Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 820: Köpek ve Kedi'nin Geçmişi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Muhabbet edebileceğin kadar yokumdur ama bişeyler yazalım elemeden geçmek için çok geç değildir inşallah.

Luffy Enel'e karşı haki kullanmış olabilir. Sonuçta b.haki koka dışında görünmez çiziliyor. Bu olasılığı düşünmek neden saçma olsun.

Enel'in Luffy'i takmaması kendini tanrı olarak görmesinden, kendine olan güveninden. Tabii ki böyle düşünen adam antisi de olsa kimsenin onu yeneceğine inanmıyor.

Enel'in fiziksel olarak gücü yeterliydi fakat Luffy'e yetmiyor, yetemez çünkü herif lastik. Vursan da ne kadar zarar verebilirsin. Bu yüzden fiziksel form ile saldırmak yerine aklını kullanarak hemen Luffy'nin açıklarını buluyor. Sopasını mızrağa dönüştürüp hem kesici fiziksel ataklar kullanabiliyor hem de meyvenin dövüşteki etkinliğini yitirmesini engelliyor. K. hakisi de pek çok ataktan hasar almasını engelliyor zaten.

Bana da bu saçma geldi bak :S Fiziksel olarak Enel'i üstün görüyorsan son atakta haki kullanarak Enel'i saf dışı bırakması sana daha mantıklı gelmeli aslında. Luffy'i şeyine takmayan adam form falan değiştiriyor çok mantıklı lan.

Ele döşenen altın top Luffy ile uğraşmamak, zaman kazanmak için Enel'in yaptığı birşey. Resmen kendinden fiziksel olarak güçlü bir düşmana daha güçlü bir yumruk verdi. Bu da sonunu getiren bir hata oldu.
Uslubumun hatali oldugunu yukarda belirtmistim zaten, Yanlis uslub kullandigimi kabul edip ozur'de diledim. Gordugum kadariyla devam ettirmeye kararlisin.

Kullanmis olabilir olarak dusunursek evet. Bir cok yerde onu bunu yapmis olabilir deriz. Ancak boyle onemli bir detayi yazarin atlamasi ve hic bir yerde Luffy'nin boyle bir guc kullandigini ima edecek bir konusma yada ipucu vermemesi, Kullanmadigini kanitliyor bence. Varsa bu konuda bir ipucu soylersen sevinirim. Belki ben kacirmisimdir.

Fiziksel guc hakkinda soylediklerin dogru sanirim. Bu konuda yanilan benim. Yinede bir ara Luffy'e fiziksel zarar verdigi saldirilara tekrar bakicam.

Şu suratı peçeli pas adam varsı zoronun yubashirisini çöpe çevirdiydi zoriya baya ağır racon kestiydi ne oldu o elemana bir daha gostermedilermi aklıma geldi e.oda güzel bi anti karakter üretmişti zoriye galiba zoro kılıçlarına haki basabilio diye karakteri unutup bi kenara attı.Varmi bilgisi olan?

Uslubumun hatali oldugunu yukarda belirtmistim zaten, Yanlis uslub kullandigimi kabul edip ozur'de diledim. Gordugum kadariyla devam ettirmeye kararlisin.
Sen onu yazmadan önce yarım bi cevap yazmıştım da gönderecek fırsat olmadı o ara. Kontrol etmedim kime ne yazdın diye :S

ben luffy'nin seri boyunca farkında olmadan haki kullandığını düşünüyorum bana kalırsa lucci ile olan savaşta son saldırının hakili olduğunu düşünüyorum serinin bir çok yerinde yine nakama power olarak dalga geçilen noktalarda luffy'nin bilinçsiz bir şekilde kulladığına inanıyorum herkes birinden öğrenmiyor hakiyi herhalde kendi kendine keşfedip öğrenenlerde vardır

enel mevzuna gelirsek tam bir saçmalık lastik mastik eyvallah da sen şimşek hızında hareket edebile bir adama nasıl dokunabiliyor ve vurabiliyorsun ki adamda k.hakiside var oda'nın en ağır çuvalladığı yerdir benim kanımca

not: foruma yeni üye oldum herkese iyi forumlar bol gomu gomu no mi'ler :sapkali:

Kullanmis olabilir olarak dusunursek evet. Bir cok yerde onu bunu yapmis olabilir deriz. Ancak boyle onemli bir detayi yazarin atlamasi ve hic bir yerde Luffy'nin boyle bir guc kullandigini ima edecek bir konusma yada ipucu vermemesi, Kullanmadigini kanitliyor bence. Varsa bu konuda bir ipucu soylersen sevinirim. Belki ben kacirmisimdir.

Fiziksel guc hakkinda soylediklerin dogru sanirim. Bu konuda yanilan benim. Yinede bir ara Luffy'e fiziksel zarar verdigi saldirilara tekrar bakicam.
Teach her karşılaşmasında bundan dem vurdu.

Teach her karşılaşmasında bundan dem vurdu.
Teach hakkinda hatirladigim kadariyla Ilk olarak DAvul adasinda bahsedildi, Ve ilk olarak Jaya sezonunda karsilastilar. Jaya dan hemen sonra Skypie ciktilar. Skypie'den sonra'ki karsilasmalari Impel Down'da olmustu. Bu sezondan once Amazon Lily'de zaten resmen Kral hakisi kullanmisti. Bizim tartismamiza gore dusunecek olursak Jaya arc ile Skypiea arc arasinda konusmalara gore hareket etmemiz gerek. O sezonlar arasi konusmalari cok kez izledim ama dedigin gibi bi dem vurma yakalamayamadim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık