikisini kıyaslamam dersen saygı duyarım, orasıda ayrı.

Cracker'in yaptığı farklı bir olay. Cracker'in askerleri, bir saldırı çeşidi değil, Doffy'nin paraziti ve klonu gibi araya girip saldırıya karşı kendi başına tepki verebilen bir şey. Gördük ki Cracker'in yaptığı bisküvi askerler başka bölgelerde bile dolaşıp aktif olabiliyor. Haliyle bu Logia saldırılarından farklı bir şey.

Amirallerde sürekli bir bölgeye güçlerini yükler ve kendilerini dövüşten uzak tutar ve G4 ile karşılaşmayı göze almazlarsa aynını söylerim. Ama böyle bir işe giriştiklerini daha önce görmedik. Kizaru, direk olarak Rayleigh ve WB karşısında durdu, Akainu aynı şekilde, Aokiji aynı şekilde, Fujitora da aynı şekilde. Cracker ise bildiğin araya askerlerini sokup, avantaj sağlamaya çalışıyor. Örnek aşağıda.

http://mangastream.com/r/one_piece/838/3649/13

''Advance'' yani ''ileri'' derken askerlerine emir veriyor, yani bunlar diğer şeytan meyvesinden farklı, emir ile hareket edebilen bir nevi klon bunlar.

Cracker'in zaten ileri seviyede Haki kullanabildiği biliniyor, madem öyle, Bisküvi askerlerini kullanmasına gerek yok, Cracker'in bunu yapmasının tek sebebi Luffy'nin açık vermesini beklemek ve fırsatten istifade saldırmak. Cracker, Luffy ile kafa kafaya dövüşmüyor, araya sürekli kendi emiri ile hareket eden bisküvi askerlerini sokuyor.

Amirallerin daha önce böyle dövüştükleri görülmedi, şayet onlarda aynısını yaparsa, aynı şeyleri onlar içinde söylerim.
Amirallerle bunu kıyaslamak yanlış. Amiralleri teke tekte alabılecek kişiler yonkou başka yok. Onlarda kesin değil. Yani böyle savunma yapmalarına gerek yok. Zaten kimse yenemiyor. Ama bu adam Luffynin g4dun cekinmiş olabilir ve oyle bir saldırı almak istemıyordur. Yada tamamen inatlaşmadan dolayı bunları kullanıyor. Yoksa dofun kesemediği g4ü adam gayet kolay kesti.

Amirallerle bunu kıyaslamak yanlış. Amiralleri teke tekte alabılecek kişiler yonkou başka yok. Onlarda kesin değil. Yani böyle savunma yapmalarına gerek yok. Zaten kimse yenemiyor. Ama bu adam Luffynin g4dun cekinmiş olabilir ve oyle bir saldırı almak istemıyordur. Yada tamamen inatlaşmadan dolayı bunları kullanıyor. Yoksa dofun kesemediği g4ü adam gayet kolay kesti.
Amirallerle kıyaslayan ben değildim zaten, onu ilk başta Amiralleri ortaya atana söyleyeceksin.

Crackerin, Luffye ciddi bir zarar verememesi dövüş stratejisi düşünülünce çokta yadırganacak bir durum değil. Ne olursa olsun Luffy çok hızlı ve çevik bir adam hele çeviklik açısında seride gayet tepeye oynayabilecek biri. Cracker onun hızına ayak uyduramıyor olabilir. Zira Luffy kafa kafayada dövüşmüyormuş gibi gözüküyor. Zira kaçak savaşıyormuş. Senden hızlı ve direkt karşılaşmayan birine zarar vermen oldukça zor. Zaten kendisi baya yorulmuş kovalamaktan ve meyve kullanmaktan. Yoksa açığı yakalayınca Luffynin kolunu kısmen yardığını gördük. Hakisi ve gücü yetiyor nihayetinde.

Crackerin, Luffye ciddi bir zarar verememesi dövüş stratejisi düşünülünce çokta yadırganacak bir durum değil. Ne olursa olsun Luffy çok hızlı ve çevik bir adam hele çeviklik açısında seride gayet tepeye oynayabilecek biri. Cracker onun hızına ayak uyduramıyor olabilir. Zira Luffy kafa kafayada dövüşmüyormuş gibi gözüküyor. Zira kaçak savaşıyormuş. Senden hızlı ve direkt karşılaşmayan birine zarar vermen oldukça zor. Zaten kendisi baya yorulmuş kovalamaktan ve meyve kullanmaktan. Yoksa açığı yakalayınca Luffynin kolunu kısmen yardığını gördük. Hakisi ve gücü yetiyor nihayetinde.
Son haliyle ne hızı kalmış ne de çevikliği. Dana gibi olmuş. :D Handikaplı gibi duruyor Luffy ama gördüğümüz kadarıyla hasar yok kendisinde. İlginç bir savaş dönüyor.

Son haliyle ne hızı kalmış ne de çevikliği. Dana gibi olmuş. :D Handikaplı gibi duruyor Luffy ama gördüğümüz kadarıyla hasar yok kendisinde. İlginç bir savaş dönüyor.
Luffy la bu sen hiç Luffynin hız kaybettiğini gördün mü :( Fusen yaparken bile uçup kaçabiliyor :/ Hem Crackerde fazlasıyla yorulmuş başka bir yerinden nefes alıyor baksana :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık