Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 776: Kollezyumun Kahramanı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şöyle bölüme bir daha baktığımda , geriye kalan iki kişi var . Pica ve Trebol.
Diğer tayfa üyelerine baktığımızda çok kolay demiyelim ama bayağı rahat bir şekilde yenildiler.
Sadece Franky dövüşü biraz heyecan uyandırıcıydı. Gerçi , Franky bu arc bayağı hırpalandığı halde bu üstünlüğü sağladı.

Doflamingonun monster trio olarak adlandırabileceğimiz grubu Pica-Trebol ve kendisi. (Vergoyu siliyorum)
Picada bile Zoronun zorlanacağını sanmıyorum.
Trebol şüpheli biraz.

Her neyse bu tayfayı çok güçlü görsekte , tayfanın sınırlarını zorlayan bir dövüş yok. Veya onların yeteneklerini geliştirmeye
yardımcı bir olay olmadı.
Alabasta savaşında , her karakter limitlerini aştı. Aynı şekilde Cp9 ekibiyle olan dövüşte epey gelişime uygun bir savaştı.
Bu arcda rakipler vurup geçiyor. Kimsenin gücünde bir artış veya deneyim sağlayacak bir dövüş olmadı.
Bu kadar güçlü olarak görülen bir tayfanın , bu şekilde eriyip gitmesi oldukça üzücü.
Böyle kolay üyelerin gitmesi bende Cp0 dövüş olacağı şüphesini uyandırıyor. Bu arcda kendimce 2.bir dövüş olayı olacak.
Limitlerin aşılacağı tayfanın riske gireceği bir ortam oluşması lazım.
Mingonun tayfasında bu özellik kalmadı.

Roronoa Zoro

Şöyle bölüme bir daha baktığımda , geriye kalan iki kişi var . Pica ve Trebol.
Diğer tayfa üyelerine baktığımızda çok kolay demiyelim ama bayağı rahat bir şekilde yenildiler.
Sadece Franky dövüşü biraz heyecan uyandırıcıydı. Gerçi , Franky bu arc bayağı hırpalandığı halde bu üstünlüğü sağladı.

Doflamingonun monster trio olarak adlandırabileceğimiz grubu Pica-Trebol ve kendisi. (Vergoyu siliyorum)
Picada bile Zoronun zorlanacağını sanmıyorum.
Trebol şüpheli biraz.

Her neyse bu tayfayı çok güçlü görsekte , tayfanın sınırlarını zorlayan bir dövüş yok. Veya onların yeteneklerini geliştirmeye
yardımcı bir olay olmadı.
Alabasta savaşında , her karakter limitlerini aştı. Aynı şekilde Cp9 ekibiyle olan dövüşte epey gelişime uygun bir savaştı.
Bu arcda rakipler vurup geçiyor. Kimsenin gücünde bir artış veya deneyim sağlayacak bir dövüş olmadı.
Bu kadar güçlü olarak görülen bir tayfanın , bu şekilde eriyip gitmesi oldukça üzücü.
Böyle kolay üyelerin gitmesi bende Cp0 dövüş olacağı şüphesini uyandırıyor. Bu arcda kendimce 2.bir dövüş olayı olacak.
Limitlerin aşılacağı tayfanın riske gireceği bir ortam oluşması lazım.
Mingonun tayfasında bu özellik kalmadı.
Adaya yonkou bile gelebilir. Nerdeyse herkes sağlam bizim taraftan. Zoro da öyle yara bere falan almaz gibi duruyor. En kötü bir Cp-0 görmek lazım. Aksi halde dövüşleri hiç tatmin etmeyen bir arc olacak.

Böyle bir arca böyle dövüşler yakışık almaz. Yeni dünyanın denge unsuru sayılabilecek bir adamın indiği arcta dövüşlerin tatmin etmemesi kadar kötü bir durum olamaz. Özellikle de yıllardır adam akıllı vs. ler görmediğimiz düşünüldüğünde çekilmesi çok zor bir durum. Eğer böyle biterse ağır bir psikolojik çöküntü içine girer Op takipçileri :)

Dof ilk görüldüğü andan beri merak edilen bir karakter, haliyle tayfasından bundan biraz daha fazlasını bekledim işin aslı. Yine her zamanki gibi çok abartanlar olmuştu forumda, her arc olduğu gibi hayal kırıklığına uğradılar.

Bu adamın tayfası yonkou alıyordu ya hahahahahahahahaha... Her zaman demişimdir. Dof'un tayfası basit bir şibukai tayfasından öte değil.Dof'un kendisinin üst seviye bir adam olması(Ki amiral seviyesi veya marco seviyesi değil) bunu değiştirmiyor.Tayfanın direkt olarak Balon olduğunu gördük. Luffy Dof da aşırı zorlanacaktır ama 2 yıl da ne kadar geliştiğini de göreceğiz sonunda.Bu arada Bunlar bu kadar çabuk yenildiğine göre arc sonunda bizi bir sürpriz bekliyor

Dof ve tayfası gerçekten balonmuş, bir tek luffy ve tayfası yetti helâl, sanırsam yonkou dövüşüne saklıyor oda yeni teknikleri ve güç patlamalarını/mod geçişlerini.:artiz:

Görende Kyros 10 saniyede paketledi Diamanteyi sanacak.

@Sugoı sana da Allah kolaylık versin kardeşim. Kendi abartmalarına inanıp sonra gülüyorsun zor bir dönem geçiriyorsun sanırım.

Sırf dof ve tayfasını indirmek için bu kadar yardım aldılarsa, yonkou tayfasını indirmek için tüm tanıdıklarını toplaması lazım luffy:oleyo:

Doffy tayfasına haksızlık ediliyor balon oldukları felan yok yaptıklarını görmezden geliyorsunuz.
Gerçekler açığa çıktığında bir ton adam başta arena dövüşçüleri olmak üzere Kaleye saldırdı.
İçlerindeki isimler:
Chinjao
İdeo
Bluegilly
Suleyman
Orlombus
Elizabello
Şişman herif adını unuttum şu elizabellonun yanındaki stratejist olan.
Ve hatırlamayadıklarım.
Bunlara ek olarak:
Hakuba
Bartolomeo
Robin
Kyros
Zoro
gibi belirli seviyenin üstü adamlar.

Karşısında ise Dof'un 8 adamı.
Tek başına Dellinger bile İdeo, Sülo, Şişko ve Bluegilly'i nakavt etti.
Lao G Chinjao'u kum torbası gibi tokatladı.
Galdius'a ulaşamadan pek çok herifi indirdi.
Macvise devin tüm kemiklerini kırdı dev yensede sağlam kemiği kalmadı bayıldı.

Herifler minastrith edasıyla kaleyi korumaya çalıştılar.
Yenildiler ama yaptıkları da az değildi.
Teke gittiler balon demek adamlara haksızlık.

Şu adamalrın karşısında Mugiwaralar olsa o kaleyi koruyacak adam sayısı 4-5.

Roronoa Zoro

Beyler tamam sakin olun, abartmayın. Tayfa balon tamam, ama fuarlarda satılan ufak balonlardan. Chinjao gibi Kapadokya'dan fırlamış bir balon değil :D

Bence mantık şu şekilde.

http://www.korsanfan.com/forum/konu/15035-776-kollezyum-kahramani/page11

Öte yandan işin içinde Kyros'un olduğunu, Aslan Kral Barto olduğunu, Elbaf'ın devinin olduğunu, Hakuba psikopatının olduğunu unutmayın.

Dof ve tayfasına zarar veren ve verecek olan 4 kişi var bizim tayfadan ;

- Luffy-Zoro-Franky-Usopp.

Karşı tarafta ise tayfada olmamasına rağmen Mingo tayfasına zarar veren 4 kişi var ;

- Dev, Hakuba, Kyros, Barto.

Kyros Diamante'yi,

Dev Machvise'ı,

Hakuba Dellinger'ı,

Barto ise Gladius'u aldı. Baby 5'ın da Sai aracılığı ile saçma bir şekilde aradan çıktığını unutmayın. ( Baby 5 için hala üzülüyorum ) :agla:

Bizim tayfanın adada olmayan üyelerinden adam akıllı işe yarar bir Sanji var.

Demem o ki normal şartlarda bizimkiler Mingo tayfasının karşısına çıksalar ne olacak ?

Sizce bizim tayfadaki Sanji, Nami, Brook, Chopper 4'lüsü Mingo yöneticilerini harcayan Kyros, Hakuba, Barto, Dev ve Sai'nin yerini tutabilir mi ?

Tamam benim de beklediğim kadar güçlü çıkmadılar ama olaya bir de böyle bakmak lazım :cool:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık