Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 818: Balinanın İçinde

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    236
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Robin, Luffy'i iki kez kurtarmış ve rakip tayfalardaki meyve tabanlı dövüşenlere karşı savaşmaktadır. Kendisi Luffy'i gerekli durumlarda uyarıp, saçma işlere bulaşmaması konusunda uyarılarda bulunup tayfanın bilir kişisi konumundadır. Bilgi toplama konusunda uzmandır, örnek vermek gerekirse tayfaya katılırken, tayfadakilerin karakterlerini kusursuz bir şekilde okuyabilmiş ve kendisini tayfaya kabul ettirmiştir. Ayrıca kendisini suikastçi olarak tanımlamıştır fakat şuana kadar suikastlik bir durum olmadığı için kendisini bu alanda gösterememiştir. Bana göre tayfadan en güçlü 5. kişidir ve yararsız olduğunu söylemek haksız bir suçlamadan başka bir şey değildir. Onun rolünde diğer tayfalarda da karakterler vardır. Örnek vermek gerekirse, Monet, Viola, Katherina Devon, Mohji, Vivi gibi

Ben bu kısma takıldım açıkladım alıntı aldığım mesajda zaten.Eğer bundan önce okuduğu 4 kitabe önemli bilgi içerseydi serinin en önemli karakteri mi olacaktı ? Çünkü bu bölüm önemli bir bilgiyi gün yüzüne çıkardığı için ''...bu bölüme kadar...'' demişsin.Poneglyph'de sunulan bilgiye göre mi önemli oluyor karakter onu savunuyorum ben.

Sonuç olarak zamanlama diye bir şey var.Eski okuduğu poneglyphlerde bilgi sunsaydı Oda,erken olacaktı tamamen bunla alakalı bir durum.

Bir diğer takıldığım nokta duyma gücünden bahsediyorsun şuana kadar duyduğu deniz kralları dışında herhangi bir duyma olayı yaşamadı.Bu da henüz uyanmamış bir güç olduğunu gösterir.Yani Robin olmasa sadece öyle bir şekline şemaline bakılıp geçilirdi poneglyph'lerin.Ve buna göre serinin senaryosu tamamen değişirdi.Seride bu çapta değişiklik yapacak bir karakter şuana kadar bir işe yaramadı demek saçma bir durum bence.
Evet. Kitabede bizim tayfanın da bir işine yaramayan bir bilgi yoksa önemi de yok demektir. Şimdi öyle bir bilgi çıktı ve Robin tayfanın gerçek anlamda bir işine yarayacak. Ne yapacak? Raftel'in bulunmasını sağlayacak. Şayet farklı bir şekilde ada bulunacak olsaydı, ben yine söylemimi tekrarlardım. Ki henüz kimse "Robin şunu bunu yapmıştır tayfa için" diye bir şey koyamadı önüme. Ben yok diyorum, siz var diyorsunuz. Varsa gösterin, ben de ikna olayım.

Sana saçma gelse de, seride bu çapta bir değişiklik yapan karakterin tayfanın bir işine yaramadığı gerçeğini değiştirmiyor.

Tamam işte öbür Shogun'u indirmek için onu ortadan kaldırması gereklidir önce.Adam güçlü ve etkili.Yada kendisi zaten Shogun ise ciddi tehdit olarak görüyordur.
Öyle olsa Kinemon Yeni Shogun falan derdi ya da kesin bahsederdi lordumuzu öldürdü shogun oldu diye. Hem böyle tahta geçme konusu Arabasta ve Dressrosa'nın tekrarı olur yine taht davasıyla uğraşırız bu kadar erken hikaye tekrarı olmaz heralde :D Başka bir iş var bunun içinde

Usopp, Robin, Brook, Chopper ve Franky olmasada olurdu bence.:/ Robin bu kadar önemli olsa ve herkes nerede olduğunu bildiği halde ele geçirmeye çalışmaması biraz şüpheli.

Robin, Luffy'i iki kez kurtarmış ve rakip tayfalardaki meyve tabanlı dövüşenlere karşı savaşmaktadır. Kendisi Luffy'i gerekli durumlarda uyarıp, saçma işlere bulaşmaması konusunda uyarılarda bulunup tayfanın bilir kişisi konumundadır. Bilgi toplama konusunda uzmandır, örnek vermek gerekirse tayfaya katılırken, tayfadakilerin karakterlerini kusursuz bir şekilde okuyabilmiş ve kendisini tayfaya kabul ettirmiştir. Ayrıca kendisini suikastçi olarak tanımlamıştır fakat şuana kadar suikastlik bir durum olmadığı için kendisini bu alanda gösterememiştir. Bana göre tayfadan en güçlü 5. kişidir ve yararsız olduğunu söylemek haksız bir suçlamadan başka bir şey değildir. Onun rolünde diğer tayfalarda da karakterler vardır. Örnek vermek gerekirse, Monet, Viola, Katherina Devon, Mohji, Vivi gibi
Robin kötü biri değil. Luffy'yi de Crocodile'ı yenmesini istediği için kurtardı. Buna emin olabilirsin. Kadın, Crocodile'a silahın yerini hiç söylemeyecekmiş zaten. Luffy'yi kurtarması, tayfa adına bir iyilik sayılmaz. İlkinin sebebini yazdım. İkincisine gelirsek, aşağıdaki sayfada görebileceğin gibi, Robin Luffy'yi çok sevdiğinden kurtarmıyor. Bizzat kendisi insanları ya da ülkeleri umursamadığını söylüyor. Gerçek tarih için son umudu burasıymış, bulamayınca ölmeye karar vermiş. Kendi için taşıdığı zehri de Luffy'ye veriyor.

http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-218-page-4.html

Diğer tayfa üyeleri ile karşılaştırıldığına göze gelen yararı yok. Karakteri seviyor olabilirsiniz, ama gerçekçi konuşmak lazım. Güçlü olabilir, akıllı olabilir, her şeyi bilebilir ancak bizimkilere bunların bir hayrı yoksa, ki şimdiye kadar pek olduğu söylenemez, bu onun tayfanın çok işe yaramayan bir üyesi olduğunun göstergesidir.

Bence tayfanın alması gereken en büyük eğitim bu yazıları okumayı öğrenmekti Robin'den.Şimdi kim öle kim kala o zamana kadar Robin'in başına bişey gelirse iş biter.
Dünya'da Robin'den başka bunu okuyan biri yoksa ya one piece Luffy'nindir yada kimsenindir.
Bir de Kaidou Shogun değil herhalde yanlış anlamıyorsam.Oden'i Shogun ve Kaido öldürmüş.
Demek ki Raftel'in One piece dışında farklı bir önemi var ki yıllar önceden bunları yapmışlar.

Uzun zaman sonra çok iyi bir bölüm geldi.
Kayıp olan Jinbei'nin bulduğu değil bu arada baktım da sıradan taşlarla aynı.Bir de bunların kimde olduğunu nerden biliyorlar?
İmparatorlar bunu bulunca beyler ben buldum çalabilrsiniz ya da okuyacak eleman arıyoruz filan mı diyor? Niye gizlemiyorlar.

Umarım Shanks gizliyordur 1 tanesini Luffy 3ünü alınca gel beni yenersen alırsın der.

Luffy Enies Lobbyde hareket edemezken denize attı.
Luffy onun için hareket edemez hale gelmişken bir zahmet onu da yapsın çok zor birşey değil.

Oldu iki vakte kadar mangadan robini çıkarıyorum itirazı olan?:a:
Şaka bi yana robin diğer tayfa üyelerine kıyasla yaptıkları şeyler az ama ileride bunun üstesinden geleceğine inanıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık