Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 757: Koz Kartı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
siz benim dediklerimi çok yanlış anlıyorsunuz.

:/

Akainu Aokijiye neden hakiyle vursun ki. Adam buz bizim ki MAGMA.
Böyle diyorsun da Aokiji'nin magma darbelerine karşı korunmak için b.haki ile kullandığını düşün. ondan sonra hakisiz vur magmayla. o hakili kısma sence bir şey olur mu? bu durumda senin de rakibin hakisini aşman için haki kullanman lazım. yoksa yanılıyor muyum? yanılıyorsam düzeltsin biri. ben buna dayanarak "Akainu Aokiji'yi hakiyle yenmiştir" tarzında konuştum.

Dof Smoker'ı kesti ama ağzından burnundan kan fışkırıyordu adamın. Law Vergo'yu ikiye ayırdığında kandan eser var mı ? Bu durumu Tashigi açıklıyor bize Punk Hazard'da. Zoro Monet'i 2. kesişinde Tashigi diyor ki : '' Haki kullanmadı, çünkü haki kullansaydı ölürdü!''.

Vergo ikiye bölündüğü zaman öldü mü ?

Gayet net olay. Dallandırıp budaklandırmaya mahal verecek bir durum yok ortada.
ben de dedim ki "Law'ın room içinde haki kullandığını gösteren bir durum gösterilmedi" dedim. bazı arkadaşlar da Vergo'yu meyve yeteneğiyle kestiğini söylediler. yani burada hakiyle vurduğunu iddia eden biri var mı ben göremedim. hakiyle vursa zaten bir arkadaşın dediği gibi kan görürdük. o durumda da ikiye bölünseydi vücudu, ayağa kalkamazdı buna da itiraz eden olmaz tahminimce. bu durumda kan görmememizden yola çıkarak haki kullanırsa bir logiaya zarar verebileceğini söyledim sadece. ben Trebol'le illa room açıp haki kullanır dediğimi hatırlamıyorum. adam kılıç ustası. belki bu yeteneklerini gösterecek bize nerden bilebiliriz? normal bir kılıç ustası olarak hakiyle vuruş yapabilir sonuçta. siz gerçekten beni çok yanlış anladınız lafı nerelere getirdiniz.

Bence Logia, hatta sence de Logia olmak zorunda. Çünkü açıkça gösterilmiş. Ayrıca Magellan'ın Logia olmadığı çok barizdi, fakat anlamamakta ısrar eden arkadaşlar yüzünden Oda bile açıklama yapmak zorunda kaldı.

Law ne ile keserse kessin, adam geri birleşecek zaten. Logia türü meyvelere karşı Oda'yı kapatması gerekiyor. Aksi olsa Smoker'ı harcamak için bu kadar uğraşmazdı.
ben burayı tamamen unutmuşum. tabi ki bunu gördükten/hatırladıktan sonra logia olmadığını iddaa edemem. bu adamdaki meyve böyle sümüğe benzediği için (Trebol'ün kendisi de sümüklü olduğu için) Magellan'a benzettim acaba dedim sadece :D

işte @Smoker'ın son cümlede dediği gibi room açmadan haki kullanarak kesebilir. benim demek istediğim de bu. adam tek kelimeyle özetlemiş. ama siz nerelere çektiniz room içinde olanları gösterdiniz, kan yok dediniz ölür dediniz vs vs. ben zaten room içinde haki kullanıp kestiğini iddia etmedim. haki kullanıp keserse logiayı da keser zarar verir dedim. ama siz bana daha haki kulanıp kullanmadığını bilmediğimiz sahneleri göstererek "hakiyle kesseydi zarar görürdü kan görürdük" tarzında şeyler dediniz. bunu ben de biliyorum zaten. ben sadece "room içinde haki kullandığını gösteren bir durum gösterilmedi" dedim. olay nerelere geldi. bir kere daha diyorum siz beni çoookk yanlış anlayıp olayı başka yerlere çektiniz.

siz benim dediklerimi çok yanlış anlıyorsunuz.

Böyle diyorsun da Aokiji'nin magma darbelerine karşı korunmak için b.haki ile kullandığını düşün. ondan sonra hakisiz vur magmayla. o hakili kısma sence bir şey olur mu? bu durumda senin de rakibin hakisini aşman için haki kullanman lazım. yoksa yanılıyor muyum? yanılıyorsam düzeltsin biri. ben buna dayanarak "Akainu Aokiji'yi hakiyle yenmiştir" tarzında konuştum.

ben de dedim ki "Law'ın room içinde haki kullandığını gösteren bir durum gösterilmedi" dedim. bazı arkadaşlar da Vergo'yu meyve yeteneğiyle kestiğini söylediler. yani burada hakiyle vurduğunu iddia eden biri var mı ben göremedim. hakiyle vursa zaten bir arkadaşın dediği gibi kan görürdük. o durumda da ikiye bölünseydi vücudu, ayağa kalkamazdı buna da itiraz eden olmaz tahminimce. bu durumda kan görmememizden yola çıkarak haki kullanırsa bir logiaya zarar verebileceğini söyledim sadece. ben Trebol'le illa room açıp haki kullanır dediğimi hatırlamıyorum. adam kılıç ustası. belki bu yeteneklerini gösterecek bize nerden bilebiliriz? normal bir kılıç ustası olarak hakiyle vuruş yapabilir sonuçta. siz gerçekten beni çok yanlış anladınız lafı nerelere getirdiniz.

ben burayı tamamen unutmuşum. tabi ki bunu gördükten/hatırladıktan sonra logia olmadığını iddaa edemem. bu adamdaki meyve böyle sümüğe benzediği için (Trebol'ün kendisi de sümüklü olduğu için) Magellan'a benzettim acaba dedim sadece :D

işte @Smoker'ın son cümlede dediği gibi room açmadan haki kullanarak kesebilir. benim demek istediğim de bu. adam tek kelimeyle özetlemiş. ama siz nerelere çektiniz room içinde olanları gösterdiniz, kan yok dediniz ölür dediniz vs vs. ben zaten room içinde haki kullanıp kestiğini iddia etmedim. haki kullanıp keserse logiayı da keser zarar verir dedim. ama siz bana daha haki kulanıp kullanmadığını bilmediğimiz sahneleri göstererek "hakiyle kesseydi zarar görürdü kan görürdük" tarzında şeyler dediniz. bunu ben de biliyorum zaten. ben sadece "room içinde haki kullandığını gösteren bir durum gösterilmedi" dedim. olay nerelere geldi. bir kere daha diyorum siz beni çoookk yanlış anlayıp olayı başka yerlere çektiniz.

Law'ın meyve özelliğinden ötürü Oda içerisindeki kesmesi hiçbir zaman karşıdakini öldürmez. Hatta bu kesme aşırı sert maddeleri aşamamakta. Smoker bu sayede karşı koyabilmişti. Kesildiği zaman da, duman olup geri birleştiğinden kesme saldırılarına karşı avantajlı konumdaydı. Meyve sana on numara güç veriyor, ama karşılık olarak keserek kimseyi öldüremiyorsun.

[/SPOILER]

Law'ın meyve özelliğinden ötürü Oda içerisindeki kesmesi hiçbir zaman karşıdakini öldürmez. Hatta bu kesme aşırı sert maddeleri aşamamakta. Smoker bu sayede karşı koyabilmişti. Kesildiği zaman da, duman olup geri birleştiğinden kesme saldırılarına karşı avantajlı konumdaydı. Meyve sana on numara güç veriyor, ama karşılık olarak keserek kimseyi öldüremiyorsun.
aynı şeyleri diyorum ben de. room açmadan haki kullanıp keser falan diyorum. ama nedense çoğu kişi room açıp savaşacağı kesinmiş gibi "room varken kesilenler ölmüyor" falan diyor. benim anlatmak istediklerim de senin dediklerinin aynısı zaten. bekleyip görcez artık. belki de hiç karşılaşmayacaklar. herşey Oda amcamın keyfine göre ilerleyecek.

aynı şeyleri diyorum ben de. room açmadan haki kullanıp keser falan diyorum. ama nedense çoğu kişi room açıp savaşacağı kesinmiş gibi "room varken kesilenler ölmüyor" falan diyor. benim anlatmak istediklerim de senin dediklerinin aynısı zaten. bekleyip görcez artık. belki de hiç karşılaşmayacaklar. herşey Oda amcamın keyfine göre ilerleyecek.
Roomsuz keserse tabi ki sıkıntı olmaz ama soru burda şu. Law meyvesini kullanmadan üst seviyelerle savaşabilecek kadar güçlü fiziksel gücü var mı?

Roomsuz keserse tabi ki sıkıntı olmaz ama soru burda şu. Law meyvesini kullanmadan üst seviyelerle savaşabilecek kadar güçlü fiziksel gücü var mı?
işte o konuda herhangi bir şey göstermedikleri için bu konuda bir fikrim yok. ama olsun da artık bi zahmet :D koskoca schibukai sonuçta. o kadar da gücü olsun. artık bekleyip görünce yorum yaparız bu konularda.

ne bölümdü be :D hem çok güldüm hemde kyrosun gelmesi falan çok iyi idi yahu. Robin falan ettiği sözler iyi gaza geldim he :D Birde tabi ATIN İNTİKAMI :/

Yok hacı boşa uğraşma, adam logia üstüne bir de yapışkan. Adamı olduğu yere mıhlıyor bir haltta yapamıyorsun sonra. İster inan ister inanma durum bundan ibaret, öyle diyorlar. :/
Law kim ki hem Trebol-sama'nın karşısında yapışkanı yedi mi suratına hiç bir nane yiyemez. :/
Ehehe çok komiksin qhanqa.

Kimse Trebol yener demiyor hatta Law yener diyor herkes.Ama Trebol'ün kazanma şansının 0 olmadığından bahsediliyor burada.Law'ın meyvesi sayesinde tek attığına inanıyorsun,Akainu'nun magma ile delip geçtiğine inanıyorsun,Dof'un tek hamlede kafa kesebileceğine inanıyorsun da yapışkan meyvesi kullanıcısı adamın Law'ı yapıştırabileceğine mi inanmıyorsun?

Bak şimdi haki,doruki,dayanıklılık,hız vs konularının toplamında Law daha iyi olabilir.Ama bu 2 adamın vssini incelediğinde;

Dayanıklılık:Vergo,Dof,Issho karşısında yaptıklarıyla gördük ki Law çok dayanıklı bir adam.Trebol'ü bilmiyoruz.Ama bu vsde dayanıklılık önemsiz.Law kesti mi böler,kalbini söker.Rakibinin dayanıklı olmasının önemi yok.Trebol'de yakalarsa yapıştırır,rakibinin dayanıklı olması onu kurtarmaz.

Doruki:Üstteki sebeplerden dolayı bunun da pek önemi yok.

Haki:Görünmez b.haki kalkanı ve özellikle de k.haki çok işe yarar bu vsde.Ama Law'da görünmez kalkan görmedik,koka bile görmedik hatta.K.hakisini de görmedik yanılmıyorsam.Yani haki konusunda Law çok avantajlı değil gibi duruyor.

Hız:Law maddelerle değişiyor.Bu çok önemli bir avantaj.Ama Trebol'de çok hızlı.Robin'in klonunu yakaladığı sahneye bakabilirsiniz.

Meyve:Law'ın en büyük silahı olan kesme ve bölme Trebol'de işe yaramıyor logia olduğu için.Sadece mes var görünen elinde ve room kapatıp kılıçla dalması.Ki room kapatırsa çok kişi öper onu.Kılıç ustası değil çünkü.Ama Trebol'de bu tarz bir sıkıntı yok.Yakalarsa yapıştırır.Burada Law'ın ciddi bir dezavantajı,Trebol'ün de ciddi bir avantajı var.

Yani bu vsde Law'ı totalde üstün kılan şeyler pek işe yaramıyor.Dayanıklılık,doruki,meyvesinin bölme özelliği vs Vergo gibi fiziksel savaş vereceği rakiplere karşı yarar ama bu vsde pek yaramaz.

Şimdi sorsam foruma Luffy mi güçlü Dof mu diye alayı Dof der.Peki Luffy yenebilir mi desem gene alayı anlık patlamayla yenebilir der.Büyük ihtimal D.olmasından kaynaklı anlık güç artışları oluyor adamın.İşte bu bir tek etken bile dövüşün seyrini değiştiriyor.Luffy yerde malak gibi yatıyordu,Lucci gayet sağlamdı ama 1 patlama Lucci'yi komalık etti.Dövüşlerde farklı etkenler vardır yani.Kimi zaman bu etkenler vsyi kazandırır kimi zaman kaybettirir.Bunları hiç dikkate almadan Law daha üst seviye korsan o halde yener demek doğru değil.Bizim söylediğimiz bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık