Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 834: Hayalim

Bölümü nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    118
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bege ve Pekoms'un sahnesi efsane olmuş. O nasıl bi sahnedir abi... Sanatsallık akıyor. Ordaki güzelliği sadece ben görmüş olamam herhalde. O mekan, o konuşmalar, o yüz ifadeleri, o tetiğin çekilme anında bebeğin ağlayışı... Her şey mükemmel idi. Toplum bir adamı nasıl kötüye meylettirir? Sensei Bege'nin bebeği üzerinden onun mesajını vermiş ufaktan. O sahne animeye çok daha güzel aktarılabilir: kasvetli bir müzik, tetiğin çekilme anından önce bi kaç saniye sessizlik ve hafiften uğultulu bir rüzgar sahneyi daha da güzelleştirir. Mangayı oraya kadar okudum o sahnede epey zaman takılı kaldım. Bildiğin olayı yaşadım. Tek kelime ile efsane idi.
Katılıyorum.O sahneyi ben de çok beğendim. Aslında seride bu tarz ince düşünülmüş pek çok sahne var;fakat kimse bunlara dikkat etmiyor. Aksiyon yoksa bu tarz sahnelerin önemi de kalmıyor çoğu okuyucu için.

Bölüm çok heyecanlı bir bölüm olmasada gönüllere su serpen bir bölüm oldu. Sanji'nin bağırma sahnesini resmen bende yaşadım . İçimden şikşoo(nasıl yazıldığını bilmiyorum) diye bağırdım(sanjinin sesiyle).
Chikusho olması lazım :D

Aynen ya benim de gözüme çarptı rahatsız ediciydi. Hayır ellerini bile pek düzgün çizmemiş, bu herifin Sanji'yi sevmediği tescilli :D

Ama onun dışında bölüm çok iyiydi ya çok hoşuma gitti. Hem hikaye ilerledi güzel bir şekilde hem de acayip eğlenceli bir bölümdü.

Bir soru: Big Mom'ın hayali ile Ceasar'dan istediği şey arasında bağlantı kuramadım ben, kurabilen var mı?
Bir önceki sayfalarda yorumumda belirtmiştim. Buyur bak ;

Pekomsun son konuşmalarından ve Begenin o kendini beğenmiş gülüşünden anladığım kadarıyla Begenin bir planı var.
Big Mom'u indirmek istiyor olabilir. Yazdığım bir teori'de Bege'nin Shikinin adamı olduğunu tahmin ediyodum belki olabilir.

Pekoms kayalık bir yere düşerse kaplumbağa kabuğuna çekilip kurtulabilir ama zor gibi büyük ihtimal Jinbe tarafından kurtarılacak.

Big Mom'un bedeni devleştiren büyülü bir ilaç istemesinin en mantıklı nedeni Elbaf'ın Kaido'nun bölgelerinden birisi olma ihtimali geliyor. Yani tüm ırkları toplayacak fakat toplayacağı ırklardan bazıları diğer Yonkouların bölgelerindeyse ve bu yüzden ele geçiremediği ırkları bilim irfanıyla yapay bir şekilde elde etmeye çalışıyorsa Big Mom'un hayali tüm ırkların oturduğu o masada yemek değil o masadaki tüm ırkları mideye indirmek olabilir. Herhangi bir ayin felanda olabilir yani bu.

CC'nin yavaş yavaş karakteri işleniyor. Büyük ihtimal tayfaya katılacak. Karıya kıza düşkün olması ve Sanjinin CC'ye karşı sert tutumu iyi malzeme çıkartacak Oda.

Tayfanın adaya girmesi ile herifler her hareketlerini takip etmiş herşeyi biliyorlar. Karşı tarafta ya über bir meyve gücü kullanıcısı var Violet gibi ya da normal askerler takip halinde. Büyük ihtimal ikincisi söz konusu zira adada bu tür istihbaratı sağlayabilecek meyve kullanıcısı olsaydı Pedro ve Brook'u bulabilirlerdi.

Tamago'nun Jaguar Minkin yani Pedro'nun nerede olduğunu tahmin edebiliyorum demesi bana acaba? dedirtti.
Pekoms ve Pedro çok önceden Pone.'leri keşfetmek için denize açılmışlar sözde ustaları Nekomamushi'nin gözüne girmek için. Pedro Pekoms'a yarı yola kadar eşlik edip bir şekilde geri dönmüş. Jinbe'nin Pone.'yi Big Mom'a 2 yıl önce getirdiğini biliyoruz. Pekoms ts'den öncede Big Mom'un adamı olduğu için Pekoms ve Pedro'nun yolculuğunun 2 yıldan çok daha fazla önce olduğunu varsayabiliriz. Tamago'nun nerede olduğunu tahmin edebiliyorum demesi beni Maymun Kral teorisine sürükledi biraz... Yani Pekoms ve Pedro poneleri keşfetmek için çıktıkları bu yolculukta Pedro'nun tekrar Big Mom'un adasına uğraması üzerine nerede olabileceği tahmin edilebilen bir yer var. Önemli bir şey bu.
Big Mom'a cadı benzetmesi yapıldı kaldı ki öylede gözüküyor. Acaba Cadı-Prenses ilişkisi çıkabilir mi? diye düşünmüyor değilim.

Jr. Bege güldürdü :D

Yalama meyvesi diye meyvemi olur neğaptın sen Oda. İğrenç bir meyve , Caribou'dan zaten tiksiniyodum birde bu çıktı. Neyse umarım ölür giderde meyveye daha güzel birisi sahip olur. :ehe:

Sanji ellerini kullanmak zorunda kalacak büyük ihtimal. Ellerini kullanmamasında özel bir neden yok aşcılığı öğretirken Zeff yasaklamış.

Ablası da hiç rengini belli etmiyor hangi tarafta olduğunu bir türlü kestiremiyorum. Aizen'den beter aminyum. Babasına hançer saplarsa şaşırmam açıkcası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık