Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 790: Cennet Ve Yeryüzü

Bölümü Değerlendirin

• Kullanılan toplam oy
    182
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
- neden detaylara saplanıp kalıyorsunuzki arkadaslar. hem yüzde vermek nedir ? hani dragon balldaki gibi, akira sonradan ki degerlerini acıklasa, diyecegiz tamam. ama one piecede a byi yendi diye, b de cyi yenmiş diye, gidip hemen a cyi alabilir diyemiyoruzki... crocodile üstüne basarak söyledi ;) hangi meyve gücünün, hangisine karsı kullanıslı olabilecegi cok ilginc bir durum.

- doflamingo, luffy karsısında handikaplıydı. kime sorsan aynı seyi söyler. adama hem law, hem luffy girdi. adam lawı harcadı. luffyde dofu harcadı bu kadar basit.

- ha luffyyi savunanlarda haklı... çünkü; g4 le luffy dofu yenmedi. ezdi... ezdigi için, sıfırdan g4le baslasalar bence doflamingonun handikapsız halinide harcardı luffy bu arcta. arada öyle lucci vssindeki gibi az üstünlük farkı yok. adam bildigin bluenoyu döver gibi dövdü doffyi :D ha bence yenerdi diyorum ve üstüne basarak söylüyorum BU ARCTA. çünkü, baskaları g4lede olsa, handikapsız doflamingo yenilmezdi diyebilir. saygı duyarım ama benim gördügüm gercekler;

1- doflamingo, luffyle son vsye girmeden önce epey hasar aldı. bunu luffynin agzından bizzat dile getirdi mangaka.
2- luffyde hasar aldı ve uzun bir efor sonunda güc harcadı. ama doflamingoyla kıyaslanınca, bencede dof daha agır hasarlar aldı. hadi onardı falan diyebiliriz, ama bu hasarının daha fazla oldugu gercegini degiştirmez.
3- normal luffy vs doflamingoylan, g4 luffy versus doflamingo bambaska hikayeler, inatla karıstırdıgınız için anlasamıyorsunuz.
4- normal luffy, hızda doflamingodan birazcık daha iyi gibiydi. en azından ufaklıgı ve cevikligiyle... doflamingoda övdü. ama vurus gücü cok zayıf kaldı, dofun dayanıklılıgına göre. g3 muhtemelen dofdan kan getirirdi ama, o teknikte cok hantal. o yüzden g4 acmadan luffy, doflamingo karsısında fazla varlık gösteremezdi. her halükarda dayagını yerdi.
5 - g4 luffye gelirsek eger; resmen doflamingoyu top diye oynadı. doflamingonun hiç bir gücü ve yetenegi kar etmedi. adam ne hıza, ne güce karsı koyabildi. doflamingo tatilden yeni gelmişte olsaydı, g4 luffy ona üstün gelirdi bence. yani bunun aslında göreceliligide yok. aklı olan anlar. adam bildigin gözüyle takip edemeyip, sadece dayak yedi. meyveyi uyandırdı yine dayak yedi.
6- tarafsız bir sahada luffy ve doflamingo vs yapsalar. g4e ragmen, süre sınırından dolayı bu vsyi bence doflamingo alır, ucu ucuna bile olsa ben böyle hissediyorum. luffy esek sudan gelsede, gelmesede döver doflamingoyu ama g4ün süresi bittiginde, bence doflamingo ayakta kalır ve luffyi öldürür. yani luffynin haki yenileme süresini azaltması, yada g4 ün kullanım süresini artırması lazım. bence fit doflamingo g4ün süresi bitene kadar ayakta kalıcaktır. en azından daha fit oldugu için, hiç olmasa daha fazla zaman kazanabilir. ve üstte yazdıgım gibi, bu tarafsız sahada olacak birsey. dresrosada o sartlarda luffynin manevi güc artısıyla işler degişik bir hal alırdı.

yani benim gördüklerim bunlar. yanlısda düşünüyor olabilirim. asagı yukarı; doflamingo 8.5 sa güc bazında, luffyde 8 gibi duruyor. ama o g4ün acık oldugu, kısa zaman diliminde, luffy resmen 10a fırladı. bakalım bir dahaki bölümde ve animede yetişince, biraz daha oturur birseyler. en azından, animenin fansub altyazılarını, dfolamingo fanlarıda cevirmiyecek :)

Son düzenleme:
" Beğen " butonu lazım hacı ya ://
@Dragon ellerine sağlık.

Bir de arkadaşın birisi atmıştı daha önce kafes dıştan göründüğünde dışarıda bir grup eleman bekliyor gibi bir çizim mevcuttu.
Resmi şimdi bulamadım ama, vs den sonra Dressrosa' da fazla kalınacağını sanmıyorum.
Ya kafes dışında bekleyen elemanlar sıkıntı çıkaracak ya da bizimkilerin aklına Sanji gelecekte :// hemen ayrılacaklar diye düşünüyorum.

Dofun son saldırısı çocukluğundan geliyor.Babası ve kardeşi ile asıldığı sahne.1 kişi bin okla vuralim diyor.16 da evladı ölen babanın feryadı.16 defa vurdular diyor.Güzel düşünmüş mangaka.

- neden detaylara saplanıp kalıyorsunuzki arkadaslar. hem yüzde vermek nedir ? hani dragon balldaki gibi, akira sonradan ki degerlerini acıklasa, diyecegiz tamam. ama one piecede a byi yendi diye, b de cyi yenmiş diye, gidip hemen a cyi alabilir diyemiyoruzki... crocodile üstüne basarak söyledi ;) hangi meyve gücünün, hangisine karsı kullanıslı olabilecegi cok ilginc bir durum.

- doflamingo, luffy karsısında handikaplıydı. kime sorsan aynı seyi söyler. adama hem law, hem luffy girdi. adam lawı harcadı. luffyde dofu harcadı bu kadar basit.

- ha luffyyi savunanlarda haklı... çünkü; g4 le luffy dofu yenmedi. ezdi... ezdigi için, sıfırdan g4le baslasalar bence doflamingonun handikapsız halinide harcardı luffy bu arcta. arada öyle lucci vssindeki gibi az üstünlük farkı yok. adam bildigin bluenoyu döver gibi dövdü doffyi :D ha bence yenerdi diyorum ve üstüne basarak söylüyorum BU ARCTA. çünkü, baskaları g4lede olsa, handikapsız doflamingo yenilmezdi diyebilir. saygı duyarım ama benim gördügüm gercekler;

1- doflamingo, luffyle son vsye girmeden önce epey hasar aldı. bunu luffynin agzından bizzat dile getirdi mangaka.
2- luffyde hasar aldı ve uzun bir efor sonunda güc harcadı. ama doflamingoyla kıyaslanınca, bencede dof daha agır hasarlar aldı. hadi onardı falan diyebiliriz, ama bu hasarının daha fazla oldugu gercegini degiştirmez.
3- normal luffy vs doflamingoylan, g4 luffy versus doflamingo bambaska hikayeler, inatla karıstırdıgınız için anlasamıyorsunuz.
4- normal luffy, hızda doflamingodan birazcık daha iyi gibiydi. en azından ufaklıgı ve cevikligiyle... doflamingoda övdü. ama vurus gücü cok zayıf kaldı, dofun dayanıklılıgına göre. g3 muhtemelen dofdan kan getirirdi ama, o teknikte cok hantal. o yüzden g4 acmadan luffy, doflamingo karsısında fazla varlık gösteremezdi. her halükarda dayagını yerdi.
5 - g4 luffye gelirsek eger; resmen doflamingoyu top diye oynadı. doflamingonun hiç bir gücü ve yetenegi kar etmedi. adam ne hıza, ne güce karsı koyabildi. doflamingo tatilden yeni gelmişte olsaydı, g4 luffy ona üstün gelirdi bence. yani bunun aslında göreceliligide yok. aklı olan anlar. adam bildigin gözüyle takip edemeyip, sadece dayak yedi. meyveyi uyandırdı yine dayak yedi.
6- tarafsız bir sahada luffy ve doflamingo vs yapsalar. g4e ragmen, süre sınırından dolayı bu vsyi bence doflamingo alır, ucu ucuna bile olsa ben böyle hissediyorum. luffy esek sudan gelsede, gelmesede döver doflamingoyu ama g4ün süresi bittiginde, bence doflamingo ayakta kalır ve luffyi öldürür. yani luffynin haki yenileme süresini azaltması, yada g4 ün kullanım süresini artırması lazım. bence fit doflamingo g4ün süresi bitene kadar ayakta kalıcaktır. en azından daha fit oldugu için, hiç olmasa daha fazla zaman kazanabilir. ve üstte yazdıgım gibi, bu tarafsız sahada olacak birsey. dresrosada o sartlarda luffynin manevi güc artısıyla işler degişik bir hal alırdı.

yani benim gördüklerim bunlar. yanlısda düşünüyor olabilirim. asagı yukarı; doflamingo 8.5 sa güc bazında, luffyde 8 gibi duruyor. ama o g4ün acık oldugu, kısa zaman diliminde, luffy resmen 10a fırladı. bakalım bir dahaki bölümde ve animede yetişince, biraz daha oturur birseyler. en azından, animenin fansub altyazılarını, dfolamingo fanlarıda cevirmiyecek :)
diger seceneklerde az cok katiliyorum ama altini cizdigim yerde katilmiyorum

luffy punk hazard'an itibaren dovus icinde
adaya adim atar atmaz arenaya girip dovustu
disari cikti dovustu
yukari cikti dovustu
ve tabiki luffy yukariya yetisinceye kadar hep dovustu.

dof ise bunca zamandir platosunda law ve riku kral ile cene caliyordu

doffy'nin tek handikapi law 'dan aldigi gamma knife atagi
doffy adam akilli dovusmedi hic, hele ki law'a karsi, green bit'te amiral ile aldilar law'i
law meydan okudu koprude, law'i sehirin ortasina kursun manyagi yapti
ve bircok kez doffy'nin klonu ve belammy doffy icin dovustugunu unutmayalim.

yani bircok arkadas doffy'nin buyuk bir handikapi varmis gibi gosterdiler bana gore ilk g4'e kadar esit derecede dovustuler ama 2. defa g4 actiginda luffy 10dk istirahat etti
belki cok birsey degil ama yinede bu doffy'i yenmesine yetti.

diger seceneklerde az cok katiliyorum ama altini cizdigim yerde katilmiyorum

luffy punk hazard'an itibaren dovus icinde
adaya adim atar atmaz arenaya girip dovustu
disari cikti dovustu
yukari cikti dovustu
ve tabiki luffy yukariya yetisinceye kadar hep dovustu.

dof ise bunca zamandir platosunda law ve riku kral ile cene caliyordu

doffy'nin tek handikapi law 'dan aldigi gamma knife atagi
doffy adam akilli dovusmedi hic, hele ki law'a karsi, green bit'te amiral ile aldilar law'i
law meydan okudu koprude, law'i sehirin ortasina kursun manyagi yapti
ve bircok kez doffy'nin klonu ve belammy doffy icin dovustugunu unutmayalim.

yani bircok arkadas doffy'nin buyuk bir handikapi varmis gibi gosterdiler bana gore ilk g4'e kadar esit derecede dovustuler ama 2. defa g4 actiginda luffy 10dk istirahat etti
belki cok birsey degil ama yinede bu doffy'i yenmesine yetti.
Bende koyulaştırdığım yere katılmıyorum.
Şimdi Lufy ve law arasında çok mu güç farkı var? Ya da Lufy Law'ı bu kadar kolay alabilir mi? Böyle düşünüyorsan Law arenada ya da yolda giderken Lufy'nin dövüştüğü adamlara herhalde tek atar geçer. Lufy de başka bir şey yapmadı zaten. Lufy, Law ile kapışsın. Dofy de diğer çer çöple sence o zaman eşit yorulmuş olurlar mı?
Adam meyvesi sayesinde Belamy'i kontrol ediyor, yapmasın mı. Klon yine meyve özelliği kullanmasın mı?

derviş

Law da öyle bir meyve yeteneği varki adam sanki amiral bile alabilirmiş gibi geliyor. Room açıyor baya da geliştirdi üstelik açtığı yerde kral resmen. E. Oda law ı iradesini kısmış her ne kadar d. Olsada. Sağlam haki olsa iki üç arc sonu yonkou olur bence

Bende koyulaştırdığım yere katılmıyorum.
Şimdi Lufy ve law arasında çok mu güç farkı var? Ya da Lufy Law'ı bu kadar kolay alabilir mi? Böyle düşünüyorsan Law arenada ya da yolda giderken Lufy'nin dövüştüğü adamlara herhalde tek atar geçer. Lufy de başka bir şey yapmadı zaten. Lufy, Law ile kapışsın. Dofy de diğer çer çöple sence o zaman eşit yorulmuş olurlar mı?
Adam meyvesi sayesinde Belamy'i kontrol ediyor, yapmasın mı. Klon yine meyve özelliği kullanmasın mı?
maraton kosan birisi ile 100m sprint atan birisi arasinda daglar kadar fark var
birisi 2-3 km kosuyor durmadan digeri 100m kosup duruyor
luffy durmadan savasiyor doffy ise 2 savasip oturuyor tahtinda
luffy ile law arasinda ne kadar fark var kimse bilmiyor suan, belki law daha gucludur belkide luffy
ama suan doffy buyuk handikap yedi ve boylelikle luffy karsisinda duruyor demek bana yanlis geliyor
luffy fani falan oldugumu sanmayin ama benim gordugum gercek bu.
tamam gamma knife atagini yedikten sonra doffy epey epey dustu ama bu onu yari yariya gucsuzlestirmedi.
doffy meyvesini kullanmasin demedim, adam akillica enerjisini koruyor.
luffynin avantaji g4'te, kimse g4'un boylesine super bir guc cikacagini bilmiyordu.

Artık yeni bölümde bence Sanji tarafına dönecek, bizde vs konusunu biraz daha bekleyeceğiz diye düşünüyorum. Ya da son bir fb girecek.
Acısıyla tatlısıyla ben bu arcdan keyif aldım. Ufak ufak da olsa Kutsal ejder ve D. lere değinildi. Dofy gibi bir karakteri yakından hissettik.

Wano'yu merak etmek içten bile değil. Ryuuma'ya değinirse tadından yenmez. Hatta onunla ilgili fb bile bekliyorum.

Ben handikaplı demem. Oda handikaplı bir durum olduğunda bunu belirten bir adam. Sabaody adasında tayfanın Pacifista ile mücadelesinde Sanji'nin ağzından Zoro'nun durumunu söyletmesi gibi (Thriller Bark'ta olan durum.). Orada handikapı söyletiyor. Marineford'da Beyazsakal'ın durumu gibi vs.

Sen bir bossun karşısına, bir hakkını teslim edeceğin karakteri birde ana karakteri koyuyorsun. Senin ikisini de kullanman gerekiyor, ne yaparsın? Oda yapılabilecek iki şeyi yaptı. İlki sağlam bir dayanıklılık verdi, ikincisi ise ip-tel meyvesine verebilinecek en uç yetenekler verdi. (Çekip sündürmek Oda'nın elinde.) Organı tamamen iyileştirmiyor ama hasarı gideriyor tarzında bir yetenek veriyor. Kaldi ki organı komple gitmiş bile olsa, klon yapan adamın organ yapabilmesi garipte olmazdı ve yine bir handikap oluşturmazdı. Yapay organ gibi düşünün. Sadece Dof bunun etkisini işi bittikten sonra görürdü orası ayrı.

Son olarak bence Dof'ta kesinlikle handikap oluşturacak bir durum yok. Evet Law'ın saldırısı sağlam bir saldırıydı, Law bununla Dof'un işini bitireceğini düşündü ama saldırı sonrası oluşan hasarı Dof meyve yeteneği ile giderdi. Bu kısım olayların olduğu o bölümde gayet açık. Yukarıda handikap durumlarını belirttiğini de söylemiştim ve daha önce de dedim, Dof'ta bunun bir belirtisi yok. Ne Law'ın sadırısından dolayı teklediğini, ne de sağlam bir atak yapacakken hasardan kaynaklı olarak bunu başaramadığını gördük. Adam hiç bir şey yok gibi hareket ediyor.

G4 karşısında Dof'un ezildiği fikrinede katıldığımı belirtmek isterim. Hiç bir varlık gösteremedi ki son saldırısında da her şey ortada.

Bu kadar şey yazdıktan sonra hala ikna olmayacaksınız ama durum bu malesef.

Son düzenleme:

yani benim gördüklerim bunlar. yanlısda düşünüyor olabilirim. asagı yukarı; doflamingo 8.5 sa güc bazında, luffyde 8 gibi duruyor. ama o g4ün acık oldugu, kısa zaman diliminde, luffy resmen 10a fırladı. :)
Bazı arkadaşların zoruna gitsede, durum bu. 1 veya 2 arc sonra durum değişir tabii luffy lehine.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık