Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 757: Koz Kartı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
meyvesiyle yapsın ya da yapmasın buna haki yüklenip yüklenemediğini bilmiyoruz. o zaman bana şunu söyle Akaninu Aokiji'yi nasıl yendi? ikisi de logia sonuçta. ee meyveyle yapılan saldırılara da haki yüklenemiyorsa bir logianın başka bir logiayı yenmesi imkansız senin dediğine göre. bu da çok mantıksız olur.
Onları geçtim en iyi örnek Dof vs Smoker. adam mevye gücüyle yaptığı saldırısıyla logiayı kesti. demek ki meyve kullanılarak yapılan saldırılara da haki yüklenebiliyor. ayrıca Law'ın daha önceden kestiği kişileri gösterdiğinde haki kullanıp kullanmadığını da bilmiyoruz. Oda'nın bunu gösterdiğini de hatırlamıyorum.
:/

Akainu Aokijiye neden hakiyle vursun ki. Adam buz bizim ki MAGMA.

wholock

Bu sayı aranın ardından çok iyi geldi valla. Artık burdan sonra en iyi bölümlere geliyoruz. Okurken bayağı zevk aldım bu sayıdan. Law ve Luffy'nin Dof'u beraber yenme olasılığı daha da arttı bu sayıyla.

Özellikle robinin öle konusması Lufy'e icin ölmek bir lütuf gibi konustu şuan az düşününce lufy'nin adı gücü bütün o savaşcıların tek yürek olması tam korsanlar kralı olucak kişi diyebiliyosun bu sayıda bunu çok güzel anlatılar bana göre lufy artık başka seviyede ve eskiden lufy kimmiş gibi muhabbetler olurdu arclarda tayfa hep inanıyodu ama bu kadar insanın ölümü göze alması büyük başarı gerçi bütün hasır şapkaların başarası bu ben bile bi gurur duydum .

Bence Marineford'ta bunun aksini ispatlayan hiç bir şey görmedik. Wb'nin 2. adamı Marco nerdeyse amiral gücündeydi tabi biraz daha güçsüzdü amiralden ama kafa kafaya uzun bir süre savaşırdı amiralle yenemese bile burdan yola çıkarak Wb'nin amirale denk ya da güçlü olduğunu söyleyebiliriz ki zaten öyle.
Beyazsakal amirale denk mi dedin tam olarak ?

Alpamis

Özellikle robinin öle konusması Lufy'e icin ölmek bir lütuf gibi konustu şuan az düşününce lufy'nin adı gücü bütün o savaşcıların tek yürek olması tam korsanlar kralı olucak kişi diyebiliyosun bu sayıda bunu çok güzel anlatılar bana göre lufy artık başka seviyede ve eskiden lufy kimmiş gibi muhabbetler olurdu arclarda tayfa hep inanıyodu ama bu kadar insanın ölümü göze alması büyük başarı gerçi bütün hasır şapkaların başarası bu ben bile bi gurur duydum .
Aynen Robin'in o sözleri çok güzeldi.

Arkadaşım herif oda içinde keserken kılıcı temas bile etmiyor hangi haki? Etse zaten insanlar kesinlince kesilmekle kalmaz ölürlerdi.
Kesme saldırılarına haki yüklenebiliyor diye düşünüyorum. Zoro, Monet'i uzaktan kesmişti. Kesilince ölmezdi bence çünkü hala Room'un içinde.

meyvesiyle yapsın ya da yapmasın buna haki yüklenip yüklenemediğini bilmiyoruz. o zaman bana şunu söyle Akaninu Aokiji'yi nasıl yendi? ikisi de logia sonuçta. ee meyveyle yapılan saldırılara da haki yüklenemiyorsa bir logianın başka bir logiayı yenmesi imkansız senin dediğine göre. bu da çok mantıksız olur.
Onları geçtim en iyi örnek Dof vs Smoker. adam mevye gücüyle yaptığı saldırısıyla logiayı kesti. demek ki meyve kullanılarak yapılan saldırılara da haki yüklenebiliyor. ayrıca Law'ın daha önceden kestiği kişileri gösterdiğinde haki kullanıp kullanmadığını da bilmiyoruz. Oda'nın bunu gösterdiğini de hatırlamıyorum.
Logia illa akışkan formunda olmak zorunda değil. Olmayan kısımlarda gayet haki kullanıyorlar. Sabo'da ve Smoker'da gördük. İki logia öyle savaşabilir.

Dof Smoker'ı kesti ama ağzından burnundan kan fışkırıyordu adamın. Law Vergo'yu ikiye ayırdığında kandan eser var mı ? Bu durumu Tashigi açıklıyor bize Punk Hazard'da. Zoro Monet'i 2. kesişinde Tashigi diyor ki : '' Haki kullanmadı, çünkü haki kullansaydı ölürdü!''.

Vergo ikiye bölündüğü zaman öldü mü ?

Gayet net olay. Dallandırıp budaklandırmaya mahal verecek bir durum yok ortada.
Law, haki kullanıp kesse bile ölür mü meçhul. Kullandığı haki Room'un etkisini kaldırır mı bilmiyoruz...

Orası muallak ama, yer çekimi bir dalga halinde geldiği için belki logiaya hasar veriyordur. Sabo'nun zorlanma nedeni de budur muhtemelen. Yoksa B. Haki ile olmaz o yara bere. Kılıcına b.haki ekleyip vurmaya kalksa çok farklı düzeyde bir hasar oluşur. Demek ki meyve logiaya hasar veriyor ki yara her tarafa eşit dağılmış. Ama buna rağmen pek sıkıntı görmedim ben Sabo'da. Yani durduğu sahnelere bakın bir de Rayleigh vs Kizaru'da Rayleigh'in durduğu sahnelere bakın. Dağlar kadar fark var. Rayleigh perişan vaziyette nefesi başka yerlerinden alıyordu. Burada ise hiç de öyle bir durum yok. Hala eşitler benim gördüğüme göre.
Sen böyle deyince açıp baktım Kizaru vs Ray-san'ı. Mangayı baz alarak konuşmak mantıklı tabi. Ray-san'da herhangi bir perişanlık, yorgunluk, ezilme belirtisi yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık