Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 773: Çift Kişilik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hakuba Kuro'nun yeni dünya versiyonu gibi bir şey.Bu adamı birde Zoro ile karşılaştırıyorlardı ya hey allahım.Ayrıca Robin bu seviyede ise Nami'den bir patlama bekliyorum.

Alpamis

Yine taraflı yorumlar var. Hacı daha geçen Luffy Bellamy'den yumruk yediği sırada Luffy'e çöp muamelesei yapılıyordu. Şu an Cavendish Robin tarafından tutulduğu sırada argümanlar biraz da olsa çürütüldüğü için bazı kişiler buna Manganın saçmalamasıdır. Başka bir şey değildir diyebiliyor. Where is Adalet ?

Neyse Cavendish'e yavaştır demiyorum ama o zaman da savunduğum gibi 2.liğe oynayacak kadar ya da Luffy kadar hızlı olduğunu düşünmüyorum.

Bu arada Barto harbi harbi tayfaya gelmeli :D Hepimiz BARTOYUZ.

Hakuba'nın arenada yaptığını Luffy falan yapamaz. Luffy, hızlıdır diyenler komik duruyor. Adam düz duvara koşarak çıktı ya la.

Şimdi Cavendish tayfaya kesin gelemez. Uyuduğunda tayfa tehlikede fakat at nasıl yaşıyor yahu?

Bir de son sayfadaki Robin'in saldırısını anlamadım. Ne yaptı orada tam olarak?

Evet eliyle yakalaması kısmına dikkat etmemişim özür dilerim. Ama Hakuba'yı yakalaması konusunda şikayetçiyim. O kısım saçma olmuş. Onun dışında meyvesini daha kullanışlı bir hale getirebilmiş Robin. Kayaların kenarlarından kendine merdiven yapması, Diamante'nin kılıcının yönünü değiştirmesi gibi olaylarla bunu gösterdi bize.

Robin bu kadar işlevsellik kazandı ise varın siz monster trioyu düşünün. Sanji'yi yerden yere vuranlar, Bigmom vak'asıyla karşılaşınca ne diyecekler bakalım. Sanji'nin topu topu gördüğümüz kadar olması demek Barto ile eşitler demek gibi bir şeydir. Bu adam tayfaya gelecek ise Sanji daha güçlü olduğunu gösterecek bize. Zaten gelmese de Sanji'nin iki yıl boyunca yaptığı şeyler skywalk tan ibaret olamaz, olmamalı.

20 günlük aradan sonra ilaç gibi bir bölümdü. Mangaka hız kesmeden devam ediyor karşılaşmalara. Bundan sonra Senor vs. Franky. Ondan sonra da beklenen anlar :D Sadece 1 bölüm kaldı (inşallah).
Azıcık öngörülü adam Sanji'nin o gördüklerimizden ibaret olmadığını tahmin eder zaten.

1-Vergo olayı: Hasarlıydı vücudu ve Vergo'nun nasıl bir hayvan olduğunu bilmediği belli. Tamam bu adamda k.haki var ama k.haki master değil arkadaş hemen rakibinin gücünü sezsin. Daha yeni yetmeler bunlar sakin. Hani deniyor ya Vergo her şeyini koymadı. Sanırsın Sanji varını yoğunu koydu. Kenpo ustalarının adasına düşen adamda çok sağlam kenpo teknikleri olacağına eminim. Sanji ve Zoro'nun teknik ağırlıklı çalıştıklarını düşünüyorum. Zoro, Mihawk'a bana kılıcı öğret diyor. Sanji düelloya tutuşuyor. Bu ikisinden teknik açısından muazzam şeyler bekliyorum, Luffy'den de haki üzerine eğitim aldığı için hakide atılım bekliyordum emme o pek tatmin etmedi şimdiye kadar neyse belki onda da vardır fazlası :D Okamalardan kaçarken dahi skywalk gibi bir teknik öğrenen adam bizzat o okamalarla dövüşürken gördüğü (yediği :D) sağlam kenpo tekniklerini öğrenmediyse ben de bir şey bilmiyorum. Sadece çift bacak dj, hell memories, spectreden zart zurttan ibaret olduğunu hiç sanmıyorum. Öte yandan benim tahminim Sanji'de koka vardır. Bellamy'den sonra emin oldum resmen. Ha Vergo da kokaya geçmedi ama şu var, kokaya geçince yenilmez olmuyor. Saldırısı ve savunması güçleniyor. Sanji normal halini duvara gömüyor, kokalı Vergo'yu belki o kadar uçuramaz veya uçsa da normal haline kıyasla daha az etkilenir Vergo. Ama burada da Vergo'nun çok darbe alan bir adam olduğu gerçeği öne çıkıyor. Vergo'nun Sanji'yi indirmek için atıyorum 8 darbesi yetiyor, Sanji'nin Vergo'yu indirmesi için ise 13 darbe vurması lazım. Vergo 8 kez vurana değin Sanji ona 13 kez vurabilir. Çünkü Vergo çok darbe yiyen bir adam ve görünen Sanji ondan daha yetenekli bir dövüşçü. Sanji o kısa vsde doğrudan darbe almadı, o bacak çatlaması dahi karşıladığı tekmeden oldu. Ama öte yandan Sanji 2 kez net vuruş yaptı. Bir de malum Blueno-Jyabura örneği var. Blueno 800 doruki, Jyabura 2180 doruki artı olarak zoanı açınca dorukisi artıyor, öyle ki Kaku'nun 2200 olduğunu ve kendisini geçtiğini öğrendiğinde 'meyveyi açarsam seni geçerim' Kakucum diyor. Belki meyve açınca 2500 oluyor. Farkı siz hesap edin Blueno ile arasındaki. Ama Sanji gitti Jyabura'yı bir güzel öpücükledi.

2-Law olayı: El insaf diyorum bunu ortaya atanlara. Law arkadan saldırıyor. Bizimkiler Law'un meyvesini bilmiyor. Chopper room için diyor ki mavi zara benziyor :( O 4 kişi arasında tek k.hakisi olan adam Sanji ama o da maalesef meyveyi/saldırıyı çakamıyor. Doğal olarak farklı bedenlerde buluyorlar kendilerini. Zoro olsa orada onun da sonu aynı olacak çünkü o da meyveyi bilmiyor ve k.hakisi Sanji'den daha kötü. Luffy bile o duruma düşebilir eğer Law'un meyvesini önceden bilmiyorsa. Bilmiyorsa o da sezemeyebilir saldırıyı. Çünkü bu adamlar pro haki kullanıcısı değil daha. Malumunuz Luffy nefes olayından ötürü CC'nin eline düşmüştü. Nefes olayını sezemeyen Luffy=Law'un meyveyi bilmeyen ve sezemeyen Franky,Nami,Chopper ve Sanji. Dediğim gibi o kişiler arasında Zoro ve Luffy olsa 1 Allah'ın kulu da Luffy çöp Zoro çöp demezdi. Herkes mantığını kullanır, çok önemli değil Law'un meyvesini bilmiyorlardı, k.hakileri de zayıf üstüne saldırıyı arkadan aldılar, çok takmamak lazım denirdi. Adamına göre muamele var. Sanji söz konusu oldu mu bakış açısı hep ezmeye yönelik, gerçeği ortaya koymaya yönelik değil bazı istisnalar dışında maalesef.

3-Dof olayı: Konuşmaya değmez. Sanji ipleri sezemiyor, ee ipler görünmüyor da doğal olarak Sanji kukla modunda buluyor kendini. Zoro olsa o da aynı duruma düşecek çünkü dediğim gibi k.hakide Sanji ondan daha iyi. Sanji'nin sezemediğini Zoro'nun sezme ihtimali mantıken yok. Ama Zoro o duruma düşse 50 tane madde sayılır, normaldir o duruma düşmesi diye...

Ama çok net şekilde söylüyorum, Sanji kendisine ezüq xd diyenleri çok fena şaşırtacak, laflarını yutturacak.

Hepimiz barto yuz :D Bu dangalakus usopp tayfada kalır,barto da tayfaya alınmaz ise,ban uğruna mangaka ya küfür edicem ciddi şekilde.Bir tarafta karaktersiz,aşağılık,ezik bir varlık,diğer tarafta daha tanışalı saatler olmuş insanlar için canını hiçe sayan,üstüne yeteneği de sağlam olan bir karakter.Yemişim god usoppunu.Her tarafı god olsa ne olacak.

Hakuba ya gelince,bildiğin hollow çakması işte.Bu sefer de E.ODA Kubo dan alıntı yapmış.Başka bir şey söylenmez ona.Haftaya bölüm olursa robin akacak gibi.Benim sıram falan baya kendine güveniyor.

Luffy ve Hakuba gayet hızlı karkaterler ama belli bir seviye karakterler ile dövüşürken onların hızları pek birşey ifade etmiyor.
Balıkadam adasında ahtapotun teki Luffynin elini kesiyor sonra Robin olayı o kadar hızıyla övülen adamı Robin anında farketti.
Özelikle bu bölüm bu olay netleşti.
Dediğine hak veriyorum. Ama Luffy'nin Baklıkadam adasında ahtapot'tan kesik alması diğer arc için hazırlıktı bana kalırsa. Mangaka özellikle zehirden etkilenmediğini göstermek istedi. Tabi bu durumda farklı şekilde mangaka zehir olayını gösterebilirdi diyebilirsin. Ama o zaman Zoro için o ahtapot çok basit kalırdı. Hoş zehirli haliyle bile Zoro için basit hedefti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık