Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 835: Ruhların Ulusu

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    124
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tüm as adamları çocuklarından oluşuyorsa bu kadın nasıl Yonko oldu? New World'de aile kurana kadar nasıl barındı anlayamadım.

Bigmom fethederek değil, fetih edilemediği için yonkou olmuş olabilir.
edit: çünkü gözümüze sokulan güçler hep savunma amaçlı. savunmadan kastım bireysel değil kale savunması gibi.

Bölüme orta verdim. 1-2 detay dışında güzel bir şey yoktu. Türkçesi gelsin belki değiştiririm oyumu

Bu arada haftaya bölüm var mı? Jump araya girecek diye biliyorum ama bazen ona rağmen geldiğinden böyle dedim.

Bölüme orta verdim. 1-2 detay dışında güzel bir şey yoktu. Türkçesi gelsin belki değiştiririm oyumu

Bu arada haftaya bölüm var mı? Jump araya girecek diye biliyorum ama bazen ona rağmen geldiğinden böyle dedim.
Jump araya girecek yani yok ama böyle ara verdiği zamanlarda bölüm erken çıkabiliyor. Senede 4 defa böyle ara veriyorlar da geçen seferkinde erken çıkmamıştı diye hatırlıyorum. @hdbfresh daha iyi bilir.

İstihbarat 10 numara.Çevresindeki cansız nesnelere ruh ekleyebiliyorsa kadından kaçmanın imkanı yok.Kendi ruhuyla da bağlantılıysa tabi herşeyi görüyordur :D

Bölümü pek beğenmedim :(

Mom'a karşı dövüşmenin en zor ve en kötü yanı bastığınız zeminin bile Mom'un lehine hareket ediyor olması. Hava, toprak, bitkiler.. Her şey aleyhinize çalışıyor düşünsenize. Hiçbir şekilde rahat hareket etme imkanı yok. Ee karşındaki kadının bir amiral kadar saldırı gücü olduğunu düşünsek bile herhangi bir aksaklık durumunda alacağın darbeler hayati olur. Ölmek an meselesi yani.

Peki Mom'un bu avantajını nasıl devre dışı bırakırsınız ?

Aklıma kral haki geliyor. İşin ucunda ''ruh'' varsa bu ruhlara baskın gelme olayı her zaman vardır bana göre. Kral haki cansızlar üzerine bile kullanılabilen bir şey muhtemelen. Shanks'ın Wb'yle konuşurken bulutların toplanmasını, Mihawk'la görüştüğünde havanın açıldığını, tahtaya zarar verebildiğini hatırlayın. Bunlar yapılabiliyorsa ruhu olan şeylere karşı kral haki kullanmak haydi haydi mümkün. Bu sebeple Luffy'nin kral hakiyle bu etkenleri susturabileceğini düşünüyorum. Ondan sonrası douriki ve haki gibi unsurlara kalıyor artık.

Artık güç görmek istiyorum. Korsanlığın şanı yürüsün artık. Bir kral haki patlatsın Luffy. Ayakta sadece bu büskevit kalsın. Tokatlasın onu. Alsın elinden eski kocayı. Lola bizim kankamızdı desinler. Baba da onlara yardım etsin. İşler biraz daha ilerlese hoş olacak artık. Biraz devinim.

Mom'in meyve bu kadarsa mangakanin bunu yapmasının sebepleri şunlar olabilir:

1- Gerçekçilik ve farklilik katmasi. Nasıl ki Luffy çocukken bilmeden yedi meyveyi Mom da bu şekilde yemis olabilir. Hatta bu kucukken de obur olmasiyla bagdastirilabilir. Meyveyi yediginde çok sağlam bir sey çıkabileceği gibi, orta karar bir sey çıkabileceği gibi, cok dandik bir sey de çıkabilir. Ancak her sey meyve değil sonuçta. Meyvesiz de çok guclu olabiliyorsun. Ayrıca bu durum "mangaka yonkoya dandik meyve vermez" mantigindaki kişiler için de güzel bir ters köşe olur, farklılık katar.

2- Moria'ninkinden farklı yapmak istemesi. (Yani ruhları içine alıp hayvani güç artışı yapma)

3-Dram yaratmak istiyor gene. Lakin bunu geçen arc Sugar ile, yani tayfa üyesi ile yapmıştı. Bu sefer de aynısını yapip isi (meyveyi) tayfa uyesine yüklemek istememiş olabilir.

Bi kabullenmişlik var belli ki. Ya da korku ütopyası yaşıyorlar yine. Leave seçeneğinin sonu hazin olabilir. Bu sebeple de herkes her şeyi oluruna bırakmıştır.
Biraz daha farklı bakacak olursak dışarıya çıkarlarsa başlarına daha kötü şeylerin gelebileceğini düşünüyor olabilirler ama ben buna olur gözle bakmıyorum.

Belki de hepsi şekere bağımlı hale getirilmiştir. :(
Geçen bölüm jimbeiye hain demişlerdi ya oradan hallerinden memnun olduğunu düşündüm ben. Gerçi bir düşününce aynı Skypia gibi düşüncelerini dile getiremiyor olabilir. Big mom meyve gücü ile her tarafı izliyordur belki.

Burası NEW WORL dışarıda 1 yıl yaşayacağına burada 2 yıl ömür verip 16 yıl yaşıyorlar. Hemde Cennet gibi her şey tatlı ile yapılmış felan :D
Bu da mantıklı ama o pastalar dışarda kala kala bozuluyordur ayrıca anneleri onlara açıkta satılan şeyleri yememeyi öğretmedi mi acaba :D
Tüm as adamları çocuklarından oluşuyorsa bu kadın nasıl Yonko oldu? New World'de aile kurana kadar nasıl barındı anlayamadım.
Tüm as adamlari kendi çocuğu değil ki. Mesele ben pekoms tamago nun falan kendi çocuğu olduğunu düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık