Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 793: Kaplan Ve Köpek

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    216
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır, orada 'tamam, ikisinin de kellesini getireceğim' diyor. Shichibukai sistemini yok etmek için konumuna çok ihtiyacı olan biri neden bıraksın bu konumu?
.
Ray-san doğru söylüyor. Stream çevirisine göre akainu ikisinin de kellesini getirmezsen bir daha hiçbir denizci karargahının kapısı sana açılmaz diyor.
Fuji de öyle olsun zaten ben de öyle istiyordum! diye atarlanıyor.

Pandanın çevireni resmen kafasından sallamış.

Arkadaşlar Luffy shanksa senin tayfanı geçebilecek bir tayfa toplayacağım demedi mi? şimdi Shanks vs Luffy hiç ciddi bir vs olmaz onun yerine Shankslar yenilse yaralansalar sonra Luffyler intikamlarını alsalar onları geçmiş oluyorlar söz yine tutuluyor gidip şapkayı'da verir böylelikle
Tutuluyor tutulmasına ama bu muhabbet Senelerdir dönüyor. BB yenecek sonra bizimkiler BB yi yenecek deniyor. Ama Oda sensei bunların duyumunu almıştır ters köşe yapar vallahi :)

Kid ve ittifakı ne diyor doflamingo'nun yenilmesi üzerine, luffygiller hesabını kitabını ve planını yapmış kaido'yu devirmek için. Bizde Shanks'a gireceğiz, yani onlarında bir güvencesi, planları veya hesapladıkları bir şeyler var. Haa evdeki hesap çarşıya uymayabilir ama boş olmadıklarıda belli.

Yemişim şanksı o bulutlarda görünen enel olabilir.Dönmüştür dünya ya.Kendisine memleket arıyordur.Abow ne güzel olur.

Veritas Odium Parit

Shanks yenilse de yenilmese de hikaye açısından sorun teşkil etmez. Şimdi Shanks kimdir?
-Yanlış hatırlamıyorsam- Shanks One Piece evreni içinde ODA'nın kendisi oluyor. ODA buna benzer bir açıklama yapmıştı.
Yani hikayeye her zaman kilit rolde girip ODA'nın "mazereti" oluyor.

Örneğin ODA Luffy'i direkt olarak KK hayaline sokamazdı, Shanks'i mazaret edip Luffy'e bu hayali verdi.
Marineford arcında ise savaşın freni patladı. Her şey birbirine karıştı ve Eiichiro ODA'nın elinde savaşı durduracak bir şey kalmayınca "Shanksi mazaret gösterip" savaşı durdurdu. Yani aslında Eiichiro ODA bir iş yapmak istediğinde, freni patlamış bir şeye engel olmak istediğinde, bir hedef koymak isediğinde bunu Shanks ile yapıyor. Her şeyin başı Shanks, yani ODA.

1. Senaryo:
Eğer Shanks yenilirse bu ODA'nın bundan sonra freni patlak ve her şeyin birbirine karışacağı, savaşların tamamen bitene kadar durmayacağı bir evrene çevirmek istemesinden kaynaklı olur. Zaten hatırlarsanız Law da "frenleri patlattım" dedi. Yani bundan sonra ODA olaya dahil olup her şeyi sakinleştirecek bir hamle yapmayacak demektir. Kendi frenlerini seriden çekecek, her şeyin birbirine girmesini sağlayacak demektir. Yani Shanks'i OP evreninin karışması önünde bir bariyer, bir engel olarak düşünebiliriz. Dolayısıyla bu ittifakın Shanksi indirmesi muhtemel. Ama elbette bunu saf güç kullanarak yapacak kadar öküz değildir bunlar. Shanks'in diğer yonkoular gibi fazla uzantısı yok. Daha çok Luffy gibi, Roger gibi küçük bir "çekirdek" tayfa ile hareket eden birisi. Buna rağmen Yonkou olduysa Shanks'i diğer Yonkoulardan "küçük vs büyük" bakımından değerlendirdiğimizde daha güçlü olduğu ortaya çıkıyor. Diğerleri kalabalık sürüyle Yonkou olabildilerse demek ki Shanks'de iyi t.şak varmış ki çekirdek kadro ile Yonkou olmuş.

Bunlar Shanks ile ilgili bir plana sahipler büyük ihtimal. Yani iti-ite kırdırmak tabiri olarak düşünebilirsiniz. Direkt olarak Shanks'e dalarlarsa kazanamayacaklarını az çok biliyorlardır. Bu yüzden diğer Yonkoular olaya müdahele olup "her şeyin freni patlayacak." Kısacası bu "tek yonkou" indirme değil, büyük bir savaş çıkaracak. Yonkouların hepsinin hasar göreceği bir savaş. Bu savaşta büyük ihtimal Shanks inecek, yeni dünya yeniden şekillenecek. Sonra büyük ihtimal bir zaman atlaması olacak ve One Piece'in asıl amacı olan hükümet vs diğerleri savaşına zemin hazırlanacak. Bu Shanks'in bana göre inmesi için önemli bir şey.

2. Senaro:
Peki Shanks inmese olur mu? Evet olur. Çünkü serideki her şey Shanks ile başladı ve ODA'da her şeyi yine Shanks ile bitirmeyi düşünüyor olabilir.
---
Genel olarak bunları düşünüyorum. O 3lü ittifak Shanks'i teke-tekte indiremez. Olayları sadece karıştıracaklar ve bu karışıklıkta Shanks inecek gibi. Bir nevi 4 yonkou savaşı + supernovalar olacağa benziyor. Bu Yonkoulardan bir tek BB'nin sağ çıkacağını düşünüyorum eğer çıkarsa. Hatta o bile sağ çıkamayabilir çünkü bu kadar çok yonkou varken bunlar birbiriyle uğraşarak kk olamazlar. daha farklı bir yapı çıkabilir karşımıza. bu savaşın ortasında belki luffy raftele ulaşıp dünya hükümetinin kirli şeylerini ortaya tam olarak döküp daha büyük bir savaşı tetikleyebilir.

Ray-san doğru söylüyor. Stream çevirisine göre akainu ikisinin de kellesini getirmezsen bir daha hiçbir denizci karargahının kapısı sana açılmaz diyor.
Fuji de öyle olsun zaten ben de öyle istiyordum! diye atarlanıyor.

Pandanın çevireni resmen kafasından sallamış.
Pandayı işin içine katmadım hiç. Bana uyar, ben de istiyorumu ikisinin peşinden gideceğini, Sakazuki'nin dediğini yapacağını belirtmek için söylüyor.

Pandayı işin içine katmadım hiç. Bana uyar, ben de istiyorumu ikisinin peşinden gideceğini, Sakazuki'nin dediğini yapacağını belirtmek için söylüyor.
Eğer senin dediğin gibi olursa; yeni Smoker Fuji olur. Bütün gün Luffynin peşinde gezer durur. Luffyde, Luffy diye. Bu seferlik araya biri girer. Sonrasında Luffy baya baya kapışır Fuji ile. Luffynin Garp'ıda kesinleşmiş olur. Ama yersiz yurtsuz bir amiral, tek amacı Luffy olan bir amiral. Amirallik mevki baya sekteye uğrar. Ama Luffynin şanı yürür.

Oradaki cümleyi nasıl yorumlayacağın sana kalmış fakat kesinlikle, bak kesinlikle diyorum ben şunu yapıcam diye bir şey söylenmemiş.

Akainuya tamam luffylerin kellesini getiriyorum senin dediğin olsun anlamında da atar yapmış olabilir, çekil git başımdan istemiyorum denizci karargahını falan diye de atar yapmış olabilir. Orası okuyucunun hayal gücüne bırakılmış şimdilik.

Oradaki kesin(net, %100) Garp. Kurabiye yemesinden ve Tsuru'ya ikram etmesinden belli. Garp artık müfettiş olmuş, denetliyor adam. Orada emir bekleyen ya Tsuru ya da arka plandaki denizcilerden biri.
Bence oradakinin Sengoku olma ihtimali daha yüksek. Çünkü oradaki kişi Tsuru'ya bir korsanı izlemesi için emir vermiş. Law'ın Corazon ile geçmişinde görüldüğü gibi Cora Dof hakkında Sengoku'ya bilgi veriyordu. Ve Ope Ope'nin alındığı bölümlerde yine Sengoku'nun emriyle Tsuru olay yerine geliyordu. Sengoku ve Garp zaten bazı yönleriyle birbirlerine benzerler. Ama Garp öyle müfettişlik falan ile uğraşacak bir adam değil. O asker eğitimiyle uğraşır bence. Kaldı ki koramirale vs. emir verecek birinin o mevkiye Garp gibi eski koramiral emeklisinden ziyade eski filo amirali Sengoku'nun getirilmesi daha akla yatkın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık