Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 773: Çift Kişilik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm gayet güzel.

Robin konusunda da düşüncelerimi dile getireyim.Herhangi bir saçmalık yok.

Robin'in meyvesi ona her düzlemden uzuv kopyalama yeteneği veriyor.Diamantenin dalgalandırdığı kılıçtan bile.Meyvesinin nasıl çalıştığını tam bilmiyoruz ama en kötü görmesi yada yerini bilmesi yetiyordur bir yerden uzuv çıkarabilmek için.

O yüzden görüp yerini bildiği herkese aynı şeyi yapabilir.Hakubanın görünmeyecek kadar hızlı olması lazım ki adamın bu hıza ulaşabildiğini biliyoruz.Görebilirse bu sayı gibi durdurur göremezse kesilir.Sanırım görmesinin sebebi de duvara tırmanırken yavaşlaması ve birazda olsa Cavendish'in diğer kişiliğiyle mücadele vermesi.

Ayrıca Robin görebilme konusunda çok avantajlı bir meyveye sahip.Gözlerini de kopyalabildiğini unutmayalım.Üstelik k.haki kullanıyor mu onu da bilmiyoruz.Yerini rebecca gibi tespit ederse rakibinin kurtulması mümkün değil.Herkes etkilenmez ama kol vücüdundan çıkar yine de.Logialar şaibeli tabii biraz.Luffye bile yapabilir bunu gayet doğal bir durum.Luffy fiziksel gücü ve lastik meyvesiyle etkilenmez orası ayrı.

Robin'in Hakuba'yı yakalayabilmesinin iki sebebi var bence, ilki kendisinin de dediği gibi Robin'e karşı hızın işe yaramaması, kollarını istediği yerde düşünerek oluşturabiliyor zira. İkinciside Robin'in bulunduğu yer, Hakuba geppo veya skywalk gibi bir teknik kullanamadığı yani bir şekilde uçamadığı için Robin'in bulunduğu düz duvara koşarak çıkmak zorunda kaldı, buna rağmen oldukça hızlı ilerledi ancak Robin son anda onu yakalayabildi. Eğer Robin o düz duvarda koşuyor olmasaydı, şeytan meyvesine rağmen kesilecekti bence. Üstelik Barto'nun da bağırarak Robin'e haber vermesi de var.

http://readms.com/r/one_piece/773/2658/7

Yalnız bölüm gerçekten kaliteliydi, ardı ardına beş defa okudum. Yorumlarıma gelirsek;

Tam da forumda "Robin adam mıdır" muhabbetleri dönmeye başlamışken sonunda Robin-senpai gücünü gösterdi. Yaptığı teknikler ve seri açısından çok önemli bir arkeolog olması bir yana, durum ne olursa olsun soğukkanlılığını kaybetmeyişi tayfaya çok yarar sağladı, sağlayacak. Daha geçtiğimiz hafta Luffy'nin G2 formundan hızlı olduğu tartışması yapılan Hakuba'yı meyvesi sayesinde etkisiz hale getirdi. Burada önemli olan şey "hız bana karşı işe yaramaz" sözüydü. Ben bu sözden Robin'in canlıları görmeden de hissedebildiği algısına kapıldım. Sonuçta uzuvlarını boşlukta yaratamıyor, belli bir zemin üstüne oluşturuyor. Buradan zemindeki canlıları hissedebiliyor olsa gerek. Rebecca'yı korumak için kullandığı teknikte üst düzeydi. Robin-senpai candır, laf atmayın yani. :mincika:

Barto konusunda ise tayfaya alınmazsa oturup ağlayacak hale geldim. Adam da tayfaya katılması için gerekli her şey var; büyük bir hayali, gücü, komikliği ve tayfadakiler için kendisini feda edebilecek sevgisi.
Bu bölümde Robin'e zarar gelmemesi için kendini bombacı manyakla aynı bariyere kapattı, büyükte zarar aldı. Ama yaralarıyla ayağa kalkıp WB'nin Akainu'yu cehenneme gömmesini andıran bir şekilde, cellat gibi geçirdi son vuruşu. :respect: Dövüş kısımları bir yana, Robin'i kurtarmak için ne yapması gerektiğini düşünürken ki sözleri çok etkileyiciydi "ilk önceliğim Robin-senpai'yi kurtarmak..."
Tayfaya gelmezse çok yazık olacak, aklımdan bile geçirmek istemiyorum bu ihtimali.

Robin'in Hakuba'yı yakalayabilmesinin iki sebebi var bence, ilki kendisinin de dediği gibi Robin'e karşı hızın işe yaramaması, kollarını istediği yerde düşünerek oluşturabiliyor zira. İkinciside Robin'in bulunduğu yer, Hakuba geppo veya skywalk gibi bir teknik kullanamadığı yani bir şekilde uçamadığı için Robin'in bulunduğu düz duvara koşarak çıkmak zorunda kaldı, buna rağmen oldukça hızlı ilerledi ancak Robin son anda onu yakalayabildi. Eğer Robin o düz duvarda koşuyor olmasaydı, şeytan meyvesine rağmen kesilecekti bence. Üstelik Barto'nun da bağırarak Robin'e haber vermesi de var.

http://readms.com/r/one_piece/773/2658/7

Bende aynı şekilde düşünüyorum birçok etmenin etkisi var yakalamasında işte.Zaten Robin benim gücüm karşısında hız hiçbirşey diyorsa belli bir yere kadar hızın bir önemi yoktur.O da göremediği noktaya kadar bence.Sahnede Hakuba göstere göstere gelmiş yüzüne zoom yapılmış arenada karartı şeklindeydi hatta hiç göremeyenler vardı.

Robin'in meyvesi tam bir ana karakter meyvesi yahu.Güçlü teknikler çıkar o meyveden bol bol.Luffy yeseydi baya güçlü olabilirdi ve daha çok teknik görebilirdik.
Büyük ihtimal Cavendish mevzusu arkadaşların dediği gibi uzakta olması dağa çıkması nedeniyle ve Robin'in istediği anda istediği yerden kol çıkarabilmesi nedeniyle oluştu.
Bu arada uzun zaman sonra ilk defa Robin'i dövüşürken göreceğiz sanırım.Hatırlamıyorum 1 vs 1 attığını uzun zamandır?
Ve son olarak Barto reyiz cansın can gel tayfaya!!!!

Robinin yeteneğini uygulamadan önce kollarını çapraz yapıyor yani anında olan birşey değil kolunu yukarı kaldırana kadar geçen bir süre var.(Her zaman böyle)
Bu süre kendini savunmaya yeterde artar bile.
Diğer etkenler ise kabul edilebilir ama Robinin Cavendishi gördüğü an Cavendish baya baya tırmanmış bu da var tabi.

Robin'in meyvesi tam bir ana karakter meyvesi yahu.Güçlü teknikler çıkar o meyveden bol bol.Luffy yeseydi baya güçlü olabilirdi ve daha çok teknik görebilirdik.
Büyük ihtimal Cavendish mevzusu arkadaşların dediği gibi uzakta olması dağa çıkması nedeniyle ve Robin'in istediği anda istediği yerden kol çıkarabilmesi nedeniyle oluştu.
Bu arada uzun zaman sonra ilk defa Robin'i dövüşürken göreceğiz sanırım.Hatırlamıyorum 1 vs 1 attığını uzun zamandır?
Ve son olarak Barto reyiz cansın can gel tayfaya!!!!
Robin'in vs atacağını sanmıyorum. Yani dövüşmesin Diamante'yle. Orada ailevi bir mesele dönüyor, karşılmasını istemem. :D

Robinin güçlenmiş olmasına mı sevinsem Bartonun tayfaya göz kırpmasına mı sevinsem bilemedim.Rebeccanın ölmemesi dışında güzel bölümdü

Barto tayfaya gelmezse oturur ağlarım.

Robin B.W de çok güçlü biri olarak biliniyordu ama tayfaya geldiğinden beri şöyle iyi bir güç gösterisi görmemiştik. Bu bölüm bu açıdan çok iyi olmuş. Robin'in güçlü olduğunu hatırlamak çok iyi geldi :D

Robin B.W de çok güçlü biri olarak biliniyordu ama tayfaya geldiğinden beri şöyle iyi bir güç gösterisi görmemiştik. Bu bölüm bu açıdan çok iyi olmuş. Robin'in güçlü olduğunu hatırlamak çok iyi geldi :D
Franky'de luffy ile eşit dövüşmüştü W7'de.

Hatırlatayım dedim sadece :gamyon:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık